Transformační tabulky - 30 modelů

Bydlení malých rozměrů vyžaduje zvláště vyvážený přístup k výběru nábytku.Nejen to by mělo být krásné a pohodlné.Musí být funkční.Je obtížné si představit funkčnější nábytek než transformační stůl. Nejen, že se zvětšují modely, ale jsou i ty, u nichž je obtížné předpokládat přítomnost stolních počítačů.

Transformátorový stůl pro kuchyň a obývací pokoj

Transformabilní nábytek je relevantní pro malé místnosti.Pomáhá maximalizovat využití dostupného prostoru.Kuchyň je často malá.Zde musíte otočit a zadat všechny potřebné komponenty do omezeného prostoru.

Transformační stůl může být vyroben v moderním stylu

Skládací modely

Nejobtížnější vstoupit do malé kuchynějídelní stůl: zabírá příliš mnoho místa, a přesto musíte položit židle ... Dobrou cestou ven je posuvný nebo skládací kabriolet.Liší se mechanismem transformace.Skládací část pracovní desky je připevněnasmyčky.Ukazuje se, že při skládání část stolu „visí“ na kloubech nebo je položena na /pod jinou částí stolu.

Kulatý jídelní stůl do kuchyně

Jednou ze známých možností je skládací stolek (jedna z možností na výše uvedené fotografii).To je, když je střední část stolu upevněna a strana je k ní připevněna pomocí kloubů.V případě potřeby se vysune jedna z pohyblivých nohou a zvedne pevnou desku stolu.

Další možností je, že pracovní deska se skládá z několika stejných částí, které jsou rovněž spojeny pomocí smyček.Rozdíl je v tom, že leží na sobě.Nohy v takovém nábytku jsou posuvné.Vytáhněte nohy v určité vzdálenosti a položte pracovní desku.

Jak v tomto případě funguje transformační mechanismus
Skládací jídelní stůl

Vrch stolu je rozdělen na dva nebo tři fragmenty.V závislosti na šířce může být použit jako malý stůl v kuchyni nebo jako konzole, jako na obrázku výše.

Posuvné a stolní konzole

Rozdíl v této skupině není zásadní, ale princip transformace je odlišný.Tyto tabulky mají posuvnou základnu a řadu destiček, pomocí kterých je sestavena pracovní deska.Tento návrh se také nazývá tabulka konzoly.

Konzolový stůl - pohodlný pohled na skládací stůl

Tento typ transformátorové tabulky je vhodný.Když je složený, trvá to velmimalý prostor.Pokud například sklopíte tabulku, která je zobrazena na fotografii výše, bude šířka stejná jako šířka obou složených koncových částí.Jen v těchto koncových částech jsou umístěny další nohy a vložky.Můžete jej podle potřeby rozšířit instalací jedné, dvou nebo více příloh.Máš hodně hostů - všechno zabalili.Jsou potřeba další dvě místa - pouze jedno.

Kulatý skládací stůl se hodí, když dorazí několik hostů
Obdélníkový posuvný jídelní stůl

Stále existují jednodušší posuvné modely.Jednoduše se od sebe oddělí a skromný jídelní stůl se trochu zvětší.Podobné transformační mechanismy se používají pro kulaté i obdélníkové modely.

S posuvnou stolní deskou

Dalším způsobem, jak zvětšit plochu jídelního nebo konferenčního stolu, je skrýt část stolní desky pod její hlavní částí.Potřebujete velkou plochu - byla vytažena.Ale daleko od všech takových modelů mají mechanismus, který vám umožní, aby rozšířená část tabulky byla na stejné úrovni jako ta „hlavní“.

Zajímavý kluzný model s pohyblivou pracovní deskou
)
Časopis se stoicky promění v kávu

Časopis se změní v restauraci

Anoněkolik zajímavých nápadů, jak proměnit nízký konferenční stolek v pohodlnou jídelnu.Používal spoustu zajímavých nápadů, mechanismů různých typů.

konferenční stolek v japonském stylu se stává jídelním stolem
)
Různé styly a materiály
Neobvyklý tvar azajímavý mechanismus
Oblíbený mnoha modely konferenčního stolku, který se mění na jídelní stůl
Zvedněte víko ... mechanismus musí být bezpečný a zajištěný na místě

Konferenční stolek pro stolování /stolování je oblíbený, protožeoddělená jídelna v bytě není vždy možná.A dát jídelní stůl do obývacího pokoje není nejlepší návrhový tah.Ukázalo se tedy, že transformátor jídelního stolu zachrání situaci.Když je složený, nijak se to nezruší a v rozprostření za ním může být dobře umístěno 6–8 osob.

Práce a počítač

V malém bytě není vždy snadné najít práci.V takových případech je skládací počítač nebo stolní počítač.Ve stacionární části jsou police, kde můžete ukládat knihy, počítač, notebook a další kancelářské vybavení.Existují modely s uzavřenými policemi na straně.Toto je malá skříňka se stolem „v jedné láhvi“.

Skříňka je užitečná v místnosti pro dospívající nebo dospělé
Transformace počítačového stolu pro žáka nebo studenta

Pracovní deska se skládá ze dvou částí, druhá část je v případě potřeby rozšířena.Velmi vhodná volba pro skládací plochu pro dospívající studenty, studenty.

