Výběr nočního světla v dětském pokoji

Špatné, měkké osvětlení místnosti v noci rozptýlí obavy dětí.Výběr dětského nočního světla závisí na věku dítěte a na jeho charakteru.Svítidla pro velmi malé rodiče jsou vybírána, ale u dospělých dětí je lepší konzultovat alespoň to, co chtějí.

Noční světla pro velmi mladé

Zatímco je dítě malé, nebojí se temnoty a osvětlení je spíše nutné pro jeho matku.Je nepříjemné starat se o dítě ve tmě, horní světlo uprostřed noci také není možné a měkké rozptýlené osvětlení z nízkoenergetické žárovky vám umožňuje navigaci a nedráždí oči.

V tomto případě jsou vhodné noční světla, která jsou namontována na postýlce.Mohou mít tvar, který jim umožňuje připojení k příčným nosníkům, někdy je k tělu připojena silná páska, která bezpečně upevňuje zařízení k příčce postýlky.Další možností je kolíček na prádlo nebo šroub (obvykle vyrobený z odolného plastu).

Dětská noční lampa

Většina moderních nočních lamp nemá žárovky, ale LED.Nezahřívají se, svítí po velmi dlouhou dobu (tisíce hodin), nebojují a spotřebovávají málo energie.Dětská noční lampa je proto obvykle napájena z baterií.Je to pohodlné a bezpečné.Pokud zapnete spotřebič pouze pro osvětlení, je baterie dostatečně dlouhá a použití dalších funkcí rychle spotřebovává energii.

Možnost připevnění na špendlík na prádlo

Pro větší pohodlí můžete mít ve školkovém stolku ještě jedno noční světlo.Může to býtumístěte blízko přebalovacího stolu nebo na místo, kde matka krmí dítě.Lze ji zapnout dotykem.Toto je nejlepší volba: je obtížné najít přepínač dříve, než bude zcela probuzen.Dotyk nočního světla je mnohem rychlejší a snazší.

Dětská noční lampa s hodinami se zapíná dotykem - pohodlně

Zde si přečtěte, jak navrhnout místnost pro novorozence.

Noční lampy pro starší děti

U malých dětí se může dítě bát tmy.K tomu, aby se cítil klidně, je zapotřebí noční světlo dětí.Jednou z nejatraktivnějších možností pro děti je světelná hračka.Může to být nějaká kreslená postavička, plyšový květ, měsíc, slunce ... něco, co se vašemu dítěti líbí.V jedné části hračky jsou šity LED diody, které vyzařují velmi slabé světlo.Stačí však, aby se probuzené dítě nebojilo.

Dětská noční lampička

Mezi hračkami nočních lamp je lídrem v oblibě želva.Současně je také projekcí hvězdné oblohy.Ve své tvrdé skořápce byly vytvořeny díry, skrz které vyzařuje světlo, odrážející se na stropě.

Další možností jsou nástěnné noční světla ve formě obrázku, slunce, měsíce, hvězdy, zvířete ... Mohou být zavěšeny poblíž postele nebo na protější stěně - což je pro dítě vhodnější.

Měkká záře na stěně nenarušuje spánek

Co není příliš pohodlné - takové světelné obrazy fungují od 220 V. Závěsné dráty nejsou nejlepší ozdobou, ale oninést také potenciální nebezpečí,i když v moderním bydlení stále existuje spousta drátů.Tato nevýhoda je zbavena nočních světel instalovaných přímo ve vývodu.Jsou vyrobeny z průsvitného plastu, do pouzdra jsou zabudovány LED diody.Když je zařízení připojeno k síti, rozsvítí se.Existují modely s přepínačem, poté lze světlo podle potřeby zapnout.

Několik možností pro noční světla v zásuvce

Mnoho z nočních světel má interní baterii, která zajišťuje jejich osvětlení po dobu 12–18 hodin (u různých modelů se liší))Tyto hračky mohou mít základní nabíječku nebo je lze nabíjet kabelem USB.Je to pohodlnější než výměna baterií, ale na nabíjení nesmíte zapomenout, jinak vaše dítě zůstane ve tmě a může se bát.

S baterií uvnitř je výhodnější

Pro starší děti již hračky nejsou vždy vhodné.Noční strach pronásledují školáky a dokonce i teenagery.Pak přicházejí dětské nástěnné lampy nebo nástěnné svítidla na zeď.Musí být umístěny tak, aby se dítě mohlo v případě potřeby kdykoli rozsvítit.

Chlapci i dívky si užívají pohyblivé noční projekce.Některé z nich mají vyměnitelné kazety, díky nimž se mohou údaje zobrazené na stropě měnit.Existují modely se schopností měnit barvu a intenzitu pohybu, v jiných může být vestavěné rádio a dobré reproduktory.Obecně existuje mnoho typů různých nočních lamp.

Je zde popsán vývoj dětských interiérů.

Další funkce

Kromě hlavníhofunkce - osvětlení - i v nejmenším zařízení může být řada dalších funkcí.Nejčastěji se jedná o hudbu.Několik melodií, které jsou aktivovány násilně (tlačítkem) nebo automaticky.Když se hudba automaticky zapne, zařízení se spustí pláčem, ukolébavka se zapne.Hudba se po nějaké době vypne.

Druhou možností je projektor.Na stropě se objevují pohyblivé nebo statické obrázky.Při pohledu na ně může dítě usnout samo.

K dispozici jsou také dětské noční svícny se zabudovanými teploměry a vlhkoměry (vlhkoměry).Pro malé děti je normální stav vzduchu velmi důležitý a schopnost kontrolovat jeho parametry není zdaleka nadměrná.Dítě nemůže být přehřáté nebo supercool a pak teploměr pomůže.S nadměrně suchým vzduchem sliznice u dětí vysychá, v nosu se tvoří krusty, což výrazně ovlivňuje dítě.„Získání“ těchto krust je pro děti jedním z nejnepříjemnějších postupů.Normalizací vlhkosti je minimalizujete.

Může být užitečné upravit intenzitu světla.Lze jej implementovat různými způsoby - v jednodušších verzích ve formě regulátoru, ve více „sofistikovanějších“ je možné provést dotykové nastavení (dotykem prstů).