Svařovací invertory Resanta: SAI, SAI PN, SAI K, recenze, ceny, operace

Značka Resanta je baltského původu - společnost je registrována v Lotyšsku.Továrny, které se seznámily, jsou v Číně.Na ruský trh je dodáváno několik linek svařovacích střídačů:

 • Semiautomatická zařízení společnosti Resanta SAIPA.
 • Svařovací střídače společnosti Resanta AIS.
 • Střídače pracující při nízkém napětí SAI PN.
 • Jednotky s funkcí argonového obloukového svařování SAI AD.
 • Profesionální řada s nastavitelným obloukem SAI PROF.
 • Kompaktní řada je SAI-K.
 • Plazmová řezačka střídače - IPR.
 • Svařování střídače pracující od 380 V - SAI 315.

  Takto vypadá svařovací střídač pracující při nízkém napětí Rsant SAI-250 PN.Hodnocení jsou většinou o tomto zařízení většinou pozitivní

Produkty v hodnoceních jsou obecně dobré, se svými klady a zápory.Pokud potřebujete svařovací stroj pro domácí použití - Resanta je dobrá volba.Jak říkají profesionálové: oblouk není tak těžký jako u jiných značek ze stejné cenové kategorie.Kvalita je však nestabilní: někdo roky pracuje při stálém zatížení (v obchodech a v továrně) a někdo provádí opravy každé dva až tři týdny (také v továrně).Liší se pouze výroba a svářeči.A od těch, kteří provozují svařovací střídače Resanta pro domácí účely - v soukromém domě, na venkově, v garáži, ti, kteří reagují na provoz jednotek pozitivně.

Provozní režim svařovacích strojů jakékoli linky je 70% až 30%.Což znamená, že při práci na 140 A odMůžete vařit /krájet 10 minut po dobu 7 a 3 musí odpočívat - počkejte, až zařízení vychladne.Poměr není nejhorší a režim je obecně výhodný.

Jak zvolit svařovací stroj Resant

Pro domácnosto použití má smysl zvolit agregát ze dvou řádků - AIS a AIS PN.

Resanta AIS je standardní úprava, která pracuje s 220 V v síti s malými odchylkami.Takové rozmezí je deklarováno: + 10% (do 242 V) a -30% (od 154 V).Zdá se, že tyto vlastnosti by měly stačit, ale opravdu to funguje dobře při 190 V. Pokud klesne ještě níže, začnou problémy a musíte dát elektrody menšího průměru.

Toto je svařovací stroj Resant SAI 220 - malá velikost a hmotnost

Ve venkovských oblastech je napětí často nižší než 190 V. S těmito parametry sítě mohou normálně fungovatne všechny svářecí stroje.Pokud máte takovou situaci, musíte si vybrat střídač z řady SAI PN.Normálně se svařuje dokonce i při 140 - 160 V.

Existuje další řada - kompaktní.Ona jeliší se v ještě menších velikostech a váží o jeden a půl libry méně.Při označování modelů této řady je k číslu označujícímu maximální svařovací proud přiřazeno písmeno „K“.Pokud je pro vás kritická váha a velikost - vyberte svařovací střídač z této řady.

Všichni ostatní jsou vhodnější pro profesionální nebo poloprofesionální použití.Pro domácí použití jsou jejich „zvonky a píšťalky“ a zvýšená energie zbytečné.Pokud je můžete koupit, není to pro začátečníky ve svařování.

Výběr modelu

Jakmile se rozhodnete pro pravítko, musíte zvolit maximální svařovací proud.Připojuje se ke jménu každého modelu po zkratce AIS.Například SAI-160 - maximální svařovací proud 160 A, SAI 220 - může produkovat 220 A.

Jak zvolit výkon?Na základě práce, pro kterou jste zakoupili, nebo podle velikosti elektrody, se kterou chcete pracovat.Například zařízení se 140 a 160 ampéry jsou vhodná pro práci s elektrodami 3 mm.140 však bude fungovat až do limitu a 160 bude fungovat v normálním režimu.Můžete také zvážit získání 190, ale to už může fungovat s 4 mm elektrodami.A světlá výška je vždy dobrá.Je pravda, že za to musíte platit navíc.

