Staré dveře jako nové!

Dveře hrají v designu interiéru důležitou roli.V obchodech je mnoho různých modelů, ale ty vysoce kvalitní stojí spoustu peněz a obvykle se nechcete dívat na levné.Existuje dobrá možnost - aktualizovat staré dveře vlastními rukama.Existuje mnoho technik, a ne ty nejobtížnější, které vám umožňují napravit situaci za málo peněz.

Příprava

Ať už si vyberete jakoukoli metodu aktualizace starých vnitřních dveří,bude nutné provést řadu přípravných prací.Obvykle se staré malované kusy zdobí.Malování je obvykle amatérské, takže hrboly, ochablé a další drobné vady jsou více než dost.Všechny musí být zarovnány.

Odstraňte křídlo dveří ze závěsu a položte jej na rovnou plochu.Můžete - na kozách nebo na stole.Bereme tmel na dřevo (i když jsou z dřevotřískové desky nebo překližky ) a zakrýváme jej všemi otvory, třískami a dutinami.Po vysušení přejděte na další krok - mletí.

Vykupujeme tmel na dřevo

Bereme brusný papír s hrubým zrnem a jemným.Zpracováváme a dosahujeme hladkýchpovrch.Pokud pracujete ručně, vyžaduje to hodně času a úsilí.S ruční bruskou se práce pohybuje rychleji.Pokud je malba plánována dále, snažíme se dosáhnout co nejrovnoměrnějšího povrchu.Pokud se chystáte ozdobit tapetou, látkou, samolepicí fólií, nemůžete ji přivést k ideálu, ale přesto by měla být.

Ruční broušení trvá hodně času

Dále odstraňte prach, zbytky odmyjte vodou a zředěný mycí prostředek na mytí nádobí.Sušíme.Další akce závisí na vybrané metodě aktualizace.Pokud hodláte přilepit látku nebo tapetu jakéhokoli druhu, můžete povrch napustit (tekuté zředěné lepidlo nebo speciální základní nátěr) Poté, co půda zaschne, můžete přilepit vybraný druh dekoru nebo aplikovat barvu.Mimochodem, pokud se chystáte malovat dveře, musíte si vyzvednout barvu stejného typu jako dříve, jinak budete muset všechno odstranit do čistého základu, a to je velmi obtížné.

Obnovte staré dveře tapetou

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak zatraktivnit staré dveře, je použít tapetu.Nemusí být nutně v tónu stěn, i když tato možnost není vyloučena.Nejprve připravte plátno, jak je popsáno výše, a pak můžete pokračovat do cíle.

Postup pro tapetování dveří je následující:

 • nanášíme lepidlo na tapety podle pokynů na balení;
 • platí pro křídlo dveří;
 • lepidlo na tapetu pečlivě sledujte odstraňování bublin (pomocí gumového válečku nebo plastové špachtle);
 • když okraje oříznemepoužití noža na tapety a plochého kovového pruhu (je vhodné používat velkou špachtli);
 • čekáme na zaschnutí tapety.

  Tapetování starých dveří je dobrý způsob, jak získat nové od starých

Poté můžete pokračovat v zdobení horní části tapety nebo ji nechat tak, jak jsou.Níže jsou popsány některé možnosti, jak aktualizovat staré dveře pomocí různých typů tapet.

Fototapety

Moderní tisk fotografií umožňuje přenášet objemové obrázky na papír.Ukázalo se to velmi krásně.A můžete vytisknout libovolný obrázek podle svého výběru.Obecně žádné.Reklamní agentury se obvykle zabývají fotografickým tiskem, někdy tiskárnami.Odbočíte tam a vysvětlíte, co potřebujete (přenášejte USB flash disk s vybraným vzorem a přesnými rozměry plátna, na který chcete obrázek vytisknout).Poté, co jsme obdrželi požadovaný obrázek, nalepíme jej na dveře podle metody.popsané výše.

Existují pouze tři možnosti pro dveře s fotopapírem

Tapeta s lištami

Pokud nalepíte pěnu nebo polyuretan na obyčejnou tapetulišty, zásuvky, styl se úplně změní.Tento typ dveří je vhodný do klasických interiérů nebo místností, při použití barevného pozadí a jiné formy lišt (se zaoblením) můžete nakreslit styl Provence.

Práce se neliší od výše popsané sekvence.Bereme připravené dveře s rovným povrchem, rozetřené lepidlem, lepicí tapetu.

Aktualizace starých dveří pomocíTapeta

Vyhlazení panelů gumovým válečkem není obtížné dosáhnout dobrých výsledků, ale zbývá určité množství malých vzduchových bublin.Aby je odstranili, vezmou speciální plastovou stěrku (jsou v jakémkoli železářství) a nakonec se odstraní od středu k okrajům.Tato špachtle také žehluje spojení tapety, pokud existuje.Je možné dosáhnout toho, že rozhraní nebude viditelné.

Vytlačujeme zbývající vzduch, po zaschnutí lepíme ozdobné prvky na dveře

Okraje tapety ořízneme nožem na tapety.To musí být provedeno, dokud tapeta nezměkne lepidlem, jinak pak mohou „dosáhnout“ za čepelí a rozbít se.Nechte zaschnout.Po 12 hodinách nebo den - v závislosti na teplotě a vlhkosti v místnosti - můžete pokračovat v zdobení starých dveří.

