Vlastnosti opravy kuchyně v Chruščov

Všechny byty v Chruščově jakéhokoli typu a roku výstavby jsou velmi malé.Rozloha kuchyní v těchto domech je do 5–7 metrů čtverečních.m. Když opravují kuchyni v Chruščově, hlavním leitmotivem je racionální využití každého dostupného centimetru.A aby byl interiér pohodlný a krásný.Pro splnění této podmínky je třeba zvolit správnou paletu barev a nábytek.

Vyberte barvu a povrchovou úpravu

V malých místnostech pro nástěnnou výzdobu je nejlepší použít světlé barvy.Vizuálně zvyšují hlasitost, situace je vnímána jako „lehká“.Pro stěny v kuchyni je několik povrchových úprav:

 • Tapeta.Čisticí prostředky nebo ne - podle vašeho výběru.Pohodlné a relativně levné.O tom, jak si vybrat tapetu do kuchyně, si přečtěte zde.

  Tapeta - jeden z nejpopulárnějších typů kuchyňské dekorace

 • Dekorativní omítka.Je dobře praný, má dlouhou životnost, ale je drahý.

  Dekorativní omítka má odlišnou strukturu a barvu

 • Plastové panely.Pomocí nástěnných panelů (nikoli stropů) můžete rychlerenovovat zdi a získat rovnou plochu bez kontaktu s jejich vyrovnání s omítkou.

  Plastové stěnové panely - ekonomická varianta pro opravu kuchyně v Chruščovově a nejen

 • Natírání stěn.Nejčastěji se jedná o vodnou emulzi s akrylovým nebo silikonovým základem.Lze je prát mnohokrát, a jejich výhodou je, že natírají i malé praskliny a nejsou na kvalitu natřeného povrchu příliš náročné.

  Malířské stěny by měly být pečlivě připraveny

Strop by měl být také bílý nebo světlý a lepší - natahovací lesk nebo pololesklý.Díky odrazu světla vám umožňuje rozmazat hranice mezi stěnami a stropem.Dvě další populární varianty - pouze obyčejný tmel nebo zavěšený strop jsou klidnější, ale horší.A pokud uděláte sádrokartonový podhled s podsvícením, přidá to také prostor do místnosti.

Světlý nábytek a bílý strop nedávají pocit „přetížení“ malého prostoru

K dokončení podlahy můžete také použít světlou barvu.V malé kuchyni v Chruščově „nenačte“ prostor, který je zdaleka zbytečný.Opravdu, v malém prostoru musíte umístit maximum nábytku.

Světlá podlaha vytváří v interiéru pocit lehkosti

Zde si přečtěte o typech a výběru kuchyňské zástěry.

Jaký by měl být nábytek

Kuchyně v Chruščově je lineární - podél jedné zdi nebo rohu - umístěním skříní podél dvousousední stěny.Současně, aby se nábytek nezdál být objemný, lze jej provést pomocí světlých barev.Dobrou moderní variantou jsou dvoubarevné fasády: dveře podlahových skříní jsou tmavší a spodní jsou světlé.

Lehké fasády dobře fungují v kuchyních do 6–7 m2.

Skleněné dveře vypadají dobře v malých místnostech.Mohou být v kovovém rámu nebo bez něj, jediným výsledkem je lehký design.Nevkládají sklo do spodních skříní, je to nepraktické, ale v horních skříních to vypadá skvěle - mírně září, rozptyluje světlo a přitahuje pozornost.

Skleněné dveře jsou způsobem, jak učinit nábytek „lehčím“

Organizace pracovních ploch v kuchyních v Chruščově je obecně umění.Na jednu nebo dvě malé stěny musíte umístit sporák, umyvadlo a lednici.Pracovní plochy, které mezi nimi zůstávají, zjevně nestačí.Pro tento případ přišel s víceúrovňovými deskami.

Víceúrovňové pracovní desky - způsob, jak zvýšit katolictví pracovního prostoru

Můžete také vytvořit zasunovací pracovní desky.Když jsou složeny, schovávají se pod hlavní pracovní oblastí a v případě potřeby se rozšiřují.Ukázalo se, že je to praktické a pohodlné.

Praktické vysouvací nebo skládací pracovní desky

Často byste na tak malou plochu měli dát také jídelní stůl se židlemi.Protože chodníky zůstávají velmi malé, objednejte si nebo najděte desku se zaoblenými rohy.Obyvatelé Chruščov budou mít méně modřin.Na jídelním stole může být také skládací přídavná část, která se rozprostírá zpod hlavní části.

Další možností je zakoupit skleněný stůl.Takový nábytek vypadá skvěle i v malé kuchyni.Sklo se používá tvrzené, takže s pečlivou manipulací se nic nestane.Další designová technika, která vám umožní posunout hranice místnosti a hrát si se světelnými zrcadlovými povrchy.Může to být kuchyňská zástěra ze zrcadla nebo metalizované dlaždice, skutečné zrcadlo na zdi (viz níže).

