Užitečné DIY garážová zařízení

Garáž není pouze parkoviště.Je to také dílna, místo odpočinku a zájmový klub.Proto by mělo být uspořádání garáže pohodlné a promyšlené.Mnoho věcí musí být umístěno na malém území a mělo by být vhodné je používat.To pomůže domácímu v garáži.Co lidé nedělají vlastníma rukama.Od základní police ke složitému zařízení.To vše lze provést samostatně.Ale musíte vědět jak.V článku je několik nápadů na modernizaci garáže a plán jejich implementace.

Domácí pro garáž: nápady pro aranžování

Uspořádání garáže -proces je dlouhý.Okamžitě nebudete schopni dělat všechno. Musíte neustále modernizovat, měnit, vymýšlet něco nového.V tomto případě používejte převážně domácí do garáže.Vyžaduje to méně peněz a dokonce poskytuje potěšení - utváření správné věci z odpadků má velkou cenu.

I v malém prostoru je možné umístit vše

Skladování pneumatik a kol

Každý majitel automobilu čelí problému s uskladněním.mimo sezónu"Boty" pro auto.Kde nalepit pneumatiky je bolest.Obecně závisí způsob skladování pneumatik na tom, zda jsou namontovány na discích nebo ne.

Způsoby skladování pneumatik

Pneumatiky s disky lze tedy zavěšovat nebo skladovat vleže - ve formě stohu, naskládáním na sebe.K zavěšení pneumatik můžete použít plastové pásy, řetězy, kovový kabel o průměru 4 mm nebo více v plastovém pouzdře.Upevněte pásy ke stropu, ke zdi, k nosníku umístěnému nahoře.

Kabel v polyethylenovém plášti, kotva s kroužkem a svorky pro utažení
)
Zavazadlové pásy jsou nejlépe připevněny k prstenům ve stropě nebo k háčkům na stěnách
Hnací kolíky dostatečně dlouhé do stěny, ale tak, aby čep nevyčníval z pneumatiky
Není vhodný pouze čep, ale také hák s malým poloměrem ohybu

Dalším dostupným způsobem je vtlačování kolíků nebo háčků s malým poloměrem ohybu do stěny.Vzdálenost mezi háčky je o něco větší než průměr pneumatik.Délka kolíků by měla být taková, aby nevyčnívaly přes hranice pneumatiky.Můžete je vyplnit téměř pod strop, aby se vešly na kola.

Pneumatiky bez kol lze uložit pouze „stojící“.Jsou pro ně vyrobeny speciální police.Obvykle jsou svařovány z profilované trubky.20 x 20 mm, maximálně 30 x 30 mm.Můžete také použít roh.Je nevhodné vařit kulatou dýmku, ale můžete z ní vyrobit příčné kusy - pneumatiky se do ní vejdou a držípřípad je lepší.

Šířka police je čtyřikrát větší než šířka pneumatiky plus okraj 10–15 cm pro určitou volnost.Výška zadní stěny je těsně nad vnějším průměrem kola.Konstrukce je jednoduchá = na straně připomíná pravoúhlý trojúhelník.S invertorovým svařovacím strojem není obtížné svařovat takovou polici.

Police pro skladování pneumatik - skvělá domácí garáž
)
Toto je tovární verze s úplně nelidskou cenovkou.Myšlenku si však můžete půjčit - příčky mohou být uspořádány v závislosti na velikosti pneumatik ... nikdy nevíte
Omezená police na pneumatiky v garážiprostor.Nejsou žádné pneumatiky - můžete složit polici
Prostě svařované a natřené

Takové police jsou obvykle zavěšeny na zdi.Místo však musí být vybráno tak, aby světlo nespadlo na gumu - kazí to.Není to nejobtížnější domov pro garáž, ale velmi užitečné.

Pracoviště

Pravděpodobně největší počet domácích potřeb pro garáž je spojen s vybavením pracoviště a systémy pro ukládání nástrojů.Navíc police a regály v garáži nejsou jediným způsobem, jak tento problém vyřešit.Nejprve se musíte rozhodnout, kde bude pracoviště umístěno.Existují tři možnosti:

 • Plná šířka vzdálené stěny.Pokud má garáž dostatečnou délku a je možné "ukrást" asi 1,5 metru.Důstojnost - vše, co je kompaktně umístěno, po ruce, nebrání procházceauta.Nevýhodou tohoto řešení je, že při práci na ulici musíte nosit nářadí daleko.
  Pracovní desky a mnoho zásuvek.Hlavní věc je pamatovat si, kde leží
  Příklad kompaktního uspořádání nástrojů a pneumatik v garáži
 • Podél jedné z dlouhých stěn.Toto uspořádání je zvoleno, pokud je garáž široká, ale ne dostatečně dlouhá.Má smysl umístit stůl a pracovní stůl vlevo od vchodu - ze strany řidiče.Ale to je nekritické.Nevýhodou tohoto uspořádání pracoviště v garáži je to, že se musíte pohybovat s určitou opatrností, ale je vhodnější přivést /vyjmout nástroje na ulici.
  Na takový elegantní nábytek nelze počítat, ale myšlenka je jasná
  Možnost s malým sklopným stolem pro velmi těsné garáže
  ) Hlavní věcí je správné umístění nástrojů
 • Po obsazení jednoho z rohů.Toto je přechodná možnost.Kromě toho může být jedna ze stran prodloužena, druhá - kratší.
  Umístěte pracovní plochu do rohu garáže a umístěte pohovku poblíž - což není řešením problému
  Obsazení dvou sousedních stran je skvělý nápad
  ]
  Další taková možnost

Stůl nebo pracovní stůl pro garáž je vyroben zdesky, opláštěné překližkou.Levné, docela spolehlivé.Pokud máte svářecí stroj a odpovídající dovednosti, můžete svařovat rám z rohu nebo profilované trubky.Opláštění je opět lepší s překližkou odolnou proti vlhkosti.Ukazuje hladký povrch odolný proti otěru.Samozřejmě je možné použít laminovanou dřevotřískovou desku, ale laminovací vrstva je rychle poškozena.

Pracovní stůl ve tvaru písmene U pro garáž

Aby se místo „nechodilo“, je možné instalovat police nebo zásuvky pod pracovní desku.Krabice jsou pohodlnější, ale jejich výroba je stále problém.Je docela možné vyrobit police a položit na ně bedny sražené z překližky.Vhodné jsou také plastové boxy a koše.Ale stěny by měly být silné.

Na police můžete dát krabice

Mimochodem, existuje užitečný nápad - vyrobit stojan pro uložení nástroje z použitých plechovek.Najděte ty s držadlem nahoře.Pak je vše jednoduché - vyřízne se jedna z bočnic a později se tento kanystr použije jako krabička.

Užitečné a jednoduché domácí výrobky pro garáž

Není nutné vyrábět celý stojan - je stále těžké si pamatovat, kde to je.Ale na stejném principu můžete vytvořit zásuvky pro police.Mimochodem, můžete nalepit nápisy nebo obrázky na konce (s obrázky je rozpoznávání rychlejší).Takové domácí věci do garáže přinášejí uspokojení - vytvořit užitečnou věc z odpadu - příjemný pocit.

Ukládání nástrojů

Nejobtížnějším úkolem je organizovat ukládání nástrojů vv garáži.Musíme se ujistit, že je vše v pořádku, ale zároveň je po ruce a je v dohledu.Uzavřené krabice jsou navíc vhodné pouze pro velmi organizované lidi, kteří vždy berou věci na místo.Jinak budete neustále procházet skrz krabice a zapomínáte, co leží.Existuje několik nápadů pro pohodlné ukládání malých předmětů a nástrojů.Jedná se o velmi jednoduché domácí výrobky do garáže.

Běžné kovové pletivo pomůže vyřešit problém rychle.Vhodná je výztužná síť z drátu 2 mm, klec 10 cm, připevněte ji ke zdi, ukousněte pár větviček, ohněte ji, vytvořte z nich háčky, příčky atd.Můžete si koupit speciální háčky, které jsou připojeny k mřížce (existují obchody prodávající komerční vybavení), a jsou vhodné pravidelné oboustranné háčky, které lze koupit nebo vyrobit z drátu.

Mřížka na zdi je způsob, jak rychle uspořádat ukládání nástrojů

Šroubováky lze pohodlně ukládat na speciální polici.Vezměte desku, překližku, tloušťku 10-15 mm.Deska musí být dobře obroušena, aby nedocházelo k třískám.Poté v rovině vyvrtejte otvory různých průměrů do jedné nebo dvou řad.Pokud je deska dostatečně široká, můžete vytvořit větší otvory - pro dláta nebo dokonce pro kliky kladiv.Všechny čipy jsou znovu vyčištěny.Nyní musíte přijít s nástěnným držákem.Můžete použít konvenční závorku.Do otvorů se vkládají šroubováky, dláta a další podobné materiály.Pohodlné, rychlé, vše v dohledu.

Myšlenka pro uložení šroubováků v garáži

Stále existují užitečné domácí výrobky progaráž, která vám umožní uspořádat skladování ručního nářadí.Kleště, kleště, kleště na dráty atd.účtování pohodlně problematické.Může se zavěsit na mřížku. Je vhodné odstranit, zavěsit - ne.Existuje však jednoduché řešení - připojit úzkou desku a nasadit na ni nástroj.Chcete-li pohodlně „sednout“, obruste desku z jedné strany.V řezu by to mělo vypadat jako rovnoramenný trojúhelník.