Výkonnější modely SAI 220 a 250 mohou pracovat s elektrodami 5 mm a 6 mm.Pokud takové kapacity nepotřebujete, nemusíte za ně platit.Ale zvolte si jako vždy pro vás.Možná dáváte přednost práci s elektrodou 3 mm, ale se zvýšeným svařovacím proudem o 190 a vyšším ... Zřídka se takové svářeče také vyskytují.

bylo snazší zvolit, tabulka sestavila nejdůležitější charakteristiky svařovacích střídačů Resant z AIS a SAI PN a řady AIS KI

Technické vlastnosti svařovacích střídačů Resanta z SAI a SAI PN, AIS K

]] (SAI-220K
Svařovací invertorový model Maximální odběr proudu,
A
Napětí otevřeného obvodu, V Obloukové napětí, VMaximální průměr elektrody, mm Hmotnost, kg Cena
SAI-140 20 75 25 3,2 4,3 110 $
SAI-160 22 80 26 4 4,5 120 $
SAI-190 25 80 27 54,7 $ 155
SAI-220 30 80 28 5 5 180 $
SAI-250 35 80 29 6 5,2 220 $
SAI-60PN22 80 26 4 5,7 170 $
SAI-220PN 25 80 27 5 6,4 200 $
SAI-250PN 35 80 29 6 7,7 $ 250
SAI-160K 28,5 85
4 3,4 130 $
SAI-190K32,5 80 5 4.3$ 155
36,5 80 ) 5 4,5 180 $
SAI-250K 42,5 806 4,6 210 $

Napájení střídačůResanta

Hlavní výhodou těchto svařovacích strojů je, že pracují z domácnostiSíť 220 V bez zvláštních požadavků.Hlavní věc je, že zásuvka je uzemněna.Třída ochrany všech jednotek je IP 21, což znamená, že zařízení je uzemněno přes napájecí kabel.Proto je pro ochranu před úrazem elektrickým proudem nutné střídač napájet z uzemněné zásuvky.

SAI-160 pracuje normálně na automatických strojích 10-16 A, ale maximální svařovací proud nelze nastavit na deset ampér.Pokud plánujete práci s AIS 190, budete potřebovat nejméně 16 A.

Recenze

Všechny recenze na invertorových svařovacích strojích společnosti Resant lze rozdělit do dvou: do roku 2012a poté.Až do věku 12 let jsou všechny recenze velmi dobré, nikoli od začátečníků, ale od těch, kteří používají svařování v odborných činnostech.Ještě horší.V roce 2012 cena těchto zařízení výrazně poklesla - téměř dvakrát.Vypadá to dobře, ale jak se ukázalo, kvalita také významně poklesla.Po tomto datu existují různé recenze, i když pozitivní stále přetrvávají.

V naší dílně Resanta 250 (AIS) jsem každý rok pracoval rok, dokud k ní někdo nepřipojil nohy.Na tuto práci nebyly stížnosti, pouze kabely jsou krátké.Protože si koupili nový.Tenhle po 3 měsících přestal vařit v jednom okamžiku.Služba nepoložila otázky, pouze vše opravila.Nyní je vše v pořádku, pracujeme jako dospělý.Kromě kabelů, žádné stížnosti.

Vitaliy, Kineshma, 2013

Jsem technolog a zakoupil jsem si nástroj.Pro svářeče jsem potřeboval střídač - pracovali jako transformátor, takže jsem se rozhodl nekupovat drahý - najednou to nebude fungovatkoupili od nich Resanta SAI 250. Na dva roky husté práce nebyl jediný problém.Transformátor nyní stojí a tento je vždy zaneprázdněn.Specialisté i ti, kteří jen viděli, jak normálně pracovat, potřebují vařit.Nic, pluhy.Říká se, že Resanta je loterie.Zdá se, že jsme vytáhli dobrý lístek.Jen vyměnili svařované kabely - dali 10 metrů po 25 mm2: předchozích pět metrů bylo nepohodlných.

Nikolai, Petrohrad

Obnovené počtvrté ... Mám Resantu 220.Všechny předchozí opravy stačily na dva týdny práce.Naposledy jsem opravoval tahem (válcováním) v jiné službě.Dali, jak říkali, normální poplatek.Pracoval jsem měsíc, i když je to normální.Hrával jsem na kvalitu zařízení, teď jsem v rozpacích, možná je služba taková?Vložili podrobnosti o figuře, abych jim platil?Zlo nestačí.

Grigorievich, Volgograd

Mám Resantu 190. Pravidelně s ní pracuji tři roky.Všechno je v pořádku, je nutné pouze nastavit minimální svařovací proud při zapnutí a vypnutí, jak je předepsáno v návodu.Je to pro mě snadné a já to dělám.Pravidelně ho čistím od prachu.U takových zařízení je to rozhodující.

