Transformovatelný nábytek (35 fotografií)

Racionální využití každého centimetru čtverečního je úkolem mnoha rodin.Příliš mnoho lidí žije v malých bytech.V tomto případě pomůže transformační nábytek.Existují různé modely pro různé pokoje: pro ložnici, kuchyň, chodbu, školku, obývací pokoj.Neexistuje žádný takový nábytek pouze v koupelně nebo na toaletě.A to se pravděpodobně objeví brzy.

Typy a typy

Transformovatelný nábytek je pohodlný, eua na malé ploše místnosti.U malých bytů je to spása.Další oblastí je, pokud je místnost multifunkční.To je také charakteristické pro byty s malou rozlohou.U prostorných domů nebo bytů to není nutné.Pokud se jedná o organizaci přistýlek při návštěvě hostů.

V každém případě - složené nebo rozložené - vypadá skvěle

V podstatě transformátorový nábytek v jednom objektu kombinuje dva typy objektů.Většina z nich je navíc spojena s místy na spaní.Můžete najít: skříň, postel, pohovka.

Mimochodem, v případě příkladu - rozkládací pohovka - buďte opatrní.Nezaměňujte jej s čalouněným nábytkem oblíbeným u našich babiček pod názvem „rozkládací pohovka“.Nebyla to ta nejpohodlnější pohovka, která byla položena v něčem, co připomínalo postel (také, mimochodem, ne příliš pohodlně).

Nyní transformují pohovky

V současné verzi se jedná o dva různé objekty uspořádané do jednoho.Celodenní postel s matrací se zvedá a zobrazuje skříň a část zadní části pohovky.K dispozici je čalouněné sedadlo.Ukázalo se, že je to pohovka.Ale ne skládací, ale tzv. „Stacionární“.Pohodlí jsou zpravidla dány dalšími polštáři.V noci jsou čištěny (pod sedačkou může být úložná schránka) a postel klesá.Jak vidíte, jedná se o úplně jiný kus nábytku.

Tabulky mohou být také sklopné

K dispozici je také transformátorový nábytek, který je spojen s „vzhledem“ stolu.Kromě toho samotná tabulka může mít různé účely:

  • uspořádat další (nebo hlavní) pracoviště;
  • pro zvětšení jídelního stolu;
  • ke zvýšení pracovní plochy v kuchyňských jednotkách.

Existují také trojité transformátory.V zásadě se jedná o skříň-pohovka nebo pohovka-postel-stůl.Liší se od dvojitých pouze tím, že skříň je díky netransformované části s policemi velká.

Transformátor nábytku: klady a zápory

Výhoda nábytkuTransformátory jsou zřejmé: zabírají méně místa než dvě oddělené položky.To je vše.Ve skutečnosti neexistují žádné další výhody.Existují však nevýhody:

  • Vyšší cena.
  • Současně můžete použít hlavně jednu z možných možností.
  • Rozvržení /složení vyžaduje úsilí.Ne všichni starší lidé nebo děti jsou schopni to udělat sami.Existuje řada automatizovaných modelů s dálkovým ovládáním, ale jsou dražší.A to je podmíněno již tak značnou cenou transformátorového nábytku bez automatického pohonu.
  • Pro transformaci se používají speciální mechanismy.A mohou se zlomit nebo zaseknout.A to je další mínus.

    Racionální využití prostoru je hlavní plus transformovatelného nábytku

To je vše.Pokud stále chcete mít transformátorový nábytek, zvolte nejen funkčnost a vzhled.Věnujte pozornost mechanismům.Měly by být vyrobeny z dobré oceli, tah by měl být snadný.Při nejmenších problémech při skládání nebo skládání je lepší nákup odmítnout.

