Výběr podkroví pro děti

Nedávno se objevilo mnoho nestandardních řešení v nábytku.Pokud dříve mělo jen málo paland, dnes je zde také dětské loftové lůžko s různými konfiguracemi a různými typy.Z hlediska úspory místa v místnosti - ideální volba, ale s pohodlím obsluhy mohou vyvstat otázky.

Jakou výšku

Podkroví dětské postele může mít různou výšku:

 • průměrná výška (pro postel) je, když je lůžko asi 1 metr od podlahy;
 • vysoký - je ve výšce 1,5 metru nebo více.

Průměrná výška je vhodnější pro děti ve věku 10–12 let.A to nejen proto, že rodiče nejsou tak vystrašení, že dítě může spadnout.Spíše kvůli okamžikům komunikace před spaním.Takové děti stále umožňují rodičům, aby je chránili na noc, objímali, četli pohádku, mluvili o něčem.To ve výšce 1,6 metru nebude fungovat.V každém případě nebudete plně komunikovat ... Ale na nízké (relativně) posteli si můžete sednout a vést celý večerní rituál.

Postel v podkroví může být střední výšky - lůžko je ve vzdálenosti jednoho metru odpodlaha (nebo podobně)

Pod postel výškou metru neuložíte stůl ani nevykonáte práci ani místo na hraní.Ale pak je celá oblast vybudována s policemi, zásuvkami, skříňkami, do kterých se vejde spousta věcí.

Teenageři již téměř takové svobody nepovolují.Jsou už příliš staří.Pro ně bude ideální loftové lůžko ideální místo.

Loftová lůžka jsou z hlediska jejich údržby nepříjemná: dokonce i vytváření postele je problematické a výměna ložního prádla je také nepříjemná.Mnozí jsou však připraveni se s těmito nedostatky vyrovnat kvůli ekonomice meta.Druhý, nejnepříjemnější okamžik, se projevuje během dětských nemocí.Pokud existuje nouzová varianta - dítě může být převedeno nižší k uzdravení.Pokud to není možné, maminka bude muset skočit nahoru /dolů, což je někdy únavné.

Výška stropů je jedním z určujících parametrů při výběru podkroví.

Další bod: výška stropů.Od lůžka s matrací až ke stropu by měla zůstat alespoň 80-90 cm, což je minimum, které vám neumožňuje praštit hlavu.A pak, s takovou výškou ke stropu, je vzduch nad - „ne příliš“ - horký a dusný.Problém může být vyřešen pečlivě promyšleným ventilačním systémem, a pokud neexistuje, pak alespoň pravidelným větráním.

Konstrukce, typy, materiály

Stejně jako u jakéhokoli jiného nábytku může být podkrovní postel ve třech verzích: dřevěná, z dřevotřískové desky, kovová.K dispozici jsou také kombinované možnosti - dřevěný rám, skříně, police z dřevotřísky nebo MDF.Kovové konstrukce se s největší pravděpodobností setkají - z nějakého důvodu to není nejoblíbenější varianta, i když neexistují žádné stížnosti na jejich sílu.

Dále zvažujeme strukturální prvky a jejich odrůdy, které mohou být důležité.

Žebřík

V mnoha ohledech je pohodlí používání postele určeno schody (a také mírem rodičů).Okamžitě zvažte, jaké kroky lze provést:

 • Z kulaté kovové trubky (obvykle pochromované).Trubka je samozřejmě odolná, ale její povrch je hladký a kluzký.Pro malé děti to může být problém.
 • Z dřevěných prken malé šířky.Tato možnost není také pro malé děti.
 • Z širokých prken.To je už lepší.Vezměte prosím na vědomí, že noha dítěte by měla být zcela (a pokud možno s malým okrajem) umístěna na schod.

Kromě toho existují různé formy schodiště.Nejnebezpečnější - svisle vycpaná prkna (boční nebo přední - nezáleží).U chlapců středního školního věku a starších to není problém.Také pro sportovní mladé dámy.Pro ostatní si vyzvedněte další návrhy.

Jeden nad druhým není příčný nosník vhodný pro každého

Je mnohem výhodnější, když má schodiště sklon.Mohou být s nebo bez zábradlí.S zábradlím je nejbezpečnější možnost, ale zabírá hodně místa a není vždy možné „vstoupit“ do takového žebříku.

Šikmé schodiště je určitě výhodnější, ale zabírá hodně místa

Je výhodné, pokud místoumožňuje

Na straně jsou stále velké žebříky připevněny žebříky.Zabírá to samozřejmě ještě více místa, ale tak, aby nezmizlo, tak jsou schovány pod schody.Můžete do nich vložit věci nebo hračky.

Krabice jsou skryty pod schody

Pro ty, kteří mají dvě nebo více dětí, je často nutné nějakým způsobem zablokovat přístup k mladším.Naučí se rychle stoupat nahoru, ale klesání je problematické.Zajímavá varianta - schodiště rozděleno na dvě části s plošinou.

Schodiště s plošinou

Tato konstrukce je obecně bezpečnější: snáze se zvedá a klesá.A bariéra pro děti je také snadno realizovatelná - můžete dát například dveře.

Zde si přečtěte, jak si udělat loftové lůžko vlastními rukama.

Co se nachází níže

Jak jste viděli na fotografii, postýlka v podkroví v přízemí může mít:

 • pracoviště;
 • hřiště;
 • skladovací systém - skříňky, police, zásuvky;
 • pohovka.

