Sportovní koutek pro děti v bytě, domě

Jakmile se děti naučí chodit, mají tendenci stoupat výš - na schody do druhého patra, do skříně, do regálů, v extrémních případech - na židli nebo stůl.Mohou vstoupit, ale problém je dostat se ven bez pomoci.Aby nedošlo k jejich ohrožení, je lepší koupit nebo postavit dětský sportovní koutek přímo v bytě nebo v domě.K tomu potřebujete trochu místa - pár čtverců, s někým, kdo má zcela těsnou oblast, skořápky zapadají jednoduše do dveří nebo na zdi.

Obsah balení

Sportovní areál pro děti se nejčastěji skládá ze švédské zdi, vodorovné lišty, horolezeckého lana a prstenů.Toto je minimum skořápek, které mohou být umístěny na ploše 1 m2.

Minimální sada zabírá velmi málo místa a výhodami jsou moře

Pokud oblast umožňuje a vyžaduje rozvoj „sportovní základny“, přidá se několik dalších skořápek:

  • lanový žebřík;
  • rukojeť;
  • horolezecká stěna
  • lanová stěna.

Zabírá to více místa, ale funkčnost je mnohem vyšší

Může existovat také samostatná deska s háčky - pro lis.Také užitečná věc, ale více pro rodiče.

U modelů pro kojence může existovat také skluzavka a houpačka.Snímek pro úsporu místa lze přidat - jimůže se držet a vzlétnout.To je výhodné v pánvi šetřící místo, ale protože v takových případech obvykle neexistuje žádná plošina před skluzavkou, je obtížné na něm jezdit.V každém případě děti.V případě potřeby najdete dětský sportovní koutek se skluzavkou a dětským hřištěm a skluzavku lze také vyjmout.

Sportovní koutek pro malé děti s odnímatelným skluzavkou

Může být také dětská počítadlo a břidlice.Toto jsou již sady s vývojovými prvky.Mohou být také předmětem zvýšeného zájmu a partitury se kromě přímého použití používají také jako žebřík s masážním účinkem.

S vývojovými prvky

Všechny tyto prvky jsou kombinovány v různých kombinacích a variacích, modelová řada je velmi široká, takže pokud chcete, můžete najít cokoli, co chcete.

Design

Existují dvě verze dětských sportovních rohů - volně stojící (s plošinou nebo bez ní) a ty, které jsou připevněny ke zdi.Obvykle volně stojící - jedná se o sportovní komplexy pro děti - mají malou výšku, duté zdi, žebříky.Pro malé děti je tedy snazší naučit se sportovní vybavení.

Pro kojence - od 1 roku jsou malé skluzavky s mírně skloněnými stěnami - obvykle stojí zvlášť

U starších dětí se skořápky vyrábějí až na samotný strop: již mají dostsíly, aby tam stoupaly.V tomto případě je důležité zajistit kvalitní upevnění.

Podobná konstrukce musí být dobře pevná

Existují skládací modely pro malé místnosti.S mávnutím zápěstí jepohybovat se od sebe.Při výběru takového sportovního rohu věnujte pozornost spolehlivosti upevnění pohyblivých nebo prefabrikovaných uzlů.Zatížení jsou značná a bezpečnost by měla být přiměřená.

Skládací sportovní koutek pro děti

Další možností je stacionární, ale úsporný prostor - hlavní sportovní vybavení - švédské schody a lanová stěna nebo mini-lezecká stěna jsou umístěny nasousední rohové stěny.Nahoře jsou spojeny malou rukojetí, kterou lze použít současně jako vodorovnou tyč.

Varianta sportovního rohu pro malou plochu místnosti

Tato konstrukce je výhodná - zaujímá nejobtížnější konstrukční oblast - úhel.Kromě toho můžete zvýraznit roh za dveřmi, kam přesně nemůžete dát nic.

Jak si vyrobit dětský domek pro děti ve čtvrtině zde.

V jakém věku

Pediatrové radí dětem, aby si ke konci druhého roku života koupily sportovní koutek.Ale rodiny, ve kterých byly koupeny lastury pro starší, si často uvědomují, že mladší se učí stoupat po schodech spíše než chodit.Takže to je otázka preference.

Příklad je ve videu.Sportovní koutek byl zřízen, když byla dívka pouhých 1,2 let.Fotografie byla pořízena za měsíc.Máma poznamenává, že dítě se stalo koordinovanějším a obratnějším.Během měsíce nedošlo k jedinému vážnému poklesu (několikrát úspěšně chyceno, ale to se nepočítá).Existuje mnoho přístupů denně - pokaždé po spánku a v intervalech, kdy je nuda.Závěr - sportovní koutek pro děti v bytě není povinná, ale žádoucí.

