Vnější a vnitřní schodové zábradlí pro dům a zahradu

Druhé patro domu vyžaduje schodiště.Nestačí se rozhodnout, kde se bude nacházet, jaký bude typ schodiště, stále si musíte vybrat, jaký typ a typ zábradlí pro schodiště bude.Tato uzavírací struktura definuje vzhled a styl, což je velmi důležité pro vytvoření harmonického interiéru.

Návrh, vzdálenosti, velikosti

pro kolejnice schodů, jsou nutné pro bezpečnější použití, protože přepážka brání zranění.Existují modely schodů, které nezajišťují žádné ploty.Mohou vypadat zajímavě, ale používání takového schodiště je děsivé.Schodišťové zábradlí se obvykle skládá z několika prvků:

  • Nosné sloupky.Jsou povinnou součástí konstrukce, jsou instalovány na začátku a na konci každého rozpětí a mezi nimi s krokem 50 - 60 cm. Také podpůrné sloupky jsou umístěny v rozích točny.Musí být odolný, spolehlivýpevné, když nesou hlavní náklad.

    Konstrukční prvky zábradlí schodiště

  • Zábradlí.Konstrukce, která spojuje vrcholy podpěrných sloupků, slouží k podepření během zvedání a k vytvoření samotné uzavírací struktury.Zábradlí lze také připevnit z druhé strany - ke zdi.Tato dvojitá madla jsou vyráběna s šířkou schodů větší než 120 cm. Minimální výška madla je 90 cm, maximum je přibližně 100 - 110 cm. Druhá možnost je pro vysoké obyvatele.Pro snadné použití, pokud jsou v rodině malé děti, lidé s nízkou postavou, může být níže instalováno druhé zábradlí, pro které bude vhodné je držet.
  • Plnění.Jedná se o volitelný prvek, ale nejčastěji je přítomen v té či oné podobě.Vzdálenost mezi podpěrnými sloupky (sloupy) je 50–60 cm. Pokud v domě nejsou žádné děti, může být tento prostor ponechán prázdný.Obvykle však mezi instalační sloupky (vertikální sloupky), podélné prvky spojující sloupky, vzorované nebo kované výplně, kousky skla, plasty atd.

Takový jednoduchý design a má mnoho možností.A právě zábradlí pro schody jim dávají zvláštní kouzlo a originalitu, určují styl.

Materiály

Hlavní konstrukční prvky zábradlí schodiště - regály - jsou vyrobeny ze dřeva různých druhů a kovu.Zábradlí může být vyrobeno z kovu, dřeva a plastu.V případě výplně materiály, jako je sklo, plast, lana, textil amnoho dalších.Ale ještě častěji je zábradlí schodiště kombinováno - kombinuje dva nebo tři materiály do jednoho produktu.

Většina schodů do soukromého domu je vyrobena z několika materiálů

Dřevěná schodiště

Dřevo pro výrobu zábradlípoužívá na schodech po velmi dlouhou dobu.Je dobré, že můžete vytvářet prvky v jakémkoli stylu.Je možné s různými řezbami, vzory - pro interiéry v klasickém stylu.Můžete jednoduché geometrické tvary - pro interiéry přísnější styl.Stále existuje možnost dělat /malovat /lakovat různými způsoby.

Dřevěné zábradlí pro schody může být nejen tradičního designu ....

Dobré je, že dřevěné zábradlí pro schody lze provést vlastními rukama.Pokud máte s tesařstvím jen málo zkušeností, najdete jednoduchý dekor.Dřevo samotné - díky barvě, struktuře - je docela estetické, takže i jednoduché výrobky vypadají skvěle.

