V jaké výšce má být umyvadlo (umyvadlo) instalováno v koupelně

Oprava jsou vždy nové a nové úkoly.Taková zdánlivě jednoduchá otázka je, na jaké úrovni pověsit umyvadlo.A může to být matoucí.Ne, opravdu.Jaká by měla být výška dřezu v koupelně, aby to bylo vhodné?Samozřejmě jsme zvyklí na to, co máme.Ale možná to můžete udělat pohodlnější?Můžete.

Velikost a tvar skořepiny

Tvar a velikost skořepiny svým způsobem ovlivňuje výšku její instalacea.Proto začneme s těmito parametry.Velikost umyvadla lze rozdělit do tří kategorií: střední, velká a malá.Všechno je jednoduché.55-65 cm je považována za „obvyklou šířku“ skořápky. Vše, co je širší, je velké, vše, co již je malé.

Umyvadlo není zdaleka vždy nudné

]
Velikost umyvadla Délka, mm Šířka, mm Hloubka, mm Vzdálenost k odtoku, mm
1 400 - 500 300 135 - 150 180
2 550 420 135-150 180
3 600 450 150 - 180 180 - 200
4 650 500/455 * ) 150 - 180 180-200-200
5 700 600 150-250) 180-200

V tabulce jsou uvedeny nejčastější velikosti umyvadel v koupelně.Výrobci a prodejci dělí umyvadla podle velikosti do pěti tříd.Obzvláště úspěšné designové modely se dodávají v několika velikostech, v několika třídách.Tabulka, mimochodem, je odkazem.To neznamená, že neexistují žádné dřezy větších nebo menších velikostí, ale nepatří k hlavním.

Nejoblíbenější formy a modely dřezů jsou k dispozici v několika velikostech

Šířka na šířku s hvězdičkou znamená, že tato hloubka je přijatelná při instalaci dřezu na skříň.Tato možnost není vhodná pro zavěšení kvůli nízké stabilitě.Zastávky jsou příliš krátké.Ale pro noční stolek to není překážka.

Několik dalších slov o hloubce umyvadla a vzdálenosti od okraje k odtoku.Příliš malá umyvadla jsou nepohodlná, protože i malý tlak vody je plný postříkání.Bereme tedy minimálně 15 cm a hlouběji - jste vždy vítáni.Vzdálenost k odtoku by také neměla být menší než 15 cm, ale jde o to, že je snadnější instalovat sifon.Jinak budete muset hledat nestandardní řešení aje to vždy drahé.

Nejkompaktnější umyvadla

Nejužší „obyčejné“ umyvadlo má šířku pouze 40 cm. Jeho celková velikost: 22 * ​​40 * 70 cm. Existují další velmi kompaktnímožnosti.Rozměry jsou přibližně stejné, jednoduše se protahují nikoli na délku, ale na šířku.Nejmenší jsou obdélníkové a mají elegantní design.Existují malé kulaté dřezy s průměrem pouze asi 20 cm, ale je obtížnější je instalovat - je vyžadován nějaký pracovní stůl.A obdélníkové lze nainstalovat na konvenční konzoly nebo kolíky.

Dřez pro instalaci do úzké toalety je široký, ale ne vůbec dlouhý.Velikost tohoto umyvadla je 55 * 44 * 25 cm
Samotné umyvadlo je malé a jeho umístění je více než neobvyklé
]
Nejužší skořepinou se může stát zeď se šířkou 45 cm nebo dokonce o něco užší

) A malé dřezy jsou instalovány velmi netradičně.V žádném případě neočekáváte, že u dveří na zdi nebo za skříní, která je široká pouze 42-45 cm, neuvidíte umyvadlo.Ještě méně očekávat, že umyvadlo uvidí místo nádrže.To je možné, pokud je instalace pro závěsnou toaletu nízká nebo nádrž byla jednoduše uzavřena falešnou stěnou.

Položeno na: obdélníkový, oválný a kulatý

Dnes neexistují pouze pouzdra tradičních tvarů.K dispozici jsou také režijní nebo stolní počítače.Vypadají neobvykle, jsou snadněji instalovány a pokud jde o pohodlí, nejsou horší než ty tradiční.Ve tvaru jsou možná nejrozmanitější.Jsou zde obdélníkové, čtvercové, kulaté, oválné, ve tvaru misek a polokoulí.

Tvar a velikost závěsných dřezů jsou také velmi odlišné

Tvar závěsných dřezů pro koupelnu Délka, cm Šířka, cm Hloubka, cm
Kulatá 38-52 38-52 20-35
Oval 52-90 38-52 14-25
Obdélníkový 50-80 35-55 20-35

O jejich velikosti je vhodné mluvit samostatně.Ve skutečnosti to není solidní standard a jsou umístěny pouze na pracovní desce.Při volbě instalační výšky pracovní desky pod dřezem v koupelně zohledněte hloubku mísy.Koneckonců, jeho okraje se zvednou.Takže nejvyšší bod v tomto případě by měl být považován za okraje.A vypočítat úroveň instalace pracovní desky, nikoli umyvadla.

