Vchodové dveře PVC (kov-plast) v soukromém domě

Není to tak dávno, kovové plastové dveře byly instalovány pouze na balkonech.S rozvojem technologie se objevily širší a spolehlivější profily, které umožňují jejich použití jako vstup do soukromých domů a chat.Nemají hlavní nevýhody dřevěných dveří - nenapouští vlhkost, nevyžadují pravidelnou aktualizaci laku a mohou vypadat úplně stejně nebo úplně jinak - to je pro váš vkus.Samozřejmě je nelze srovnávat se spolehlivostí kovových vchodových dveří, ale v chatkách a soukromých domech taková míra bezpečnosti není nutná.Nejprve se můžete dostat přes okna.Nyní nejsou menší.Za druhé, území je chráněno ploty, branami a branami.Vstupní plastové dveře jsou tedy oprávněnou volbou.Obzvláště když si uvědomíte, že mají mnoho výhod a ne mnoho nevýhod.

Vstupní plastové dveře mohou být součástí vstupní skupiny - s okny po stranách

Klady a zápory plastových vstupních dveří

Plusy:

 • Flexibilní výrobní technologie,což vám umožní vyrobit vstupní dveře z PVC v jakékoli konfiguraci, barvě, designu.
 • Dobrá ochrana proti chladu a teplu.
 • Různé otevírací systémy.
 • Může být provozován v chladném a chladném podnebí.
 • Nereagují na změny vlhkosti.
 • Poskytují dobrou ochranu před hlukem a prachem.
 • Kompatibilita signálu.
 • Schopnost instalovat zámky jakékoli složitosti - běžné a se zámkem ve všech směrech.
 • Minimální péče, snadno se čistí.

Ze všech výhod je často rozhodující, že si můžete objednat plastové vchodové dveře podle vlastního návrhu.Bez jakýchkoli omezení.Další výhodou je možnost implementace otočného nebo posuvného systému.Posuvný systém dokonale zapadá do francouzských oken.Oblast zasklení a prakticky se neliší od oken, výsledkem je velmi harmonické řešení.Vydávají se tedy na terasu, do zahrady, do dvorku.Jiné materiály tuto příležitost neposkytují - nejsou kompatibilní s posuvným systémem.

Posuvné plastové vchodové dveře jsou skvělým způsobem, jak získat přístup na terasu a zahradu

Navzdory všem výhodám mají plastové vchodové dveře a nevýhody:

 • Vysoké náklady.
 • Složitost instalace.
 • Ne příliš vysoká odolnost proti lomu.

Většina otázek vyvstává během instalace.Pro zvýšení spolehlivosti se po obvodu dveří instalují kovové dveřevyztužující podložka.To také zvyšuje složitost instalace.Kromě toho je nutné dodržovat technologii, která poskytuje vysoký stupeň tepelné a zvukové izolace.To vše ztěžuje instalaci.

Vstupní plastové dveře: typy, materiály

Do jaké míry budou vstupní plastové dveře splňovat vaše očekávání, jak dobře budou fungovat, zda způsobují nepříjemnosti, záleží na tom, co je správnézda byly vybrány materiály, příslušenství.Stabilita formy závisí na tom, jak dobře je technologie udržována (je v rozích jakákoli výztuž, stejně jako otvory pro tvarovky vyříznuté v profilu).Kombinace těchto bodů zajišťuje, že i pouliční plastové dveře fungují bez problémů.Proto věnujte pozornost každé nuanci.

Vstupní dveře z PVC mohou opakovat vázání oken jeden po druhém, ale mohou se lišit

Způsob otevírání

počet vstupních plastových dveří křídla je jeden, dva, tři a čtyři křídla.Nejčastěji v soukromých domech dali dveře s jedním nebo dvěma křídly.Bivalves může být se dvěma nebo jedním pohyblivým listem.Druhé křídlo se také otevírá, ale pouze v určitých situacích - pokud potřebujete pustit více vzduchu nebo přinést něco objemného.U těchto modelů je druhé křídlo upevněno západkami nahoře a dole.Trikuspidální záhyby mají nejčastěji jeden pevný a dva pohyblivé letáky, u čtyřlistých záhybů je poměr dva ke dvěma.

