Stropní dekorace: navrhujeme sami sebe

Omítaný, dokonce bílý strop je klasika, která je dodnes relevantní.Chci však, jako vždy, něco neobvyklého a nestandardního.A tuto příležitost poskytují nové stavební technologie.Spíše nemusí být technologie příliš nové, ale začaly je používat při zdobení stropu ještě nedávno.Dnes lze návrh stropu provést pomocí různých materiálů:

Dekorace je jedním z nejnovějších trendů v návrhu místnosti

 • systémy pro sádrokartony - zavěšení;
 • polymerní fólie - napínací stropy ;
 • stojan a kazeta;
 • lemování - s opláštěním dřeva;
 • lepidlo - oříznuté PVC deskami.

Rack a páska v bytech se téměř nikdy nepoužívají.Konzumují příliš mnoho prostoru, zatímco mají nízkou zvukovou izolační charakteristiku.Jsou dobré v kancelářích a veřejných místech, ale pro domy a byty - daleko od nejlepší volby.Mohou být použity na chodbách nebo v koupelnách, pokud jsou stropy velmi vysoké a plocha místnosti je malá.Aby se snížil účinek „dobře“, jsou dobré, výhoda vlastností umožňuje: nebojí se vlhkosti.

- jedna z možností „zlata“

Lepivé stropy se dnes téměř nepoužívají.PVC desky jsou rychlý způsob, jak uklidit nevzhledný povrch, ale stěží stojí za to mluvit o nějaké originalitě nebo kráse.Při navrhování dřevěných domů s odpovídajícími interiéry se používají falešné dřevěné stropy - obklady nebo desky..V městském bytě bude obtížné do nich vstoupit.

Falešný strop ze dřeva

V důsledku toho zbývají pouze dvě technologie: sádrokarton a protažení.Ale design stropu s jejich použitím a kombinací může mít nekonečné množství možností.

Stretch stropy - zvýraznění

V této technologii se používají dva typy materiálů: vinyl film a speciální textilie.Charakteristiky a vlastnosti těchto materiálů se liší, stejně jako účinky, kterých umožňují dosáhnout.

Vinylové stropy lze svařovat z několika proužků a mají tři typy povrchů:

 • Lesklé.Mají výraznou brilanci, odráží se v nich i nábytek a osvětlení se zvyšuje.Gama - velmi široké, různé barvy a odstíny.

  Lesklý film odráží světlo a obrysy předmětů

 • Matný.Vizuálně velmi podobný vysoce kvalitnímu omítnutému a malovanému stropu.Žádné odlesky nebo odrazy.
 • ​​
 • Satin.Speciální struktura tohoto filmu vám umožní získat efekt „perly“.To je také někdy nazýváno pololesklé: záře a odrazy jsou přítomny, ale slabě vyjádřené a rozmazané.Nevýhodou tohoto typu filmu je jeho omezená barevná škála astále - skvělá cena.Většina světlých odstínů, téměř žádná jasná, ale u stropů je to v zásadě normální.

  Saténové filmy mají „perlu“ nebo mírně perleťově lesklou.

Pouze kombinace těchto fólií mohou vytvářet zcela odlišné návrhy stropů.I při změně typu povrchu ve stejném provedení získáte jiný efekt.

Více o vlastnostech: vinylové strečové stropy absolutně nepropouštějí vodu, ale nemají rádi náhlé změny teploty, netolerují mrazení.V zimě, při otevřeném okně, když stoupá proud studeného vzduchu, můžete sledovat, jak se film "deformuje" nebo "zhroutí".

Po zaplavení ...

Ale pokud vás vaši sousedé zaplaví, veškerá voda zůstane ve filmu (pokud nepraskne kvůli gravitaci).Během instalace vás čeká další funkce: fólie se zahřeje na asi 70 °.To znamená, že místnost by měla mít stejnou teplotu.Proto je vše, co se bojí vytápění, vyňato z místnosti, a to je nábytek a téměř všechny věci.

