Televizní stojan - problémy výběru

Moderní televizory jsou tenké a mohou viset na zdi.Ale ne každému se tento nápad líbí.Další televizní obrazovku lze umístit na určené místo v nábytku skříně - na zeď.Ale tato možnost se nehodí všem.Televizní skříň v moderním stylu je považována za důležitější.Je kompaktní, může mít jakýkoli styl, velikost a tvar.

Určeno rozměry

Rozměry televizního stojanu jsou omezené, s výjimkou volného místa.Možná je jedinou věcí, které je třeba se vyvarovat, že délka nábytku je menší než šířka televizoru.V tomto stavu je vysoce pravděpodobné, že při procházení se můžete dotknout obrazovky a tlačit na ni.Pokud jsou rozměry nočního stolku větší, nechtěné, musíte se ohýbat kolem překážky přes velký poloměr, aby byl televizor v bezpečí.

Televizní stojan může mít různé výšky.Obvykle je lze rozdělit do tří kategorií:

  • Nízká a dlouhá.Mají výšku 40-45 cm a délku 90-120 cm. Televizní stojan tohoto typu dobře zapadá do módních stylů: moderní, hi-tech, podkroví, minimalismus.

    Nízký televizní stojan vypadá stylově

  • Průměrná výška: 55 - 70 cm. Tento typ rámového nábytku lze nazvat univerzálním.V závislosti na materiálu, způsobu provedení mohou použité kování býtzapadají do jakéhokoli stylu - od tradičních klasiků a provence, po trendy podkroví a minimalismus.
  • Vysoké televizní stojany.Mají výšku v rozmezí 90 - 120 cm, mohou být úzké (50 - 60 cm široké) nebo široké (100 - 140 cm).Ve druhém případě vypadají spíš jako stojan nebo mini-zeď.

Při výběru výšky skříně je třeba si uvědomit, že pro pohodlné sledování by měl být televizor umístěn v určité výšce.Tato výška závisí na velikosti obrazovky a vzdálenosti, ve které je televizor od lidských očí.Obecně se předpokládá, že střed obrazovky by měl být umístěn na úrovni lidského oka.

Jak zvolit výšku televizního stojanu

Nejprve tedy rozhodněte, jakou výšku má televizní stojan mít v moderním stylu.Dále změřte délku televizoru a prostor, který můžete přiřadit k instalaci tohoto typu nábytku.To pomůže určit minimální a maximální rozměry televizního stojanu.V obchodě se tato čísla hodí.Výstavní haly mají velkou plochu, takže nábytek vypadá menší, než ve skutečnosti je.Na základě dostupných měření bude pro vás obtížnější vynechat výběr.

Funkce

Stojan na TV může mít otevřené a uzavřené police, zásuvky.Dříve zde byly uloženy kazety, disky a další podobné „maličkosti“, ale dnes to není relevantní.Všechny tyto atributy téměř zmizely z každodenního života.Ale velké množství různých nabíječek adalší malé a ne tak gadgety, které je obtížné určit místo.Možná potřebujete police a zásuvky poblíž televize.

Televizní stojany střední výšky mohou být jakéhokoli stylu

Televizní skříňky s otevřenými policemi jsou vizuálně vnímány jako „lehčí“.Ale musíme si uvědomit, že prach se na policích hromadí velmi rychle.Pokud jste připraveni k každodennímu čištění, můžete si vybrat model s velkým počtem polic.Pokud pravidelná péče není vaše věc, má smysl zvolit možnost pouze se zásuvkami nebo uzavřenými policemi.

Co jsou vyrobeny z

Pokud se televizní stojan v moderním stylu kupuje samostatně, vybere se podle stylu, barvy a materiálu stávajícího nábytku.Problémy nenastanou, pokud máte nábytek z dřevotřískových desek (laminovaných dřevotřískových desek).Z tohoto materiálu jsou ve většině případů vyráběny podobné výrobky.Pokud je nábytek vyroben z MDF, je všechno trochu složitější - různé společnosti vyrábějí různé fasády, ale i zde najdete podobné výrobky.

