Systém ochrany proti úniku vody z Hydrolock

Najít povodeň doma, a co je horší, záplavy sousedů, je noční můrou všech dospělých.Vyhněte se těmto situacím a pomáhá chránit před únikem Hydrolock (Gidrolock).Budeme hovořit o jeho schopnostech, výhodách a nevýhodách.

Zásada fungování a složení systému

Ochrana proti únikům V Rusku se vyrábějí hydraulické zámky.Příslušenství se dodává z různých zemí.Část Evropy, část Asie a Ameriky.Výrobce - LLC Gidroresurs (Rusko, Moskevská oblast, Mytishchi).Některé komponenty systému (senzory) společnost produkuje samostatně.

Složení systému se neliší.Rozdíl je v kvalitě komponentů a vlastností

Stejně jako mnoho jiných, systém ochrany proti únikům vody Hydrolock sestává z:

 • Senzory, které detekují přítomnost vody.Senzory jsou kabelové a bezdrátové.
 • Kulové ventily různých sekcí se servopohony, na příkaz, blokující vodu.
 • Řídící jednotka (řídící jednotka), která zpracovává signály ze senzorů a na základě jejich odečtů vydává příkazyserva kulových kohoutů.

V produktové řadě jsou různé hotové soupravy pro byty a soukromé domy, pro různý počet senzorů.Je také možné sestavit svůj vlastní systém z komponent.Princip fungování je pravděpodobně pochopitelný, ale my jej stručně popíšeme.

GidroLock pracuje podle obecného principu: čidla „chrání“ vzhled vody, řídicí jednotka přijímá signál o povodni, která začala, a dodává elektromechanickému ventilu napětí pro uzavření vody

Ihned po signálu o přítomnosti rozlité vody vydá ovladač zvukový signál.Současně se rozsvítí signální kontrolka jednotky.Takové dvojí informování je obtížné minout, takže ochrana proti úniku Hydrolock je docela spolehlivá, což potvrzuje mnoho majitelů systému.

Funkce a rozdíly oproti jiným systémům

Navzdory skutečnosti, že systémy na ochranu proti úniku vody mají podobnou sadu složek, mezi nimi stále existuje rozdíl.Podrobněji zvažte vlastnosti ochrany proti úniku Hydrolock.

Toto je podpisový trik společnosti HydroLock: jednotka může tužku zlomit

Funkce systému HydroLock je taková, že je doporučována profesionálními instalatéry.Existují důvody.Například kulové kohouty z nerezové a mosazné oceli Bugatti a velmi výkonné ovladače zavírající tyto ventily.Pohony mají tři provozní režimy - nominální, zesílený a maximální.Nominální se používá během normálního provozu.Pokud nastane problém, zapne se zesílený.Pokud nepomohl,Je zapnuto maximum.

Návrhové momenty

V závislosti na typu pohonu (existují tři z nich Ultimate, Professional, Winner), maximální točivý moment na hřídeli je 100, 450 a 160 kg /cm.To je více než dost, aby se pohnul i zarostlý kulový kohout - již velké plus.To však není všechno:

 • U elektrických pohonů, které otevírají nebo uzavírají jeřáby, existují pouze kovové převody a kovová převodovka.
 • Při otevírání /zavírání se pohon otáčí pouze jedním směrem.Tím se snižuje zatížení převodovky, což umožňuje zvýšit točivý moment a životnost pohonu.
 • Poloha jeřábu se určuje bezkontaktní metodou - řídicí jednotka reaguje na přítomnost vůle.To znamená, že v kohoutku nejsou žádné elektrické kontakty.To zvyšuje bezpečnost (voda + kov + konstantní napětí = nebezpečná kombinace).
 • Servomotor je bezkartáčový (bez kartáčů), je proto odolný a nevyžaduje častou údržbu.
 • Elektrický pohon se k jeřábu přišroubuje dvěma maticemi M5.Usnadňuje se tím instalace (vyjměte pohon, namontujte jeřáb v jakékoli vhodné poloze a potom připojte pohon zpět).V případě potřeby můžete také ručně uzavřít a otevřít kohoutky v ručním režimu.K tomu musíte odšroubovat dvě matice a odstranit mechanismus.

  Je snadné vyjmout pohon z kulového ventilu.Poté můžete ručně uzavřít nebo otevřít vodu

 • Čidlo přítomnosti vody v systému ochrany proti úniku HydroLock nejsou jen dva kontakty.Toto je malý obvod, který prakticky eliminuje nepravdivéspouštění.Pro ochranu před oxidací jsou kontakty senzorů pozlaceny.

Toto jsou všechny konstrukční prvky ochrany proti úniku Hydrolock.Všechny jsou důležité, ale klíčovými body jsou kohoutky z nerezové oceli, kovové převody.To jsou klíčové rozdíly mezi Gidrolockem a všemi ostatními konkurenty (viz „ Aquastorozh “ a „ Neptun “).