Vynikajícím řešením je skleněný stůl.

Židle jsou vybírány plícemi, které v zataženém stavu nepřekáží prostor.Existují takové modely, které se navzájem spojují.Jsou lehké a kompaktní.

Zde si přečtěte více o pravidlech pro výběr jídel kuchyně.

Triky, které šetří prostor

Největším problémem v kuchyni v Chruščově je nalezení místa pro ledničku.Je dobré, pokud existuje vyhřívaný balkon.Tento zázrak technologie tam může stát.A pokud ne, musíte se zdokonalit.Pokud je málo obyvatel, lze ve „druhém patře“ najít malou lednici - položit na stojan na podlahu.

Umístěte chladničku na skříň a umístěte ji až na vrchol

Rovněž je nutné plně využít prostor ve skříních.To se nejlépe provádí různými úložnými systémy.Stojí to hodně, ale umožňují vám vše uspořádat a uspořádat.nejpohodlnějším způsobem.

Může být problém s umístěním mikrovlnné trouby: existuje jen málo pracovních ploch.Může být také zvýšena zvýšením police bez dveří v jedné ze skříní - těsně pod mikrovlnnou troubu.

Vyrobí speciální polici pod mikrovlnnou troubou

Pokud máte široké parapety a nechcete je obsadit pod pracovní desku, lze tam umístit kuchyňské spotřebiče.

Parapet - co není místo pro vybavení

Chcete-li plně využít několik metrů čtverečních v kuchyni v Chruščově, věnujte pozornost parapetu.Dokonce i v panelových domech s velmi malou tloušťkou stěny ji lze nahradit deskou.Existuje mnoho možností.

Parapet plynule proudí do stolu
Velmi neobvyklé uspořádání kuchyňské jednotky je na zdi s oknem
skříňky vyrobené oknem
Dalším nestandardním řešením je praní v blízkosti okna
Jako místo pro uložení zařízení lze použít i jen široký parapet
Prostor pod parapetem je obsazen kabinetem
Další možností je racionálníPoužití kuchyně v meta hruschevke

, při opravě v kuchyni každý hruschevke nevyřešily úzké radiátorytopení, které se obvykle nacházejí pod oknem.Ale ne každý dnes je zahříván tradičními radiátory.K dispozici je podlahové vytápění, je zde podlahové vytápění.V případě potřeby lze radiátory přemístit na jinou stěnu.Kde nebudou zasahovat.Tento problém lze vyřešit, i když se značnými náklady.

O všech jemnostech organizace prostoru v malé kuchyni, čtěte zde.

Světlo a větrání

Osvětlení v kuchyni vyžaduje vícezónové zóny, zejména v malé místnosti.Obvykle osvětlují pracovní povrchy připojením trubkových lamp ke dnu horních skříní.Je to pohodlné a funkční.

Osvětlení pracovní plochy pomocí lamp připojených ke spodní části nástěnných skříní

Jídelna je samostatně osvětlena.Několik malých lamp nad stolem vypadá organičtěji než velký lustr.Zdá se, že zdůrazňuje malou velikost kuchyně.

Žárovky mohou být také stropní, ale malé velikosti

Při opravě kuchyně v Chruščově nezapomeňte na ventilaci.Aby bylo možné pohodlně dýchat v malém prostoru a zápachy se šířit po celém bytě, je nutné dobré větrání.Dříve pachy a nadměrná vlhkost vycházely z trhlin v oknech, pára vycházela ze zdí - byly propustné pro páry.Úspora energie vedla ke skutečnosti, že dřevěná okna se mění na plastová, a jsou téměř zcela těsná, stěny jsou z vnější strany izolovány pěnou, která se neodpařujeutrácí absolutně.K zajištění normální vlhkosti v bytě je proto nutné zajistit dobrý odsávací kryt.Obvykle je připojen ke stávajícím větracím kanálům.Pokud nejsou v domě k dispozici ventilační kanály, nakreslete závěr ke zdi.

Pro normální atmosféru je nezbytná silná výfuková klapka

Postup opravy v kuchyni

Začala jakákoli větší či méně závažná opravas ničením.Starý nábytek je vyčištěn, čalounění je odstraněno.Moderní požadavky na kvalitu dekorace jsou takové, že je teoreticky nutné omítnout omítku k hlavní stěně a poté je vyrovnat a omítat majáky.

Kuchyně v Chruščově je připravena k opravě

Výměna komunikačních a inženýrských systémů

Ale před zahájením omítacích pracívyměňte všechny komunikační a inženýrské systémy.V této fázi vyměňte kabeláž, dejte vodiče na místa, kde je plánováno umístění domácích spotřebičů, zapněte světla.Elektrické dráty jsou kladeny do bran - drážky prohloubené ve zdi, které jsou poté pokryty omítkovou maltou.