V tomto případě „spravedlivý“ neznamená „špatný“.Hlavní věc je, že design zábradlí zapadá do konceptu interiérového designu
Dřevěné zábradlí může být dokonce v interiéru paláce
Některé prvky řezbářství a výzdoby mění jednoduché schodiště
Laconické styly - minimalismus, moderní, půdní - lépe se hodí k jednoduchému designu
Kudrnaté sloupky a dekorace nosných sloupů jsou tradičními způsoby zdobení schodišťového zábradlí
Pokud přidáte vyřezávaný doplněk
A právě jsem použil lak /málo na strom různých barev

Pokud mluvíme oobjem dřevin je lepší vytvořit zábradlí pro schodiště, je lepší než tvrdší odrůdy s výraznou strukturou: buk, dub, třešeň.Z jehličnanů - cedr, modřín.Dělají schodišťové zábradlí z borovice a smrku, ale borovicové výrobky jsou příliš měkké, musíte být opatrní a je těžké zpracovat smrk.Zbytek výše uvedených plemen v zásadě také není zpracováním snů, ale jsou velmi krásná, takže obvykle slepí oči komplikují.

Kovové zábradlí pro schody

Kovové zábradlí je možná ještě rozmanitější.Existují tři způsoby, jak vyrobit kovové zábradlí pro schody: svařování, kování, montáž z trubek a tvarovek.

Kovové zábradlí z trubek a tvarovek a kované ... rozdíl ve stylu a ... cena

Kování navíc nemusí být nutně horkým procesem.Existuje stroje na kování za studena, které umožňují vyrábět širokou škálu kroucených a ohýbaných prvků.Navíc existují možné „horké“ procesy.To samo o sobě dává značný prostor pro představivost.A můžete použít různé kovy a válcované výrobky:

  • Kruhová nebo čtvercová lišta.
  • Kruhová nebo tvarovaná (čtvercová nebo pravoúhlá) trubka.

V tomto případě může být kov: obyčejná černá nebo strukturální ocel s následným lakováním širokou paletou barev, nerezové, poniklované, chromované trubky různých sekcí.K dispozici jsou i varianty s bronzovými nebo měděnými prvky.

Kování umožňuje realizovat jakékoli fantazie
)
Rostlinnými motivy nejsou pouze květiny a listy
Geometrie,které je podtrženo barvou ...
Kovové zábradlí pro schody může být různých stylů
Složité, jednoduché, geometrické ...
Slitinalitinové zábradlí pro schody se dnes zřídka nachází
Pro secesní interiéry
Pro milovníky přírody

Protože kov je více plastový, z tohoprostě ne.Květinové ozdoby, geometrické, fantazie, ty, které je dokonce obtížné určit.

Sklo

V obvyklém smyslu je sklo křehké, ale pro schodišťové zábradlí se používá speciální - tvrzené nebo vrstvené.Vrstvené sklo - duplex nebo triplex.Toto je skleněná tabule lepená průhledným polymerním filmem.Tato technologie je taková, že průhlednost skla netrpí vůbec a pevnost se výrazně zvyšuje.Podobný materiál se používá pro stroje.I když se silnou ranou rozbije, nebude létat od sebe a fragmenty visí na filmu.

Existují dva typy schodišťových zábradlí vyrobených ze skla: základní rám (pouze ze skla) a když se sklo plní pouze

Tvrzené sklo se vyrábí jinou technologií.Zahřeje se na vysokou teplotu a poté fouká vzduch ze dvou stran a rychle se zvýší na normální teplotu.Po takovém zpracování je několikrát silnější, dobře odolává nárazovým zatížením, lámání, drobení se na fragmenty s hladkými, ne ostrými hranami.

Obecně jsou oba typy skla bezpečné.Navíc vypadají dobře, protože takové struktury nevypadají masivně a těžce.Sklo může být průhledné, tónované, barevné.Podle potřeby můžete vytvořit kresbu podle typu vitráže.Protože je výplň pevná, lze tento typ plotu považovat za naprosto bezpečný.Zbývající technologické mezery několika centimetrů jsou bezpečné i pro malá domácí zvířata.

Madlo na skleněném zábradlí pro schody může být dřevěné, plastové nebo kovové
Velmi zajímavá možnost: sloupy ze dřeva a mezi nimi jen sklo
)
Typické schodiště vyrobené ze dřeva a skla.V některých interiérech stojí za to se řídit pravidlem: čím jednodušší, tím lepší
Pro extrémnější interiéry
A schody se nezdají tak těžké a objemné ...
​​
Na skle může být také vzor ...
Varianta dřeva s matným sklem
Téměř klasická ...