Počet listů je určen šířkou dveří.Až 90 cm lze provést samostatněkřídlo, od 1 metru do 1,8 m - dva.Širší průchod vyžaduje trikuspidální dveře.

Podle způsobu otevírání jsou dveře veslo (s otevřením dovnitř nebo ven) a posuvné.Sklopné dveře mohou být obyčejné nebo kyvadlové (když se mohou otevírat jak uvnitř místnosti, tak na ulici).V soukromých domech jsou kyvadla instalovány velmi zřídka, zejména pokud vedou ke dveřím na terasu.

Další bod: přední dveře do soukromého domu se obvykle otevírají směrem ven.To není pravidlo, ale tak přijato.Zaprvé je obtížnější je vyrazit, a za druhé, je snazší je v případě potřeby vyjmout zevnitř.Ale musíme si uvědomit, že to zvyšuje náklady na design, protože panty vyžadují jiný typ, dražší.

Profil

Kvalita a vlastnosti vstupních plastových dveří jsou určovány jakostí a vlastnostmi profilu, ze kterého jsou vyrobeny.Proto při výběru profilu buďte opatrní.Doporučuje se používat produkty známých společností.Rehau, Veka, KBE.Jsou kontrolovány, přesně víte, co dostanete.Nejmenované nebo málo známé výrobce představují velké riziko.Nebylo by nutné měnit dveře v blízké budoucnosti kvůli jejich neuspokojivé kvalitě.

Vlastnosti pouličních plastových dveří do značné míry závisí na zvoleném profilu

Tloušťka profilu a počet kamer

) Venkovní plastové dveře jsou vyrobeny ze speciálního profilu.Je širší a „tlustší“, než která se používá pro výrobu balkonových dveří, a rozhodně širší než ta, která se používá pro okna.Uvnitřje nainstalován prvek vyztužující profil.U plastových dveří vkládají konturu odolného plastu a výztužnou konturu hliníku do kovově plastových dveří.

U vstupních dveří z kovu a plastu se používá profil třídy A, jehož minimální tloušťka je 70 mm, maximální je 118 mm, tloušťka vnější stěny je alespoň 3 mm.Kromě toho má větší počet komor, vyztužených silnějším hliníkem.

Různé profily pro vstupní dveře z PVC u Veka

Výběr tloušťky profilu závisí na několika faktorech.První je klimatická zóna.Čím je ve vaší oblasti chladnější /teplejší, tím silnější je profilování.Druhým faktorem, který je třeba zvážit, je, zda je v domě vestibul.Pokud ano, můžete se pokusit uložit - platforma bude nárazníkovou zónou.Zároveň nezapomeňte na náklady - čím silnější je profil, tím dražší je.

Dalším důležitým bodem je počet izolovaných kamer v profilu (čím více, tím lépe a nejméně 3 kamery, ale lépe - 5), stejně jako tloušťka stěny vnějšího mostu.Silnější vnější stěna - její větší pevnost, lepší ochrana před extrémními teplotami.

Dveře bez impostů mají omezené rozměry

Aby se také zvýšila tuhost vstupních dveří z PVC, jsou v rozích umístěny výztužné prvky.Toto je důležitý bod, který zabraňuje deformacím způsobeným rozdíly v gravitaci nebo teplotě.Všechny tyto vlastnosti ovlivňují konečnou kvalitu a snadné použití.

Profily pouličních plastových dveří s tepelnou brzdou

K dispozici je takénazval „teplý profil pro plastové dveře“.Obsahuje přídavnou vložku z plastu - tepelné rozbití.Izoluje vnější a vnitřní část profilu.Tím se zlepší tepelně izolační vlastnosti a pozitivně ovlivní zvukovou izolaci.