Pokud se velmi obáváte, že dítě při pádu tvrdě zasáhne, můžete položit sportovní podložku pod sportovní oblečení nebo v jeho blízkosti nebo měkkou podlahu pro velkou tloušťku dítěte (nejméně 10 mm).Výhodná je měkká podlaha - je navržena speciálně pro děti a s relativně malou tloušťkou má dobré tlumicí schopnosti.

Sportovní koutek pro děti Do-it-yourself

Každý, kdo má v ruce alespoň několikrát pila, kladivo a vrtačku, si může sportovní oblečení vyrobit sám.Práce je velmi jednoduchá a nevyžaduje filigránovou přesnost.Co musíte věnovat pozornost, je spolehlivost držáku.V tomto ohledu je lepší hrát bezpečně a dělat s velkou rezervou bezpečnosti.

Pokud plánujete vyrobit sportovní koutek ze dřeva, použijte suché dřevo (s obsahem vlhkosti nejvýše 16%).Také věnujte pozornost třídění: na stojanech a podpěrách by neměly být skrze uzly.Pod zatížením, které může nastat, jsou nebezpečné.Zde jsou možná všechny základní požadavky.

Na základě švédské zdi

Pokud si přejete, můžete si pomocí vlastních rukou vytvořit dětský sportovní koutek.Některé speciální nástroje nejsou potřeba.Určitě to vyžaduje pilu nebo skládačku, vrták s tryskami typu „korunka“, je velmi příjemné mít ruční frézu a brusku.Pokud tomu tak není, budete muset hodně udělat ručně.Stále potřebujete úroveň, je výhodnější použít laser, ale můžete se také obejít konstrukcí, nejlépe spárovanou s olovnicí -zkontrolujte svislost stojanů.

Kromě desek o rozměrech 150 x 45 mm je třeba odřezávat košťata (jsou tenčí než pro lopaty a je to výhodnější pro děti).Stále bude potřeba lano, kus lana, šrouby, šrouby, cvočky, rohy, obecně vše, co je potřeba k připevnění struktury ke zdi a stropu.

Co je potřeba k vytvoření dětského sportovního koutku

Deska byla nařezána na míru (vzdálenost od podlahy ke stropu, odečtena 10 cm), pískována.Upevníme dva stojany získané pomocí svorek, nalepíme štítky pod schody.Na těchto místech vyvrtáme korunkou otvory v požadované hloubce (polovina tloušťky desky).Aby bylo možné ovládat hloubku díry, je ke korunce přilepen pruh elektrické pásky nebo barevné pásky.Orientováno na spodní okraj proužku.

Zahájení výroby švédského žebříku pro sportovní koutek

Dvě krátké části s otvory na fotografii jsou mini-ruchodchik na několika úrovních, současně lze použít jako vodorovnou lištu.V dlouhých regálech ze strany obrácené ke zdi jsme ve spodní části odřízli kus pod základní deskou.

Ve ​​spodní části stojanů rozřízneme kus - tam je umístěna základní deska

Nyní spojíme stojany a horní část.Zda bude sportovní koutek pro děti silný, závisí na kvalitě tohoto spojení.Používáme výkonné svorníky, dáme široké podložky pod čepy šroubů a matic, namísto hromady podložek lze vyrobit kovové desky.U kolíků předvrtáme díru, měla by být přesně kolmá k rovině - takžehora se nerozbila.

Jsou také možné čtyři čepy))

V dokončených bočních stěnách na lepidlo instalujeme křížové stupně.Kvůli spolehlivosti je opravujeme pomocí potvrzení (nábytkových vazeb).Vyvrtáme díry na zadku, vytvoříme potvrzení a utoneme hlavu do dřeva.Otvory pak mohou být uzavřeny tmelem na dřevo nebo nábytkovými hmoždinkami v barvě dřeva.

Byla potvrzena potvrzení (jeden z rohů připevňujících schodiště ke zdi je viditelný)

Po nastavení zdi označíme místa, kde je třeba instalovat upevňovací prvky, vyvrtat otvory anainstalujte hmoždinku.

Připevnili základnu domácí sportovní portugalštiny pro děti (a nejen) ke zdi

Jak ukazují testy, takové připevnění nestačí pro spolehlivé upevnění: pokud zavěsíte na krajní lištua v průběhu času se zvedají z vibrací vytažených ze zdi.Proto bylo rozhodnuto provést další připevnění ke stropu.Byly v něm nainstalovány kleštiny (kotvy), do kterých přišroubovaly dlouhé kovové tyče s kroužky na konci.

Zde je popsána konstrukce hřiště v venkovském domě nebo v blízkosti domu.