Testování výkonu

Systém ochrany proti úniku funguje extrémně zřídka (ideálně nikdy), většinou je v pohotovostním režimu.Je proto nezbytné přijmout opatření k zachování funkčnosti - k testování zařízení.Vývojáři společnosti Hydroresource LLC představili následující technická řešení: Aby nedocházelo k zakysání jeřábů v důsledku usazování solí, jsou jednou týdně nuceni se otevírat /zavírat.V přítomnosti „vroucího“ jeřábu, který se nemohl pohnout, se alarm zapne.

Aby se zajistilo, že systém zůstane funkční, je pravidelně kontrolován

Spolehlivost a bezpečnost

Systém má následující řešení,zajištění bezpečnosti:

 • Napájení všech prvků systému je od 12 V. Pro zvýšení bezpečnosti v potenciálně nebezpečných oblastech je napájecí napětí 12 V. Je dodáváno přes převodník.
 • Redundantní systém napájení.V normálním režimu je napájení napájeno z baterie (kapacita 1,3 A /h).Pokud dojde k výpadku síťového napětí, zajistí to, že systém funguje.Když se objeví síť, baterie přejde do režimunabíjení při pokračujícím napájení systému.Úroveň nabití je monitorována a pokud je pod určitou prahovou hodnotou, je aktivován zvukový alarm.Signál se zapne velmi dobře předem, takže si vezměte dostatek času.

  Napájení řídicí jednotky je připojeno od 220 V a od baterie

 • Pouzdro řídicí jednotky je zapečetěno.Stupeň krytí IP67.Jedná se o nejvyšší stupeň ochrany proti prachu (6 - zcela chráněný před prachem).Stupeň ochrany proti průniku vody je také velmi vysoký.Číslo 7 znamená, že zařízení v hloubce 1 metr bude fungovat po dobu 1 hodiny.Zjevně nebude takový hluboký ponor, takže zařízení bude stejně fungovat.To umožňuje instalaci řídicí jednotky do sanitární skříňky.
 • Snímače úniku Gdirolok jsou napájeny z baterie.Pro zlepšení kontaktu jsou pájeny, což snižuje počet selhání, prodlužuje „životnost“ na jedno nabití, ale znemožňuje výměnu živin bez určitých dovedností.
 • Tělesa jeřábu jsou uzemněny.
 • Výkon serv je dodáván s kabelem ve dvojité izolaci, průřez vody je 0,5 mm².Délka kabelu v sadě je 1 metr, lze ji zvětšit (existují doporučení výrobce pro použité kabely).
 • Pokud nedochází k úniku vody, kohoutky jsou bez napětí.V případě nehody je napájení 12 V napájeno pouze po dobu potřebnou k uzavření jeřábu - po dobu 1 minuty.Tento čas byl pořízen s velkým rozpětím - v každém stavu bude kohoutek uzavřen nebo otevřen za 60 sekund.
 • Kabelové napájenísenzor - od 5 V do 30 V, což vám umožní snadno vybrat zdroj napájení.Bezdrátové senzory mají baterie.

Systém pro monitorování úniků vody. Hydrokarbon je dobře promyšlený a bezpečný.A opravdu je.Existuje jen velmi málo nevýhod a budeme o nich hovořit podrobně níže.

Další vlastnosti

Ochrana před únikem Hydrograf má dvě další vlastnosti, které zvyšují spolehlivost systému a snadnou obsluhu:

 • Schopnost vynutit silouvypínání vody stisknutím jednoho tlačítka.Z odpovídajících kontaktů řídicí jednotky jsou nataženy dva dráty, které jsou navinuty na běžný elektrický spínač.Tento spínač má smysl instalovat blízko dveří.Odejděte na dlouhou dobu - klikněte na tlačítko, zablokovala vodu.
 • Vynucení přívodu vody po dobu 30 minut vynecháním údajů ze senzoru.Protože jsou senzory instalovány na nejmokřejších místech, voda se na ně může dostat v každodenních situacích.Například na senzoru pod vanou - při sprchování nebo stejné vaně, při mytí podlahy atd.Aby nedošlo k obtěžování se sušením senzoru, je možné zapnout vodu po dobu 30 minut.Klidně dokončíte své podnikání a poté můžete systém obnovit.

Vypnutí vody stisknutím tlačítka před opuštěním domu je reálné.

