Studio: oprava pro kutily

Mladí lidé a páry nejčastěji kupují jednopokojové byty.Nové bydlení zakoupené na sekundárním trhu není důležité.Před vstupem do něj je třeba provést opravu jednopokojového bytu.Pouze koncept je velmi rozšiřitelný a může znamenat jak jednoduchou překližkovou tapetu, tak i sanaci.V článku bude demonstrováno několik výsledků oprav různého stupně závažnosti.Jsou zcela odlišné ve stylu a účelu, ale vše o změně bytů s 1 ložnicí.Při pohledu na fotografii můžete použít některé nápady ve své vlastní praxi.

Oprava jednopokojového bytu - Chruščov

Obecné zásady a techniky

Jednopokojové apartmány se obvykle neliší ve velkých oblastech.Byty staré budovy - v Chruščově - jsou asi 30 metrů čtverečních.m, ale v nových budovách už o něco víc: možná 40 metrů čtverečních nebo více.V každém případě musíte pečlivě zvážit rozmístění a umístění nábytku: počítá se každý centimetr.

Kde začít s opravou jednopokojového bytu?Musíme nakreslit plánvelikosti a měřítko.Pak se musíte podívat na to, co lze vylepšit.

Přemístění dveří blíže k nosné stěně

Nejprve věnujte pozornost umístění dveří.Ve starých dispozicích byly často vytvořeny uprostřed zdi.To je velmi nehospodárné z hlediska využití oblasti: příliš velká zóna přechází do „mrtvých“.Vcházíme do toho a neexistuje způsob, jak dát cokoli.Je mnohem pohodlnější, když posunete dveře blíže k jedné ze stěn.Který z nich si vyberete.Navíc se jedná o restrukturalizaci, nikoli o sanaci, ale je nutné ji zaregistrovat.

Sjednocení koupelny

Největším problémem malého bydlení jsou velmi malé koupelny.Ve starých domech jsou prostě maličké.Nemají ani možnost dát pračku.Vzhledem k tomu, že ostatní pokoje nejsou s prostorem spokojeny, je třeba zajistit restrukturalizaci a najít místo.Proto při zahájení opravy jednopokojového bytu velmi často demolují přepážku mezi koupelnou a toaletou.Rozhodně nejsou zátěžové, proto nevznikají problémy s koordinací.Pouze toto řešení může poskytnout potřebné centimetry.

Plán oprav bytu v jednom pokoji

Druhou věcí, která se často dělá, je nahradit koupelnu sprchou.Toto řešení není přijatelné pro všechny, ale místo se stává o něco více.Můžete vložit hotovou sprchovou kabinu nebo si ji vyrobit z cihel, dlaždic, zahnat zeď do půlky nebo položit skládací dveře . Jak si sprchovou kabinu sami přečtete zde.

Odstranění příček mezi koupelnou a toaletou je jednou z možností opravy

Odstranění skladovacích prostor

Většina plánů mákomory.Jejich umístění je však často tak nešťastné, že je lepší bez nich.Uvolněné místo však lze pomocí této techniky zabavit nebo na tomto místě vytvořit skříň, vestavěnou skříň.Ať si půjčují stejné množství prostoru, ale jejich funkčnost je mnohem širší.

Demolice skladovacích prostor je již standardním řešením

Kombinace místností s balkonem

Jak se dnes objevily nové topná tělesa, která umožňují malétloušťky pro dosažení vysokého stupně tepelné izolace bylo možné kombinovat místnosti s balkonem nebo lodžií.Izolují dobře nejen stěny, ale také strop s podlahou.Kromě toho je užitečné provést podlahové vytápění: je obtížné přenášet baterie (projekt, koordinace), ale je možné a relativně snadno položit topný kabel.Projekt takového vytápění není nutný.

Příklad opravy 1-pokojového bytu s kombinovaným balkonem

Při kombinování pokojů s balkonem je třeba vzít v úvahu pouze část, která byla pod oknem.Stěny, které se dotýkají podlahy od stropu, jsou přísně zakázány.Takový remake už nikdy nebudete legalizován: jedná se o vnější nosné zdi a jsou odpovědné za integritu budovy.

Jak uspořádat balkon nebo lodžii číst zde.

Garsoniéra

Další populární řešení mezi mladými lidmi: demolice téměř všech oddílů.Oplocený zůstatpouze koupelna s toaletou.Všechny ostatní stěny jsou odstraněny.Ukázalo se takzvané studiové apartmá. Z běžného jednopokojového bytu o rozloze více než 30 metrů s tímto typem opravy si můžete udělat docela slušný pokoj.V tomto řešení jsou nevýhody: kuchyně je prakticky kombinována se zbytkem areálu a vůně jídla se šíří po celém bytě.Proto musí mít silnou kapuci.Tím se problém vyřeší.

Vytvořte studiový byt z jednopokojového bytu

Tuto možnost lze upravit tak, aby byly zkosené stěny atd.Nezapomeňte, že rozšíření oblasti koupelen a kuchyní je možné pouze prostřednictvím technického vybavení.Protože v tomto případě je to kvůli vstupní hale, nejsou zde žádné problémy.Ale v této oblasti budete muset provést zvýšenou hydroizolaci: jistě bude potřeba několik vrstev.Buďte připraveni na to, že to bude uvedeno v návrhu schválení.

