Tkaní novinek - zajímavé řemeslné kutily

Můžete vytvářet jedinečné věci, aniž byste utráceli spoustu peněz.Jasným příkladem je tkaní z novinových trubek.Samozřejmě to bude trvat hodně času.Ale kromě spokojenosti a radosti z kreativity se stanete majiteli originálních a krásných řemesel.Problém s dárky bude vyřešen - můžete je udělat sami.

Příprava zkumavek

Před tkáním, je třeba připravit zdrojový materiál - navinout zkumavky z novin nebo časopisů.Budete potřebovat papír sám, PVA lepidlo v láhvi s rozprašovačem, dlouhou tlačnou jehlou nebo kusem tuhého drátu.Průměr paprsku /drátu je 1,5-2 mm.To vše jsou nástroje v přípravné fázi.

Mnoho nápadů - hodně materiálu!

Zkroucujeme

K přípravě zkumavek musíte papír nejprve rozřezat na kousky požadované velikosti.Noviny nebo časopisy se šířínakrájíme na několik částí.Poměr stran je 1: 3 nebo 1: 4 (například 27 x 9 cm, 35 x 10 cm).Přesné rozměry nejsou důležité.Rozdělte stránku na několik částí tak, aby byly přibližně ve výše uvedeném poměru stran.

Vezměte pletací jehlu a papírový pás.Roh papíru otočíme kolem pletací jehly, postupně, vrstvu po vrstvě, zrolovat trubici.Okraj proužku je upevněn kapkou lepidla.Abychom dostali trubici požadované hustoty, položili jsme papír na 45 ° vzhledem k paprsku.Pak to bude dostatečně husté, ale zároveň se dobře ohne.

Takto vyrábíme papírové trubice pro tkaní

Vyjmeme pletací jehlu.Trubice není příliš dlouhá, pro práci se musí spojit.Pokud je vše hotové správně, jedna z jeho hran se ukázala jako tenká, druhá - silná a dutá zevnitř.Chcete-li připojit dvě zkumavky pro noviny, kapejte několik kapek lepidla PVA do silné části, vložte druhou zkumavku tenkým okrajem.Nyní počkáme, až to zaschne.

Lakování a jiné metody zpracování

Někdy se pro snazší tkaní trubky zrolovat pomocí běžného válečku.Stávají se lichotivějšími.V této podobě je snazší s nimi pracovat - natahovat se mezi řadami.Je to však volitelný krok.Vyzkoušejte „válcování“, možná se vám bude líbit tkaní z novinových trubek více.

Ne každému se líbí „přirozený vzhled“ tkaní novinového papíru.Pro zlepšení vzhledu jsou vinuté trubice natřeny.K tomu se nejlépe hodí akryl.Leží pevně, chová se dokonale s kýmkolidruh papíru, neteče, rychle schne a je bez zápachu.Vhodná je také skvrna odolná vůči vodě.Papírové trubičky potažené akrylovým lakem vypadají dobře, do kterých se ihned přidá barvicí pigment.Současně s malbou se stávají méně citlivými na vlhkost.

Některé barvy skvrny od vody pro barvení papírových zkumavek

Natírání každé zkumavky štětcem je dlouhé a otřesné, takže hledají dlouhý podnos, do kterého se vejdou.Nalije se do ní barva, do ní se hodí hotové novinové zkumavky.Poté se položí na vrstvu polyethylenu, aby vyschly.

Před tkáním, aby se "révy vinné révy" dobře ohýbalo, můžete jej navlhčit.Je to lepší a snazší to udělat ze stříkací láhve jednoduše postřikem vody.

Začátek tkaní - tvoříme spodní část

Ve ​​většině výrobků je pro začátek nutné vytvořit spodní část.Existují dvě možnosti: vyrobit z lepenky, přilepit stojany k okrajům.Tato možnost je jednoduchá a přímá.Možná pro začátečníky je to lepší - tkaní stěn je o něco snazší než tvarování dna.A tak, aby konce lepených stojanů „nepoškrábaly“ oči, jsou pokryty druhým kusem lepenky.