Existují skleněné zábradlí, které mají dřevěné nebo kovové nosné sloupy, a zábradlí.Tyto modely lze s největší pravděpodobností nazvat kombinovanými.Z větší části je sklo umístěno mezi sloupy, madlo je vyrobeno ze stejného materiálu nahoře.Ukázalo se, že taková zábradlí jsou prakticky beztížná, neuzavírají přehled.Lze je používat uvnitř i venku.Jsou zvláště dobré pro balkony, lodžie nebo terasy, protože nezasahují do výhledu.

Existují také zábradlí pro „čisté sklo“ pro schody, ve kterých není nic jiného než sklo.Zajímavá volba pro nestandardní interiéry.Pro tyto designy použijte duplex nebo triplex o tloušťce 10 mm nebo více, což zvyšuje jejich náklady ve srovnání s možnostmi „rámu“, kam můžete dát levnější tvrzené sklo.

Plast v zábradlí pro schodiště

V zábradlí schodiště lze plast použít ve formě zábradlí.Kulaté, oválné, obdélníkové madla z plastu - rozpočet a praktická varianta.Rozpočet - protože takové zábradlí je levné, praktické - protože hladký plast se snadno otírá a neje otřen, nevyžaduje výměnu nátěru.Jedinou věcí, která může poškodit, je výrazné rázové zatížení.Ale to je rozhodující pro všechny typy perel.

Kovové schodiště s plastovými zábradlími jsou jednou z nejpraktičtějších a nejtrvanlivějších možností
O takovém profilu, kulatém nebo oválném řezu
Plastová madla na kovových zábradlích vypadají dobře
Naskládané plastové sloupky jsou sestaveny z prefabrikovaných prvků

Stále může být vyroben z plastového balastu.V tomto případě je do plastu vloženo kovové jádro (obvykle PVC).To nese náklad a plast je jen dekorativní prvek.Žebříky s plastovými prvky jsou levnější, ale neméně trvanlivé.Koneckonců, PVC, které je obvykle vyráběno schodovými zábradlími, nehnije, v průběhu let neztrácí své vlastnosti.Materiál není přirozený, ale praktický.

Kombinované zábradlí pro schody: krásné možnosti

Mnoho neobvyklých a ozdobných schodišťových zábradlí se získává kombinací dvou nebo dokonce tří materiálů.Kombinace dřeva a kovu, dřeva a skla, kovu a skla, všechny tři tyto materiály dávají nepředstavitelné množství možností a variací.

Je snadné a efektivní svařovat rámy a do nich vkládat průhledné sklo
Nevypadá horší u vzorovaného skla ...
Dřevo, kování a sklo - vše je harmonické a zdůrazňuje důstojnost „sousedů“
Obvyklý plot pro schody ze dřeva a skla.V některých interiérech stojí za to se řídit pravidlem: čím jednodušší, tím lepší
Varianta dřeva s matným sklem

Oblast použití

V místě schodiště jsou vnitřní a vnější.Ty i ostatní jsou vybaveny madlem.Zábradlí pro vnitřní schodiště má obvykle propracovanější výplň než pro vnější schodiště, ale není tomu tak vždy.Pro verandu jsou schody do druhého patra velmi krásné kované nebo dřevěné zábradlí.

Skleněné zábradlí na ulici nezasahuje do prohlížení krajiny

Výběr typu dekorace

Pokud má dům balkon,terasy, je logické, zda jejich plot přesně zopakuje vzor zábradlí pro vnější schodiště.Výjimkou je obvykle schodiště do podkroví.V tomto případě se snaží, aby byly méně viditelné, nejčastěji používají jednoduchý připojený žebřík, který lze vyjmout nebo položit podél základny.