​​

Vitaliy Sergeevich, Sergiev Posad

Tři roky pracuji s Resantou 220. Funguje to.Po celou dobu jsem změnil pouze chladič.Ale pravidelně to čistím, snažím se to neřezat, nedávám to špatným rukou.Nepracuji s bruskou nebo bruskou vedle svařování - je z nich spousta prachu, ale pro střídače je to velmi škodlivé.Pokud potřebujete pracovat jako mlýnek, vydržím Resantu.Pokud je to všechno pro vás břemeno,hledat jiné zařízení.Jsou Evropané, kteří nejsou tak nároční na pracovní podmínky, ale jsou několikrát dražší, a dokonce s naším tanečním partnerem nechtějí pracovat.Takže pokud potřebujete Evropana pracujícího v našich podmínkách, zakoupíte si také stabilizátor.Něco takového.

Anatoly, Moskevská oblast

Resanta není svařovací stroj, ale svazek g ... a.Jsem unavený tím, že ho nosím k opravě.Neustále se láme.To prostě přestane vařit a to je vše.Vezmu si další.

Alexander

koupil rezistentní AIS 190 v květnu 2014. V listopadu se zastavila.Záruční dílna uvedla, že hodně kovového prachu, a proto spálil.Chtěli se omezit na mimozáruční opravy (na mé náklady), ale po sporu opravili v rámci záruky.Teď jsem její pobřeží.Ale nevím, jak dále pracovat.

Vlad, Kirovograd

Jak vidíte, převažují pozitivní recenze o Resat AIS, ačkoli existuje negativní.Z provozních zkušeností lze vyvodit některé závěry o tom, jak provést svářečskou práci bez problémů.

Provoz svařovacích střídačů Resanta

V provozních pokynech pro tyto svařovací stroje jsou následující požadavky a doporučení:

 • Nepoužívejte brusku v blízkosti jednotky, elektrické pily, brusky a další nástroje při práci s velkým množstvím prachu.
 • Během provozu nezakrývejte skříň: nucené chlazení pomocí chladičů (ventilátorů).Pokud zavřete přívod vzduchu, zařízení se přehřeje a může vyhořet.
 • Během práce nepracujteve vlhkých místnostech nebo v dešti.
 • Pokud jste měnič přivedli do teplé místnosti z chladu, musíte počkat nejméně dvě hodiny, než kondenzát vyschne.

Postup zapnutí

Před zapnutím stroje se ujistěte, že je spínač v poloze vypnuto.Připojte napájecí kabel a pracovníky, zapojte je do zásuvky.Nastavte minimální svařovací proud na regulátoru a poté stiskněte tlačítko „on“.Vypnutí se provádí následujícím způsobem: nejprve odšroubujte na minimum, poté jej vypněte přepínačem a poté ze sítě.Pokud je práce dokončena, odpojte kabely a vložte je na místo.

Při rozkládání kabelů nebo při použití prodlužovacího kabelu se ujistěte, že všechny vodiče jsou plně rozmístěny a nekříží se.Nenechávejte kabely zabalené ve svitcích: je vytvořen induktor, který negativně ovlivňuje zařízení.

Praktická doporučení

Měniče rezistentního AIS mají ochranu proti přehřátí.Když se teplota blíží kritické hodnotě, automaticky se vypne.Ale je lepší se neodpojit.Pracujte v přerušovaném režimu: vařte 7 minut, nechte jednotku vychladnout 3-5 minut.V těchto intervalech ji nemusíte vypínat.

Není nutné vypínat napájení, i když je vypnuto kvůli přehřátí.Jen počkejte 5-7 minut.Neodpojujte se, i když máte krátkou přestávku v práci: čím méně zařízení zapnete, tím déle vydrží.Spínací proudy, i když existuje funkce „měkkého startu“, nepříznivě ovlivňují tento druhvybavení.Proto měnič vypněte pouze v případě, že přestávka je delší než jedna hodina.

Pokud chcete, aby Resanta AIS správně fungoval, pravidelně čistěte vnitřek prachu.Zvláště pokud jste pracovali v blízkosti zdroje prachu nebo po dlouhém prostoji.

Je nutné vařit nerezovou Resantu na opačné polaritě.

Pokud máte v úmyslu prodlužovat pracovní kabely, zvyšte jejich průměr, bude odebíráno méně napětí.Pokud ji umístíte na 10 metrů, bude mít řez přednostně 25 mm2 .