Výztuha

Profil a výztužný prvek, hliníkový profil, jsou vloženy do rámu a křídla.Může být ve tvaru C, ve tvaru U a uzavřené - ve tvaru obdélníku.Nejspolehlivější je uzavřen.Má velkou tuhost, která zaručuje zachování tvaru dveří při extrémních teplotách.A pozor, takový uzavřený výztužný profil by měl být na rámu a na křídle.Poté se dveře ani při velkých teplotních rozdílech „neohýbají“.

Rozdíl v profilu pro výrobu plastových vstupních dveří z tlustšího plastu, více komor a výztužného obvodu vyrobeného ze silnějšího kovu

Kromě toho, výztužný profilpoužijte tloušťku 2 mm - to je minimum, ale je tu další kov o tloušťce 3 mm.Díky tomu je konstrukce těžší.Balkonový blok lze nepřímo odlišit od vstupních plastových dveří hmotou dveří.Příliš tlustý kov nedává smysl, ale tenký prostě nevydrží zatížení.

Jak jsou otvory vyříznuty

Existuje pouze jeden velmi důležitý bod.V mnoha společnostech se při výrobě dveří děrují otvory pro instalaci zámků bruskou.Kromě toho jsou otvory vytvořeny s pevným „okrajem“.Je to snazší a rychlejší, ale takovédíry výrazně oslabují strukturu.

Takto vypadají otvory vytvořené frézou

Při tomto způsobu řezání otvorů se dveře ohýbají „šavlí“ při velkých teplotních rozdílech.To je, když je ulice -20 ° C, a v domě + 25 ° C.V zásadě se profil začíná ohýbat při méně významných rozdílech - přibližně od -5 ° C.Stejně jako se rozdíl zvyšuje, mezera nad a pod se zvětšuje.Před objednáním plastových dveří se ujistěte, že otvory jsou vyfrézovány, nikoli řezány bruskou.

Závěsy

Protože profil a dvojitá okna pro únikové plastové dveře mají pevnou hmotnost, musí být závěsy spolehlivé.Modely - pouze režie, okno nelze použít.Je vhodné zvolit to nejlepší, co je k dispozici - venkovní vchodové dveře z PVC do soukromého domu se často otevírají /zavírají.Pouze dobrá kvalita zaručuje mnoho let bezproblémového používání.

Tři závěsy se umístí na list standardní šířky (60–80 cm), 4 na širší, zřídka více.Každá ze smyček je navržena pro 150-200 kg, takže jejich celková „nosnost“ je velmi velká.Ale umístění méně výkonných nestojí za to - dveře se často otevírají, takže hardware musí být spolehlivý.Proto je lepší si objednat smyčky od známých výrobců.Jsou zodpovědní za to, jak dlouho budou dveře sloužit, zda se budou nebo nebudou deformovat.

Zvláštní závěsy pro plastové dveře vyžadují přítomnost

Aby se zabránilo deformaci dveří během provozu, je důležité, abydobře se přizpůsobit.Hmotnost křídla by měla být rovnoměrně rozložena na všechny závěsy.Potom za žádných podmínek nedojde ke zkreslení a dalším problémům.

Zasklení

Plastové vstupní dveře mohou být vůbec bez skla.Sklo může být také umístěno v horní části dveří (jeho výška je libovolná).Existuje třetí možnost - úplné zasklení.

Je-li sklo vyráběno shora dolů, obvykle se odděluje příčným nosníkem - impost.Není to nutné - existují firmy, které vyrábějí pevné sklo, ale jich je jen málo, protože technologie je složitá.Takové zasklení je mnohem dražší a stále existuje možnost, že může změnit geometrii.Takže se v podstatě snaží přesvědčit je, aby se rozdělili bezmocným.Taková okna s dvojitým zasklením se snáze vyrábějí, jsou levnější a spolehlivější.Umístění příčky je určeno v závislosti na konstrukci - pokud vstupní skupina předpokládá přítomnost oken v blízkosti, jsou provedena buď ve stejné úrovni, nebo se značným rozestupem.