Tkaninové stropní podhledy mají odlišnou strukturu, liší se svým vzhledem a vlastnostmi.Jedná se o speciální tkaninu do šířky 5 metrů.Rozsah je omezen na tuto hodnotu: je obtížné najít tkaninu delší než 5 metrů (tam je 5,5 nebo tak, ale někteří významní výrobci mají velkou cenovku).Vzhledem k tomu, že se jedná o látku, může být pouze matná.Existuje také méně možností barvení.Jen obyčejné plátno vypadá jako dobře dokončený povrch, bez sebemenšíchvadný.

Pokud chcete pouze rovnoměrný strop, můžete si vyrobit strečovou tkaninu

Na druhou stranu, tisk fotografií na tkaninu vypadá dobře.Jsou do něj přeneseny všechny obrázky.Pokud chcete oblohu na stropě - je to možné, jako každý jiný výkres.

Stropní táhlo látky může být s jakýmkoli obrázkem

Jeho plusem je, že se nemusí během instalace zahřívat: jednoduše stáhnou a zastrčí se do nainstalovaného profilu.Nevýhody nebo výhody zahrnují jeho schopnost protékat vodou - to je otázka.Jak si přejete, zvažte to.Mnozí ocení skutečnost, že umožňuje průchod vzduchu a par (PVC - ne) a dokonce i látky nereagují na změny teploty.Ale nemají rádi vysokou vlhkost.Takže v koupelnách je lepší používat PVC.

Kombinace dřevěných a zavěšených stropů

Mimochodem, filmy nebo tkaniny se dobře kombinují se dřevem.To je pro ty, kteří chtějí vybavit dřevěný dům v moderním stylu.Zajímavý design se může ukázat.Těsně před realizací myšlenky se pokuste zjistit, co se stane v jednom z návrhových programů, které vám umožní představit projekt ve 3D.

Sádrokartonové systémy

Tento typ stropní dekorace je pravděpodobně známý všem.Je to on, kdo je hlavní pro většinu víceúrovňových struktur.Systém je sestaven ze speciálních stropních profilů, ke kterým jsou připevněny desky sádrokartonu.Tato technologie je velmi oblíbená kvůli relativně levným materiálům a schopnosti to udělat sami: zejménažádné komplikované operace.Pečlivost a přesnost jsou důležité.

Sádrokartonové stropy mohou být dvou, tří a víceúrovňové.Čím větší jsou roviny, tím zajímavější může být konstrukce stropu, ale také se zvyšuje složitost struktury, ke které je materiál připojen.

Sádrokartonové stropy

Dnes stále častěji ve stejné místnosti používají kombinace sádrokartonových desek a zavěšených stropů.Jejich variace jsou prostě nekonečné.

Návrh stropu v obývacím pokoji

Tento pokoj se nejčastěji používá jako místo setkání pro celou rodinu a hosté jsou zde také vítáni.Proto může být situace poněkud „ceremoniální“.V takových případech je vhodné použít lesklé filmy.Mohou být v různých barevných variantách a kombinacích.

Stropní dekorace v bytě: obývací pokoj

Jsou zde průsvitné filmy, na výše uvedené fotografii můžete vidět příklad provedení stropu.Lampy jsou umístěny pod filmem.Účinek je zajímavý, ale složitost povrchové úpravy se zvyšuje: je nutné uklidit stropní strop a použít směrová svítidla.V zásadě se jedná o LED, což je dobré z hlediska spotřeby energie (jsou úspornější), ale ne příliš z hlediska nákladů ve fázi instalace - stojí více než obvykle.

Krásné stropy - lesk díky odrazu činí obývací pokoj mnohem prostornějším

Použití různých tvarů - kombinace sudých a kulatých - přidává další variace.Navíc, pokud je lesk vytažen výše, vypadá místnostvyšší.To lze přehrát, pokud není dostatečná hlasitost.Lesklý povrch by měl být navíc světlejší.Díky brilanci to bude stejně vypadat světlejší, ale pro větší hlasitost je potřeba rozdíl několika tónů.

Matné a lesklé podhledy - ukázalo se zajímavé

Zajímavého efektu lze dosáhnout kombinací matných a lesklých pláten ve stejném gamutu.Na fotografii vidíte takový strop v hnědých tónech.Místnost s takovým stropem by měla být vyzdobena v jasných barvách s některými barevnými akcenty stejných barev jako na stropě.

