Výběr nejlepší vyhřívané kolejnice na ručníky do koupele

Podle staré tradice zděděné ze sovětských dob není v domech starých budov vytápění.V zimě to není zdaleka šťastné - ve vlhké a chladné místnosti to není příliš pohodlné.Alespoň s příchodem horké vody se začaly instalovat vyhřívané kolejnice na ručníky.Spolu s hlavním úkolem - sušení ručníků a povlečení - také vytápí místnost.Pokud v koupelně ještě nemáte topení, měli byste si vybrat vyhřívanou kolej na ručníky.

Vyhřívaná tyč na ručníky v koupelně je výhodná věc

Pohledy a co je lepší

, jsou k dispozici tři typy ručníku:

 • Vodní.Jsou připojeny k topnému systému nebo k přívodu teplé vody.Možnost připojení k přívodu teplé vody je populárnější - přerušení provozu je jen několik týdnů (pro opravu a přípravu systému).V případě připojení k vytápění je samotný postup komplikovanější (vyžaduje se povolení) a „mrtvá“ sezóna trvá celé letní období.
 • Elektrovyhřívané kolejnice na ručníky.Jedná se o samostatná zařízení, která k provozu vyžadují pouze elektřinu.Nevýhodou těchto zařízení je zvýšení spotřeby energie.
 • Kombinované.Jsou to sušičky, které mohou pracovat jak z horké vody, tak z elektřiny, to znamená, že budou fungovat po celý rok bez přerušení.Nevýhodou je vysoká cena.

Která vyhřívaná tyč na ručníky je lepší - voda nebo elektrická?Pokud máte dobře fungující systém zásobování horkou vodou, je volba vyhřívané kolejnice na ručníky jednoduchá - určitě potřebujete ohřívač vody.S ním, s výjimkou problémů spřipojením,žádné problémy.Dokonce ani platit za použití tepla není nutné - dosud nepřišli na to, jak účtovat poplatek.

Elektrické se liší pouze v přítomnosti kabelu

Pokud existuje pouze topný systém, bude již nutné rozhodnout, která varianta je lepší - elektrická nebo vodou vyhřívaná kolejnice na ručníky.Zde můžete stavět na stavu a uspořádání vašeho topného systému.Pokud je v koupelně nebo velmi blízko stoupačka nebo možnost připojení, možná byste měli dát sušičku vody.Zde však stojí za zvážení několik dalších bodů: budete potřebovat povolení Bytového úřadu nebo jeho náhradní organizace a tato povolení ne vždy vydávají.Než se tedy rozhodnete, navštivte tuto instituci a zeptejte se, zda vám bude uděleno povolení.Můžete okamžitě napsat prohlášení.Druhým bodem je kvalita vašeho vytápění.Pokud je jeho síla již nedostatečná a v bytě je zima, zavěšuje dalšítepelné zařízení může být jen zhoršeno (pak je nepravděpodobné, že mu budete uděleno povolení).

Proto je vybrána elektrická vyhřívaná věšák na ručníky, pokud není k dispozici teplá užitková voda a nemůžete se připojit k topení.Další důvod - nechci se tím spojením obtěžovat, ale není to tak jednoduché, jak se zdá.

Výběr vodního vyhřívaného držáku na ručník

Výběr správného vyhřívaného držáku na ručník je celá věda a zejména voda.Zde hraje roli tvar, velikost a dokonce i umístění ohybů a stále existuje slušné množství technických charakteristik, které je také třeba vzít v úvahu.

A toto je také sušička ručníků

Specifikace

Provozní tlak v systému teplé užitkové vody by měl býtrozmezí od 0,3 atm do 6 atm.Tlak v ústředním topném systému je vysoce závislý na oblasti, ale zřídka je nad 10-12 atm (to je ve výškových budovách).V souladu s těmito parametry vyberte a ohřívejte kolejnice na ručníky.

