Udělejte si toaletu krok za krokem

První budova, která se objeví na jakémkoli místě, je toaleta.Nějak se můžeme obejít bez domu a duše, ale bez této budovy - v žádném případě.Pro mnoho lidí je toaletními potřebami první stavební zážitek.Je dobré, že struktura je přímá, takže i bez zkušeností se snadno zvládne.

Úplně první budovou v zemi je toaleta.Často se jedná o první stavební zážitek, který uděláte sami

Ačkoli chalupa není nejobtížnější stavbou, existuje mnoho funkcí.Jasný akční plán je nezbytný.Postupně popíšeme, jak postavit záchod v zemi:

 1. Vyberte typ záchodu.
 2. Definujte místo na stavbě.
 3. Určete velikost a materiály pro konstrukci.
 4. Vydejte se na stavbu.

Nyní více o každé položce.

Přibližně typy, návrhy domů pro toaletu země (s diagramy a velikostmi).

Jaký druh toalety by se mělo v chalupě udělat

Před zahájením výstavby musíte zvolit typ toalety pro zemi.Nejde o dům, ale o jeho vnitřní strukturu.Podle typu zařízení je lze rozdělit do dvou velkých skupin: s žumpounebo bez.Pokud je hladina podzemní vody na místě vysoká - vyšší než 3,5 metru - váš výběr je omezen pouze na toalety bez žumpy, jinak zbytky odpadních produktů nevyhnutelně skončí ve vodě.Podobná omezení jsou uložena na oblastech, na jejichž základně jsou přírodní praskliny, jakož i na břidlicových skalách.Na jiných půdách s hlubším výskytem zvodnělých vrstev může být instalována kabina jakékoli konstrukce.

Tvar a rozměry záchodové kabiny zdaleka nejsou rozdíly, které může mít záchod

s žumpou

) Při výběru této možnosti je třeba vzít v úvahu, že hloubka jámy by měla být o 1 metr menší než nejvyšší hladina podzemní vody (obvykle pramenitá).Jeho objem je vybrán v závislosti na frekvenci návštěv a počtu lidí.Například v trvalých domech pro 2-3 osoby dostatečný objem 1,5 m3.U letních chalup navštěvovaných hlavně o víkendech může být záchodová žumpa menší.

Tvar nádoby je libovolný, ale častěji vytvářejí čtverec, někdy kulatý.Stěny jsou položeny z cihel, betonu, sutinového zdiva, dehtu.Můžete si vyrobit kontejner z betonových kroužků.Pouze v tomto případě se bude muset starat o těsnost spojů a dna.

Za účelem zajištění těsnosti se pod zdivo a po stranách o tloušťce 20–30 cm vyrábí vrstva pěchované hlíny (jílový hrad).na bázi cementu).

Výkres letní chalupy s žumpy

Záchodové žumpy pro letní sídlo je nutně vybaveno ventilačním systémem.Do jámy je zabudována trubka o velkém průměru (nejméně 100 mm), jejíž druhý konec stoupá nejméně 50-70 cm nad střechu domu (nebo domu).Také, větrací okno se provádí v domě samotném.Může být na dveřích nebo na jedné z bočních stěn.

Při plnění více než 2/3 objemu se obsah jímky odčerpává strojem se žumpou.Při plánování toalety pro letní sídlo vlastníma rukama vezměte v úvahu, že auto by mělo jet až do jámy.

​​

Existují dva typy organizace žumpy:

 • Normální - pod domem.
 • Vůle - jáma je umístěna na stranu.S touto strukturou toaleta může stát v domě a odpadní vody potrubím položeným pod určitým sklonem padají do nádrže.

Vybudování skříně s vůlí v letní chalupě je velmi nákladný podnik, pokud se s vámi nerozhodnete prodloužení nebo letní chalupu - plnohodnotný obytný dům, ve kterém se tráví mnoho času.Budete potřebovat kompletní ventilační systém, vodu pro proplachování a potrubí budete muset položit pod hloubku zamrznutí půdy.A protože by měli jít pod úhlem, pak žumpa spadne do slušné hloubky.

Návrh skříně vůle.Pokud máte rádi pohodlí, můžete si postavit toaletu přímo v letním domě

Při instalaci toalety tohoto typu je důležité vydržet sklon potrubí - měla by být 2-3 cm na metr.Není třeba dělat více či méně - v tomrozsah.Pokud sklon zmenšíte, existuje riziko, že obsah stagnuje.Pokud uděláte více, voda odtéká a v potrubí zůstanou pevné a těžší inkluze a rozšíří „vůně“.

Přečtěte si o metodách eliminace zápachů na toaletě v ulici s žumpy.

