Udělej si sám cihlový gril

Přenosné lehké grily na grilování jsou dobré povahy a v blízkosti domu nebo v zemi chcete více pohodlí a estetiku.Cihlové grilování to všechno dá.Vzhledem k plasticitě materiálu mohou být malé - zabírají asi jedno čtvereční místo oblasti, nebo mohou stát slušné rohové komplexy s krbem, vařičem a dokonce i umyvadlem a dodávkou vody /kanalizace.Dokonce i ten nejzkušenější zedník si může rozložit nejjednodušší páječky cihel vlastními rukama.Jeden z těchto projektů bude podrobně popsán níže.Může být použit jako cvičný úkol před postavením něčeho vážnějšího.

Jednoduchý cihlový gril

Jakákoli cihlová konstrukce vyžaduje založení.A dokonce i takový malý pánev, jak je uvedeno níže, je velmi nežádoucí umístit přímo na zem.Nadace bude muset být nalita.Můžete to udělat pásku nebo desku.Kamna jsou spolehlivější: v zimě to nepovede a zdivo se nerozpadne.

Dokonce i začátečník si může tento jednoduchý gril z cihel složit vlastníma rukama

Rozměryzáklad grilu z cihel je o 10-15 cm větší než jeho rozměry.Nejprve se rostlinná vrstva odstraní, pokud je to nutné, prohlubeň se prohloubí o 10-15 cm, její dno se vyrovná a narazí.Vrstva rozdrceného kamene se nalije 10 cm a znovu se vrazil.Je vhodné použít vibrační desku: při ručním podbízení půdu nekomprimujete.Výška pásky je 20-30 cm, tloušťka základové desky je 10 cm.

V závislosti na zvoleném typu základu se konstruuje vhodné bednění.Pro větší pevnost se vyztužení provádí pomocí tyče o průměru 10-12 mm.Pro pásku - po obvodu jsou položeny dva provázky, pro desku je vyrobena „klec“: tyče jsou kladeny nahoru a dolů v krocích po 20 cm. Všechno se nalije betonem třídy ne nižší než M200.

Pokud se teplota během výstavby pohybuje kolem + 20 ° C, lze v práci pokračovat zhruba po týdnu: beton získal více než polovinu pevnosti.Na ni jsou položeny dvě řady hydroizolací (střešní krytina, střešní krytina, moderní válcovaná hydroizolace), potažená živičným tmelem nebo jiným tekutým hydroizolačním roztokem.Poté můžete začít pokládat.

Rozměry a materiály

Tento malý pánev vyrobený z cihel vlastními rukama lze složit, aniž by to mělo jakékoli zkušenosti.Jedná se o budovu ve tvaru písmene "P".Existují dvě části: samotná pánev a stolek.Konstrukce je jednoduchá a snadno upravitelná.Můžete přidat další sekci vedle sebe, udělat ji širší nebo užší, hlubší nebo menší.Pod grilem můžete vyrobit dvě římsy - pokud se připravujete, bude to velký počet kebabů.

V základní verzi jsou rozměry:

  • 180 cm široké;
  • hloubka 90 cm;
  • výška grilu je 100 cm.

Pro pokládku tohoto zahradního grilu můžete vzít keramickou cihlu s plným tělem, můžete použít šamot SHA-8.Pro níže uvedené pořadí bylo použito 202 cihel.

Pro spodní část - až do 5. řady - se používá cementový písek 1: 3 nebo s přidáním jedné části vápna.Dále, tam, kde již bude zahřívání, se použije roztok hliněného písku.Jeho proporce jsou vybírány na základě vlastností jílu (mastná, normální, hubená).Pokud jde o hustotu - neměla by být příliš tenká, ale také ne příliš silná.O tom, jak dobrá hustá zakysaná smetana.

Objednávání a pracovní řád

Tento letní leták se skládá z cihel položených „na postel“.Dva vystupující řady (cihly naskládané napříč) slouží jako podpora pro pekáč a rošt.Zde si můžete dát na lžíci (na úzkou část), pak list zvedne o něco výš.Ve spodní části můžete palivové dřevo naskládat nebo použít pro jiné potřeby v domácnosti.

Řádky jsou položeny v obvazu - s přemístěním to vyžaduje polovinu cihel.Mohou být nakrájeny na brusku.Prvních šest řádků tvoří pánev a stůl vpravo.Počínaje 7. řadou jde zdivo pouze do části, kde bude umístěna samotná pánev.

