Stavební sešívačky: mechanické, elektrické, pneumatické

Přibití obložení, filmové nebo parotěsné zábrany k přepravce, čalounění nebo dřevotřískové desky na nábytek - vše lze provést pomocí sešívačky staveb.Toto zařízení se také nazývá sešívací boom, sešívačka, hřebík, sešívací pistole a přijímač.

Druhy sešívaček

Prvním krokem je rozhodnout, jaký typ sešívacího ramene chcete.Podle typu hnací síly jsou sešívačky konstrukce:

 • Mechanické.Jsou ovládány silou rukou, mají nízkou produktivitu a malé množství sponek, které mohou být „zastrčeny“ do něj.S takovým zařízením je docela obtížné pracovat s pevnými materiály - musíte vyvinout značné úsilí.Mechanické sešívačky jsou však malé, lehké, což vám umožňuje pracovat v nepříjemných polohách.Jejich nízká cena je také atraktivní, i když existují modely s poměrně velkou cenovkou.
 • Elektrické.Držák letí po stisku spouště, ale spouště aktivuje elektřinu.Existují modely, které fungují ze sítě, jsou baterie.Přirozeněvýkon je vyšší než manuální, ale výrazně vyšší ceny, zejména u sešívaček baterií.Také větší rozměry.Navíc u modelů provozovaných ze sítě kabel narušuje a omezuje pohyb, zatímco u baterií napájených modelů je hmotnost a objemná rukojeť nepohodlná - baterie je k ní obvykle připojena zespodu.Fyzická námaha je však minimální.

  Existuje spousta stavebních sešívaček.Pouze tři „pohony“ - mohou pracovat na síle rukou, elektřiny a stlačeného vzduchu

 • Pneumatické.Hnací silou je stlačený vzduch, pod jehož vlivem rychle nebo nehty létají ze skladu.Mají také vysoký výkon a velký obchod, který pojme velké množství sponek nebo hřebíků.Hadice z kompresoru (a hluk z něj) však ruší více než u elektrických modelů.Pohyb s takovým agregátem je problematický.Tento typ sešívačky je tedy vhodnější pro profesionální použití na jakémkoli konkrétním místě.

Pokud potřebujete sešívačku pro jednorázovou práci - pouze pro období výstavby nebo výzdoby domu nebo bytu, zvolte mechanický nebo elektrický.Mechanické práce za jakýchkoli podmínek, elektrické pouze v místech, kde je elektřina.I modely baterií vyžadují pravidelné nabíjení.Ano, můžete si pro ně koupit druhou sadu baterií a zatímco jedna pracuje, druhá se nabíjí.Ale poplatek také vyžaduje elektřinu.

Pneumatické sešívačky se nakupují hlavně v dílnách pro profesionálypoužití.Pro jednorázovou práci je to příliš drahé a hlučné vybavení.

Profesionální nebo domácí

Stejně jako ostatní nástroje se stavební sešívačky běžně dělí na profesionální a domácí.Rozdíl v ceně je velmi významný - občas.A je to oprávněné.Jde o funkčnost, počet nastavení, provozní režimy a pracovní prostředky.Modely pro domácnost mají malý pracovní zdroj, protože jsou vyrobeny hlavně z plastu.

Profesionální modely jsou vyrobeny z oceli, často z nerezové oceli.Mají plastové prvky, ale jsou to kovové podložky pro změkčení zpětného rázu.Je jasné, že budou pracovat déle a obvykle je s nimi snadnější pracovat - svorky přicházejí snadněji, méně často se zasekávají atd.

Při výběru ruční sešívačky na stavbu je třeba věnovat pozornost tělu, výšce rukojeti k odletu

K dispozici je také střední třída - poloprofesionální.Jsou mezi těmito dvěma kategoriemi v ceně a kvalitě.Často v této skupině stojí za to hledat vybavení pro domácí použití.Funguje to dobře a nestojí to moc.

Jak zvolit mechanickou sešívačku

Mechanická sešívačka je jedním z nejčastějších nástrojů.Stojí to trochu, ale používá se v mnoha pracích a operacích.Podle struktury jsou mechanické sešívačky dvou typů: se zkroucenou pružinou a pružinou (talíř).

Mechanická sešívačka se zkroucenou pružinou

jaro - to jsou nejlevnější modely.Takový nástroj patří do kategorie domácnosti.Jsou jednoduché, ale při práci je zapotřebí značné úsilí, aby se mechanismus znovu naklonil.Kromě toho v průběhu času takové pružiny ztratí část své pružnosti a začnou se zhoršovat.Dalším nepříjemným okamžikem je velká síla udělování.Tyto modely jsou vhodné pro krátkodobé použití - zatížení je příliš vysoké.