Transformační lůžko

Všechna lůžka zabudovaná do skříně jsou vybavena ortopedickými matracemi, které jsou připevněny k rámu.V podstatě je tento typ nábytku transformátoru skládací.V jednom stavu je rám svisle zvednutý, je držen pružinovými nebo pneumatickými držáky.Vypadá jako nábytek jako skříň.V jiné poloze rám snižuje a spočívá nohy na podlaze.V tomto případě všechnoVypadá to jako postel, která stojí poblíž skříně.

Ve ​​stěně může být skryto kabrioletové lůžko

Při plánování nákupu kabiny zvedacího typu zvedacího typu mějte na paměti, že by mělo být v blízkosti nosné zdi.Protože je konstrukce připevněna ke zdi a musí vydržet pevná zatížení.Takže umístit takový nábytek na slabý oddíl nefunguje.Pouze zaváděcí modely, ale není jich tolik a nejsou tak efekty.

Šatní postel

Šatní postele se liší v orientaci matrace vzhledem k povrchu skříně.Existují modely, které jsou k nábytku připevněny dlouhou stranou, a jsou tu krátké.V první verzi se skříňka jeví širší, její horní část může být použita pro zamýšlený účel - jako sekce pro skladování věcí.

Transformační lůžko zabudované do skříně

Tento typ transformační stěny je vhodný pro úzké místnosti.Lze však zabudovat pouze jeden nebo jeden a půl lůžka.Tento pohled se také nazývá „horizontální skládací postel“ - dlouhá část se nachází podél obzoru.

Patrové postele jsou stejného typu.Mají dvě samostatná lůžka umístěná nad sebou.Po smontování vypadají jako skříň.

Skládací šatní skříň s palandou

Chcete-li vyšplhat do druhé úrovně, vložte žebřík.To je hlavní nepříjemnost.Za prvé, není ani zdaleka v bezpečí. Neexistují žádné zábradlí.Za druhé, musí být někde uloženo v době, kdy jsou postele složeny.Obecněexistují nevýhody.Existuje však také velké plus - úspora místa je velmi podstatná.

Výhodou této možnosti jsou nižší náklady.Tyto modely nevyžadují velké zdvihací zařízení, protože zatížení mechanismu není tak vysoké.Ve většině rozpočtových možností mohou využívat pružiny.Díky tomu jsou náklady sníženy.

Transformátor nábytku: vertikální skládací postel je vhodná pro malé byty

Stále existují modely, ve kterých je postel připevněna ke zdi krátkou částí.Takové modely se někdy nazývají „vertikální skládací postel“.Zde je cena vyšší, protože zatížení mechanismu odpovědného za spouštění a zvedání je značné.Pneumatické výtahy se již používají a musí být v dobré kvalitě.K dispozici jsou dokonce možnosti s automatickým pohonem a ovládacím panelem.

V tomto provedení jsou jednolůžková, jedna a půl lůžka a manželská postel.Čím větší je velikost, tím větší pozornost by měla být věnována výtahu.Měli byste také zkontrolovat fixační systém matrace.Mělo by to být spolehlivé, ale zároveň by mělo být možné bez problémů odstranit matraci pro sušení /dezinfekci.

Stěny se zabudovanými postelemi (nástěnný transformátor)

Jedná se o ještě pevnější a nákladnější formu transformace nábytku.Část stěny - boční nebo střední - se může pohybovat pryč a odhalit vertikální postel skrytou za ní.

Transformační stěna se sklopným ložem

Tento nábytek nemá o nic méně funkčnosti než obvyklezeď.Pokud to nevyžaduje více místa pro „hloubku“ - abyste mohli přesunout část skříně.Ale všechny police jsou funkční, což je vzácnost v transformovatelném nábytku.I když jsou menší hloubky, než by mohly být v obyčejné skříni, postele nejsou viditelné ve dne.Výhled - obchodní nebo oficiální, pokoj může být obývací pokoj nebo jídelna.A večer se sníženou postelí se změní na ložnici s plnou postelí.