Zábradlí pro schody a balkonové zábradlí, terasy by měly být ve stejném stylu

Pokud potřebujete stacionární stoupání, můžete ho porazit, udělat šroub nebo točitplatformy k vydáníkrásné zábradlí.Druhou možností je vytvoření jednoduchého vertikálního schodiště svařením malých zábradlí po stranách.Nakolik tato možnost zapadá do designu domu, je věcí architektury, ale rozhodně je levnější.

Plast a sklo pro venkovní zábradlí

Pokud mluvíme o materiálech pro zábradlí vnějších schodů, můžete použít libovolné: dřevo, kov, sklo a plasty.Při výběru plastových ručních nebo výplňových materiálů je nutné objasnit, zda odolává provozu při teplotách nižších než 2 ° C a vlivu ultrafialového záření.Pokud ano, můžete vsadit bez váhání.

Pokud se obáváte, že by se mohly poškodit skleněné zábradlí na ulici, použijte obrněné sklo: vydrží výstřely v rozmezí bod-blank

Se sklem je to ještě jednodušší - není to ani teplota, nereaguje na ultrafialové záření.Jediná věc, která může zastavit, je její křehkost.Pokud však používáte tvrzené nebo vrstvené sklo, je tato křehkost zřejmá.Ale skleněné zábradlí na verandě, balkon, terasa rozhodně nic neovlivňuje.

Vlastnosti kovu na ulici

Ne všechno je jasné s kovem, ale vše je jasné.Pokud je zvoleno zábradlí pro schody vyrobené z nerezových, galvanizovaných nebo poniklovaných trubek, musíte se nejprve zeptat, zda jsou určeny pro venkovní použití.Ano, existuje taková „nerezová ocel“, která je určena pouze pro interní použití.

Kov bude muset být pravidelně malován novým způsobem

Pokud je zábradlí schodiště vyrobeno zželezný kov, budou muset být natřeny.Kromě toho je nutné používat barvy pro venkovní práce.Každý prvek musí být důkladně vyčištěn na čistý kov, očištěn od rzi nebo usazenin, základním nátěrem a poté natřen.Bude tedy zaručeno, že po několik let bude pouliční zábradlí pro schody vypadat normálně.Špatnou zprávou je, že dříve nebo později se barva vzdá své pozice, bude nutné ji znovu očistit, připravit a natřít.Ale to je nevyhnutelné a nikomu nic nového.

Zpracování dřevěných zábradlí pro vnější použití

U dřeva je vše jednodušší a komplikovanější.Jak víte, cítí se docela dobře na ulici, ale stejně jako železný kov vyžaduje pečlivé zpracování.Před instalací /montáží jsou prvky dřevěného zábradlí schodiště impregnovány ochrannými látkami pro vnější použití.Vezměte prosím na vědomí, že některé z nich moří dřevo necharakteristickou barvou (červená, nazelenalá, šedavá).Pokud plánujete malovat zábradlí krycí barvou, není to tak důležité.Pokud ale změníte pouze tón, ztmavte jej nebo zesvětlete, takové „zvýraznění“ je velkou překážkou, zejména u světlých tónů.

Takto vypadá dřevo namočené v dřevěném oleji

Po zaschnutí ochranného nátěru lze použít lak /lak /dřevní olej.Existuje několik otázek s barvami a laky: je nutné, aby byly vhodné pro venkovní použití.Tón, stupeň zářivosti si vyberete podle vlastního vkusu.

O dřevěném oleji (lze napsat „proterasy “a něco takového) stojí za to říci pár slov samostatně.Nevytváří ochranný film na povrchu, ale proniká mezi vlákny a vytváří ochrannou bariéru tlustou několik milimetrů.Tento typ ochranného povlaku je dobrý v tom, že při aktualizaci není nutné odstraňovat starý.Jen na čisté, sušené dřevo se aplikuje nový nátěr.Vše bez odstranění starého laku nebo barvy.Broušení - pouze v případě potřeby, pokud během provozu dojde k vymazání nebo poškození některých míst.Méně oleje na dřevo - je to drahé.Ale stojí za to.