Opatrně jednoduchou tužkou označte.Když je vše nakresleno, změřte potřebnou délku formovacích kusů páskou.Odřízněte a odřízněte hrany pod úhlem 45 °.Vezmeme vhodné lepidlo (plechovku PVA) a jemně otřeme zadní povrch řezaných prvků, přilepíme podle označení, necháme zaschnout.

Stylové nové dveře od starých

Ze stejného principu je možné obnovit staré dveře tak, aby byl styl odlišný.Několik příkladů ve fotogalerii.

Musíte být schopni hrát s kontrasty
)
Hrany proužků tapet jsou oříznuty samolepicí šňůrou.Může to být stříbro nebo zlato
Krásná tapeta s tónovým vzorem je tajemstvím atraktivity této výzdoby dveří
Tyto dveře byly nejprve natřeny,a poté byly dekorační prvky vloženy
Nikdo neřekl, že by celý povrch křídla dveří měl být vložen tapetou
Klasické obrysy vložek
Na lakované dveře byly nalepeny lišty, které byly poté natřeny „zlatou“ barvou

Designová výzdoba starých dveří

Máte-li zájem o designMůžete to zkusit změnit na umělecký objekt.Dobrou zprávou je, že ji nemusíte vařit: hrboly a hrboly se skrývají pod design.

Toto jsou dveře a co lze vyrobit

Dekorační proces začíná výrobou papírového mâché.Vezměte zásobníky na vejce, postříkejte vodou, hněte pěsti a snažte se vyrovnat povrch.Přitom se zlomí, je to normální a dokonce dobré - potřebujeme malé kousky.Tyto téměř ploché fragmenty, na tekutých nehtech nebo pomocí lepicí pistole, jsou přilepeny k povrchu v náhodném pořadí.

Vytváříme ozdobné prvky pro dveře

Dále zalepíme jakýkoli odpad zajímavou strukturou, neobvyklým nebo obvyklým tvarem.V našem případě byl nalezen starý pletený pytlíček.To bylo rozřezáno na malé kousky a také lepeno.

Lepíme dekor na staré dveře

Btam jsou čepice, prsteny, malá parfémová láhev, malá nefunkční počítačová myš, zbytky mozaiky, vše, co přijde do ruky, pokračuje.Budete potřebovat spoustu nevyžádaných, můžete sbírat předem.

Proces zdobení starých dveří je v plném proudu

Když je většina povrchu „vyzdobena“, vezmeme v plechovkách akrylovou stříbrnou barvu (jsou potřeba 2 kusy) a dobře vymalováme dekor.Při výběru barvy je lepší vzít drahé, zejména němčinu, aby se později nelila.

Kovací efekt, zajímavá možnost

Zdobení dveří technikou decoupage

Romantický nebo „vtipný“ design dveřílze provést pomocí decoupage.K práci budete potřebovat:

 • ubrousky s vhodným vzorem;
 • PVA lepidlo (asi 200 ml);
 • kartáč vyrobený z přírodních štětin;
 • akrylový lak.

Připravujeme plátno, jak již bylo řečeno.Základní nátěr a malovaný ve vhodné barvě.Po zaschnutí barvy pokračujeme v zdobení.Vezměte balíček vašich oblíbených ubrousků, oddělte horní vrstvu, která je na obrázku.

Rozdělte horní vrstvu ubrousků se vzorem, roztrhněte jej podélně na dvě části

Roztrhané ubrousky se vzorem podélně rozdělte na tři proužky.Roztrháme, neřežeme.Potřebujeme mírně nerovný okraj.Dva proužky na jedné straně mají hladký okraj a odkládají je stranou v jednom směru.Roztrhněte střední část na čtverce.Nejlepší možností je, pokud mají stranu 3–4 cm.

Roztrháme ubrousky

Bereme lepidlo, kartáč, malou nádobku.Vve stejném poměru smíchejte PVA s vodou.

Rozprostřeli jsme lepidlo vodou

Dále přistoupíme k dekoraci dveří vlastníma rukama.Vezměte pruh s hladkým okrajem, naneste na dekorovanou oblast (v tomto případě na střed křídla dveří).Namočte štětec do lepidla, začneme vyhlazovat fragment v různých směrech.Skládá se do tvaru, ale to prostě není špatné - získá se texturovanější povrch, takže je nemusíte zvlášť zarovnávat.Mokré ubrousky jsou velmi jemné a flexibilní, pamatujte na to při práci, jednejte opatrně.

Opatrně pracujte s kartáčem namočeným v PVA

Postupně vytvářejte rámeček s jednou rovnoměrnou hranou.Druhý se ukazuje nedbale roztrhaný.

Vyrábíme rám z ubrousků na dveřích

Dále vyplňte střední čtverce.Technika je stejná.