Rozkládací postele

Další rozkládací postel je skrytá pod pracovním, hracím nebo druhým lůžkem.Tato možnost se nejčastěji používá u dětí.Je to bezpečnější, protože lůžko není vysoké, což je důležité pro děti.

Transformátorový nábytek: rozkládací postel, která se skrývá pod stolem

Věnujte pozornost fotografii.Aby bylo snadné použití postele i stolu a stůl a postel jsou předloženy.Velmi rozumné a kompaktní.Pro malé byty - skvělá volba pro školky.

Další odstín: krabice na uložení prádla pod postel.V zásadě může být toto místo prázdné.V tomto případě se můžete obejít bez posuvné stolní desky, protože nohy lze skrýt pod složeným lůžkem.

Stolní transformátor

Neexistují méně než modely transformovatelných tabulek.Pro obývací pokoje jsou konferenční stolky transformátory, které jsou rozloženy v jídelně.Pár pohybů a obývací pokoj se změní v jídelnu.

Nevytvrzená oblastvětší, ale návrh je složitější
se změní na jídelnu

Metody transformace jsou různé, ale používají se hlavně pracovní zdvihací a posuvné pracovní desky.Když jsou složeny, jsou dvě části pultu naskládány na sebe.

Transformátor: noční stolek

K dispozici je také transformační stůl pro ložnici nebo dětský pokoj.V tomto případě se pracovní plocha zvedne a lůžko dopadne na otočný kloub a spočívá na nohou.Poloha matrace je v tomto případě vodorovná, úspora místa je značná.Kromě toho místnost neztrácí funkčnost ani ve dne ani v noci.

Několik skříňek nahoře - pro ukládání knih nebo věcí
Přísnější verze pro interiér ve stylu minimalismu
Boční skříně- pro skladování různých maličkostí

Je to dobrý způsob, jak uvolnit místo pro hry v mateřské školce, uspořádat přistýlku pro hosty.Ideální pro studenty, vhodné pro studenty.

Existují také pevnější možnosti vzhledu, které lze umístit například do obývacího pokoje nebo jídelny.Opět ubytovat velké množství hostů.

Vertikální postel.Tento typ transformovatelného nábytku není příliš běžný, ale může být požadován i v malémapartmány

Tento nábytek transformátoru již lze nazvat stolem, postelí, šatní skříní.Protože složitější úpravy stále obsahují sekce s police na straně.Při velké výšce stropu mohou být police s dveřmi umístěny nad, nad úrovní postele, pro ukládání zřídka používaných věcí.Tato možnost je užitečná, pokud nemáte šatnu, ve které jsou uloženy mimosezónní předměty.

Pro kuchyň

V kuchyni jsou transformační stoly.Někteří používají stejný princip jako známé tabulky knih.K hlavní pracovní ploše je přidán určitý „kus“, upevněný jakýmkoli způsobem k hlavní desce.

Transformátorový jídelní stůl do kuchyně

Tento transformátorový nábytek je vhodný pro malé pokoje v jedné budově staré budovy, kde se počítá každý centimetr.Když je málo lidí, může být složen.V případě potřeby se oblast zvětší.

Některé posuvné pracovní desky lze podepřít na nohou, některé visí ve vzduchu a spoléhají na vodítka

Existují také stoly s posuvnými pracovními deskami.V tomto případě je třeba věnovat pozornost také fixačnímu systému.Má značné zatížení, takže musí existovat jistota bezpečnosti.Je dán dobrým kovem a spolehlivým systémem válečků, na nichž se rozpíná deska stolu.

Pro zvětšení užitečné plochy stolu v kuchyni

Typ kovu, ze kterého jsou vodítka vyrobena, je také důležitý pro kuchyni.Minimálně by měla být galvanizovaná.kov, ale nerezová ocel je lepší.V extrémním případě je pro rozpočtové modely vhodná prášková barva.To neznamená, že je mnohem levnější než stejná galvanizace, ale dává více barevných možností.