Kruh, čtverec, ovál, mnohoúhelníky - lze ztělesnit všechny postavy

Fotografie nahoře je mimochodem příkladem víceúrovňového stropu.Také zóna prostoru obývacího pokoje, oddělující relaxační prostor od jídelny.Dbejte také na různá svítidla.Reflexe ve stropě přispívají k vytvoření pocitu jediného prostoru.

Návrh může být nejen černobílý.Používejte různé barvy.Zde je však třeba dávat pozor: je také třeba, aby strop byl pozadím, a nikoli hlavním předmětem pozornosti, takže jej nepřeháňejte barvou.

Barevné verze stropu v obývacím pokoji

Stropy v obývacím pokoji vyrobené ze sádrokartonu vypadají jinak.Čáry, kombinace, úrovně - to vše zůstává, ale vizuální dojem je jiný.Možná více komory.Neexistuje žádná přehlídka, která by byla vlastní elastickým látkám.

Různé úrovně, barevné kombinace - to vše je také v sádrokartonu, ale pohled je jiný

Pokud dáváte přednost pohodlnějším interiérům, navrhněte sádrokartonový stropní design.Možnosti nejsou o nic méně krásné, ale nejsou tak pompézní a přesto pohodlnější.

Krásné

V kombinaci s podsvícením získáme velmi krásné, ale zároveň nezatěžující struktury.Jsou to spíše pozadí stínující interiér, nikoli dominantní část.

Může být provedena libovolná forma

Kombinace sádrokartonových a napínacích pásů může být ještě zajímavější.

Sádrokartonový strop s vložkami z PVC fólie

Poloviční hrany a lemování stropu jsou vyrobeny ze sádrokartonu a střed je z matné PVC fólie.Tyto techniky lze již považovat za klasický design v moderním stylu.Některé nápady pro zdobení stropu pomocí sádrokartonu a /nebo strečového prádla jsou shromažďovány ve video galerii.

Strop v ložnici

Je-li obývací pokoj vhodný, vyžaduje ložnice pohodlí a klid.Je třeba vytvořit atmosféru pro relaxaci a jasné osvětlení není vhodné.Odlesky a střední tóny však dávají nejlepší účinek.

Nejlepší je použití matných povrchů v ložnicích [

Pro vytvoření takové atmosféry se používá sádrokarton v kombinaci se saténovými nebo matnými filmy /tkaninami na stropě.

Lesk, pokud existuje, je ve velmi malých objemech

Navíc relativně jednoduché vzory nevypadají hůř než ty vícevrstvé.Jde o styl.Pokud je stylem hi-tech, minimalismus nebo něco z tohovhodnější jsou etnické směry severní nebo východní orientace, rozsáhlejší letadla se zajímavým zvýrazněním nebo barevným schématem, spíše než četné ohyby.

Množství tvarů není vždy dobré.Někdy vypadají jednoduché linie lépe

V kuchyni

V kuchyni vykazují strečové stropy většinu svých pozitivních vlastností.Lze je snadno udržovat: otřete navlhčeným hadříkem.Pokud je použita fólie, neumožňuje to, aby vlhkost prošla do stropu tahu.Pokud ventilace funguje správně, není problém s kondenzací nebo cizími pachy.

Tmavý strop není nejčastější volbou.

Při výběru barvy a tvaru stropní dekorace v kuchyni zůstávají zásady nezměněny.Chcete-li, aby místnost vypadala větší, potřebujete světlou barvu.Věnujte pozornost výše uvedené fotografii.Samotný strop je krásný a výběr barev je správný: odpovídá kuchyňské soupravě.Ale kuchyně obecně vypadá malá, plácnutá nahoře, i když místnost je poměrně velká.Je to všechno o tmavé barvě, i když s jasným leskem.

Světlý strop - a kuchyně se zdá být prostornější

Dalším příkladem je místnost malá a světlý lesklý strop zvyšuje hlasitost.Tvar povrchové úpravy a výběr materiálů jsou stejné.Rozdíl v barvě a v důsledku toho v pocity a dojmy.