Praktické rady o opravě svarů Resanta

Pokud máte zkušenosti s takovou prací, pomůže vám níže uvedená schémata.Existuje také několik doporučení na základě zkušeností s „domácím“.

Po roce a půl provozu se Resanta 220 začala vypínat kvůli přehřátí, pokud pracovala na proudech vyšších než 140 A. Záruka skončila, bylo užitečné ji sledovat sám.Bylo to jen proto, že vstupní kabel byl špatně natažený.Mimochodem, opotřeboval se - pracoval každý den rok a půl.Vyměnil kabel, utáhl svorky ne-ženským způsobem a stále jej vysával.

Timothy, Primorsky Territory

Koupil jsem si Resanta 250 Prof.Šev drží vynikající, mírně vaří.Líbí se mi.Teprve po měsíci práce (1 kg ze tří za den, ale ne vždy, se to stalo méně), poté, co bavlna uvnitř zemřela.Dal jsem ji na opravu, čekal 45 dní.Po opravě, o měsíc později došlo k chybě.Stane se to, pokud není drát v držáku upnut.Nechtěl jsem čekat dalších 45 dní, sám jsem to rozpletl.Tam nebyly dráty téměř přišroubovány k desce.Jen návnada.A jako servisní lidésledoval?Nebo jsou to specialisté?Kus desky plošných spojů vyhořel.Připájel jsem drát k terminálu a přišrouboval ho.Funguje to.Je pravda, že při minusových teplotách nyní indikátor ukazuje něco nemyslitelného, ​​ale funguje to.

Vitaliy, Krasnodar

Moje Resanta SAI 220 po měsíci práce jako trojky přestala vykazovat známky života.Otevřel, zkontroloval, spálil dva tranzistory FGH40N60SFD.Našel jsem je, koupil je, změnil všechny čtyři, i když dva vyhořel.Zároveň jsem nahradil 12 W rezistor 51 Ohm.Vydělal, ale ne na dlouho.Tranzistory spálily několik otočení.Zdálo se, že vadná strana narazila.Koupil jsem si ostatní, řekni to, funguje to dobře.AnoK mému 220 se okruh z 250 přiblížil více - s malými nesrovnalostmi.Co mohu říci, deska je vyrobena v pořádku, stopy neexfolují.I když to potěší.Podrobnosti však mohly být vyzkoušeny před uvedením do výroby.

Anatoly, Nižnij

Resanta svařovací masky

Nelze pracovat se svařováním bez svářečské masky - okamžitě dojde k popálení sítnice,který se nazývá „zajíček“.Filtry chrání oči před poškozením infračerveným a ultrafialovým zářením.Z létajícího spreje a měřítka - těla masky.Oba musí být spolehlivé a musí poskytovat maximální ochranu.

Resanta svařovací masky: MS-1, MS-2, MS-3 a MS-4

Společnost Resanta vyrábí několik typů svařovacích masek:

 • MS-1 - s automatickým filtrem na tekutých krystalech TSK-3201.Existují dva režimy: svařování a broušení, ovládání stmívače, které vám umožňuje používat maskujak pro svařování, tak jako ochranný štít při práci s bruskou nebo jinými podobnými nástroji.Cena je 1500-1800 rublů.
 • MS-2 - s filtrem TCK-4000.Existují tři nastavení: stupeň stmívání, citlivost, doba zpoždění (jak rychle to funguje, když se mění jas světla).Krok stmívání stmívání.Cena je 1900-2100 rublů.
 • MC-3 je filtr TCK-3202, úpravy jsou stejné jako u MC-2, ale průhlednost filtru je plynulá.Také různý rozsah nastavení pro Resant MS-3 je 9-13DIN, pro Resant MS-2 je 10-12DIN.Cena je 2600-2800 rublů.
 • MS-4 je nejlevnější (cena je 1200–1400 rublů) a nejjednodušší maska.Světelný filtr TSK-2101.Funguje pouze při pozitivních teplotách, i když s mírným poklesem začne „zpomalovat“.

V tabulce jsou uvedeny všechny hlavní technické vlastnosti svářečských masek Resant MS.

Technické vlastnosti masek

A video recenze masky pro svařování Resant MS-1.

Několik schémat svařovacích střídačů:

Schéma svařovacího invertorového přístroje Resant SAI 220PN

Schéma svařováníinvertorový přístroj Resanta SAI 160

Schéma svařovacího invertorového přístroje Resanta SAI 220