Svahy oken z plastu: vlastní instalace - 2 způsoby

Po instalaci plastových oken nevypadá okenní otvor nejlépe: pěnové lepenky, kousky omítky, materiál stěny je místy viditelný.Celá tato „krása“ je uzavřena různými způsoby, z nichž nejpraktičtější, nejrychlejší a nejlevnější jsou plastové svahy.Je lepší je vyrobit ze sendvičových panelů (dvě vrstvy plastu, mezi nimiž je napěněný polypropylen).Jsou husté, trvanlivé, vyrobené z dobrého materiálu.

Existují dva hlavní způsoby instalace plastových svahů: se startovacím profilem a bez něj.Oba jsou uvedeny s pokyny krok za krokem a fotografií.Jak upevnit svahy k plastovým oknům, je jen na vás.Obě metody poskytují dobré výsledky.

Fotoreportáž 1: instalace svahů ze sendvičových panelů bez startovacích profilů

Tato metoda je vhodná, když je okno instalováno tak, aby vzdálenost od rámu okna ke stěně otvoru byla příliš malá.V tomto případě je instalace se startovacím profilem (viz níže) buď velmi komplikovaná, nebo - obvykle ze strany závěsu - je obecně nemožná.

Po instalaci plastového okna byl takový obraz pozorován.

Obrázek po

Zařízení sklonu plastových oken začíná přípravou otvoru: zbývající pěna se řeže kancelářským nožem.Snadno se odřízne, prostě to nepřehánějte, neřežte a nesekejte - pěna drží a izoluje rám.Kusy sádry, které zasahují a vyčnívají, jsou také odstraněny.Pokud se dobře drží a nevyčnívají za rovinu budoucího svahu, můžete je nechat - méně pěny se plazí.

Potom jsme bili po obvodu okna(klademe na hmoždinky, pokud je zeď betonová) tenkou kolejnici - 10 x 40 mm - se širokou stranou ke svahu.

Přibitý kolem obvodu kolejnice

Obvykle jej nevyrovnávají, bijí tak, jak je, ale pokud chcete, můžete jej vyrovnat umístěním kousků překližky na správná místa,tenké desky atd.

Drážka pro sendvičový panel je vyrobena z plastu

Dále podél obvodu rámu jsme pěnu rozřezali tak, aby tam seděl sendvičový panel.Mělo by to být asi 1 cm. Penu pečlivě řezáme tak, aby na rámu nebyly žádné zbytky, ale aniž by došlo k poškození plastu.

Nyní musíte plastové panely správně oříznout.Lze to provést standardně: pomocí měření můžete vytvořit šablonu.Se šablonou se to zdá snazší.Vezměte kousek papíru větší než vaše okno (měl jsem staré tapety).Naneste na svah, zalisujte, ohněte přebytek.Na zakřivených liniích oříznutých zkuste, upravte podle potřeby.

Je vhodnější začít od vrcholu otvoru.Po vytvoření papírové šablony jsme ji nastínili na plastu.Vzhledem k tomu, že asi 1 cm půjde do drážky pěny, přidejte tento centimetr podél okraje, který tam bude vložen.Vystřihovali jsme se s malým okrajem - je jednodušší oříznout než pak natřít.

Řezáme pilovou pilou s čepelí na kov, zkuste ji upravit, aby plast vstal rovnoměrně bez ohýbání.Zarovnejte tak, aby byl panel v jedné rovině s omítkou.Okraj je téměř plochý, v případě potřeby vypracujeme soubor.

Vložená horní část svahu je vyrobena z plastu

Po odstranění namontovaného a namontovaného pásu na vnější straněna hranu, která bude přibita na tyč, vyvrtáme otvory podél tlouštěk čepů a odchýlíme se asi 0,5 cm od okraje.Bude snazší opravit a nepoškodit plast.

Vraťte jej zpět na místo, vezměte válec s montážní pěnou a naplňte jej pěnou krátkým „zilch“.Snažíme se dostat tak hluboko, jak je to možné, ale neléváme moc: po otoku může plast narušit.

Vyplňujeme něco podobného

Existuje několik bodů týkajících se práce s polyuretanovou pěnou.Pokud je plast hladký, pěna nemá velmi dobrou přilnavost.Vylepšit jej nebo zpracovat povrch, který je obrácený ke zdi, brusným papírem a /nebo opatřený základním nátěrem pro zlepšení přilnavosti.Druhá námitka: vlhkost je potřebná pro normální polymeraci pěny.Proto před instalací plastu je svah stříkán vodou ze stříkací pistole.Na stěnu by samozřejmě neměl být prach - je smeten štětcem nebo odstraněn vysavačem.Pokud je omítka nebo malta volná, je předotevření ošetřeno penetrační penetrací, která spojí betonové částice k sobě.

Poté, co jsme zvedli panel, vymačkali pěnu, vložte hřebíček do otvorů a připevnili vnější okraj k tyči.Vnitřní část spočívá na rámu okna.