Nejprve se stroby vyrábějí ve zdech pod novým vedením

V nich jsou uloženy dráty, instalovány

Nezapomeňte vyměnit vodovodní a kanalizační potrubí.Pokud při opravě kuchyně v Chruščově přenesete dřez na jiné místo, tomu se nelze vyhnout.Ale i když zůstane na starém místě, je nutné vyměnit potrubí až po připojení k stoupačce.Ve stejné fázi můžete změnit radiátory a potrubí k nim, pokud plánujetetaková práce.

Zde si přečtěte, jak změnit směšovač v kuchyni.

Strop, stěny, podlaha

Po položení komunikací jsou stěny vyrovnány.K tomu je možné použít omítky nebo sádrokartony , jak lze vyrovnání stěn přečíst ).Na vyrovnané stěny je namontována kuchyňská zástěra nebo je aplikována dekorativní omítka. Jak položit dlaždice na zdi, přečtěte si zde ).

Byl položen laminát, položen

Pak musí být vyřešen jeden z hlavních úkolů - uspořádat strop.Existuje několik možností:

 • odstraní staré vápno /malbu a tmel na úroveň podmínky pro malování;
 • ​​
 • provádějí zavěšené sádrokartonové stropy;
 • objednávka a instalují zavěšené stropy.

Různé verze povrchové úpravy stropu naznačují odlišný sled oprav v kuchyni.Pokud se chystáte vybírat nebo malovat stropy emulzí na vodní bázi, musíte tmel podložit společně s omítkou stěn.Sádrokarton se shromažďuje před vyrovnáním stěn a napětí se instaluje poté, co jsou stěny vyrovnány a všechny špinavé práce jsou dokončeny.Někdy i po dokončení zdí.

Stěny jsou zarovnané, omítnuté, připravené k instalaci napínacího stropu

Nedávno byla popularizována teplá podlaha.V bytech je nejvýhodnější elektrické vytápění.Je vhodnější položit kabelové rohože pod dlaždice, uhlíkové filmy pod laminát nebo linoleum.Pokud existuje individuální vytápění, je možné vytvořit vodu vytápěnou podlahu. Je zakázáno používat ústřední topení pro podlahové vytápění.Má velmi vysoký hydraulický odpor a jednoduše blokuje pohyb chladicí kapaliny podél stoupačky.Voda opouští teplou podlahu a voda téměř opadá a sousedé zamrznou.

Po dokončení všech stavebních prací je kuchyně sestavena

Na podlahu v kuchyni se obvykle pokládá kvalitní dlaždice nebo laminát.Ekonomická varianta - linoleum.Pro jakýkoli druh povlaku je vyžadován povrch s výškovým rozdílem nejvýše 5 mm na metr čtvereční.Pro velké rozdíly je nutné zarovnání.Nejobvyklejší možností je betonové potěrové zařízení.Jeho minimální tloušťka je 3 cm. Při takové tloušťce nebude praskat.Jen mějte na paměti, že ne všichni Chruščovovi mohou nalít obyčejný beton.Domy byly postaveny po dlouhou dobu a nosnost stěn může být nedostatečná.Musíte si ověřit u provozní organizace, jaká je míra bezpečnosti vašeho domova.Pokud těžký beton váží příliš mnoho, můžete vyplnit lehký beton nebo udělat suchý potěr - na podlahu se položí jemně expandovaná hlína, položí se na ni dvě vrstvy sádrokartonu.

Dokončovacími prvky jsou kuchyňský stůl, židle a pohovka.Oprava kuchyně v Khrushchevově dokončeném

Po dokončení podlahy začíná poslední fáze v dekoraci stěn, pokud je pro to vybrána tapeta. Jak nalepit tapetu zde.Poslední fází opravy kuchyně v Chruščově je instalace zásuvek, spínačů.V této fázi je přiveden a nainstalován nábytek.Můžedomnívejte se, že oprava kuchyně v Chruščově skončila.

Fotografické nápady na opravu kuchyně v Chruščově

Pokud v Chruščově žijí dva lidé, stačí takový malý stůl

Kuchyně byla velmi lehká a velmi lehká

Takže prostor mezi stěnou a lednicí nebyl prázdný,můžete si vyrobit speciální výsuvnou polici

Smetanový krémový design potěší oči a rozhodně není nepříjemný

Při navrhování kuchyně není hlavní věcí to přehánět barevnými akcenty.Tam by mělo být trochu

Pokud se rozhodnete, aby fasády byly jasné, všechny ostatní barvy jsou neutrální

)

Řada modrých ocelí je téměř klasická.Bude to dobré v jižní kuchyni

Dnešní moderní styl - přísné linie bez ozdůbek

Bílá kuchyně s mírně černými akcenty je vždy relevantní

Béžová a hnědá gama je další tradiční možnost pro malékuchyně (skříňka vpravo je lednička a pod ní je krabice na zeleninu)