Tapeta na chodbě: výběr typu, barvy, kombinace

Správné navrhování chodby a chodby není snadné: oblasti jsou obvykle malé a funkčnost by měla být široká.Navíc jsou obě tyto místnosti spojovacím článkem, který spojuje všechny místnosti do jednoho celku.Výběr tapety pro chodbu proto není jednoduchý.

Jaké tapety si vybrat na chodbě

Protože budova je průchozí, s velkým nákladem, existují zvýšené požadavky na výzdobupevnostní charakteristiky a také všechny materiály by se měly dobře umýt a vyčistit.Z těchto hledisek si musíte vybrat typ tapety a pak mluvit o barvách, vzorech a kombinacích.

Jeden z typů vinylových tapet s imitací zdiva

Vinyl

Vinylová vrstva (polyvinylchlorid nebo PVC)vytváří velmi hustý a odolný film na povrchu.Takové tapety se také nazývají detergenty - pro jejich schopnost snášet normální čištění hadříkem s detergenty.

Základem pro vinylové tapety mohou být papír nebo netkané textilie.Je snazší přilepit netkanou textilii.Jednoduše naneste lepidlo na povrch stěny a aplikujte plátno na míru.Takovou tapetu pro chodbu lze také nalepit na mírně nerovné stěny.

Podle takovýchplátna a slušné praskliny nebudou vidět

Tapeta na papíře musí být nejprve potřena lepidlem a složena tak, aby rozmazaný povrch byl uvnitř.V tuto chvíli je nutné rozložit stěnu, poté lepidlo mírně změkčeným hadříkem.Toto je nebezpečí: mokrý papír se snadno natahuje, díky čemuž se na zdi objeví zkreslení, rýhy a další problémy.Je tedy snazší pracovat s netkanou základnou, zejména proto, že lépe zakrývají povrchové nedokonalosti a není třeba zdi pečlivě vyrovnávat.Existuje však jedno „ale“ - jsou dražší než na papíře?a rozdíl je asi 40%.

Vinylové tapety se kromě různých základen liší také způsobem jejich aplikace.

 • Hustá nebo hladká.Film je silný, s vysokou hustotou, nejčastěji dokonce, někdy s mírně výraznou texturou.Často napodobuje keramické dlaždice, kámen a jiné podobné materiály.Vzhledem k vysoké hustotě se nebojí vysoké vlhkosti, můžete ji dokonce umýt kartáčem.Tato tapeta pro chodbu je skvělá volba, ale pouze pokud jsou vaše stěny relativně rovnoměrné.

  Hladké vinylové tapety

 • Pěnový vinyl.Struktura je porézní, což umožňuje stěnám „dýchat“.Toto je jediný prodyšný typ vinylové tapety.Nevýhodou však je i poréznost: nedoporučuje se je silně navlhčit.Můžete ji vyčistit vlhkým hadříkem.Co je stále dobré - i silné nepravidelnosti jsou díky silné vrstvě dobře maskovány.

  Pěnové vinylové tapety napodobující kůži

 • Pevný vinyl.Velmi hustý a tuhý film, povrch často napodobuje různé přírodní dokončovací materiály: kámen, cihly, textilie, texturované omítky atd.Imitace je velmi vysoká, barevná paleta je nejširší.Liší se zvýšenou odolností a odolností proti opotřebení.Existují možnosti pro malování.

  Těžký vinyl

 • Razítko za tepla se také nazývá „sítotisk“.Povrch má charakteristický jemný lesk.Tyto tapety jsou tenké, což zvyšuje požadavky na kvalitu přípravy stěn.

  Hedvábný sítotisk je snadno rozpoznatelný podle charakteristického lesku

Na chodbě bude dobrý jakýkoli typ vinylové tapety.Vyznačují se vysokou pevností, odolností vůči vyblednutí, dobře se umývají.Průměrná životnost je asi 7-10 let.Vanilková tapeta pro chodbu je dobrá pro každého, kromě toho, že některé z nich je obtížné dokovat, ale můžete proti tomu bojovat lepením speciální pásky na křižovatce.