Pevný horní plastový panel na sklonu okna

Stejnou technologií jsme vystřihli papírovou šablonu, vyzkoušeli ji, přenesli na plast a vystřihli plastovou boční desku.Zde musíte být obzvláště přesní, aby mezi sklonem panelu a parapetem (horní sklon) byla mezera minimální.K tomu, hranabrusný papír.Aby bylo okraje ještě snazší, bylo by vhodnější jej zpracovat smirkovým hadříkem připevněným k plochému pruhu, pilníku nebo brousku (půlkruh, jako na fotografii).

Hrany okraje plastového panelu

Přizpůsobujeme se ideální (pokud možno) shodě v horní a dolní části, nasazené, zasuneme jednu hranu do drážky poblíž okna.Pokud je výsledek uspokojivý, vyrovnáme vnější svislou hranu s omítkou stěny.Můžete to udělat s úředním nožem na místě, nebo můžete nakreslit čáru na panelu (tužkou, tenkou značkou, poškrábáním s něčím ostrým) a pak upřesnit, co je pohodlné.

Po vyjmutí podél vnější hrany vyvrtáme také otvory pro hřebíček.Umístěte panel na místo, vezměte pěnu a vyplňte mezeru zdola nahoru.Příliš mnoho pěny zde není dobré, protože plast se může ohýbat.Proto vyplňte krátké porce a snažte se vyplnit co nejhlouběji.

Na svislých částech svahů to lze provést jinak: na panel připravte pěnovou hmotu připravenou k instalaci podél krajní hrany, která začíná pod rámem, před instalací.Pás je spojitý nebo vynucený malým hadem.Pouze to se musí udělat nikoli od samého okraje, ale trochu ustoupit.Poté je plastová část zasunuta do vyříznuté drážky, vytažena podle potřeby, zbytek mezery je vyplněn pěnou (nezapomeňte navlhčit zeď před instalací).Vyplňování, lisování, vyrovnání, upevnění kolíky k liště.

Horní a dolní spoje jsou upevněny maskovací páskou kpolymerační pěna.

Aby se během polymeračního procesu pěna nepohybovala hranami svahu, spoj se lepí maskovací páskou nahoře a dole.Bez ohledu na to, jak tvrdě se snaží přesně přizpůsobit plastu, trhliny, i když malé, zůstávají.Mohou být potaženy akrylem.Prodává se v trubkách, jako je montážní pěna, umístěná ve stejné montážní pistoli.

Stiskněte proužek do štěrbiny, otřete jej, vyrovnejte, přebytečný vlhkým měkkým hadříkem nebo houbou.Proveďte tuto operaci na malých plochách a jemně otřete - očistěte.Dokud akrylát nezmrzne, dobře se čistí.Pak - s velkými obtížemi.Je vhodnější začít zaplňovat praskliny shora - okamžitě - vodorovný svahový panel, pak spáry, poté se pohybujte nejprve dolů na jedné straně a poté na druhé.Poslední jsou spáry s parapetem.

Po zaschnutí, 12–24 hodin, v závislosti na tmelu (napsaném na zkumavce), lze akrylát vtáhnout do švu - to je v případě, že praskliny byly velké.Procházejte všemi těmito místy podruhé pomocí stejné techniky.Po zaschnutí druhé vrstvy, pokud jsou drsnosti a nepravidelnosti, mohou být vyrovnány smirkovým hadříkem s jemným zrnem a složeny na polovinu.Obecně je lepší pečlivě zarovnat zatímco je surový, jinak můžete plast poškrábat.

Instalované plastové svahy

Jsou nainstalovány všechny plastové svahy.Po finální polymeraci pěny musí být zkosené hrany vyrovnány s povrchem stěn.Poté můžete ochranný modrý film odstranit.V důsledku toho bude okno vypadat něco takového.

Okno ssvahy vyrobené z plastu (sendvičové panely)

Při instalaci těchto plastových svahů byly použity sendvičové panely.Jedná se o dvě vrstvy plastu, mezi nimiž je vrstva pěnové pěny.Stejnou technologií mohou být okenní rámy vyrobeny z levných plastových parapetů nebo z bílých PVC panelů.Nejspolehlivějším materiálem jsou panely: dokonce i ty zdi se snadno protlačí, navíc, pokud je přední vrstva plastu tenká (levná), pak jsou ve světle viditelné propojky.Sendvičové panely a plastové parapety ne.A úsilí prosadit vyžaduje značné množství, a dokonce neexistují žádné propojky v lumen.

Zde je popsána instalace plastových oken.

Foto report 2: montujeme plastové svahy se startovacím profilem

Instalace plastových svahů začíná touto technologií od přípravy okenního otvoru.Odřízneme přesně pěnu, odstraníme vše, co se nedrží, odstraníme prach, v případě potřeby projdeme otvorem se základním nátěrem, který zlepšuje přilnavost.