Ve videu najdete několik návrhů na opravu ateliéru.Skutečný objekt, odstraněn před opravou, pak - hlavní fáze a již "po".

Pořadí akcí

Poté, co se rozhodnete, co chcete během opravy provést v jednompokojovém bytě, můžete projekt předložit ke schválení.To není rychlé řešení.Mezitím se zapojte do výpočtu materiálů a jejich pořízení.Rada je následující: založte samostatný notebook nebo soubor - kdokoli na to je zvyklý.Ke každému typu práce přiřaďte samostatnou stránku, na které píšete vše, co se s tím musí udělat.Nejprve veškerou práci, kteránutné - pak podrobně všechny požadované materiály.A dokonce i na hřebíky, kotvy, šrouby (s velikostmi), skotskou pásku a další maličkosti, které se počítají nesčetnými.

Uspořádání nábytku v jednom pokoji je tvořivý proces

Po dokončení vývoje pro každý typ práce vytvořte obecný seznam materiálů: shrněte množství.Pak můžete hledat místa k nákupu.Něco lze najít na internetu, něco v obchodech.Malé věci se často berou, aniž by vypadaly, ale preferují více či méně velké nákupy návštěvou obchodů.A to je správné: kvalitu obrázku nelze určit.Proto nejprve zavolejte, zkontrolujte ceny, pak jděte na adresy, sledujte a cítíte.A klidně se zeptejte.Při shromažďování všech materiálů budou dokumenty připraveny.

Když se z bytu stává skladiště

A pak začíná samotná práce.Opravy v bytě samy o sobě nebo pronájem týmu - to je na každém rozhodnutí.Pokud si najmete různé lidi pro různé typy práce, je nutné během celého procesu pečlivě sledovat, protože po provedení „kusu“ práce zmizí.Ti mistři, kteří pro ně přijdou, přikývnou, že jejich předchůdci udělali všechno ... špatně.

Je nemožné poskytnout jasné pokyny o tom, co a proč: Mohou existovat příliš odlišné úlohy, ale obecně se postupuje takto:

  • Demontáž /instalace oddílů.
  • Modernizace inženýrských systémů (větrání, instalatérství) a instalace elektrických rozvodů elektrický panel, elektrické zapojení v místnostech skrz propojovací krabice ).
  • Výměna oken.
  • Zarovnání stěn, stropu, omítky.
  • Instalace topného systému.
  • Podlahy /podlahy.
  • Instalace dveří.
  • Dokončovací práce.
  • Uspořádání nábytku

Pokud není třeba vykonávat žádnou práci, jednoduše ji vynecháte.Pokud se však plánují velké opravy, pak jsou nutné všechny, zejména ve starých bytech.

Oprava jednopokojového bytu: návrh interiéru

Pokud se opravy provádějí v již obývaném bytě, jste určitě spojeni s věcmi, které již máte.Některé z nich budou nahrazeny, ale většinou zůstanou.Vzhledem k tomu, že prostory jsou již obývány, dokážete si zcela jasně představit, kam můžete umístit nové věci /vybavení, a když se na ně podíváte v obchodě nebo na fotografii, je docela přesné určit, do jaké míry se „hodí“ do stávajícího prostoru a prostředí.

Jedním ze způsobů, jak zvětšit plochu během opravy, je rozebrat příčky.Pouze tato možnost - nikdo nikdy nebude souhlasit s převedením kuchyně do ložnice.Zázrak se může stát pouze v prvním patře

Při plánování interiéru nové budovy je to stále komplikovanější.Jednodušší - začnete všechno od nuly a žádné staré věci.Můžete si vybrat styl, barvu, texturu, aniž byste byli vázáni na stávající prvky.Pokoj je však stále neznámý a je těžké si představit, jak to nebo ono bude vypadat.V tomto případě pomocnavrhnout programy, které vám umožní prezentovat projekty v objemu.Pouhé kreslení plánu nestačí: ne všechno, co vypadá dobře na kus papíru, bude také dobré v objemu.Často existují i ​​jiné situace: že na listu vypadalo špatně, v objemu se ukázalo, že je dar z nebes.Proto nejprve vytvořte plán na listu a poté jej převeďte do trojrozměrného obrazu.Pouze s rozměry, jinak je to ztráta času.

V tomto bodě sledujte malé věci.Která strana se dveře otevírají, jaká je velikost a jak pohodlné budou.A to nejen pro dveře - vchod a interiér, ale také pro dveře ve skříních a skříních.Současně nezapomeňte na uličky: aby bylo možné normálně procházet místy, měla by být 70-80 cm, ale o něco více je lepší.Dále budeme vycházet z konkrétních příkladů.

Z jednopokojového 32metrového bytu vyrobit dvoupokojový byt

V typickém Khrushchevce o rozloze 32 metrů byly provedeny opravy, během nichž byla přidělena samostatná ložnice.Kromě toho jsou změny minimální.Přepážka obklopující chodbu (spíše jen dveře) byla odstraněna, boční stěna pokračovala, pomocí její části byla část obývacího pokoje oplocena a přeměněna na ložnici.