Při velké ploše zasklení je důležité zvolit správné dvojité zasklení pro vchodové plastové dveře

Dvojitá okna se obvykle používají pro pouliční plastové dveře.Poskytují odpovídající úroveň zvukové a tepelné izolace.Dobře fungují také jednokomorová energeticky úsporná dvojitá okna.Obecně existují následující typy oken s dvojitým zasklením:

 • Úspora energie.Na povrch skla se stříkají stříbrné ionty.Z tohoto spreje se odráží teplo.Tímto způsobemuvnitř domu se udržuje teplo.
 • Multifunkční.Stříbro se stříká na několik povrchů.Díky tomu se udržuje teplo i chlad.
 • Zvukotěsné obaly.Pro zlepšení charakteristik hlukové izolace kamery vytvářejí různé šířky a první sklo má tloušťku 6 mm.
 • odolný proti nárazům (triplex).Několik sklenic, které jsou spojeny lepidlovou kompozicí tak, aby lépe odolávaly nárazům.

  Pouliční plastové dveře a dvojitá okna pro ně

Brýle mohou být obyčejné, vzorované, barevné, saténové (matné) se zrcadlovým povlakem.Jsou také obrněni.To vše umožňuje zvolit charakteristiku dvojskel pro plastová vstupní dveře podle vašich požadavků.Specifikace každé společnosti se mírně liší, výše uvedená fotografie zobrazuje údaje o firmách v Ruhau.

Prahová hodnota

Pouliční plastové dveře mohou být vybaveny dvěma typy prahů:

 • Hliník.Má malou výšku.Je vhodné chodit s takovým prahem, ale z tohoto důvodu je možné foukání, i když tomu musí těsnění zabránit, ale není vždy dostatečně účinný.
 • Plast.Ve skutečnosti je to součást rámu.Výška takového prahu je větší a není příliš pohodlná, ale v některých případech je tato možnost zvolena, protože je nutné se chránit před studeným vzduchem.

  Rovný práh je výhodnější, ale nemusí chránit před foukáním

Volba prahu není nejobtížnějším bodem, ale také přispívá kúroveň pohodlí.U vstupních skupin se prahová hodnota přednostně provádí s tepelným přerušením.To nedovolí, aby chlad pronikl prahem.

Zamykací systémy

Vstupní plastové dveře mohou být vybaveny konvenčními zámky - jedním upevňovacím bodem (jednozamykání) nebo vícenásobným stiskem.Multi-lisy mají několik "rákosí" vycházející z listu.

Existují dva typy zámků s několika zámky - zámek s více zámky a zámek s více zámky.Svorky jsou navrženy pro nejlepší upnutí křídla k rámu.Tím je zajištěna ochrana tepla, proto by se takové zámky měly používat, pokud vstupní plastové dveře oddělují teplou místnost od ulice nebo studené předsíně.

Druhý typ - vícenásobné uzamykání - má odolnost proti zlomení.Mají delší šrouby (jazýčky), které je obtížnější stlačit.Takové zámky se vyplatí použít, pokud musíte věnovat velkou pozornost bezpečnosti.Přesněji řečeno, stěny jsou kamenné, okna jsou malá, s roletami a poplašným systémem.Pak má smysl dát spolehlivější zámek.V opačném případě útočníci jednoduše pomocí oken obejdou dveře.

Uzamykací systémy z plastových venkovních dveří

Pokud jsou zapotřebí obě vlastnosti - dobrá tepelná izolace i spolehlivost - lze nainstalovat protipožární zařízení s vícenásobným držením.Mají trunniony (jazyky) ve formě houby.Nemůžete je prostě bezva.

Zácpa ve víceletkových zámcích je umístěna svisle (od 4 do 6) a v rozích (s extra výškou jsou další).Pomáhá tozlepšit přizpůsobení dveří.Lze je uvést do pohybu klíčem nebo rukojetí.Je vhodnější použít pero.Ale stojí za zvážení, že vícepolohové zámky vyžadují při zavírání určitou posloupnost akcí.Časem si na to majitelé zvyknou, ale zpočátku je to nepohodlné.

Video o montáži plastových dveří

Je nepravděpodobné, že se někdo rozhodne sestavit plastové dveře sám.Hned po shlédnutí těchto videí je snazší pochopit strukturu dveří, účel jednotlivých prvků.