Profesionální sešívačky mechanické konstrukce se vyrábějí pomocí plochých listových pružin.Poskytují plynulejší provoz, menší dopad, mají delší zdroj, ale stojí víc.

Mechanická sešívačka s listovou pružinou

Pokud plánujete pracovat několik hodin, vezměte tento typ nástroje.Ospravedlní se, ale bude existovat aplikace - s takovým zařízením lze provádět mnoho různých operací.To je zvláště užitečné pro ty, kteří se snaží dělat hodně vlastníma rukama.Při stavbě se používá velmi často a poté se hodí na farmě.

Důležité body

Při výběru jakéhokoli mechanického sešívačky vezměte prosím na vědomí:

 • Pouzdro musí být sklopné - pomocí šroubů.Pak existuje možnost, pokud je to nutné, ji rozebrat, vyčistit a namazat.
 • Jak daleko je rukojeť od krytu?Čím blíže je tomu případu, tím snazší bude fungovat.
 • K možnosti seřízení děrovacího mechanismu.Při práci s měkkými materiály (například borovice) je nastavena minimální hodnota.Tak, že přichází závorka, alemateriál se nezasekl.Při práci s tvrdým dřevem, překližkou, dřevotřískovou deskou atd. Budete muset vyvinout větší úsilí, jinak se závorky nedostanou do materiálu a jejich dokončení kladivem není nejzábavnější úkol.

  Upozorňujeme, že by to měly být šrouby, nikoli nýty

 • Přítomnost funkce dvojitého nárazu.Toto je pouze pro práci s pevnými materiály.Tento režim umožňuje znovu zasáhnout ne zcela ucpaný držák.Novinka v tomto případě není doručena.

Také pro bezpečnou přepravu a skladování je žádoucí mít funkci „nárazového sestupu“ nebo schopnost zaseknout mechanismus - často je to jen kovová smyčka, která klouže přes rukojeť.

Jak doplňovat palivo

Stavební sešívačka může mít sklad dvou typů.Je pohodlnější použít, pokud se obchod otevře.Tankování konstrukčního sešívačky je tak jednoduché jako administrativní: pružina je tažena, je vložen blok konzol, pružina je uvolněna.Všechno, můžete pracovat.Při práci kdykoli můžete odstranit zaseknutý držák, opravit jednotku atd.

Je-li zásobník zasunutelný, je také snadné vložit svorky do sešívačky: po uvolnění zámku, vysunutí pružiny, vložení bloku konzoly, vrácení pružiny na své místo, upevnění v uzávěru.

Jak navléknout konstrukční sešívačku se závorkami

S takovou strukturou může být odstranění uvízlé konzoly problematické.Bude nutné ji vytáhnout z úderníku, což může být nebezpečné - nezapomeňte zablokovat vypouštěcí mechanismus.

Jaké druhy spojovacích prostředků mohoupráce

Mechanické sešívačky pracují se třemi druhy sponek: svorky a kolíky ve tvaru U a U (ve tvaru písmene T).Samozřejmě je lepší, když zařízení dokáže pracovat se všemi typy, ale obvykle jde o drahé modely.Ano, a U-závorky jsou hlavně potřeba při pokládání kabelu, a to musíte souhlasit, je to specifická práce, a T-závorky se používají občas, protože neposkytují stabilní upevnění, ale jsou nezbytné, pokud potřebujete upevňovací prvky co nejníže.

Rovněž je třeba zvolit typ sponek

Nicméně sponky ve tvaru písmene U jsou nejčastěji potřebné.Jsou téměř univerzální, mají různé tloušťky zad a výšku nohou, jsou vybírány podle typu práce.V charakteristikách sešívačky je obvykle uvedena maximální délka nohou, s nimiž se bude tato jednotka vypořádat.Průměrně je 10-15 mm.Tímto indikátorem lze posoudit sílu úderu - čím déle mohou sponky kladivo stavět sešívačku, tím výkonnější a snáze se s prací zvládne.

Elektrické konstrukční sešívačky

Elektrické sešívačky se vyžadují pro častý a dlouhodobý provoz a také, pokud jsou vyžadovány velké závorky - výkon těchto zařízení je mnohem vyšší.Průměrné ukazatele - nohy jsou 20-25 mm dlouhé a maximum pro některé profesionální modely je až 50 mm.Některé modely mohou pracovat s hřebíky, ale taková funkce musí být hledána.

Může být použit pro různá díla

Hlavní parametry

První ukazatel, který stojídávejte pozor - počet "výstřelů" za minutu.Průměrná hodnota je 20-30 kusů, nejvyšší je asi 50. Pokud tento čas dojde, taková pomalost je nepříjemná, ale v tomto případě použijte pneumatické sešívačky.Jsou to nejrychlejší palby.