Jak vybrat vyhřívanou kolejnici na ručníky: příklad technických specifikací

Před výběrem vyhřívané kolejnice na ručníky můžete stále věnovat pozornost takovému ukazateli, jako je maximální teplota.Pro teplou užitkovou vodu je toto číslo zřídka vyšší než 60 ° C, pro vytápění jen málo vydává 80 ° C.Z tohoto hlediska jsou vhodné všechny sušičky z nerezové oceli - mají maximální teplotu asi 105 až 110 ° C.Nouzové situace však nastanou, když je voda přiváděna předehřátá na stovky nebo dokonce vyšší, takže tento přísun nebude rušit.

Určete formu

Sušičky vodních ručníkůexistují různé formy.Všechny z nich lze podmíněně rozdělit do několika skupin:

 • ve tvaru U nebo U.Nejjednodušší forma a nízká cena.Nevýhody zahrnují jejich malou „užitečnou“ oblast a také málo velké množství tepla, které mohou emitovat.Na ně nemůžete pověsit spoustu věcí.Takové vyhřívané kolejnice na ručníky, se správným výběrem velikostí, však mohou „stát“ na místo starého podobného tvaru beze změn.
 • Had, hadec nebo M.O něco složitější tvar, více ohybů.V souladu s tím je využitelnější plocha a generované teplo.Také není příliš obtížné se připojit a mají nízkou cenu.

  Obyčejný had.Nemusí to být mistrovské dílo, ale slouží po dlouhou dobu

 • Žebřík.Vyhřívaná kolejnice na ručníky sestávající z několika vodorovných příček spojených na okrajích svislými kolektory.Příčníky mohou být rovné, mohou mít podobu hada.Takové zařízení má obvykle dva způsoby připojení - boční a spodní.Složitější forma zahrnuje správně vybrané schéma, jinak to nebude fungovat.Navíc, vzhledem k velké spotřebě materiálu, jsou náklady na napůl vyhřívané žebříky několikrát vyšší než cívky.
 • Nestandardní komplexní formy.Existují neobvyklé vyhřívané kolejnice na ručníky, které spíše připomínají designovou dekoraci, než instalatérské příslušenství.Jejich ceny jsou také zdaleka nízké, navíc se většina doručuje „na objednávku“.Problémy s jejich připojením často vyvstávají - je třeba zvolit ten správný systém, takže se musíte obrátit na kompetentníhospecialista, protože instalatéři z bytového úřadu pravděpodobně tento úkol nezvládnou.Ne, spojí se, ale otázka, zda bude všechno fungovat, je otázkou.

Volba tvaru vyhřívané kolejnice na ručníky je jednoduchá a zároveň obtížná.Musíme zvážit, jak a kde si můžete nainstalovat svůj oblíbený design.Zároveň nezapomeňte, že se budete muset připojit k stoupačce, což znamená, že k ní budete tahat trubky podél stěn.A s největší pravděpodobností bude těsnění skryté, to znamená, že bude skryté ve zdi, což znamená, že budou muset být vykopány nebo vloženy do falešného sen.

Vybereme velikosti

Musíte si vybrat vyhřívanou věšák na ručníky podle velikosti založené na dostupném prostoru pro instalaci.Nejčastějšími otázkami jsou obvykle výběr velikosti „žebříků“.Jsou velmi vysoké.Je nezbytné vzít v úvahu použitelnost tohoto zařízení.Jeho horní část může být umístěna ve výšce zápěstí vaší paže natažené nahoru nebo mírně níže (přibližně 1900-2000 mm).Kde současně skončí spodní okraj - rozhodnete se.

Velikost je vybrána na základě dostupného volného prostoru a proporcí místnosti

S hadi a vyhřívanými kolejemi na ručníky ve tvaru U je o něco jednodušší.Jejich horní okraj je obvykle umístěn někde ve výšce lidského růstu.Všechny příčky jsou tedy v přístupové zóně a nijak zvlášť nezasahují.

Rovněž stojí za zvážení, že rozměry vyhřívané kolejnice na ručníky se také odrážejí v umístění vstupních vstupů pro připojení.Čím je zařízení širší /delší, tím větší je vzdálenostbude mezi trubkami, což znamená, že nemůžete dělat bez změny ohybů.