Bez žumpy

Z velké části jsou toalety bez žumpy konstruovány mnohem snadněji a rychleji.Odpad se shromažďuje ve vzduchotěsné nádobě, která je obvykle umístěna přímo pod sedátko toalety.Celý rozdíl spočívá v tom, jak se odpad recykluje a neutralizuje jeho vůně.Existují následující typy:

 • Skříňový prášek.V kabině je také kontejner s rašelinou, popelem, pilinami, zeminou nebo směsí těchto složek.Po návštěvě toalety se odpad naplní vrstvou tohoto prachu - prachu.Proto jméno.
 • Rašelinová toaleta.Jedná se o typ práškové skříně.K práškování se však používá pouze prášková rašelina.Záchody z rašeliny jsou také průmyslové výroby.Jsou velmi podobné obvyklým toaletám s nádrží.Ale v nádrži není voda, ale drobek rašeliny.Po návštěvě toalety musíte otočit rukojeť na nádrž několikrát, odkud se posype rašelina.

  Vypadá to jako nejjednodušší prášková skříň nebo rašelinová toaleta.Postavte si to sami - velmi jednoduchý úkol

 • Bio-toaleta.Odpad padá do nádoby naplněné roztokem obsahujícím mikroorganismy, které je zpracovávají.Tyto kabiny lze ve městech často vnímat jako pouliční toaletu.Suché skříněprodávány jak s plastovými kabinami, tak samostatně - pouze toaleta s kapacitou.
 • Chemická toaleta.Princip zpracování je stejný jako v suché skříni, používají se pouze mikroorganismy, ale chemikálie.Obvykle jsou dostupné ve formě prášků nebo tablet.Takto zpracovaný odpad nelze použít jako hnojivo.Musí být pravidelně vypouštěny do kanalizace.

Výhody venkovských toalet bez žumpy (nazývané také suché) jsou značné:

 • nemusíte kopat díru a drotár s jeho těsněním;
 • není třeba zavolat scavenger (zaplatit za to) a zajistit přístup k autu;
 • rychle se buduje;
 • Recyklovaný odpad lze použít jako hnojivo.

  Po zpracování lze odpad z práškové skříně a suché skříně použít jako hnojivo

Nevýhody jsou také značné:

 • Prefabrikované toalety nejsou tak levné.
 • Je nutné pravidelně měnit kapacitu.
 • Je nutné sledovat dostupnost neutralizačních prostředků.

Zde si přečtěte, jak udělat levnou, ale krásnou cestu k záchodu.

Normy pro instalaci toalety na místě

Většina omezení platí pro toalety s žumpy: je třeba omezit možné znečištění.Normy jsou:

 • Ke zdroji vody - jezera, řeky, studny, studny atd.- musí být nejméně 25 metrů.To platí také pro zdroje umístěné v sousedních oblastech.
 • Nejméně 12 metrů od suterénu nebo sklepa.
 • nejbližší obydlená budova - duše, koupele - nejméně 8 metrů.
 • Nejméně 4 metry od budov, kde se chovají zvířata.
 • Nejbližší stromy by měly být ve vzdálenosti 4 metrů, keře by měly být 1 metr daleko.

  V plánu místa se pokuste vybrat místo, které splňuje všechny požadavky

Zbytek pravidel platí pro všechny typy toalet:

 • Na hranici pozemku by měl být alespoň 1 metr.
 • Dveře by se neměly otevírat směrem k sousední sekci.
 • Při výběru místa je třeba vzít v úvahu převládající směr větru.

Při výběru místa, kde si postavíte záchod pro letní sídlo vlastními silami, věnujte pozornost nejen vlastním budovám a objektům, ale také sousedním.To pomůže vyhnout se tření s nimi a se sanitací.

Pokud se chystáte stavět toaletu s žumpy, musíte ještě přidat ke všem výše uvedeným požadavkům - organizaci vstupu pro sklápěč.

V tomto článku je popsána konstrukce venkovské sprchy.

Jak si vyrobit záchod v zemi vlastníma rukama

První dva kroky, které jste již absolvovali: vybrali jste typ toalety a místo, kde ji chcete nainstalovat.Dalším krokem je výběr velikostí.Není tak těžké o nich rozhodnout.Řekli, jak zvolit objem žumpy - pro 2-3 osoby postačí 1,5 metru krychlové, nyní o tom, jaká by měla být velikost domu na toaletu.Vše záleží na jejich vlastních touhách a na rozměrech majitelů.Ve standardní verzi jsou toalety vyráběny v těchto velikostech:

 • výška - 220 cm;
 • šířka- 150 cm;
 • hloubka je 100 cm.

Tyto rozměry jsou vhodné pro lidi s průměrnou postavou.Mohou být změněny, jak si přejete.Neexistují žádné standardy.

Toalety jsou nejčastěji vyrobeny ze dřeva.Ale to není pravidlo.Může být vyrobena z plechu, jako jsou dřevovláknité desky, sádrokartonové desky, ploché břidlice, cihly a jakékoli jiné stavební materiály, profilované plechy, dokonce i plasty.

WC v zemi vlastními rukama je vyrobeno z jakéhokoli materiálu.Tento je z vlnité lepenky

Nejoblíbenější střešní krytinou pro toaletu země je břidlice.Zařízení stojí měkkou střechu vyrobenou z povrchových materiálů.Obecně můžete použít všechny dostupné.Je namontována na nepřetržitou bednu, takže není velký rozdíl.