Cullet

Tento typ tapet je určen k malování.Plátno má určitou úlevu, nejčastěji střední velikosti.Reliéfní vzor umožňuje skrýt nedostatky při zpracování zdi.Můžete malovat 3 až 8krát - záleží na typu (a ceně) obrazů. Střely procházejí vzduchem, jsou propustné pro páry a neemitují škodlivé látky.Obecně platí, že dobrá volba, pokud jste spokojeni s malovanými stěnami.

Jeden z reliéfů na zdi

Kapalné přípravky

Je to směs celulózy, bavlny a někdy chemická?vlákna s barvícím pigmentem a adhezivní kompozicí.Existují dvě formy uvolnění: připraven k použití ve Vedách nebo v pytlích pro ředění vodou.Nanáší se špachtlí na připravený povrch.Nemělo by to být dokonale rovnoměrné: tloušťka vrstvy může být až 5 mm, ale příliš mnoho nákladů je finančně nerentabilní.

Složení se nanáší špachtlí.Někteří řemeslníci používají plast z plexiskla, jiní používají obyčejnou nerezovou ocel, zatímco jiní obecně používají „žehlicí stroje“.Existuje spousta techniků, vyberte si toho, který je pro vás nejvhodnější.

Podle povrchových charakteristik je tekutá tapeta pro chodbu dobrou volbou.Vzhledem k tomu, že kompozice jsou natřeny do plné hloubky, nejsou škrábance viditelné, mnohé z nich lze prát nejen hadrem, ale také štětcem.Před nákupem však zkontrolujte všechny provozní vlastnosti a funkce.Mohou mít významné rozdíly.

Přírodní

Stále existuje skupina tapet vyrobených z přírodních materiálů.Na základně, nejčastěji textilie nebo netkané, přilepte korek nebo bambus.Vypadají skvěle - povrch je přirozený.Mají však své vlastní vlastnosti.Korek se odlupuje, což může být v rodinách s dětmi problém.Některé druhy bambusových tkanin je třeba lakovat a musí být také přilepeny speciálním lepidlem.I když musím říct, že bambusová tapeta pro chodbu v orientálním stylu je dar z nebes: vypadají magicky.

Bambusová tapeta pro chodbu v orientálním stylu je vynikající volbou.

Cork nevypadá hůř při správném přístupu.Příklad lze vidět na fotografii.Nahoře - tapeta z bambusu, dole - oddopravní zácpy.

Tapeta z bambusu: hlavní věcí je správná kombinace

Zde si přečtěte o vývoji interiéru chodby a chodby.

Jak přilepit: výběr barvy a provedení

Barevné schéma chodby musí často odpovídat stávající výzdobě ostatních místností bytu nebo domu.A to znamená, že musíte dodržovat stejný gamut nebo si vybrat z kombinace barev.Výběr barvy je navíc komplikován přítomností velkého počtu dveří.Neberte je v úvahu nebude fungovat.

Nejlepší volba, pokud plánujete vícebarevnou tapetu pro chodbu a najdete ty, ve kterých je barva podobná barvě dveří.

V chodbě se světlými dveřmi vypadají světlé odstíny více organicky

Je-li barva příliš tmavá - například Wenge, budete ji muset porazit lišty a /nebo ozdobnými prvky a stěnyv takové chodbě jsou určitě lepší světlo: na pozadí vypadají tmavé dveře jako dekorace.

Tapeta v chodbě pod temnými dveřmi

Pokud mluvíme o květinách obecně, můžete použít jakýkoli.Dokonce i ti temní.Ale vypadají dobře v prostorných místnostech s velkým množstvím světla , které jsme zde četli o osvětlení v chodbě ).A jedna podmínka: je lepší se vyhnout pestrosti a malému výkresu.Místnost ještě zmenšují.Pokud je vaše chodba malá a úzká, budete si muset vybrat ze světlých neutrálních tónů s matně výrazným vzorem.

Obecně jsou úzké chodby samostatnou konverzací.S několika trikyMůžete dosáhnout efektu rozšíření prostoru.Například s dostatečnou výškou stropů můžete v úzké chodbě přibližně uprostřed stěny vytvořit pruh jiné barvy.Tato technika umožňuje „rozbít“ stěny do stran.Účinek se zvýší, pokud jsou na protější stěně velké zrcadlo nebo zrcadlové dveře skříně.

Jasně definovaný pruh mírně snižuje strop a posouvá stěny od sebe.