Transformovatelné pohovky

Dalším typem transformačního nábytku jsou pohovky.Každý zná starý model - rozkládací pohovku.Ale nejde o ni.Toto není dobrá, byť široce rozšířená možnost.Jsou tu další zajímavé.

Rozkládací pohovka

Tento typ transformátorového nábytku se zásadně liší od starého modelu: celá postel se převádí na stejně plnou a pohodlnou pohovku.Postel v tomto provedení je namontována svisle, hlavně matrace jedna a půl a dvojitá.

Nejběžnější verze rozkládací pohovky

Princip činnosti je stejný jako u skříně.Pohovka je nainstalována natrvalo, postel je pevně zvednutá a lze ji potahovat měkkou tkaninou na tón čalounění pohovky, polštáře hrají roli zad.Před sklopením se vyčistí, postel se sklopí, která leží na pohovce a spočívá na roztažitelných nohách.Police může hrát roli nohy (jako na fotografii nahoře).

Existuje další druh nábytku: skříň, rozkládací pohovka.Od výše popsaného se liší pouze tím, že vedle ní jsou upevněny sekce s policemi nebo skříňkami.Pokud je výška stropu dostatečná, mohou být police /skříňky nad postelí.

Rozkládací pohovka

Dobrou volbou pro dětské pokoje je pohovka, kterátransformuje se na dvě lůžka umístěná nad sebou.Tento model používá složitý mechanismus, takže náklady na takové transformační pohovky jsou poměrně vysoké.

Pohovka se promění v dvoupodlažní postel

Model je však velmi pohodlný.Pohovka i postele jsou pohodlné.Ve srovnání s tradičním palandou „nenačte“ prostor, ale ne méně ho ušetří.

Rozkládací stůl

Pohovka se stolem.Tato možnost je spíše exotická.Jeho funkčnost není tak vysoká.Ale jako možnost vlastního nábytku je dobrý.Rozkládací stůl má pohyblivé opěradlo vyrobené ze dřeva (nebo jeho náhrad) nebo plastu.Zatímco transformátorový nábytek se používá jako čalouněný nábytek, neexistují žádné vnější rozdíly.V případě potřeby se opěradlo vyhodí dopředu, kde spočívá na podlaze.

Pohovka.Může být instalován na verandě - jako místo pro odpočinek nebo možná shromáždění

V takovéto transformovatelné pohovce je zpravidla jiný způsob použití: může být složen do postele.Z pod sedadlem se rozprostírá další osman.To znamená, že se jedná o variantu 3 v 1.

Další verze rozkládací pohovky je modulární konstrukce.To není přesně to, co bylo popsáno dříve.Veškerý čalouněný nábytek je rozdělen do segmentů, které se do sebe vejdou různými způsoby.

​​

Modulární transformovatelná pohovka

Samotná pohovka je zpravidla posuvná nebo skládací.Je nainstalována trvale a menší mobilní jednotky se mohou pohybovat.Často mají válečky.

Neobvyklé transformátory

Existuje několik transformátorů, které je obtížné připsat nábytku.Například police, která se promění v malý stůl.Ideální pro průchodovou místnost, pokud není kam umístit stacionární stůl a v průchodu je pouze část zdi.

Police, které se promění v stůl, jsou alespoň originální

Stejně originálním řešením je obrázek nebo zrcadlo, které se promění v stůl.V tomto případě je pracovní deska připevněna ke stěně pomocí pantů.Zrcadlo nebo obrázek je připevněn k zadnímu povrchu (který, když se zvedne, se stane přední).

Zrcadlo na zdi se stává ... stolem

Nohy jsou vyráběny ve formě rámcové mzdy.Když je stůl potřebný, je vrácen zpět.Pokud není potřeba - znovu namontujte na zeď.To je také jedna z velmi dobrých možností, pokud lze stůl nainstalovat pouze v oblasti průchodu.Ideální řešení pro některé malé byty.