Kartonové dno pro tkaní novinových trubek

Z vlastností: dvojnásobný počet potrubí musí být v rozích nalepen.Jeden bude na jedné straně, druhý na straně druhé.Kromě výše uvedené možnosti existuje ještě další způsob, jak je přilepit nikoli na roh, ale na obě strany.V tomto případě jsou stojany umístěny od rohu ve vzdálenosti ne více než půl kroku (totovzdálenost, ve které jste umístili jiné stojany).

Druhou možností je tkát spodní část novinových trubek.Bude to trvat dlouhé trubky - sestřihnuté ze dvou nebo tří.Existuje mnoho způsobů, které jsou získány hlavně tkáním z vinné révy.Princip je jeden - trubky v jedné nebo ve skupinách - se vzájemně prolínají a vytvářejí střed.Poté pomocí některých „lozin“ pletou základnu, přidávají velikost nebo v případě potřeby dávají více zaoblený tvar.

Kulaté dno pro velké předměty

Bude to o něco jednodušší, pokud křížíte několik trubek naskládaných na sebe.Na fotografii (viz níže) vzali pět zkumavek a vzájemně je zkroucili.Ke dnu nebylo tak objemné, musí být rozdrceno.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je váleček nebo láhev - několikrát se válcovali.Abychom usnadnili další práci, zakrýváme průnik lepidlem PVA.

Tkaní dna u čtvercových výrobků

Dále vezmeme slámu a začneme ji přivazovat, přičemž slámu procházíme třemi kanály (metoda lana).Takže - pomocí tří trubek - vytvoříme dvě řady.Pak - několik řádků - ve dvou.Několik - to je tak, že velikost dna je téměř „jak má“ - ve tvaru.

Poslední dvě nebo tři řady se proplétají jednou trubicí.Během tkaní je nutné chovat základní trubky ve stejné vzdálenosti.Ve skutečnosti se tedy ukáže, že je nutné zajistit, aby vzdálenost byla stejná.

Dokončíme tkaní dna a jdeme ke stěnám

Při přechodu na tkanístěny, kanály základny, které křížíme jeden s druhým.Produkt je tedy stabilnější a přechod je spolehlivější.Pro tkaní stěn můžete použít pracovní trubky, které byly použity při tkaní dna.

Jednoduchá verze dna novinových trubek

Tkaní z trubek s kulatým dnem může být snazší.Takové dno nebude vypadat tak elegantně, ale pro začátečníky vám doporučujeme vyzkoušet tuto konkrétní metodu.

U malého produktu vezměte osm dlouhých zkumavek.Čtyři sčítají „křížení“.Mohou být také válcovány válečkem a přilepeny na křižovatce - na začátku bude méně problémů.

Dále vezměte krajní pravici z trubek, které jsou umístěny níže.Ohýbáme to, kroužíme kolem, trubky jsou nad a pod.Druhá řada - okamžitě proplete lano jednou trubicí.

Jak tkát kulaté dno z novinových trubek

Dále pracujeme s touto trubicí a podle potřeby se zvyšujeme.Když se dostanete na dno správné velikosti, jděte ke stěnám.

V popsaném provedení se získá 15 stojanů (16-1).Pokud potřebujete více - nebo přidejte jako tkaní dna nebo do zdroje, vezmeme větší počet.

Fotografie a vzory tkaní dna různých tvarů

Jakmile získáte zkušenost, budete chtít vyrábět výrobky jiných tvarů - oválné, obdélníkové, mnohostranné.Tato část obsahuje několik diagramů, které ukazují, jak vytvořit elegantnější a složitější formy.