Stavíme vesnickou toaletu

Poslední fází je skutečná stavba.Postup je určen tím, jaký typ toalety budete stavět.Pokud s žumpy, první to udělat.

Uspořádání vesnické toalety s žumpy.Skvělá volba pro poskytnutí

Žumpy pro toaletu

Postup výstavby je následující:

 • Na vybraném místě se vykopává základová jáma.Jeho rozměry jsou o 30-40 cm větší než plánované rozměry žumpy.
 • Na dno je položeno a stlačeno 20–30 cm hlíny zředěné do pastovitého stavu: je vyroben hliněný hrad, který zabrání vniknutí odpadních vod do půdy.Proto pokládejte vrstvy bez dutin.
 • Rozložte dno astěny jímky jsou vyrobeny z cihel, buta, tlustých pryskyřic-impregnovaných desek.Hlavní věc je, že stěny neumožňují průchod vlhkosti: ani uvnitř, ani uvnitř by nemělo dojít.Proto jsou nezbytná vodotěsná opatření.Proto je žádoucí omítat stěny žumpy a potom namazat hydrofobní impregnací.Pouze jeden, který vydrží agresivní prostředí.

  Žumpa venkovské toalety by neměla umožnit průnik vody

 • Mezera mezi vztyčenými stěnami a zemí je položena namočenou hlínou - a poté vytvoří hliněný hrad.Je to hydroizolace venku.
 • Na horní část jámy je umístěn překryt.Obvykle je vyrobena z desek (nejméně 40 mm silných).Ve stropě by měly být dva otvory - jeden pro instalaci toaletního sedadla a druhý pro uspořádání poklopu.Čerpací otvor se obvykle vyrábí dvojitě, takže nepříjemný zápach neproniká.
 • Namontujte odvzdušňovací potrubí.

Poté pokračujte ve výstavbě toalety.

Aby nedošlo k nepořádkům se zdivem a hydroizolací, můžete nainstalovat speciální plastovou nádobu - septik.Přicházejí v různých objemech a provedeních - s jedním nebo dvěma krky.

Septiky v žumli venkovské toalety - a žádné problémy s hydroizolací

Základní jáma kopí o něco více, než je velikost vybrané septiky, nádrž je nainstalována, je naplněna dříve vykopanou zeminou.Zařízení takové žumpy je mnohokrát rychlejší a spolehlivější.

Kabina pro toaletu země

Každá toaleta pro letní sídlo je zřízena v malémsrub.S pomocí vlastních rukou je nejsnadnější vyrobit obdélníkovou strukturu se šikmou střechou: minimální čas, náklady a materiály.

Základem kabiny jsou sloupy

Prvním krokem je postarat se o přítomnost podlahy.Musí být zvýšena o určitou vzdálenost nad zemí.Je vhodnější to provést pomocí sloupů složených v rozích budovy.Sotva je stojí za to kopat je do hloubky mrazu, ale musíte je kopat do půdy 20-30 cm pod úrodnou vrstvou.Obvykle se skládají z cihel, štěrkového kamene, lze jej nalít z betonu atd.Na tomto základě se kabina během zdvihu zvedne, ale obvykle to nepovede k vážnému poškození: struktura je malá.

 • Podlahy se pokládají na připravené sloupky.To je obvykle dřevěné.Je žádoucí opatřit dřevo ochrannou impregnací: prostředí je agresivní a dokonce i vliv klimatických faktorů.
 • Namontujte svislé sloupky z nosníku o velikosti 100 x 100 mm nebo větší.Výška se volí v závislosti na nárůstu „návštěvníků“, ale zřídka pod 2,2 m. Přední vzpěry jsou o několik centimetrů (10-15 cm) delší - pro zajištění sklonu střechy.Připevněte je na pódium pomocí kovových desek nebo nosných tyčí.Dříve se používaly většinou dlouhé hřebíky, nyní stále častěji - samořezné šrouby.
 • Horní část je svázána kolem obvodu stejným paprskem.

  Etapy výstavby záchodové kabiny ve venkovském domě

 • Z trámu stejného průřezu nebo menší tloušťky (50 x 100 mm)rozeznat dveře.Jeho šířka závisí na šířce stávajících dveří.
 • Má-li oblast silný vítr, lze instalovat další výložníky - svahy se sklonem mezi svislými.
 • Opláštěný rám.
 • Vytvořte nepřetržitou bednu na střeše - desky se bijí zblízka nebo položí se překližka, dřevovláknitá deska, deska ze sádrovláknité desky.
 • Střešní materiál je položen a upevněn.
 • Dveře jsou zavěšené.

Jak se ukázalo, stavba toalety pro letní dům vlastními rukama není tak obtížná.Čas a náklady potřebují trochu.Ale v tomto procesu získáte užitečné dovednosti.