Poznamenejte si stropní provedení na níže uvedené fotografii.Používal nejběžnější techniku ​​v kuchyni - obecně opakovat uspořádání nábytku.Recepcejednoduchý, ale interiér vypadá organičtěji.

Důležité je také dostat se do tónu nábytku a používat správné osvětlení

Další příklad toho, jak může světlý lesk na stropu vizuálně zvětšit malou kuchyň na fotografii níže.Barva je vybrána ve stejném gamutu s barvou stěn, lustr bez stínů - s malými LED - se nenačte ani nestiskne.To vše společně vizuálně zvyšuje prostor.

Návrh stropu v malé kuchyni

V bytech lze v bytech používat vzácné systémy zavěšení kazet.Jsou také sestaveny na rámu, ale vyžadují výšku nejméně 2,7 - 2,8 m - jedí asi 20 - 30 cm. Z tenkých lišt ve tvaru písmene „T“ je rám namontován do kterého jsou desky zasunuty.Příklad takového stropu v kuchyni je na fotografii.

Příklad kazetového stropu v kuchyni

Proč je tato možnost dobrá?Matné bílé čtverečky ve středu jsou průsvitné.Mezi zavěšeným systémem a stropem tahu je namontováno stropní světlo.Jak víte, účinek je zajímavý.

Jednalo se o všechny varianty podhledů v různých kuchyňských interiérech.Jak víte, sádrokarton se používá také a nemá horší vzhled.Umožňuje vám vyrábět vícestupňové systémy, které jsou spolu s podsvícením velmi krásné.

Strop vytvořený ve tvaru kruhových stupňů

Takový vícestupňový návrh však vyžaduje filigránovou přesnost při práci.Je těžké zvládnout bez zkušeností.Méně vícevrstvých možností vypadá o něco horší.

Dvouúrovňový sádrokartonový strop

Jak vidíte, techniky jsou stejné: opakování tvaru nábytku: podél kuchyně nebo nad jídelnou - nad stolem.

„Kroky“ ve středu místnosti

V kuchyni je samozřejmě méně místa a příliš mnoho nápadů nelze jednoduše realizovat.Ale určitě existují zajímavá rozhodnutí o designu.

Koupelna

Koupelna je ještě menší.Už není nic zvláštního "naladit".Nejčastější možností je proto jednoduše plochý strop.Můžete hrát pouze s barvou a osvětlením.Vítězství všech vypadá lesk.Díky odrazu rozdrtí prostor.

Koupelna s růžovým lemováním.Hlavní věc je „zachytit“ tón

Protože šířka a délka místnosti jsou malé, výška je často příliš vysoká a vypadá to, že jste v studni.Chcete-li tomu zabránit, můžete v designu stropu použít světlé nebo dokonce tmavé barvy.Vizuálně „tisknou“ místnost.

Tmavá barva odstraňuje efekt „studny“

Můžete hrát s lampami.Například dejte reflektor LED.Jejich instalace je pečlivá záležitost - miniaturní velikosti vyžadují obratnost a trpělivost.Výsledek je však bolestně dobrý: jako rozptyl hvězd.

Reflektory na lesklém filmu

​​

V koupelně vytvářejí sádrokartonové stropy.Pouze materiál je odolný vůči vlhkosti.Obsahuje doplňky, které snižují citlivost na páru avlhkost.Pokud se vám nelíbí rovný povrch, můžete se pokusit jej rozbít úzkými výčnělky, do kterých lze namontovat svítidla.

Rozbijte rovnou plochu pomocí sádrokartonových konstrukcí

Fotografie myšlenky zdobení stropu

Stropní design v hale: konstrukce sádrokartonu

Minimalistický styl

Kombinace sádrokartonu a lesklého filmu

Prsten s podsvícením

Roztažný strop vyrobený z tkaniny se sádrokartonovou konstrukcí uprostřed

Nápady pro zavěšené stropy

Malování na látku

Barva a tvar mohou být libovolné

]

Neobvyklépodhledy: vložky, osvětlení

Fotografický tisk na strop

Složitá konfigurace se správným osvětlením = krásný strop

]

Návrh by měl odpovídat stylu

Sádrokarton může být natřen