Pro oválné koše
)
S blokovacím šachem
Se zvýšením počtu stojanů a zdvojením stojanů
Možnosti pro řemeslníky
Různé formy, zásada je stejná
Tkaní novinových zkumavek na stěny

Jakmile začnete tkát, porozumíte vzorcům.Poté, co jste získali malou zkušenost, naučíte se při pohledu na fotografii obnovit způsob tkaní.Pro začátečníky doporučujeme začít s nejjednoduššími vzory.Tohle je provaz a pak pigtail.Jejich zvládnutí netrvá dlouho.

Dokonce i začátečník může takový koš plést z novinových trubek

Lano

Zvládnout techniku ​​tkaní z novinových trubekbude potřeba pět až sedm stojanů.Pro začátek můžete k některému stojanu (například kus husté polystyrénové pěny) připojit několik kusů silného drátu.

Takto vypadá tkaní na simulátoru

Dále je tkací proces následující:

 1. Vezmeme dvě trubky, vložíme jemezi dvěma extrémními stojany napříč.Ukázalo se, že jedna trubice leží před prací, druhá za ní.
 2. Drží trubky jednou rukou v průsečíku, ohýbá druhou a obchází další postoj.Výsledkem je, že trubice, která byla vpředu - vzadu, ta, která byla za - je vpředu.
 3. Znovu se ohýbáme, jdeme kolem dalšího postoje a tak dále na konec řady.

Tady,ve skutečnosti je to všechno - jedná se o „řetězcový“ způsob tkaní novinových zkumavek.Již používáním této techniky můžete dělat ty nejjednodušší věci.Výrobek je hustý a odolný.Jeden důležitý bod: aby tento vzor vypadal normálně, musí existovat lichý počet stojanů.

Změnou „počáteční“ polohy trubice získáme jiný vzhled vzhledu

Pokud ji chcete trochu komplikovat, můžete vzít dvě trubice, ohněte kolem dvou stojanů.Ale pak musíte spočítat počet stojanů tak, aby byl druhý řádek posunut - pak bude vzor zajímavý.Neméně zajímavé jsou dvě lana namířená jedna k druhé a netkaná v jednom směru.

Šachy

Šachy jsou dalším jednoduchým způsobem tkaní.Za tímto účelem vezměte dvě zkumavky a umístěte je jedna nad druhou.

 • První pár připevníme k jednomu z sloupků (pouze držte hrany prstem).
 • Přinášíme je vpřed a ujistíme se, že zůstávají nad sebou.
 • Začínáme zpět.
 • Znovu vpřed a tak dále ...
 • Bereme druhý pár, připevňujeme je k dalšímu stojanu (posuňte jeden stojan dopředu), ale nad první řadu.

  Je snadné pohybovat se po regálech jeden po druhém, pak před nebo za

 • Kroky jsou stejné - vpřed /vzad.
 • Podle stejného principu tkát následující řádky.

Takže můžete tkát koš, podnos a mnoho dalších produktů.Hustota produktu není tak silná jako u předchozí vazby.

Bkombinací s již známým lanem získáme zajímavý produkt

Pokud zkombinujete výše uvedené dvě metody, získáte poměrně zajímavý produkt.A pokud je přechod také vyzdoben v jiné barvě, bude ještě hezčí.

Dokončení práce

Aby produkt vypadal upraveně, je nejprve nutné odstranit pracovní trubky a zadruhé nějakým způsobem vytvořit okraj a udělat něcos stojany.

Některé prvky tkaní jsou složitější.Nejlépe se ovládají poté, co vytvoříte několik jednoduchých košů

Pracovní trubky upevníme

Nejprve je třeba pracovní trubky upevnit.Obvykle se skrývají v tkaní - v nejbližší vazbě.Pro tuto operaci potřebujete pletací jehlu nebo dřevěnou dlouhou špejli.

 • Poté, co jsme ustoupili o tři nebo čtyři řady, vložili jsme jehle tak, aby vyjela nedaleko pracovní trubice.
 • Ohýbáme trubici a dáme ji na špíz.Celá struktura je pečlivě zobrazena v místě, kde byl špíz přilepen.