Pokud mluvíme o elektrické energii, je to relativně malé - ne více než 1,5 kW a téměř všechny modely běží na 220 V. Pokud plánujete nákup elektrického sešívačky, která funguje ze sítě, věnujte pozornost délce kabelu - než tomu ječím více, tím pohodlnější je pracovat.

Pokud se rozhodnete zakoupit model baterie, vyberte model, ve kterém je kapacita baterie větší nebo je vložena druhá baterie.Je také dobré znát čas nabíjení - čím méně, tím lépe.A ještě jedna věc: pokud již máte nějaký typ akumulátorového nářadí, má smysl kupovat sešívačku se stejnou značkou nebo s podobnými bateriemi - budou zaměnitelné.

Bateriové modely mohou být lehké a kompaktní

A na závěr o elektrické části: podívejte se, jak dlouho může elektrický sešívačka pracovat bez přerušení.To znamená, kolik času bude při aktivním používání trvat, dokud se motor nezahřeje.Při přehřátí se výkon výrazně snižuje, svorky se ucpávají horší.Pokud taková situace nastane, pauzu.

Ale s tím vším musíme vzít v úvahu, že sešívačka elektrické konstrukce váží od 1,5 do 2 kg, což je docela dost, pokud musíte pracovat na svislých površích.Ano, stiskem spouštějsou minimální, ale při dlouhodobém používání je těžké udržet hmotnost.Při výběru tedy věnujeme pozornost hmotnosti.

Více o vzhledu: pouzdro je vyrobeno z nárazuvzdorného plastu, ale je lepší, pokud je plošina (spodní část) celá vyrobena z kovu.

Doplňkové funkce

Pro přizpůsobení provozního režimu konkrétním podmínkám je výhodné, pokud dochází k plynulému nastavení síly nárazu.Existují také spínače, které mají několik pracovních poloh, což je také dobré.

Dlouhý úzký úderník vám umožňuje pracovat na obtížných místech

Pomáhá zabránit problémům v zabránění libovolným spouštěním.Pokud má elektrická konstrukční sešívačka takovou funkci, „rozdává“ sešívačky pouze tehdy, když pracovní část přichází do styku s některým povrchem.

Pneumatické sešívačky

Tento typ nástroje se používá hlavně při výrobě středního a vysokého výkonu.Vyznačuje se vysokým výkonem: standardem je rychlost 50–60 svorek za minutu.Pneumatická konstrukční sešívačka se liší strukturou: není zde žádná pružina, k nárazu dochází díky energii stlačeného vzduchu.Kompresor zajišťuje přívod vzduchu a okamžik přívodu je určen tahem spouště.U stacionárních modelů to může být nožní pedál, ale u ručních modelů obvyklý spouštěč nebo tlačítko.

Pneumatické sešívačky pracují ze stlačeného vzduchu dodávaného z kompresoru

Při výběru je také třeba věnovat pozornost tomu, s jakým druhem spojovacích prvků může tato jednotka pracovat.OniMimochodem lze zatloukat i delší svorky a hřebíky - v průměru 50–80 mm, ale také ty, které pracují se 100 mm hřebíky.

Pro toto zařízení je nejdůležitějším parametrem provozní tlak.Minimum je 4 Bar, v průměru - 5-6 Bar.V souladu s tím musí kompresor garantovat požadovaný tlak.

Pozitivní aspekty - nízká hmotnost pistole - pouze asi 1 kg.A to i přesto, že jsou vyrobeny hlavně z oceli.

Sešívačky pro sešívačku: typy a volby

Jak již bylo uvedeno, každý sešívačka pracuje s určitým upevňovacím prvkem.Chcete-li jít do obchodu pro nové rovnátka, musíte znát typ, nebo alespoň velikosti.Informace o typu závorek jsou uvedeny v pasu produktu nebo na typovém štítku (kovový štítek) s informacemi připojenými k pouzdru.

Svorky pro sešívačky jsou vyrobeny z různých kovů:

 • Hliník.Dobrá volba pro práci s měkkými materiály, jako je borovice, ale prostě nevstoupí do tvrdých materiálů - jsou zaseknuté.
 • Měď.Drahá možnost, která se používá v místnostech s vysokou vlhkostí.Pracují také s měkkými materiály.
 • Ocel.Levná varianta vhodná i pro tvrdé materiály.Ale mají tu nevýhodu - rezavějí.
 • Galvanizace a nerezová ocel.Dobrá volba, ale drahé.Spolehlivé uchycení spojovacích prostředků a za jakýchkoli podmínek.

  Nejoblíbenější velikosti sponek pro sešívačky a podle označení

Kromě materiálu a rozměrů (délka nohou a šířka hřbetu) byste se měli také podívat na zaostření nohou.nebo ne.U měkkých materiálů na tom nezáleží, ale při práci s tvrdými materiály to může být rozhodující okamžik: naostřené se mnohem snáze vejdou do nejhustších desek nebo plastů.