Vyplňujeme střed „rámu“

Nezávislá dekorace dveří je téměř kompletní

Když je celý povrch plný, počkejte, až PVA zaschne.Dále vezmeme akrylový lak a náš dekor zakryjeme měkkým kartáčem.Aby to necítilo, používáme laky na vodní bázi.Je to o něco dražší, ale neublíží vám to hlava.

To se stane poté, co lak zanikne

Celé kouzlo decoupage spočívá v tom, že při skromných výdajích dostáváme krásné věci.

Zdobení dveří samolepicí fólií

Nejjednodušším způsobem je snad nejjednodušší aktualizovat staré dveře samolepicí.Vše, co potřebujete:

 • samotný film,
 • stříkací láhev obsahující vodu a mýdlo;
 • plastová špachtle nebo měkká hadr;
 • ostrý nůž (může být tapeta).

Tento film je k dispozici v různých verzích - je monofonní matný nebo lesklý, monofonní s holografickými kresbami, podobné dřevu, dokonce existují speciální dveře pro tisk s vloženým tiskem.

Část sortimentu samolepicích fólií

Bez ohledu na typ filmu je lepena stejným způsobem.V tomto případě se rozhodli aktualizovat staré dveře pomocí volby s fotografickým tiskem.Jeden okamžik: Před lepením odstraňte kliky, západky a další dveřní příslušenství.

Aby byl dekor vysoce kvalitní, musí být povrch dveří čistý, rovný a hladký.Pokud jste ji zpracovali před touto bruskou, zkuste nalepit malý kousek filmu.Pokud se dobře drží, je vše v pořádku.Pokud se nepřilepí, budete muset připravit dveře a poté natřít nebo natřít hladký povrch.

Bereme stříkací pistoli a rovnoměrně navlhčujeme povrch dveří.

Stříkáme dveře

Oholíme film, odstraníme ochrannou vrstvu z jednoho z rohů a také ji nastříkáme.Při zvlhčení jsme tedy ochranný papír oddělili od horní části po celé šířce filmu.

Odloupněte papírový podklad v horním rohu, navlhčte film vodou

Měli byste získat pásek o šířce 15–20 cm.plátno.Oloupaná část se aplikuje na horní okraj křídla dveří (nebozdobené oblasti), rychle se drží.Zkuste to okamžitě aplikovat hladce, ale situace může být napravena - proto jsme povrch namočili, aby se film mohl pohybovat.Pokud ji zatáhnete, postupně se pohne.

Aplikujeme film na horní hranu křídla dveří a vyhladíme ho odstraněním vzduchu

Poté, co se ujistíme, že křídlo dveří leží rovně, vezměte plastovou stěrku (na tapetu) a vyhlaďte jipovrch, pohyby od středu k okrajům.Úkolem je odstranit veškerý vzduch.Protože je povrch mokrý, není obtížný - voda vytlačuje vzduch.

Zbytek je jednoduchý.Sejměte ochranný papír, odlupujte pásek, lepidlo atd. - až k samému dnu dveří.Pokud jste přilepili horní část na dlouhou dobu, může spodní část zaschnout, proto pravidelně kontrolujte, zda dveře nezaschly, a v případě potřeby stříkejte znovu.

Přeříznutí přebytku

Po lepení celé fólie se přebytek ořízne ostrým nožem na okrajích.Poté zbude pouze nainstalovat armatury.

Takže můžete aktualizovat staré dveře filmem s fototiskem

Dekor dveří se vzorníky

Staré dveře mohouaktualizace pomocí výkresů.Je škoda, že ne každý má umělecké nadání.V tomto případě je však problém vyřešen pomocí šablon.Můžete je nakreslit sami, nebo můžete najít obrázek, který se vám líbí, vytisknout ho na silný papír, pomocí ostřího nože vystřihnout obrázek a ponechat propojky na místě.Šablona je tedy připravena.

Nedostatek papírové šablony - to trvá krátkou dobu.Pokud potřebujete „dlouhé hraní“, musíte jej přenést do průhledného hustého filmu.Ve videu je podrobněji uvedena technologie pro řezání šablony pro dekor dveří.

Výkres může být libovolný.Geometrické i rostlinné, populární stylizované obrazy zvířat, ptáků, kreslené postavičky.

Zde je několik možností pro malé šablony

Ale mohou být na celé ploše dveřního křídla.Vše záleží na stylu místnosti a vaší touze.

Staré dveře lze aktualizovat pomocí šablon
Opakující se geometrický vzor je také pěkný
Zajímavý efekt

Stejnou technikou lze ozdobit také dveře se sklem.Mnoho starých dveří má obyčejnou skleněnou vložku.Aby nedošlo k roztříštěnosti vzorů, můžete vzor použít sami.

Šablona na dveřním skle

Jak vyrobit nové ze starých dveří - nápady na fotografie

Jedna z variant fotografických tapet na dveřích

Obrázky s holografickým efektem

Barvy mohou být „zábavné“

Kombinace tenkých a tlustých proužků dává volumetrický efekt

Možnost pro ty, kteří mohou čerpat na dveřích

Místo tohoTapetu můžete použít kartu

Iluze objemu

Dvoubarevné kosočtverce - dveře nejsou nudné

Možnost dekorací dveří pro klasický interiér