Když jdete do obchodu, je vhodné vzít si malý kus vašeho nábytku.To pomůže určit přesnou barvu a strukturu.Pokud nejsou drobné detaily, existuje další možnost - pamatujte si název dekorace vašeho nábytku (například tmavý ořech, mahagon atd.) A nechte si fotografii.Standardní barvy, pokud se liší od různých výrobců, jsou mírně.Pokud je televizní stojan oddělený od zbytku nábytku (což se obvykle děje), nikdo si takový rozdíl nevšimne.Fotografiepomůže vhodněji posoudit náhodné styly.

Televizní skříně jsou vyrobeny z tradičních materiálů: dřevo, dřevotříska, MDF, sklo a plasty

Stále najdete možnosti ze skleněných a ocelových trubek, skla aplastové vložky.Je nepravděpodobné, že by váš další nábytek byl vyroben z takových materiálů.Musíte se tedy podívat, jak bude nová položka v souladu se zbytkem prostředí.Před nákupem nezapomeňte zkontrolovat únosnost takového provedení.Není to předepsáno ve výrobcích z dřevotřísky a MDF, protože jsou vysoké, ale skleněné police mají hmotnostní omezení.Moderní televizory váží trochu, ale buďte opatrní.Vaše hmotnost by neměla překročit maximální přípustné zatížení.

Pokud má váš skříňový nábytek skleněné vložky, je rozumné hledat sklo stejné textury nebo barvy.Totéž platí pro kovové části - je žádoucí, aby odpovídaly stávajícímu typu povrchové úpravy.

Pokud nalezený televizní stojan v moderním stylu není zcela v souladu s prostředím, můžete situaci napravit pomocí doplňků, doplňků, které kombinují prvky nového a starého nábytku.To pomůže sjednotit vše v jednom souboru.

Konstrukční prvky

Racionální použití rohů je velmi obtížné.Jednou z možností je umístit televizní obrazovku do rohu.V tomto případě potřebujete rohový televizní stojan v moderním stylu.V podobě obrubníku stanoveného v rohu může být pětiúhelníknebo trojúhelníkový.Více obyčejné být pětiúhelník.Hloubka jejich centrální části je pevná, takže využitelný objem bude mnohem větší než objem „přímých“ bratrů.

Rohové skříňky pod televizorem mohou být pětiúhelníkové a trojúhelníkové

Modely s trojúhelníkovou základnou jsou vhodné pro malé byty.Zabírají mnohem méně místa, takže se stanou žízní v malém volném prostoru.Malé rozměry - nízká spotřeba materiálu, nízké náklady.Pokud potřebujete levný televizní stojan, podívejte se na tyto modely.

Existují také televizní stojany s integrovanými držáky držáků.Pokud nainstalujete podobný model, zdá se, že televizor visí na zdi.Ve skutečnosti drží na stojanu.Aby byla celá struktura stabilní, samotná skříňka má pevnou velikost a je obvykle vyrobena z dřevotřísky, protože materiál je nejtěžší a hmotnost je potřebná, aby se struktura neobrátila.Při výběru nábytku tohoto typu věnujte pozornost hmotnosti obrazovky, kterou může struktura držet.To je důležité.

Televizní stojany s držáky obrazovky

Tato možnost je vhodná pro stěny s nízkou nosností a je nebezpečné zavěsit televizor na zeď nebona správném místě prochází hypotéka, která vydrží hmotnost obrazovky.

Moderní stojan s přívěskem na TV dokonale zapadá do moderního interiéru.Je to však možnost pouze pro stěny s dobrou nosností, protože celá hmota - jak stoly, tak obrazovka - padá na zeď.ProVzhledem k nedostatku nohou se zdá, že nábytek je plovoucí.Z tohoto důvodu masivní struktura nevypadá tak těžce.

Noční stolek pro televizi bez nohou.Skutečné pro moderní lakonické interiéry

TV skříňky namontované na výkonných konzolách.Přesto by nemělo být naloženo spoustou věcí.Kromě samotného televizního přijímače můžete vložit několik dekorativních prvků a vložit několik miniaplikací.