Oba další režimy jsou výhodné.Jsou odpovědí vývojářů na nedostatky odhalené během provozu.Dalším rysem tohoto zařízení je jedna řídicí jednotka Hydrolock.Lze připojit velké množství zařízení:

 • Až 20 elektrických ovladačů kulových kohoutů.
 • Až 200 drátových nebo 100 bezdrátových čidel úniku vody.
 • GSM upozornění.Jedná se o speciální jednotku, která vám při generování alarmu pošle zprávu na váš telefon.
 • Rádiový modul.Umožňuje ovládat systém z ovládacího panelu a přijímat signály z bezdrátových senzorů.
 • Doplňková signalizace (světelná nebo zvuková).
 • Až 8 zón kontroly úniku vody se samostatnou světelnou signalizací.To znamená, že při práci nemusíte hledat, kam proudí.Místo nehody je na desce jasně viditelné (pokud je vše podepsáno vámi).

Příjemný bonus pro ty, kteří hledají systém kontroly úniku vody pro soukromý dům: k ovladači lze připojit relé, které může vypnout napájení externího zařízení.Například čerpadlo.To znamená, že pokud je v domě detekován únik vody, systém nejen uzavře přívod vody, ale také vypne napájení čerpadla.

Senzory

Ochrana před únikem Hydrocar může být vybaven dvěma typy senzorů: kabelové a bezdrátové.Počet senzorů, které lze připojit k jednomu řídícímu modulu, je až 200 drátových a až 100 bezdrátových.

Stručně o tom, jak senzory úniku vody fungují.Jsou do nich zabudovány kontakty (ve většině případů jsou to dva kontakty, ve WSU - tři), které, když se na ně dostane voda, vytvoří výstražný signál.Signál ze senzoru jde do ovladače, který vyšle příkaz k uzavření vody.Od chvíle vodazakryté kontakty, uplyne 15-20 sekund před začátkem zavírání kohoutků.

Aby se snížilo falešné poplachy, kontakty se zdvihnou 1 mm nad úrovní podlahy

Aby se zabránilo falešným poplachům způsobeným postřikem, jsou kontakty senzorů úniku vody Hydrolock nastaveny na1 mm od povrchu.Na rozdíl od jiných systémů se v systému Hydrolock zpracování signálu provádí „na místě“, ne pomocí ovladače.To umožnilo zvětšit maximální vzdálenost k ovladači a připojit k němu velký počet senzorů.

Kabelové

Kabelové senzory přicházejí s kabelem o délce 3 až 5 metrů.Pokud tato délka nestačí, lze ji zvětšit.Maximální délka vedení je 100 metrů.Doporučujeme používat FTP kabely 2x2x0,35;SHTLP 4.

Snímače jsou těchto typů:

 • WSPje pasivní snímač v plastovém uzavřeném krytu.Rozměry pouzdra - 35 * 47 * 8 mm, délka kabelu - 3, 4, 5 metrů.Vhodné pro sady Energy (Enerdgy), Station Wagon (Universal), Premium (Premium).Cena - 8–10 $ v závislosti na délce kabelu.
 • WPS +- snímač pasivní detekce vody s monitorováním přerušení vedení.Může stát v systému Hydrolock Premium (Gidrolock Premium).Rozměry jsou stejné, délka kabelu je 3 metry.Cena WPS + je asi 10 $.

  Vzhled je zcela normální

 • SWU (WSU)- aktivní samostatný senzor pro propojení se systémem Smart Home a pro práci splánovací systémy.Má další pár kontaktů, ke kterým můžete připojit další alarm.Je odolný proti prachuVodotěsné pouzdro IP 67. Jmenovitá délka kabelu je 3 metry, maximální prodloužení je až 100 metrů a maximální zátěžový proud je 100 mA.Cena kabelu s délkou 3 metry se pohybuje kolem 10 $.

Teplotní rozsah činnosti drátových senzorů Hydrolocku je od 0 do + 60 ° C, dvě modifikace - WSU a WSP - lze provozovat v mrazu až do -30 ° C.

Wireless

Obecně jsou kabelové senzory považovány za spolehlivější - fyzický vodič je stabilnější.V případě vodičů je možné pouze zlomení drátu, což se ve skutečnosti zřídka děje.S rádiovými senzory je to obtížnější: není možné předvídat rušení.Aby „zmizení“ senzoru nevedlo k falešnému poplachu, takové situace se nepovažují za nehodu.Systém vysílá signál o „ztrátě“ senzoru (pokud je nainstalován odpovídající modul, může poslat SMS), ale neblokuje odbočky.