Upevnění ke stropu

Jako dočasná varianta se do nainstalovaných upevňovacích prvků navlékne lano, poté se upevnění aktualizuje.Aby se předešlo potížím, je nutné nainstalovat kotvu do stropu tak, aby kroužky přiléhaly k deskám.Poté mohou být připevněny šrouby a podložkami.Získejte pevný držák.V takovém případě bude zatížení rozděleno mezi upevňovací prvky ve zdi a ve zdistrop, což občas zvyšuje spolehlivost celé konstrukce.

Základ dětského sportovního koutku je připraven.Postupujeme k montáži dalších skořepin.Začněme žebříkem lana.Z prutu 35 x 25 mm jsou vyříznuty příčky o délce 300 mm.Hrany jsou odříznuty routerem do zaobleného tvaru (nenechávejte ostré rohy) a jsou dobře vyleštěny.V nich byly ve vzdálenosti 50 mm od okraje vyvrtány otvory, jejichž průměr je o něco větší než kord.Otvory musí být vyvrtány ve stejné vzdálenosti: čím přesnější je, tím snazší je sestavit žebřík.

Do proužků vyvrtáme otvory

Vezeme šňůru a označíme na ní každých 30 cm, což bude vzdálenost mezi kroky.Dva šňůry jsou označeny shodně - s shodou milimetrů na milimetr.Nasadili jsme první krok, uzel dole.V místě značení přivážíme druhý, projdeme další krok a tak dále.

Značení na šňůře a uzlu

Toto je začátek lanového žebříku

Zavěšujeme další skořepinyzašroubované háčky vytvořením smyček ze stejného lana nebo upevněním karabin na koncích a přilepením karabin háčky nebo popruhy - to se už někomu zdá být pohodlnější a spolehlivější.

Dětský sportovní koutek pro vlastní potřebu

Jedná se o domácí koutek pro dětské sportovní aktivity.V bytě zabírá velmi málo místa.

Zde je popsáno, jak vytvořit podkrovní postel vlastními rukama, a v tohoto článku si můžete přečíst o výběru hotových možností.

Sportovní areál pro domácnost

V této konstrukci je všechno tak jednoduché, že není co vysvětlovat.Hlavním problémem je výroba švédských schodů, která je popsána v první fotografické zprávě.Bylo rozhodnuto, že na chodbě bude velký dětský sportovní koutek - oblast, která tam umožňuje.Abys to mohl proměnit a loď na dům.Výsledkem je takový design.

Kreslení sportovního koutku pro děti

Začali jsme s výrobou lezecké stěny.Deska byla zakoupena předem, byla suchá a po zimě strávené v bytě se stala ještě vlhčí.Tloušťka desky - 50 mm, šířka - 100 - 150 mm.Sestavíme z něj rám.Spoje vyrábíme striktně pod 90 ° (používáme svorky).Před instalací dlouhých samořezných šroubů vyvrtejte pod nimi otvory (průměr vrtáku je o 1-2 mm menší než průměr samořezného šroubu).V sestaveném rámu vyvrtejte otvory po krocích 10-15 cm.

Příprava lezecké stěny

Musím říci, že při instalaci lan došlo k chybám:

  • se začaly stahovat shora dolů;
  • nedělaly uzly na křižovatce.

V důsledku toho je velmi nepohodlné stoupat - lana klouže.Bude to muset opakovat.Musíme udělat pravý opak.Nejprve přetáhněte provaz napříč a poté - shora dolů (nebo zdola nahoru), na každé křižovatce uvázejte uzel.Potom bude stěna lana pohyblivá, ale můžete ji vyšplhat.

Rohy upevníme na sestavený rám, namontujeme na zeď, označíme otvory pro upevňovací prvky a po instalaci hmoždinek konečně upevníme.

Jak namontovat rám na zeď

Pak je vše také jednoduché.Bereme dvě desky stejné délky.Vyvrtáme do nich otvory pro instalaci příčných nosníků (od řízků), ke kterým budou připevněny skořepiny * plánujeme také houpačku a lanový žebřík.

Jak si vyrobit hernu pro byt, přečtěte si zde a v e tohoto článku podrobný popis stavby domu v venkovském domě nebo v jeho blízkosti.

Dále sbíráme zbytek snímku.Připevníme jednu připravenou desku ke zdi sousedící s již nainstalovanou konstrukcí lana.Na jedné straně spočívá na rámu a na druhé připevňujeme další podpěru, takže deska je přísně vodorovná (zkontrolujte úroveň budovy).

Sestavujeme zbývající části konstrukce

Postavíme schodiště, postavíme jej na stejnou rovinu se dvěma nainstalovanými stojany.Opravujeme vše.Pro spolehlivost lze podlahu připevnit také na rohy a hmoždinky.

Jedna z možností montáže (ne nejkrásnější, ale spolehlivá)

Poté, co jsme zkontrolovali sílu, zavěsíme skořepiny a uvedeme ji do provozu.

Test pevnosti))

Podívejte se na další video z domácí sportovní portugalštiny pro děti ve formátu videa