Studio: interiérový design

Garsoniéra - tento typ bydlení se objevil ne tak dávno, ale poptávka po něm je stabilní.Tyto byty kupují hlavně mladí lidé.Existují dva důvody.Nejprve nepotřebují mnoho místností a jsou mnohem pohodlnější, když je vše v dohledu a sedí u stolu v kuchyni, můžete sledovat film nebo ovládat hudební centrum.Druhým důvodem je ekonomický charakter: cena za metr čtvereční v garsoniérach je nižší než u standardních bytů s oddíly stejné velikosti.Je to pochopitelné: méně zdí, méně materiálu a práce.Je také atraktivní, že design ateliéru může být vyroben v nejinovativnějším stylu: absence příček a dveří dává více prostoru pro realizaci nejodvážnějších nápadů a inovativních řešení.

Studiový byt se vyznačuje nepřítomností zdí a dveří (s výjimkou těch, které obepínají koupelnu)

Územní členění při návrhu ateliéru

Jeden prostor je dobrý, protože jej lze libovolně rozdělit.Pro pohodlí potřebujeme tři zóny: kuchyň-jídelna, rekreační oblast a pracovní.Vzhledem k tomu, že kromě vnějších stěn jsou v koupelně také jen ty zdi, musíte je vybrat pomocí jiných metod.Návrháři pro územní použití:

  • nábytek,
  • lehké příčky (sádrokarton,nábytkové police, prolamované sklo, sklo atd.),
  • oddělení barvy a textury stěn,
  • úroveň a materiál podlahy a stropu.

Všechny tyto metody lze kombinovat nebo použít samostatně.Zdá se, že volba je malá.Ve skutečnosti je to obrovské.Například lehké oddíly.Může to být konstrukce sádrokartonu.Může začít u jedné ze zdí a doslova oddělit dvě zóny.

Jedna z možností pro zónování sádrokartonovými přepážkami

Druhá možnost - přepážka je uprostřed místnosti a také zcela jasně naznačuje různé zóny.Ale v tomto případě je to lehké, průsvitné, nikoli „zatížení“ prostoru.

Příčka nelineární formy s osvětlením.Zóna je oddělena, prostor zůstává sjednocen

Další verze oddílu, který je uprostřed ateliéru, ale zároveň harmonicky vypadá a nerozděluje ho na buňky vůbec.Pravděpodobně jde o to, že pohovka dobře zapadá a stěny jsou lehké.

Územní členění s přepážkou

V mnoha případech není přepážka provedena na strop.Je neprůhledný, ale neodděluje úplně jednu zónu od druhé a odděluje je zdí.

Příčka nedosahuje stropu.Umožňuje vám něco položit nebo pověsit, ale stále ponechává sjednocenou celou místnost

Existuje mnoho, mnoho možností a variací.Příčky mohou být prolamované, skleněné, zrcadlové.Může to být police od podlahy ke stropucož jsou knihy, nějaké ozdobné maličkosti.Japonské závěsy velmi dobře rozdělují zóny.Jsou prakticky beztíže, mohou se pohybovat a pohybovat se odděleně.Jsou vyrobeny z tkaniny, právě nahoře a dole ve speciálně prošité stahovací šňůrce, které dají tyč, která táhne látku, což ji činí tuhou.

Zajímavým mobilním řešením je územní plánování se závěsy

Pravděpodobně by bylo vhodné, kdybyste si sami vytvořili návrh ateliéru, a to nejdříve pomocí záclon.Jedná se o nej mobilnější a levný způsob, který usnadní změnu všeho, pokud se rozhodnete vyměnit zóny nebo změnit jejich oblast.Až bude vše dokončeno a vy pochopíte, co je pro vás výhodné, bude možné na tato místa umístit některé vážnější oddíly, pokud si to budete přát.

Pro začátečníky je pro určení umístění a velikosti zón možné použít záclony

Na následujících fotografiích je několik zajímavých nápadů pro rozdělení garsoniéry na zóny..

Jednoduché a funkční - knihovna jako dělící zóna
Tkaní prolamované je elegantní řešení pro „ženský“ interiérový design ateliéru
Výšková přepážka zabírá pouze část: takže můžete něco položit a zavěsit na malou zeď ...
Průsvitné přepážky - stylové, funkční
Další možnost použití japonských záclon
Sklo a zrcadlooddíly často pomáhají v malých studiích: umožňují vám vytvořit samostatnou místnost bez rozdělení prostoru
Další možnost designustudiové apartmány pro dívky

Kuchyňský kout

Vybavení a dekorace kuchyňského prostoru v ateliéru je možná nejobtížnějšíúkol.Protože neexistují žádné oddíly, bez silné kapoty, všechny pachy a saze se budou šířit bez překážek.Proto musí být tato technika kvalitní.Další bod: jelikož je vše v dohledu, nemělo by být nic na pultech.Všechno je rozloženo ve skříňkách a zásuvkách, což by mělo být hodně.Pro racionální uspořádání prostoru má smysl používat skladovací systémy a moderní posuvné police, které umožňují použití rohů nebo skříní až ke stropu (rohové a spouštěcí police).

Nejčastěji stoupá podlaha v kuchyni.To je další faktor, který vám umožní vymezit místnost.Ačkoli z praktického hlediska je výhodné, aby byl zbytek místnosti zvednut - bude se používat méně odpadků.Pokud je interiér určen pro jednu osobu, není to tak důležité: v těchto případech jsou připraveny trochu a občas.Ale pro mladou rodinu to může být důležitý faktor.