 • Rádiovým senzorem je Spider .Jedná se o model rozšíření - v případech, kdy je nutné rozšířit kontrolované území.Spider sám komunikuje s ovladačem bezdrátově a jsou k němu připojeny kabelové senzory - až 20 WSP (paralelně).Pavouk nemá kontaktní plochu a pouze monitoruje a zpracovává signály z připojených zařízení.Poté, co detekoval signál úniku vody, vysílá jej na frekvenci 868 MHz do kontroléru.Rozměry 45 * 70 * 8 mm, napájení 3 V (do senzoru je vložena baterie CR2450).Cena je asi 30 dolarů.

  modul rozšíření pavouka

 • WSR - Wireless .Malý „pilulkový“ senzor (průměr 50 mm)mm, výška 12 mm) je k dispozici v pěti barvách - bílá, černá, stříbrná, tmavá třešeň, světle béžová.Může pracovat jak samostatně, tak s 10 připojenými WPS senzory.Napájeno baterií CR2450.Pravidelně kontroluje nabíjení, generuje výstražný signál předem (1 měsíc před skutečným vybitím).Cena senzoru Wireless HydroLock se pohybuje kolem 30 $.

  Bezdrátová čidla mohou být vybrána tak, aby odpovídala barvě podlahy nebo nábytku

Při instalaci bezdrátových čidel musí být „zavedena“ do řídicí jednotky nebo řídicí jednotky.Poté jsou rozloženy na správných místech.Na této instalaci se považuje za kompletní.

Pohony a kulové kohouty

Hydrococks nazývají tento konstrukční kulové elektrické jeřáby nebo BEC.O kulových kohoutech bylo řečeno mnoho.Vysvětlíme pár bodů.První: jeřáby s plným vývrtem.To znamená, že mají průřez ne méně než úsek trubky a neovlivňují průtok.Za druhé: při zavírání a otevírání nevytvářejí vodní šoky.

Nyní přejdeme k elektrickým pohonům, výkonu motoru a točivému momentu.V současné době existují tři typy jednotek Hydrolock: Ultimate, Professional a Winner.Liší se výkonem elektromotoru a hodnotou točivého momentu.

Parametry pohonů systému řízení úniků Hydrolock

Vzhledem k tomu, že hřídel převodovky se otáčí v jednom směru pro zavírání a otevírání, je zdroj elektrického pohonu mnohem delší (až 150 000)Vítězové cykly otevření /uzavření a až 250 tisíc pro další dva modely).Dlouhá životnosttaké zaručena kovovými převody a utěsněným pouzdrem.

Pokud pohon demontujete, jsou k dispozici kovová kola

Vysoký točivý moment je dobrý, protože umožňuje dotknout se dokonce i vroucí jeřábů.Nejsilnější z nich snadno rozbije tužku, což je působivé.Je však třeba si uvědomit, že čím vyšší je točivý moment, tím delší je doba zavírání nebo otevírání jeřábu.Všechny údaje o pohonech elektrických jeřábů jsou uvedeny v tabulce výše.

Nevýhody ochrany Hydrolock

Systém ochrany proti únikům vody Hydrolock je velmi promyšlený, ale existuje několik bodů, které lze připsat negativním.Zda jsou pro vás důležité nebo ne - rozhodněte se sami.

Nejprve je systém napájen baterií.To zvyšuje elektrickou bezpečnost systému, protože 12 V je pro člověka bezpečné.V případě selhání baterie však systém přestane fungovat.Ano, řadič předem informuje, že nabití baterie je pod kritickou hodnotou (přibližně za 1–2 týdny).Existuje tedy více než dost času na vyřešení.Faktem však zůstává, že pokud dojde k selhání baterie, systém nebude fungovat.

Jednou z možností konfigurace

Dalším rysem, který lze přičíst nevýhodám, je to, že baterie instalované ve snímačích jsou pájeny, aby se zlepšil kontakt a prodloužila životnost.To je dobré, protože senzor se nemůže „ztratit“ kvůli nedostatečnému kontaktu.Nevýhodou tohoto řešení je výměna baterie bez pájení,téměř nemožné.Musí zavolat technika nebo přenést senzor do servisu.Mezi klady patří skutečnost, že senzory mají téměř nulovou spotřebu - ke zvýšené spotřebě energie dochází pouze při skenování a odesílání signálu.Jedna baterie proto může být v pohotovostním režimu až 24 let.Ve skutečnosti je třeba baterie vyměňovat každých 5-7 let.Další plus - senzor sám testuje úroveň nabití.Pokud klesne pod normální hodnotu, zapne alarm vybití.Navíc se tento signál rozsvítí asi 1 měsíc před úplným vybitím.Existuje tedy více než dost času na vyřešení problému.

Jeřáby a pohony jsou mimo chválu

Po uzavření kohoutů ochrana proti úniku HydroLock sama o sobě neobnoví činnost, i když je kontakt suchý.Pro spuštění po provozu je nutné vysušit všechny senzory, vypnout a zapnout napájení.

Ochrana proti úniku Hydrocock má nejdelší dobu vypnutí.Ale to je překlopná strana velkého točivého momentu.Ano, v jiných systémech se ventil uzavírá rychleji, ale elektrický pohon je výrazně méně výkonný.V některých případech není tak důležité ztratit několik sekund, protože je důležité dotknout se i vařeného kohoutku.