  Pracovní trubku vytáhneme špízem mezi řadami

 • Trubku rozřízneme co nejblíže k vazbě.
 • Opakujte s druhým.
 • Opravujeme tkaní z novinových zkumavek tak, aby útržky nebyly vidět.

Toto je jednoduchý a spolehlivý způsob, jak zabezpečit pracovní potrubí.Jejich konce jsou skryty v tkaní, zatímco jsou bezpečně upevněné, sevřené.Pro ty, kteří teprve začínají tkát papír, je to možná nejlepší volba.

Tkaní okraje - hlavní technika

Potom můžete začít uzavírat hranu.Existuje mnoho různých způsobů - více či méně komplikovaných.Nejjednodušší způsob je dělat to jako s pracovníky, ale ohýbat je uvnitř produktu.Ale pak hrana není moc krásná.Pokud chcete, aby byl estetičtější, můžete vyzkoušet hranu „prutu“.Pro začátečníky není příliš těžké zvládnout a pohled je zajímavý.

K uzavření okraje pomocí „prutu“ potřebujete pomocnou trubici nebo můžete vzít špíz, paprsek.S jeho pomocí ohneme první stojan doprava, spustíme ho za další stojan a posuneme jej dopředu.Podobně se ohýbáme doprava, začneme další a posíláme další dva stojany.Celkem jsme se ohnuli tři.

Start - ohýbáme tři sloupky

​​

Dále budeme vždy pracovat s trubkou zcela vlevo.Bereme to, bereme to doprava, jdeme kolem dvou stojanů vpředu (jeden ohnutý, jeden stojící), začneme za třetím, vezmeme to dopředu a ohneme.

Hranu koše tvoříme z papírových trubek

Řezačky ořezáváme tak, aby za pultem zůstaly trubky 8-9 mm.Chcete-li tuto plodinu opravit, ohněte doprava první ze stojanových stojanů doprava a stiskněte oříznutou hranu.Opět v naší práci (ohnuté) tři trubky.Znovu vezmeme levou a opakujeme vše znovu.

Stiskněte další postoj

Postupně se vytváří strana, která uzavírá horní část vazby.Všechny tyto kroky opakujeme, dokud nezůstanou tři stojany: dva ohnuté a jeden stojan.Je snadné sledovat tento okamžik, je důležité si nechat ujít.Zde musíte být opatrní.Pokud uděláte všechnosprávně nebude možné najít místo, kde práce začíná /končí.

Konečné akordy

Když zůstanou tři stojany nezakryté, ujistěte se, že novinové zkumavky jsou naskládány ve stejném pořadí a ve stejném směru tak, aby ležely stejným způsobem jakodříve.Vyjmeme pomocnou trubku nebo špíz, se kterým jsme začali okraj uzavírat.

Znovu vezmeme trubku nejvíce vlevo, projdeme kolem posledního stojanu ve stoje vpředu a potom, podle předchozího algoritmu tkaní, ho musíme dostat za další stojan.Tento stojan je již ohnutý a pevný.To je ten, s nímž začali okraj uzavírat.Začínáme za trubkou, dáme ji pod první zakřivený stojan (výhodnější jehlice) a natáhneme ji dopředu a položíme trubku jako ostatní.Odříznout.

Zatáhněte za první uzavřený stojan

Dále musí být podle algoritmu zakryto předchozím stojanem.V tomto případě se jedná o poslední, který stojí za to.Ohýbáme to, začneme zadní stranou vazby a tlačíme ji za oříznutou věšák.

Stiskněte poslední stojan, strkejte vedle již položeného a opravte jej

Nyní neexistují žádné stojany, jsou zde pouze tři pracovníci.Musí být položeny stejným způsobem jako ty, které jsou již stanoveny.Bereme levou, musí být prodloužena pod třetí stojan.Pozorně sledujte.Toto je první stojan, u kterého není oříznutá trubka.Natahujeme, skládáme, stříháme.