Skladování ručního nářadí v garáži

Další jednoduchý nápad pro skladování akumulátorových nástrojů, nabíječek a náhradních baterií pro ně.Udělejte si polici jako na fotografii výše.Ve spodní části jsou provedeny řezy různých formátů a horní jsou použity jako běžné police.Myšlenka je, že vše je na jednom místě, rychle se nainstaluje /nainstaluje na místo.Tyto domácí garáže usnadní práci na pracovišti.Udržování objednávky bude snadné.

Domácí transfery do garáže

I při velmi dobrém osvětlení v garáži samotné nebo během dne na ulici je viditelnost pod vozidlem velmi nízká.K osvětlení přední části práce se používají přenosné žárovky - nesoucí.Jedná se o nejjednodušší domácí garáže.S nimi můžete začít epos uspořádání a vybavení garážového prostoru.

Nejrozšířenější typ vozu pro garáž.Domácí jsou obvykle velmi podobní

V nejjednodušší verzi se jedná o kazetu připojenou k vodiči, k ní lze připojit malou obrazovku s háčkem.Tak jednoduchá věc.Používají se žárovkyobvykle - žhavicí nebo hospodyně pod standardní kazetou.Všechno je v pořádku, kromě toho, že tyto žárovky bijí velmi často, musíte hledat, jak je zavěsit, aby zářily na konkrétním místě.Obecně platí, že design potřebuje upřesnění.Existuje několik možností přepracování.

Neporušitelný držák žárovky

Tento stínítko z plastové láhve dokonale chrání křehkou žárovku energeticky úsporné lampy.Můžete také použít LED lampu, ale žárovka nefunguje - je příliš horká.Konstrukce je běžná - šňůra se zástrčkou a patronou na konci.

Hlavním úkolem je najít plastovou nádobu se stěnami vyrobenými z průsvitného mléčného plastu střední tloušťky.Transparent nebude fungovat - nebude rozptylovat světlo, příliš tenké stěny nezachrání lampu před nárazy.Po nalezení vhodné nádoby zůstane maličko:

 • vyřízne okno asi 1/4 průměru láhve;
 • odřízl hrdlo tak, aby mohla být lampa vložena, ale aby ji šroubovací žárovka tlačila proti patroně;

  Domácí pro garáž: nerozbitné stínítko pro nesení

  ​​
 • sestavte strukturu, vyzkoušejte ji.

Všechno je jednoduché, ale takový plafond vám umožňuje jasně osvětlit přesně požadovanou oblast, zbytek prostoru je zaplaven rovnoměrným světlem, které nepoškodí oči.

Přenášení zapuštěnou lampou LED

Nejjednodušší a nejčastější domácí předměty pro garáž jsou přenosné žárovky.Bez nich je práce nepohodlná nejen v garážové jámě, ale dokonce i jen dálepracovní stůl.Potřebujeme plochou zapuštěnou LED lampu, kterou lze zapnout na 220 V. Tyto modely se kvůli svému tvaru nazývají „tablety“.Stále potřebujeme kabel se zástrčkou, kousek plastového parapetu - k vybudování lampy.Kousek okenního parapetu by měl být větší než lampa.Konkrétní velikosti si vyberete sami.Další akce jsou následující:

 • Na jedné straně okenního parapetu jsme vyřízli kruh o průměru mírně menším než je průměr pouzdra lampy.
 • Standardní svítilna je odstraněna (bude ještě tenčí).

  Přeprava pro garáž pro kutily z vestavěné lampy LED

 • Procházíme drátem přes parapety a vložíme jej do díry.
 • Připojujeme lampu.
 • Přilepte jej k základně.
 • S pruhy odříznutými od stejného parapetu přilepte boční stěny (nemůžete to udělat, ale je to krásnější).
 • Z kusu cínu ohněte držák a připevněte jej šrouby k lampě.

Všechno, domácí nošení je připraveno.Tato volba je pro podlahovou instalaci.Pohyblivá noha umožňuje změnit úhel sklonu.Aby to bylo menší, může být uvnitř závaží (ve spodní části) upevněno několik závaží.

Připevněte nosnou šňůru ke stropu

Pohodlí je tvořeno malými věcmi a v tom pomáhá velmi jednoduché domácí garážové příslušenství.Například můžete kabel vyjmout z přenosné lampy, která se vždy dostane pod vaše nohy.Přenášení se obvykle provádí levným kabelem.Není nejflexibilnější, špatnýse vyvíjí, jeho cívky na podlaze padají pod nohy.Obecně je použití nevhodné.Můžete se chránit a přenášet - zavěste kabel ze stropu.Řešení je jednoduché, ale velmi efektivní.

Můžete provést takové „zavěšení“ na strop, abyste se za hodinu mohli nosit.