Tloušťka švu je 5–8 mm.Mělo by to být stejné.

​​

Objednání malé chalupky z cihel

Aby nedošlo k narušení geometrie během výstavby, můžete napnout šňůry a narovnat všechny řady podél nich.Alekaždá cihla a každá řada řídí úroveň vodorovné polohy.Neustále kontrolujte svislost stěn a rohů.K tomu použijte konstrukční olovnici (kabel s nákladem na konci).Můžete zkontrolovat svislost a úroveň, ale má chybu, zejména pokud se nejedná o profesionální, ale amatérský nástroj.Takže s takovou kontrolou existuje velká pravděpodobnost, že se objeví pánev se šikmými, posypanými stěnami.

Objednávání tohoto cihlového grilu je jednoduché a nevyžaduje další vysvětlení.Možná máte otázky týkající se sušení.Pokud je počasí suché, nechte grilovat po dobu tří až čtyř dnů.Pak můžete udělat malý oheň.Strávil pár dní v šetrném režimu pomocí tenkého palivového dříví a kousek po kousku.Pak můžete smažit první dávku grilování.

Jedna z možností jednoduchého grilování z cihel.Od základní verze se liší tím, že existují dvě řady vyčnívajících cihel.Další rozdíl spočívá v tom, že stůl je menší

Pokud se očekává, že prší a nad grilem není baldachýn, přikryjte jej olejem.Asi po týdnu můžete začít pomalu vysychat: zapálit malý oheň a ne dlouho.Sušení bude také trvat 2-3 dny.Pak můžete zažít grilování z cihel, složené rukama.

Je pro vás zajímavé přečíst si „ Jak vyrobit pánev z kovu vlastními rukama

Video pořadí pánevů vyrobených z cihel se sporákem

Pro ty, kteří vnímají vizuální řadu lépe než slova, bude vhodnější sledovat, než číst popis.Pro váspodrobná vysvětlení toho, jak postavit pánev z cihel vlastními rukama ve formátu videa.

Tato struktura je monumentálnější - a oblouk u ohniště je kulatý a sporák je poblíž.Nemáte-li vůbec žádné zkušenosti, zvládne to.

Grilování z cihel v altánu

Pokud hodláte do altánu instalovat cihlový gril, výše uvedené možnosti nebudou fungovat - kouř bude pod střechou, což nepřispěje k vaší radosti.Pro altány potřebujete gril s výfukovou trubkou.Tato struktura je složitější, ale tuto možnost můžete také provést sami.Následující pořadí grilovacího grilu pro altán s vlastními rukama není také složité složit.Stejně jako první má také rovnoměrný oblouk, který je mnohem jednodušší udělat, pokud neexistují zkušenosti.

Rozměry a materiály

Tento gril /cihla má průměrné rozměry:

  • 150 cm široký;
  • hloubka 75 cm;
  • celková výška na začátek komína 217,5 cm.

Vzhled a části grilu z cihel.Může být provedeno samostatně v altánu

Na zdivo můžete použít keramickou pevnou cihlu.Pro oblast, kde bude hořet oheň, můžete (ale ne nutně) použít šamotové cihly.Na obrázku je znázorněna světle žlutá.

Položení „studeného“ pásu - až do 11. řady včetně - lze provést na cementovou maltu (1: 3).Dále musíte použít hliněný písek.Tloušťka švu je v každém případě 5-7 mm.Určitě to vydrží.

Strukturálně je tento pánev tvořen třemi „studenými“přihrádky, ve kterých můžete palivové dřevo skladovat a používat pro domácí potřeby.„Horká“ zóna začíná od 12. řádku.Zde se oheň, nainstalovat gril nebo rošty.

Zde je popsán příklad konstrukce dřevěného altánu a v tomto článku je uvedena jedna z možných možností letní kuchyně.

Objednání a vysvětlení

Objednávání tohoto cihlového grilu je trochu složitější, proto je zapotřebí vysvětlení.První řada je umístěna ve stejné úrovni jako podlaha altánu.Pokud je váš základ nízký, můžete jej také zvednout pomocí cihel položených na cementovou maltu.