Dekorace pro maléstudiové apartmány

Je-li studiový byt malý - 20–30 čtverců - aby nebyl přeplněný, musíte se uchýlit k trikům.První je použít tabulku jako oddělovač zóny.Může být proveden ve formě tyče , může být vybaven tak, že na straně kuchyně je mnoho zásuvek a židle na straně místnosti.Poté může být v závislosti na situaci použit pro vaření i jako jídelní stůl.

V tomto případě je oddělovač stolem, na kterém je možné vařit a jíst

Pokud je na vaření dostatek povrchů, můžete na odlučovač umístit malý jídelní stůl.V případě potřeby se za něj vejde více lidí, což je důležité, pokud příbuzní a přátelé čas od času navštěvují.

Neobvyklý stůl a stoličky osvěžují interiér

Důležitý bod: při výběru spotřebičů pro kuchyň v ateliérovém bytě budete muset přemýšlet nejen o tom, jak dobře pasujedo interiéru, což samo o sobě je již důležité.Budete si muset vybrat tichý nebo přinejmenším produkující minimální hluk.Je nepravděpodobné, že budete chtít spát pod vrčením chladničky.Mimochodem, můžete ji zamaskovat jako skříň nebo koupit vestavěný.

Malá vestavěná lednička

Pokud je místnost dlouhá a úzká, budete muset do veškerého nábytku vstoupit jiným způsobem.V tomto případě budou dvě skříňky, zadní strana bude sloužit jako příčka nebo stůl a jeden z konců bude sloužit jako vchod.

Jak uspořádat kuchyň vdlouhý a úzký pokoj

Kuchyně v prostorných studiích

Má-li studiový byt rozlohu 40 metrů čtverečních nebo více, můžete oplocení kuchyňského prostoru vytvořit pevnější přepážku.Nemělo by být masivní, ale spíše vzdušné.Hladké zaoblené čáry vypadají v těchto případech nejlépe.A pokud jste to správně porazili také na zdi, efekt je velmi zajímavý (viz foto).

Stěna, jak byla, pokračuje v přepážce.Kvůli tomu, co jsou hranice rozmazané ....

Pokud si přejete, můžete dát celý jídelní stůl.Toto je možnost pro ty, kteří si užijí samotný proces ...

Kreativní - část cihlové zdi zůstala nezpracovaná.V kombinaci s hladkými lesklými povrchy to vypadá velmi „živě“

Hlavním úkolem při navrhování jakékoli kuchyně je učinit ji nejen krásnou, ale také pohodlnou a zároveň rozvíjet design ateliéru podle požadavků.přidaná složitost: kuchyňský nábytek by neměl „vypadávat“ z obecného stylu.A to není snadné.Příliš odlišný účel a materiály a také funkční.Několik příkladů úspěšných kombinací na fotografii.

Ačkoli je kuchyňský nábytek světlý, nevypadá v tomto interiéru cizí
​​
Vše v jednom stylu a jednom barevném schématu - možnost win-win
Jedním ze způsobů, jak vytvořit, je opakování textur a barevharmonický interiér v ateliéru
Pastelově šedo-béžový tón, klasická kombinace zvýrazněná fragmenty přírodního kamene
Jednotný stylový design různých zón a oddělení se standardní přepážkou
Beztížový stůl ze skla je téměř neviditelný

Rest Area

Stejně důležité je organizovatÚtulné místo k odpočinku.Existují dva přístupy.První z nich je dát moderní pohovku, která se přemění na pohodlné lůžko.V tomto případě je tento web navržen jako obývací pokoj - konferenční stolek, poufy, křesla.

Pohovka může být přeměněna na místo na spaní

Druhým přístupem je zvýraznění oblasti, ve které je postel umístěna.To lze provést různými způsoby.Volba metody závisí na přání.Stačí, když si někdo jednoduše položí postel, někdo chce alespoň nějaké soukromí a činí ho dokonce průsvitným, ale zeď a pro někoho jiného to nestačí: potřebujete alespoň pletenou příčku, která skryje místo na spaní avytvořte si vlastní soukromý koutek.

Místo pro spaní je skryto za přepážkou

Zajímavým řešením je zvednout spací plochu na pódium a uspořádat v ní úložný systém.Pokud je výška stropu v bytě alespoň 2,7 m, lze to realizovat.

Postel byla zvednutá a pod ní byly boxy pro ukládání věcí

Dalším způsobem, jak skrýt postel před zvědavýma očima, je zvednout ji na skříň.To je také možné s dostatečnou výškou stropu.

Postel na skříni - schody na straně.Mimochodem, můžete také vytvořit zásuvky pro ukládání věcí na schodech

Existuje několik dalších nápadů, jak navrhnout lůžko na fotografii.

Modulární měkký roh je vhodný, protože může změnit konfiguraci podle svého uvážení nebo přání
]
Takové druhé patro není snadné vyrobit .... a drahé, ale skvělé
​​
Další varianta skrytého lůžka je nad touto místností (oplocená koupelna)
Po uzavření vrchlíku se budete cítit pohodlněji
Oddělení zón částečně přepážkou, částečně módními vláknovými záclonami
InterJasná možnost oddělení v kombinaci s osvětlením - září také ...

Návrh ateliéru by měl spojit praktičnost, pohodlí a přitažlivost.Této kombinace není snadné dosáhnout, ale je to ještě možné, pokud používáte nejnovější stavební technologie - jako sypké polymerní podlahy , sádrokartonové příčky nebo transformující nábytek - postel, která vypadá jako skříň nebo něco podobného během dne.