A nezapomeňte na cenu.V této kategorii je většina nákladných kopií.Nejedná se o hromadnou výrobu, ale o velmi malé šarže.Ale individuálně a neobvykle.

Rohové umyvadla

Čas plyne a mění naše návyky.Dnes se už nezdá být nadbytek mít umyvadlo na záchodě.To jevnímán spíše jako nutnost.Ale většina bytů starého bytového fondu nemůže uspokojit rozměry toalet.A musíte hledat nestandardní možnosti.Jedním z nich je rohové umyvadlo.Jsou kompaktní a používají oblast, ve které je velmi obtížné se „usadit“.

Rozměry rohových umyvadel v koupelně se velmi liší.Ale popsat jejich velikost je komplikované - forma je velmi nestandardní.Nejedná se o trojúhelník, protože velikost na stěnách je obvykle menší - mísa vyčnívá ven.A vyčnívá ve větší či menší míře.A jsou tu ty, které jsou namontovány v rohu, ale mají tvar obdélníku.Obecně to není snadné.

Schémata a velikosti několika rohových umyvadel pro koupelnu a toaletu

Dohodneme se, že budeme hovořit o velikostech rohových umyvadel po délce stran sousedících se stěnami.Stále důležitá je hloubka mísy.Zbytek je obtížné popsat - musíte se podívat na fotografii a diagram.Obecně platí, že zde je takový útěk velikostí rohových skořepin:

 • Délka stran je 310 - 650 mm
 • Hloubka je 12,5 - 16 mm

Většina rohuporcelánové nebo kameninové umyvadla mají malé rozměry.Koneckonců, tato možnost je buď v mini koupelně nebo na toaletě.A tady je místo omezené.

Tvar a rozměry rohových umyvadel se také liší

Většina zdi tedy zabírá asi 38–45 cm.častěji mají nepravidelný tvar.V tom smyslu, že na jedné stěně je délka kratší, na druhé delší.Symetrické je mnohem méně.Všechno je zde jasné.Toto jsou možnosti pro pravý nebo levý roh.Ve skutečnosti v jednom z nich stoupač často prochází.

Je to možné, a tak

Existuje však více než jen malá rohová umyvadla.Jsou zde poměrně velké, stěny jsou 60-65 cm x 45-55 cm, lze je namontovat nad koupelnu.Nemluvě o tom, že je to velmi pohodlné, ale lepší než umytí obličeje nad koupelnou.

Výška dřezu v koupelně

Kromě výběru velikosti budete muset také rozhodnout, v jaké výšce se umyvadlo instaluje.Podle doporučení SNiP je výška instalace umyvadla 75-85 cm od podlahy.Tyto standardy však byly napsány před více než dvaceti lety.Jsou počítány pod průměrným růstem.Není tajemstvím, že předchozí generace byla nižší.Podle statistik navíc výrazně nižší.

Růst se zvýšil a instalační výška umyvadla se nezměnila

Doporučené parametry se tak staly nepříjemnými.Pokud je mytí rukou stále pohodlné, musíte se ohnout příliš nízko, abyste se sami mohli umýt.V úzkých místnostech musí vysoký lidé prokázat téměř akrobatické triky.

Jak zvolit výšku instalace dřezu

Pokud se od vládních agentur požaduje, aby splňovaly požadavky, pak v soukromých domech a bytechMůžete si vybrat výšku instalace dřezu, která je pohodlná.Jak je definována?Horní hrana umyvadla by měla být přibližně 10-15 cm pod loktem stojící osoby.

Výška dřezu v koupelně.Pokud budete dodržovat doporučení SNiP týkající se výšky umyvadla, budete se muset naklánět nízko

Pokud se obyvatelé domu nebo bytu na výšku příliš neliší, je vše jasné.Ještě jednodušší, pokud žije jen jedna osoba.V takových případech je výška dřezu v koupelně určena jednoduše.Ale co když je výškový rozdíl velký?Je třeba hledat kompromis.Můžete vybrat buď „průměrnou“ hodnotu, nebo procházet většinu.Rovněž stojí za zmínku, že se nezohledňují děti a dospívající v aktivní fázi růstu.Rostou rychle a opravy v koupelně jsou jasně prováděny více než jednou ročně.Aby bylo pohodlné použití, dělají žebřík.

S velkým rozdílem v růstu můžete instalovat dvě skořepiny na různých úrovních

Ale po žebříku nemůžete jezdit staršími krátkými výškami.Samozřejmě záleží na osobě, ale někteří nejsou naštvaní, že musíte umýt nebo umýt ruce, abyste zvedli ruce.Je pro ně důležitější, aby se neohýbali.To je opravdu problém.Pokud není možné dosáhnout dohody, pokud možno, udělejte dvě skořápky.Toto je mimochodem řešení problému, pokud bude pracovat několik lidí současně, a koupelnajen jeden.