Uspořádání grilovacího roštu pro altán

Další čtyři řady jsou položeny obvazem.Bude to dřevorubec - oblast, kde je vhodné skládat palivové dříví.V páté řadě shora jsou položeny tři kovové pásy o tloušťce 3 mm a šířce 50 mm.Budou sloužit jako podpora pro cihly další řady.Šestý a sedmý řádek se pokládají podle schématu.

V 8. řadě začíná vytváření dvou komor pro předměty pro domácnost.Pečlivě se podívejte na umístění švů.To je zásadní: žádný by se neměl shodovat se švem ve spodní řadě.Pouze tak bude cihlová zeď dostatečně pevná.Tam, kde to systém vyžaduje, jsou cihly odříznuty: používají se poloviny a dokonce i čtvrtiny.

V jedenácté řadě již není střední stěna usazena, ale kovové proužky jsou opět položeny nahoře: další řada bude na nich podepřena a překrývá prostor pro veřejné služby.Velikost 12. řádku je o něco větší než všechny níže: na zadní stěnějde hladce a před cihly vyčnívají asi 3 cm.

Třináctá řada je také rozložena pevně.Na ní bude instalována pekáče.Velikost je stále o něco větší než ta předchozí.

Střední část řádu: tvoříme zónu krbu

Následující řádky tvoří „horkou“ zónu - zde bude hořet oheň.Velikost této zóny je menší než všechny základní řádky.Aby byla odolnější vůči ohni, je pokryta šamotovou cihlou, postavenou na úzké straně.Velikost se neshoduje s keramikou a výška řádků a švů se bude lišit.Nevšímejte si toho a položte jej bez ohledu na keramiku.Jednoduše postupujte podle rotace, jak je uvedeno v diagramech.

V 21. řadě je umístěn ocelový roh.Může být použit v černé nebo nerezové oceli o tloušťce 3-4 mm.Rozměry rohu jsou 40 x 40 mm nebo 50 x 50 mm.Je dlouhá - od středu cihly vpravo do středu toho, co je vlevo.Přední stěna kouřovodu bude spočívat na tomto rohu.

Vytvoření komína pro odstranění kouře z grilu

Ve 22. řadě se stále nachází šamotová cihla a přední stěna komína, opírající se o roh.Tato řada je větší než předchozí: před cihlami visí nad rohem o 3 cm, další řádek je ještě širší a pak dochází k postupnému snižování.Řádek z řádku se kouřový kanál zužuje.K 30. řadě je vytvořena trubka.Stoupá nad střechou altánku nejméně o 50 cm, při jeho konstrukci střídá 30. a 31. řady.ZAPNUTOTento páječka vyrobená z cihel vlastními rukama může být považována za postavenou.Nyní ji musíte sušit bez ohně po dobu 5-7 dní, a pak se několik dní postupně utopí a vypařuje vodu ze zdiva.

Nejjednodušší způsob grilování je z plynové láhve.Jak číst článek „ Jak vyrobit pánev z plynové láhve, barelů, potrubí“

Zednické grilování zdiva: jiný projekt

víceve videu je uvedena jedna verze grilu z cihel v altánu.Neexistují žádná vysvětlení, ale vše je dostatečně jasné a v tomto projektu nejsou žádné potíže.Možná stojí za zmínku, že od 52 sekund se položí 4 řezané cihly.Jejich přední horní část je odříznuta v úhlu 45 °.Na videu mají řezané části světlejší odstín.

Také ve druhé minutě (1:35) dochází k vytvoření oblouku.Usnadněte si, pokud oříznete a opravíte šablonu ze sádrokartonu a položíte na ni cihly.

Pěna s kotlem z cihel

Další verze páječky, ale již složitější: pod kotel se sporákem.Video instrukce je podrobná, v rámečku jsou vysvětlení od autora.

Zde je popsána konstrukce cihlového altánu.

Rohový gril z cihel

Někdy je nutné do rohu namontovat mango vyrobené z cihel.K tomu existuje zvláštní tvar pece, i když nikdo neobtěžuje vytvořit jednu z dříve navrhovaných možností a připojit ekonomický povrch pod úhlem.Jeden z rohových roštů z cihel je uveden v níže uvedeném pořadí.Toto je již docela seriózní práce, s dveřmi, šoupátky a dalšími atributytrouba podnikání.

Rohový gril z cihel: první část objednávky

Druhá část objednávky

Závěrečné řady zednického grilování zdiva