Materiály

Nejběžnějším materiálem používaným k výrobě vodou zahřívaných kolejnic na ručníky je nerezová ocel.Ale tento kov se může lišit.Ideálně se používá značka AISI 304 a její analogy (v tabulce).Ručníky z nerezové oceli této značky slouží po dlouhou dobu, protože nejsou náchylné ke korozi, na jejich stěnách se neusazují plaky.

Analogy z oceli AISI 304 a jejich vlastnosti

Ohřívač ručníků z nerezové oceli může být matný nebo se zrcadlovým leskem (povrch trubek je leštěný), jsou také natřenySmalt různých barev.Nejběžnější barva mezi barevnými je bílá, ale na objednávku si můžete vybrat z poměrně široké palety.Specifické barvy se mohou lišit podle výrobce.

Na trhu jsou levné vyhřívané kolejnice na ručníky vyrobené z černé oceli, obvykle pozinkované.Jejich životnost je velmi krátká - pouze několik let.Jejich povrch může být chromovaný nebo malovaný.V podmínkách vysoké vlhkosti v koupelně jsou obě vrstvy velmi krátké.

Nalezeny jsou také měděné vyhřívané věšáky na ručníky.Účelnost jejich instalace je velká otázka: měď je chemicky aktivní kov a ve výklenku vody je určitě spousta železa.To znamená, že měď se rozpadne docela rychle.Ne tak rychle, jako ve spojení s hliníkovými trubkami, ale přesto ... Pokud je osud také poměrně značnou cenou vyhřívané kolejnice na ručníky vyrobené z mědi, pak je možnost rychlého selhání tohotozařízení není vůbec to, v co doufáme.

Ve skutečnosti je jednoduché vybrat vyhřívanou kolejnici na ručníky podle materiálu - jedná se o nerezovou ocel.Opravdu nemá jinou alternativu.

Praktické tipy pro výběr

Teorie je dobrá, ale provoz obvykle ukazuje všechny klady a zápory produktu.Ručníky na ručníky nejsou výjimkou.Existuje mnoho nuancí, na kterých je ještě lepší si vybrat.

Existuje mnoho takových recenzí o místě svařování vyhřívané kolejnice na ručníky

Které modely jsou lepší

Začněme výběrem modelů teplejších ručníků.Jak víte, existují žebříky a jednoduché tvary M a U.Tyto M a U jsou vyrobeny z jednoho kusu trubky.Jednoduše se ohne do požadovaného tvaru.To znamená, že pokud se použije kvalitní trubka, bude taková vyhřívaná věšák na ručníky trvat dlouho.

Vyhřívaná kolejnice na ručníky proudí v místech svařování

Svařují se žebříky a další složité modely.Jejich životnost je určena kvalitou svaru - ve většině případů začíná únik ve švech.Bez ohledu na to, jak hořké je připustit, ruské zahřívané kolejnice na ručníky „tekou“ hlavně.Němec nebo jiná evropská země netrpí touto chorobou.Je to všechno o svařování.Ano, veškerá nerezová ocel je svařována TIG v prostředí inertního plynu.Pouze v Evropě vaří s přeplňováním, díky kterému se šev vaří ze dvou stran.Domácí výrobci, aby ušetřili drahý plyn, varili přirozeně.Výsledkem je, že šev je svařen pouze zvnějšku a v nejmenšímchyby výkonu, to teče.

Nikdo neříká, že teče 100%, ale často teče.To znamená, že když si koupíte domácí „žebřík“, vážně riskujete, že do jednoho roku uniknete.Dobrou zprávou je, že záruční doba je obvykle mnohem delší - asi 3 až 5 let, ale záruka je platná pouze tehdy, pokud jste byli nastaveni společností, která má právo pracovat s inženýrskými sítěmi a máte akt přijetí ohřívače ručníků podepsaného zástupcem REU.Navíc, mimochodem, nikdo nemůže zaručit, že příští vyhřívaná věšák na ručníky téže společnosti nebude protékat ...