Když si nemusíte vybírat

Umyvadla s podstavcem nebo „tulipánem“ a umyvadlová skříňka vám nedovolí zvolit výšku umyvadla.Bez ohledu na to, jaká je výška podstavce nebo podstavce, umyvadlo bude na něm umístěno.S kabinetem jsou alespoň některé možnosti.Pokud jsou nohy nastavitelné, můžete přidat několik centimetrů.Nohy můžete samozřejmě nahradit vyššími.Ale to je také jen několik centimetrů.Je pravda, že i oni mohou stačit na pohodlnější praní.

V koupelně jsou umístěny skříňky na umyvadlo nejen na nohou, ale také namontovány

V koupelně jsou však umístěny skříňky na umyvadla.Jsou namontovány v libovolné výšce.V takovém případě můžete také úroveň zvýšit nebo snížit, jak si přejete.

Podstavec vám nedovolí zvolit výšku instalace

U umyvadel typu „tulipán“ neexistuje žádný způsob, jak změnit výšku vůbec.Jaká výška je "noha", tak to bude.Je však možné zvolit výšku této „nohy“.Je pravda, že náš sortiment není tak široký, ale „na zakázku“ je prakticky všechno možné.Ano, a můžete si objednat přes internet, a to nejen na domácích stránkách.Budete překvapeni (nebo ne), ale často kupujete v Evropě a cena za dopravu je levnější než v obchodě.

Způsoby instalace

Existuje několik způsobů instalaceumyvadlo v koupelně.

 • Pověste na zeď.
  • Na nástěnné svorníky.Závěsné umyvadla mají na zadní straně otvory pro kolíky.V tom se liší od faktur.

   Možnosti montáže pro závěsné skořepiny: na kolíky, konstrukci trubek nebo na konzoly

   ​​
  • Montáž nebo nákup speciální konstrukce, která se rovněž připevňuje ke zdi.
  • Na hranatých závorkách.
 • Vytvořte pracovní desku a nainstalujte do ní umyvadlo.Existují dvě možnosti:
  • Umyvadlo integrované v pracovní desce.To je, když se okraj dřezu shoduje s výškou desky.Vypadá to dobře, ale obtížně implementovatelné.
  • Přisazená.V pracovní desce je vytvořen malý otvor pro instalaci dřezu, ale menší než rozměry dřezu.Ukazuje se, že dřez leží jen nahoře.Výška stropního dřezu nemusí být příliš velká.
 • Umístěn na obrubníku pod dřezem - moidodyr.

  Moderní možnosti instalace u nástěnných umyvadel v koupelně.Výška instalace dřezu zde závisí na tom, jak vysoká je pevná konstrukce

První dvě metody stanoví, že si musíte /budete muset vybrat, na jaké úrovni chcete instalovat dřez.Pro uchycení držáků a kolíků se výška dřezu volí podle vašich představ.Ale ne všechny zdi mohou nést takové zatížení.Ano ainstalace do připravené skříňky je mnohem snazší.Nic k vrtání, upevnění.Právě jste nainstalovali umyvadlo vhodného tvaru, připojili vodu a kanalizaci a to je vše.Neexistuje však způsob, jak výrazně změnit výšku dřezu.

Je možné přenést a co je k tomu zapotřebí

Umyvadlo lze v koupelně přepravovat bez jakýchkoli omezení.Můžete být omezeni pouze položenou komunikací - vodovodní a kanalizační přípojky.Změna výšky umyvadla je obvykle vaše.No, může být více stavitelů, kteří budou tuto práci dělat.Bude nutné dodržovat minimální vzdálenosti od zdí, koupelny atd.Ale to je pouze pro snadné použití.Ve vaší domácnosti máte v tomto ohledu právo porušovat doporučení SNiP.

Vzdálenost mezi dřezem a jiným zařízením v koupelně

Není třeba nikoho informovat o instalaci nového dřezu, pokud je instalován ve „mokrých“ oblastech.Patří sem všechny typy koupelen.To znamená, že pokud se rozhodnete nainstalovat umyvadlo na záchod, a předtím, než tam nebylo, musíte pouze vytvořit nové body pro připojení k kanalizaci a přívodu vody.Nainstalujte a připojte umyvadlo.

Krásné a originální umyvadla

Tyto fotografie jsou inspirací.Někdy nevíte, kde najdete „svůj“ nápad.Špehovali jsme několik zajímavých možností v různých stylech.

Keramika je velmi zajímavý nápad.Je to o barvě a glazuře

Podivné tvary, moderní design

Neobvyklý tvar amateriál není jednoduchý a nástěnná dekorace prostě udivuje

Orientální motivy

Někteří nepotřebují kreativitu

Sklo, ale jeho barva a tvar přidávají twist.A kohoutek není jednoduchý

Toto umyvadlo je pro ženskou koupelnu