Pruhované tapety můžete použít v úzké chodbě.Ale musíte hledat široká pásma.Úzké vytvoří vícebarevný efekt.Pokud tyto nejsou nalezeny, můžete kombinovat dvě barvy stejného typu pro tabulky barevné kompatibility v interiéru, přečtěte si zde ).Pokud jsou stropy vysoké, můžete pruhy uspořádat vodorovně, pokud ne, svisle.

Pruhované tapety v chodbě

Aby nedošlo k přetížení malého prostoru střídavými barvami, jsou proužky uspořádány v úlomcích, zbytek by měl být slepen obyčejnou tapetou.To je mimochodem jedna z metod kombinování v interiéru.

Jedna stěna je pruhovaná - zbytek je natřen obyčejně

O tom, jak jak vytvořit šatnu a rozvíjet její obsah, lze nalézt v tomto článku.

Jak kombinovat tapetu na chodbě

V případě potřeby můžete zkombinovat pás s velkým květinovým ornamentem.Ale vyzvednout tapety z různých sbírek bez odpovídajících dovedností je nesmírně obtížné.V tomto případě je snazší použít jednu kolekci.Mnoho výrobců vyrábí plátna s různými vzory, které jsou mezi sebou.jsou kombinovány.Příklad kombinace pruhované a květinové tapety v chodbě na fotografii níže.

Jak vložit předsíň do různých tapet: jedna z možností

Mimochodem, barva dveří téměř přesně odpovídá jednomu z proužků a ostění - druhému.Možná proto vypadá tato možnost krásně.

Další příklad kombinace tapety v chodbě z jedné sbírky

Existuje klasická kombinace: když 1/3 stěn nad nebo pod jsou pokryty jinými tapetami.Spodní část je zpravidla tmavší, horní - světlejší.Tato technika vizuálně „snižuje“ strop, což je užitečné, pokud je místnost úzká a vysoká.

Dolní třetina je tmavší - jeden ze způsobů, jak kombinovat

Navíc spodní část nemusí být nutně monofonní.Může to být malá kresba, pruh, někdy monogram.Vše záleží na stylu bytu nebo domu.

Další verze stejné techniky na níže uvedené fotografii.V tomto případě tmavší část zabírá 2/3 stěn, a aby se zabránilo tomu, že místnost bude vypadat ponurá, byl vybrán velký rostlinný výkres.

Místnost se ukázala jako světlá

Jak nainstalovat posuvné (posuvné) dveře najdete zde.

Fotografický papír

Moderní technologie umožňují přenos jakéhokoli obrázku na papír.S příchodem vysoce kvalitního velkoformátového fotografického tisku bylo možné nesestavit obraz z kusů, ale přilepit jej souvislým plátnem.Vypadá to mnohem lépe.V chodbě se také používají nástěnné malby.

Foto tapetypro chodbu: městské pohledy jsou populární, pouze z různých časů)))

Ale s podobným designem zdí musí být dodržena jedna podmínka: všechno ostatní je velmi klidné, téměř monochromatické.Hlavním zaměřením je fotografie.Jinak se ukáže něco nepochopitelného.

Květiny, rostliny, příroda - druhý populární motiv

Zde si můžete přečíst o přestavbě Chruščov (s plány před a po).

Tapeta pro chodbu: fotografické nápady

Nějaké zlato na stěnách - nové položky v designu tapet minulé sezóny

Vlčí máky na zdi - vesele

Modrá tapeta - vzácnost na chodbě

]

Bambusové tapety dokonale kombinují s hladkým vinylem podobného odstínu

Různé vzory a textury v jednom gamutu - skvělá kombinace

Fotopapír a porézní vinyl s výraznou texturou

Pruhovaná chodba

Tapeta na chodbě v chodbě

Pro klasický interiér je vhodný klasický vzor

Kombinace hladkéa pěnový vinyl, jeho podsvícení plní svou funkci

Skandinávská vstupní hala s charakteristickou kombinací barev

Textura napodobující kámen

V dolní části - bambusové tapety, nahoře - hladké

Jedna zeď je zvýrazněna šeříkovou barvou, zbytek je neutrální

Obrazy vypadají skvěle na světlém pozadí

Stylové přechody různých textur

​​

Tradiční kombinace

Různé tapety z jedné kolekce