Takže se ukazuje, že pokud přistoupíte k volbě vodního vyhřívaného věšáku na ručníky z praktického než z estetického hlediska, je nejlepší vzít jednoduchýcívka, pokud se ve tvaru U opravdu nelíbí.

Co hledat při nákupu

Poté, co se rozhodnete pro formulář, budete si muset vybrat vyhřívanou věšák na ručníky, kterou konkrétní společnost chcete.Všechno zde není snadné.Jak již bylo řečeno, německé a obecně evropské závody se osvědčily jako vynikající.Ale mají významnou minus - velmi vysokou cenu.Protože v podstatě musíte vybrat z ruských výrobců.Dnes je jich víc než dost a sestava se do značné míry opakuje.Tak jak si vybrat?Je třeba se podívat na následující parametry:

 • Zkontrolujte geometrii.V průřezu potrubí by nemělo dojít k žádnému zkreslení.Měl by být dokonale kulatý, v místech ohybu je povolena pouze deformace.Pokud je tvar sušičky ručníků symetrický, neměl by být ani ve své geometriiodchylky.
 • Najděte razítko s názvem společnosti a třídou oceli, z níž je vyrobena vyhřívaná kolejnice na ručníky.Všichni sobeckí výrobci označují své výrobky.

  Razítko běžných výrobců s jakostí oceli a značkou

 • Zkontrolujte nit.Měl by být řezán rovnoměrně, drážkami stejné hloubky, bez zářezů.
 • Pokud existují svářecí místa, švy by měly být hladké, bez ostrých hran a zářezů.
 • Podívejte se dovnitř potrubí.Je-li tam viditelný šev (tmavší, rovnoměrný pruh), je tato vyhřívaná věšák na ručníky vyrobena ze švové trubky.Díky vysoké kvalitě potrubí to není děsivé, ale nikdo nemůže zaručit tuto kvalitu - naši výrobci nakupují čínské kovové výrobky.Jak všichni vědí s kvalitou.Proto je lepší najít vyhřívanou věšák na ručníky z bezešvé trubky.
 • U výrobku, který se vám líbí podle všech kritérií, zkontrolujte přítomnost certifikátu shody.Bez něj je lepší zařízení nebrat.
 • Dalším povinným dokumentem je technický pas uvádějící výrobce, záruční karty atd.Tento pas musí prodávající správně vyplnit, případně opatřit razítkem.

  Had nemusí být docela obyčejný.Hlavní podmínka je bez svařování nebo s minimem švů

Pokud se všechna tato kritéria sblíží, můžete si koupit svůj oblíbený model.Další je instalace.

​​
Jméno Zobrazit Připojení Výška /šířka Záruka Materiál pouzdra Cena
Trugor SERIES M TYP 1 Cívka Boční 60 x 40 cm 5 let Nerezová ocel 1159 rub
Trugor SERIES LC NP TYP 2 Žebřík Dolní 60 * 40 cm 5 let nerezová ocel 5 098 rublů
Sunerge Bohemia s policí Žebřík s policí Univerzální 60 * 40 cm AISI 304 L nerezová ocel (04X18H10) 15 600 rublů
ve tvaru Sunerzha M ve tvaru M se dvěma policemi boční 60 x 40 cm AISI 304 L nerezová ocel (04X18H10) 5100 rub
Dvin R4 Žebřík Univerzální 60 x 40 cm nerezová ocel AISI 304 6 869 rub
Argo 5M Had Boční ) 50 * 50 cm 5 let Nerezová ocel 2 500 rublů
Argo Kouzlo s pláštěm Žebřík s policí Univerzální 50 * 50 cm 5 let Nerezová ocel 6440 rub
Tvar Olympus M Had Lateral 60 * 40 cm Nerezová ocel potravinářské jakosti 2551 rublů
Olympus Ladder Doug s pólem Žebřík s policí Univerzální 60 * 40 cm Nerezová ocel potravinářské kvality 6 713 rub
Terminus M-SHAPED Snake Lateral 40 * 50 cm do 10 let nerezová ocel AISI 304L 1420 rub
Terminus STANDARD Žebřík Boční ) 50 * 73viz do 10 let nerezová ocel AISI 304L 5280 RBU