Potřebujeme:

 • Dva kotvy sprsten na konci.
 • Stahovací pásek.
 • Upínací svorka.
 • Kovový kabel.Záleží na velikosti garáže - je nutné z jedné stěny na druhou.
 • Ocelové /plastové kroužky nebo ocelové dráty a kus trubky pro výrobu těchto kroužků.
 • Přenášení dlouhým kabelem je přibližně dvakrát větší než délka garáže.

Kabel je tažen podél dlouhé strany garáže.Je to pohodlnější - nedaleko od „pracovní“ zdi, kde je umístěn pracovní stůl nebo jiné vybavení.Malá práce:

 • Na strop, na jedné straně a na druhé straně, ve vzdálenosti 30-50 cm od rohu, vyvrtejte otvor ve stropě, zašroubujte kotvu.
 • Na jedné straně připevňujeme kabel k kabelové svorce.

  Namontujte kotvu pomocí smyček, upevněte kabel

 • Na druhé straně tahem za kabel utáhněte kabelovou sponu (z této strany je snazší je upevnit).
 • Na kabel jsme dali kroužky - 4-6 kusů, v závislosti na délce.Jsou-li jednodílné, musí se nosit, dokud není kabel upevněn.Pokud neexistují žádné připravené kroužky, můžete drát kolem potrubí přetočit, kroužky odříznout a poté je trochu utáhnout, aby se dráha „spustila“.

  Na kroužcích na kabelu pověsíme kabel z nosiče

 • Šňůru procházíme kroužkynošení.
 • Z drátu ohneme háček, který jsme připevnili k kabelu.Připojte tužku k kabelu a ovinte kolem volného konce drátu z háčku kolem něj.Vyjměte tužku.To je ono, háček je připevněn k kabelu.Tento háček je vhodný pro zavěšení přebytečného drátu.

  Vyrábíme hák (nebo několik) pro zavěšení kabelových smyček

Obecně vše.Můžete to použít.U takového zařízení lze přenášet na oba konce garáže, zatímco kabel není zmatený a nelepí se.Pohodlně to trvá trochu času.

DIY kompresor pro garáž

V každé garáži je zapotřebí kompresor.A mimochodem, nejedná se o nejobtížnější domov pro garáž.Nízkoenergetický kompresor pro garáž pro nafouknutí pneumatik a další drobné práce lze provádět vlastníma rukama z pomocných materiálů.Například z kompresoru z chladničky.K tomu budete potřebovat:

 • kompresor z chladničky;
 • uzavřená nádoba se silnými stěnami (můžete použít baňku z hasicího přístroje, malou plynovou láhev);
 • 8 Atm bezpečnostní ventil;
 • manometr;
 • kování;
 • kyslíkové hadice se spojkami (vyberte délku podle velikosti vašich náhradních dílů);
 • základna kompresoru - vhodná je tlustá deska, kousek překližky.

Aby se do pneumatik nedostal žádný blázen, je vhodné nainstalovat filtr, který oddělí oleje, prach a jiné nečistoty.Schéma domácího kompresoru je na fotografii.

Domácí kompresorový obvod

Kompresor by mělbýt se startovacím zařízením.Zahrneme ji do sítě, podíváme se, do které zkumavky je nasáván vzduch, označ ji.Můžete na něj nasadit filtr automobilu - načerpá se čistý vzduch.

Sestavujeme odlučovač oleje a oleje z válce a pojistného ventilu.K tomu jsme do válce vložili dvě armatury - pro vstup a výstup vzduchu.Na přívod do ní nasuneme pojistný ventil pomocí kyslíkové hadice a připojíme výstup kompresoru.

Domácí kompresor pro garáž na bázi kompresoru z chladničky

Na výstupní otvor odlučovače olej-přijímač jsme vložili další olejový olejový filtr - aby se olej úplně odstranil.Připojíme filtr k manometru a odtud vychází hadice, která je připojena k sběrnici přes příslušný adaptér.

Sestava je dokončena.Aby bylo možné toto zařízení přenést, bylo to pohodlné, ale vše musí být nějak opraveno.Rám můžete svařovat ve velikosti, připevňovat kola a držadlo - pro pohodlnou přepravu.Jedna z možností kompresoru pro čerpání kol je popsána ve videu.Neexistuje žádný přijímač, ale jeho funkce jsou prováděny pomocí olejového filtru.Můžete to udělat, ale s přijímačem je design spolehlivější.

Protože kompresor v chladničce má nízký výkon, může načerpání kol trvat dlouhou dobu.Výkonnější můžete dosáhnout instalací dvou kompresorů, které budou spuštěny současně.Tudíž bude tlak čerpán dvakrát rychleji.Ale v takové instalaci, pevnějšíbezpečnostní skupina.Takové domácí výrobky vyžadují trochu více vybavení, protože obvod je stále komplikovanější.