Rozšiřujeme ji pod třetí postoj.Pokud se podíváte pozorně - je to první, pod kterým neníoříznuté kanály

Položili jsme levé potrubí na horní část a zakryli právě položené trubky.Začínáme od zad, natahujeme se pod pultem, před položenou trubicí.

Tady to vytáhneme ...

Opakujeme stejné operace s další krajní levicí.Musí být nainstalován za „prázdným“ stojanem, v jehož blízkosti není uzavřená trubka.Tento stojan je umístěn vpravo od toho, se kterým jsme právě pracovali.Tady se neobejdete bez špejle - pod dvě již položené trubice je třeba zasunout trubici novin (viz foto).

Najděte správné místo

Nasaďte zkumavku na vrchol a skryjte oříznuté výše.Začínáme zezadu, položíme na špíz a natáhneme ho.Držíme prsty, houpáme se ze strany na stranu, aby pro ni bylo místo a „ležela“.Odříznout.

Je rovněž nutné ji správně stanovit - opakovat stejný systém jako v předchozím období

Zůstala nalepenou novinovou trubicí.Začínáme pro třetí stojan.Navigace je snadná: pod prvními dvěma už vyčnívají ozdoby nově položených.Položíme špíz pod položené zatáčky, vyvedeme ho poblíž ohnutého stojanu.

Zbývá pouze oříznout

Pomocí špízu vyvedeme poslední stojan, položíme ho tak, aby ležel jako ostatní.Nyní může být řezán.Okraj koše je připraven a je nemožné najít, kde začíná řada a kde končí řada.

Fotografické nápady pro tkaní z trubek

Noví mistři tkaní z novinových trubek na jednoduchých řemeslech.Szískávání zkušeností chci diverzifikovat produkty, používat složitější vzory.V některých případech nemusí být tkaní, které je zajímavé vzhledem, nutně komplikované.Takový příklad je v další fotogalerii.Obsahuje podrobné fotografie vytváření šachových tkaní.

Tento koš nebo proutěný podnos lze vyrobit z novinových trubek
Začněte - pleteme dva sloupky
Dbáme na to, aby se sloupky neohýbaly ani nepohybovaly
Počet otočení je na vašem uvážení
]
Je vhodnější, když trubice „vypadá“ vpravo
Upevníme druhou pracovní trubku, vytvoříme druhý sloupec
Můžete se pohybovat opačným směremstrana
Princip je stejný
Aby se zabránilo pohybu stojanů, je lepší je upevnit pomocí kolíků na prádlo
Začneme druhou řadou
Neliší se od prvního řádku
Dokončujeme druhou řadušachovnice, odřízli jsme přebytečné pracovní trubky a upevnili jsme jejich konce
Opustili jsme tolik pracovních trubek, kolik bylo třeba

Jak vidíte, tkaní je jednoduché, ale takový produkt vypadá zajímavě.Existují i ​​další triky.Když se podíváte na fotografie, existuje šance, že vy sami můžete opakovat nebo udělat něco podobného.

Jednoduchý koš.To je vynikající možnost zvládnout tkaní z novinových trubek

Jedna z možností pro dokončení práce

Několikzpůsoby, jak ohnout stojany

Použitím různých vzorů jsou koše stejné velikosti nerozpoznatelné

Nelze však říci, že je vyroben z papíru

Z novin můžete tkát koš pro kočku.Bude v takové posteli pohodlná

Tkaní prolamované z trubek - je důležité udržovat stejné vzdálenosti

) Koš na prádlo

Oblázky /korálky mohou být také použity jako dekorace

Částje tkané běžným lanem, některé pomocí vrstveného tkaní

Série identických košů papírových trubek - funkčně a krásně

Překvapivěfakt - i novinový nábytek může být tkán z novinových trubek!A to nejen loutkové, ale také skutečné!