Další myšlenkou, která umožňuje přeměnit malou skříňku na pevné pracoviště, je výsuvná pracovní deska.V kompaktním stavu se skrývá pod „hlavním“.Když potřebujete zvětšit velikost stolu, jednoduše se to předloží.V zásadě se zde používá rotační mechanismus, ale existují modely se zatahovacím mechanismem.

Transformační pracovní stůl

Pro snazší pohyb jsou nohy, které je třeba pohybovat, vybaveny koly.Pouze je nutné sledovat, že „měkké pokrytí“ nespadá do „dosahu“ kol.Mohou „šlapat“ znatelné stopy.Teď je čas.A dva - pohyb kol na měkkém povrchu není vůbec snadný.

Existuje transformační stůl ve formě komody, na které je pracoviště vybaveno.Protože práce je dnes téměř vždy spojena s kancelářským vybavením, je zde místo, kam umístit obrazovku, klávesnici, systémovou jednotku.A notebooky lze obecně umístit na několik kusů.

Počítačový stůl lze „schovat“ do komody

Díky sklopnému víku lze pracovní plochu malého stolu výrazně zvětšit.Lepší je, když na skládací část nepokládejte seriózní kancelářské vybavení.Je lepší umístit jej na „stacionární“ část.

komoda

Další možností organizace pracoviště je komodase sklopnou deskou.Pro malé byty - dar z nebes.Můžete vložit průchod a používat zásuvky pro zamýšlený účel.Pokud se potřebujete usadit u notebooku nebo notebooku, zvedněte pracovní desku a natáhněte nožní doraz.Můžete pracovat.Třídy jsou u konce, noha je tlačena na místo, pracovní deska se snížila.Komoda stolku zabírá minimum prostoru - 60-80 cm, v závislosti na hloubce zásuvek.

V několika minutách převede stolek z obývacího pokoje do jídelny

Druhá variace na fotografii vpravo.Poté se víko zvedne na kovové zarážky.Nevýhodou této konstrukce je to, že zásuvky jsou menší, protože boční stěny jsou zabírány sklopným mechanismem.Důstojnost - nikomu by nikdy nenapadlo, že by se tento noční stolek mohl proměnit v stůl.

Transformační stůl s čalouněným nábytkem

Zajímavým nápadem je vytvořit pohovku, která se změní na stůl.Místo toho je stůl připevněn tak, že se v uzavřené poloze schovává za zadní částí pohovky.V tomto stavu je to běžná (téměř, téměř) pohovka.Pokud potřebujete pracoviště, hodte záda kupředu.

Skládací pohovka

Židle je vyrobena podle stejného principu.Má jen menší šířku.Některé modely umožňují přeložit pracovní desku dopředu, aniž byste sklopili lůžko.Skvělá volba, pokud si chcete dát snídani v posteli.

Spartánským, ale neméně originálním způsobem je připevnění pracovní desky k zadní části pohovky na zadní straně.Plnohodnotné pracoviště nebude fungovat, ale laptop, párLze vložit notebooky a knihy.Pro žáky to není možnost, ale pro studenty nebo ty, kteří chtějí surfovat po síti - je to velmi dobré.

Na zadní straně za zády je připevněna pracovní deska

V této verzi je jedna „ale“.Pohovka by měla být uprostřed místnosti.V každém případě by vzdálenost od zdi měla být alespoň metr.To je možné, pokud je zadní část pohovky oddělovač zóny v garsoniéra.

Pro krmení dítěte

K dispozici je transformační židle pro krmení dítěte.Má dvě pozice.První je nízký stolek se sedadlem.Tato možnost je dobrá, když dítě již může nebo se snaží jíst sám.V této poloze je poměrně velká pracovní deska, na kterou můžete umístit talíř.V této poloze jsou stůl a židle nízké, můžete dítě nechat samo.

Tato skládací židlička byla vyrobena před 30 lety.Dnes to není o nic méně pohodlné než dříve

Na druhém místě je židle vysoká - sedadlo je umístěno na úrovni běžného jídelního stolu.Tato možnost je vhodná pro sdílení jídel s dospělými, když je máma poblíž.Někdy mají kola pro snadný pohyb, ale některé továrny produkují bez nich.Mají

Nevýhodou tohoto modelu je to, že stůl a židle jsou spojeny dohromady.Neexistuje způsob, jak je oddělit.Poté bude stůl a židle nestabilní.Tento problém je vyřešen v jiném modelu.Poté se stůl otočí vzhůru nohama a do něj se vloží židle.Drží se složitého systému.tkaní nohou stoličky a stolu.

Další možnost

Tento typ je dobrý v tom, že stůl a židle mohou stát samostatně a když děti vyrostou, mohou být použity jako běžný dětský nábytek.

Zajímavé nápady na transformaci tabulek na fotografii

Pohovka-stolek ... 5 případů použití

Kávový jídelní stůl - snadná instalace v obývacím pokoji

Transformační stůl lze vyrobit v moderním stylu

S mírným pohybem ruky se kabinet změní na plochu

Ideální pro krytou terasu, terasu

A pohovka a stůl a pohovky ...Modulární nábytek

Noční stolek pro křesla ... Multifunkční nábytek