Jen dávejte pozor: byt je hranatý.Pokoj má dvě okna.To umožnilo získat dvě plné, byť malé místnosti.

Z malého jednopokojového bytu na byt s ložnicí

Při navrhování interiéru, který chcete vidět po renovaci ve svém jednompokojovém bytě,spolehněte se na své každodenní činnosti.

Začněme od dveří.Tady jste.Musíte někde dát tašky, posadit se, sundat si boty, pověsit oblečení.Tady je to všechno na chodbě.První věc je skříň.V tomto případě seděl naproti dveřím.Na fotografii - vstupní hala v tomto bytě, výhled z kuchyně.Aby byla místnost jasnější a objemnější, dveře ve skříni naproti kuchyni jsou zrcadleny.Odráží světlo, odpoledne svítí lépe než lampy.

Toto je předsíň ze strany kuchyně

Když se podíváte ze strany dveří, vpravo jsou dva dveře: do ložnice a obývacího pokoje, přímo do kuchyně.

Toto je pohled ze strany dveří

Další je kuchyň.Když přijdete s balíčky, nevyhnutelně se tam ocitnete.Tady, stejně jako všichni ostatní: lednička, sporák, dřez.Chladnička je umístěna vlevo od okna.Veškeré zbývající zařízení je podél jedné zdi s mírným „přiblížením“ na stranu.

Kuchyň je po opravě

Takže v malé kuchyni (o něco více než 5 metrů) se nezdá nábytek příliš masivní, závěsné skříňky jsou velmi světlé.To je jeden z triků, který vám umožní rozšířit prostor.Přečtěte si více o vývoji kuchyňského designu zde.

V obývacím pokoji byla umístěna pohovka podél jedné ze zdí.Nejprve plánovali roh, ale líbilo se mi to víc.

Pohovka v obývacím pokoji

V této malé místnosti je stále ještě konferenční stolek a skříň se spotřebiči.

Pohled do obývacího pokoje ze strany pohovky

Nyní je zde ložnice.Má dokonce celou postelbylo tu místo pro komodu, na které byla umístěna televize.Mezi nimi zůstává standardní šířka průchodu: pouhých 70 cm.

Toto je pohled ze strany dveří

Vypadá to, že ze strany postele

Ukázalo se, že je celkem pěkné a funkční.Fotografie byly pořízeny ihned po opravě: mnoho malých věcí stále chybí, protože všechno vypadá trochu oficiálně.Hostitelé (mladý pár) již přijali hosty.8 lidí se vejde do jejich malého obývacího pokoje))

Oprava v jednom pokoji 40 metrů

Byt pro mladý pár, návrh byl vyvinut odborníkem.Sanace téměř ne.Hlavní změny se dotkly koupelny.

Plán bytu před opravou s rozměry

Zbývající „výhody“ rozvržení byly poraženy pomocí „návrhářských triků“.Plán tohoto 1-pokojového bytu po opravě vypadá takto.

Oprava jednopokojového bytu

Na chodbě byl vytvořen malý vestavěný šatník.Je prostě nezbytný.Pod ní je speciálně umístěna malá zeď.

Nejvážnější předci se dotkli koupelny: místo toalety byla vytvořena technická místnost.Zde je pračka, kotel, skladovací systémy.

Koupelna a technická místnost

V koupelně opustili koupelnu, aby se vešly všechny potřebné věci na malou plochu.Byla nahrazena sprchovým koutem.Ukázalo se to kompaktní.

Barevné schéma kuchyně je velmi zajímavé: šedé tóny s jasně růžovými akcenty.Stůl neobvyklého tvaru je vyroben na zakázku, jako kuchyňská souprava.

Neobvyklý stůl a velmi zajímavé barevné schéma

Aby kabinety nezabíraly příliš mnoho místa, bylo rozhodnuto obsadit pouze jednu zeď.Do toho se vejde docela velká lednička.Aby se zabránilo tomu, aby místo „chodilo“ nad ním, byla nad ním zavěšena skříňka.Také si všimněte, že nástěnné skříňky jsou téměř výšky stropu: na horní police dejte to, co se používá občas.

V kuchyni byla dokonce pohovka menší než 9 metrů

Aby růžové stoličky nevypadaly příliš vzdorovitě, byly nalepeny nástěnné malby.Harmonizují celý interiér.

Pohled „ze sporáku“

V místnosti je mnoho zajímavých řešení.Napravo od vchodu byl dříve volný prostor.To je obsazeno nástěnnou skříní po celé zdi.To vyřešilo dva problémy: je tu kam dát věci a místnost byla více čtvercová.

Skříň nalevo od předních dveří

Je rozdělena na poloprůhlednou policovou přepážku do dvou zón: práce a odpočinek.Zónování je zdůrazněno různými tapetami a přítomností koberce v rekreační oblasti.

Územní členění místnosti pomocí přepážky

Takto vypadá pracovní plocha