Výběr elektricky vyhřívaných kolejnic na ručníky

Výběr elektrické vyhřívané věšáky na ručníky je snazší.Potřebuje pouze sílu k práci a pro něj víceméně vše je v pořádku.Zvláště pokud existuje stabilizátor.Proto při výběru elektrické vyhřívané kolejnice na ručníky můžete přistupovat k výběru modelu pouze z estetického hlediska a získat tvar, který se zdá být nejatraktivnější bez obav o hydrauliku - není to tak důležité jako u vodních modelů.

Volba: materiál, barva, velikost

Pouzdro tohoto zařízení je obvykle vyrobeno z nerezové oceli, naplněné chladivem (nejčastěji je to voda).Topný článek je topný článek, jeho spotřeba energie je malá - několik set wattů, protože objem vody v nich také není největší a musí být ohříván na maximálně 60 ° C.

Modely s termostatem jsou při provozu pohodlnější.Mohou změnit teplotu od 30 do 60 stupňů.Nastavuje se na stupnici otáčením knoflíku, je podporován v automatickém režimu.Výběr modelu je v tomto případě prakticky neomezený.Ani svary nejsou překážkou - tlak je zde stabilní, pokud je šev kvalitativně vytvořen, nikdy neteče.

Barvení se může lišit

Je třeba zmínit o možných barevných řešeních.Většina elektrických vyhřívaných věšáků na ručníky přichází standardně bez lakování - s lesklým (leštěným) povrchem.Někteří výrobci nejvícepopulární modely mohou malovat.Může to být obyčejný bílý smalt, někdy zbarvený.K dispozici jsou barvy - bronz, zlato, platina, vše s patinou atd.Obecně můžete najít nestandardní barevné možnosti (mezi ruskými výrobci jsou to Dvin a Argo, Terminus, Sunerzha, Trugor).

Velikost je široká.Vyberte si ten, který dokonale zapadá do designu koupelny nebo koupelny.

Vlastnosti připojení a instalace

Vyhřívaná kolejnice na ručníky je připojena k konvenčnímu vývodu (energie je malá), ale protože místo instalace je koupelna s vysokou vlhkostí, musí být napětí dodáváno prostřednictvím RCD, kterýpřeruší jak fázi, tak nulu (dvoukolíkový), je také nutný automatický stroj (je možné pro jeden kontakt).Výběr jejich elektrických parametrů závisí na tom, jaká další zařízení budou připojena k tomuto kufru - vzhledem k jeho nízkému výkonu není vhodné vytáhnout oddělenou linku k vyhřívané koleji na ručníky.

Termostaty mají různé tvary, ale funkčnost obvykle není jiná

Vyhřívaná kolejnice na ručníky je namontována kdekoli.Třída ochrany vám obvykle umožňuje umístit ji dokonce nad koupelnu (II), ale to se stěží vyplatí: je to nepohodlné a věci se zvlhnou.Elektrická vyhřívaná věšák na ručníky se obvykle instaluje na jakoukoli volnou zeď.Často se tak můžete dostat z vany, sprchovat se.Pokud je koupelna kombinována, musíte si vybrat - můžete ji umístit i blízko bidetu nebo WC s hygienickou sprchou.Mimochodem, montážní držáky obvykle jdou nasvázaný, takže nemusíte nic vymýšlet.

Výrobci

Všechny společnosti vyrábějící vodou zahřívané kolejnice na ručníky také vyrábějí elektrické.Ve stejném případě je instalován topný článek, je nalita chladicí kapalina, konce jsou utěsněny.Není tedy těžké najít elektrickou sušičku do koupelny - existuje více než tucet ruských výrobců a existuje mnoho modelů.