Příprava okenního otvoru

Dřevěný blok je připevněn kolem obvodu otvoru, ale již v blízkosti rámu.Vyberte si tloušťku v závislosti na vzdálenosti: měla by téměř jít do rámu.Na jedné straně tyče musí být vynesena rovina, která vytváří sklon.Úhel této plochy se rovná úhlu instalace svahu.Je možné odřezat, ale ještě ztížit, kromě toho, že existuje kotoučová pila s nastavitelným úhlem.

Vyrábíme svah na jedné ze stran tyče

Zpracovanou tyč připevňujeme ke stěnám po obvodu otvoru.Způsob montáže závisí na materiálu stěny.Pokud je zeď zděná, můžete ji vyzkoušet pomocí samořezných šroubů, musíte vložit hmoždinky do betonu.

Upevnili jsme lištu

Koupit výchozí profil v obchodě, nainstalovat jej dlouhou stranou k lištu a upevnit.Je pohodlnější a rychlejší připevnit konzolu pomocí konzol ze stavebního sešívačky, pokud to není možné, můžete použít malé kolíky nebo šrouby s plochou hlavou.

Opravte počáteční profil

Při výběru startovacího profilu použijte těsný profil.Je to dražší, ale je to něžně jen tři metry od okna, možná trochu víc.Hustý profil bude dobře držet plast, měkký - ohýbá se a vzhled je ošklivý.Další bod - při montáži profilu jej co nejtěsněji přitlačte k rámu, aby nebyly žádné mezery nebo aby byly minimální.

Výše, při spojování svislých a vodorovných profilů musíte být obzvláště opatrní a oříznout je přesně pod úhlem 45 °.Pokud existují malé mezery, mohou být opraveny akrylem.

Instalovaný počáteční profil

S využitím této technologie je vhodnější zahájit instalaci svahů formace z bočních stěn.Vložte panel do pevného startovacího profilu.Také je lepší vzít z drahých a hustých, se silnou vrstvou plastu.Pokud položíte levné (strop), přední stěna je tenká a za jasného světla budou viditelné propojky.Navíc může být takový plast lisován i prstem.

Vložte plastový panel do profilu

Šířka přes plastpanel by měl být více než svah.Pokud šířka jednoho nestačí, spojí se dva.Pak ale na křižovatce bude potřeba další svislá lišta, ke které bude připevněn první proužek.

Panel vložený do profilu je obecně delší než otvor.Držte ji rukou a označte linii otvoru.Po vyjmutí jsme prořízli podél vyznačené čáry.

Řezané na míru

Panel znovu instalujeme, trochu ho přemístíme ze zdi a naplníme pěnou, snažíme se vyplnit bez mezer, ale bez přebytku.Abychom toho dosáhli, začneme od mnohem dolního rohu - kreslíme zdola až k přibité úrovni.Dokud jsme nedosáhli vrcholu, pěna expandovala mírně pod.Opět nakreslíme čáru s pěnou, ale již blíže k okraji.Čím blíže k vnějšímu okraji, tím méně pěny je zapotřebí - panel je ostatně nainstalován pod sklonem, takže se stopy stenčí.Po dosažení středu udělejte na zbytku hada had a stiskněte panel tak, jak má stát.Úroveň a kontrola.Upevněte na zeď maskovací páskou.Nainstaluje se také druhá část a poté horní část.Lze jej také vystřihnout pomocí papírové šablony a okraje se upraví tak, aby odpovídaly ideální (nebo téměř) shodě se smirkovým hadříkem.

Nainstalované sklony oken z plastu

Po instalaci všech částí svahu a jejich zajištění maskovací páskou odejdou k dokončení polymerace.Potom, aby se nevytvářely praskliny mezi sklonem a stěnou, je na tekuté nehty nalepen bílý plastový roh.Hlavním úkolem je řezat přesně v rozích.Jednoduše lepí: na obě police rohu naneste tenkou vrstvulepicí pásek, stisknutí, procházející rukou spolu, držte pár minut.Jsou tedy instalovány po obvodu a poté, dokud lepidlo nevyschne, jsou také lepeny maskovací páskou a ponechány.

Instalované úhly po obvodu svahu

Po dni, kdy pásku odstraníme, jsou svahy připraveny pro plast.

Toto je okno s nainstalovanými plastovými svahy.

Jsou-li někde nějaké mezery, jsou pokryty akrylem, jak je popsáno výše.Nepoužívejte silikon.Ve světle rychle zžloutne.Za rok nebo dva budou vaše okna vypadat hrozně.Hledejte bílý akrylový tmel a zamaskujte ho.

Zde si přečtěte, jak nastavit plastová okna.

Video

Viz toto video ohledně možnosti instalace svahů s počátečním profilem přišroubovaným k rámu okna.

Video verze instalace plastových svahů bez počátečního profilu.

A jiným způsobem v tomto videu.Zde věnujte pozornost dokončení spojů panelů.Byly vyrobeny pomocí speciálního profilu.Je to možné a tak.