Existují také kombinace nebo, jak se říká, multifunkční postele - pod lůžkem je skříň s hracím prostorem nebo pracovištěm.Je velmi výhodné, když existuje spousta skříní a zásuvek.To je skvělé řešení pro úsporu místa v malé místnosti.Na takové modely nejsou téměř žádné stížnosti.

Postýlka se zásuvkou pro podkroví

Může se stát, že se jí nebudou líbit plnící skříňky (několik polic, ale dostatek prostoru pro věci na věšácích, které mají děti)obvykle není příliš velké množství).Ale můžete to zopakovat nebo si objednat vlastní (pokud společnost takové příležitosti poskytuje).Ale samostatně instalovat několik polic nebo drátěných košů na prádlo bude mnohem levnější.

Zde si přečtěte, jak navrhnout chlapecký pokoj.

S pracovištěm

Poměrně oblíbenou možností je podkrovní lůžko s pracovištěm.Chcete-li ušetřit místo - je to skvělá volba, ale existuje jedna „ale“.Podle doporučení pediatrů by plocha měla mít variabilní výšku - roste s dítětem.U těchto návrhů taková možnost neexistuje.Abych byl upřímný, stoly jsou také zřídka výškově nastavitelné.Je tedy na vás, zda tento argument přijmout nebo ne.

Postel v podkroví s pracovištěm

Dalším bodem je, že na stole takového pracoviště je velmi malé sluneční světlo.Můžete samozřejmě uspořádat dobré umělé osvětlení, ale není to vždy plnohodnotná náhrada.Dalším řešením je vložit světlo z okna do pracovní desky.

Řešení problému se světlem))

Existují také modely s výsuvnou tabulkou.Tato možnost bude vyhovovat mnoha - kompaktní a docela pohodlné.

S výsuvným stolem na kolech

A další varianta podkrovního lůžka s pracovní stanicí níže (horní deska stolu je rovněž zasunitelná)

S hracím prostorem

Obvykle nejsou problémy s umístěním hracího prostoru na první úroveň.Může být vyrobena po obvodu ona-dvapolice, na které lze ukládat oblíbené hračky.Ale takové police jsou obvykle málo.Pokud nemáte kam ukládat hračky, můžete dokončit nebo umístit krabice na police, ve kterých jsou hračky již umístěny.

Hřiště může mít několik polic

Loftové lůžko s hrací plochou pro chlapce

Jednou z možností výbavy - dětská postel je podkroví se skluzavkou.Obvykle jde o součást hřiště, ale jsou zde i skříňky.Existuje mnoho možností ...

Podkrovní lůžko se skluzavkou je oblíbené u dětí

Možnost s dětským hřištěm se snadno promění v postel s domem.K tomu stačí vyrobit zdi a je to možné z textilie.To výrazně zvyšuje zájem dětí a mohou trávit dlouhou dobu ve hrách.A pokud dáte osvětlení dovnitř nebo vložíte lampu (je to lepší s LED diodami z baterií nebo akumulátorů - není tam žádné sklo a elektřina), pak dům vezme děti na dlouhou dobu.

Zde je popsán vývoj interiéru dětského pokoje.

S pohovkou

Podkroví s vestavěnou pohovkou není běžné - získá se celkový nábytek.Takové možnosti jsou již pro teenagery.Druhé lůžko (a třetí, je-li rozkládací pohovka sklopná) lze použít buď pro druhé dítě, nebo jako rezervu v případě, že dorazí příbuzní.A teenageři se obvykle používají pro setkání s přáteli /přítelkyněmi.

S pohovkou pod

Pokud si přejete, najdete variantu s malou pohovkou na boku a několikapolice naproti.Tato možnost je dobrá, pokud neexistuje samostatná mateřská školka a pod ní je oplocen pouze roh v pokoji rodičů.

Zajímavá možnost

Multifunkční postele pro teenagery

Jedná se o kombinované možnosti - postel + skříň + pracoviště.Rozložení se může lišit.V této možnosti se musíte nejprve podívat na rozměry a jak se celá struktura vejde.Tyto možnosti již mají poměrně stabilní výšku kotviště - asi 1,6 - 1,7 metru.V opačném případě bude dospívající níže nepříjemné.

Se skříní a výsuvným stolem

Konstrukce schodiště se liší hlavně

Existuje celá minipokoje na dvou úrovních.

Mini-pokoj s šatnou a pracovním prostorem

Mezi nízkými rozkládacími postelemi jsou také modely s šatní skříní a pracovním prostorem.Vezměte prosím na vědomí, že na fotografii níže jsou kroky provedeny jako samostatná struktura, kterou lze také rozšířit /zasunout.

Kroky se také posouvají v

Provozní zkušenosti

Součástí problémů, které mohou nastat, je obtížnost obsluhy a komunikace -již popsáno výše.Ale je tu ještě jeden bod - udržitelnost.Při značné výšce je konstrukce poněkud roztřesená.A protože děti jsou skvělé fidgety, byly chvíle, kdy otočily postele.Proto doporučení:

 • okamžitě zesilují všechny spoje a upínací přípravky a přidávají kovové desky, kdykoli je to možné;
 • vymyslet, jak upevnit postel ke zdi (pevně a bezpečně).

Další bod: někdy nestačí standardní výška zábradlí.Pro vlastní klid můžete zvýšit zábradlí.Opět je to ze zkušenosti - děti padly ve snu ... Ze stejné série - přidejte zábradlí k žebříku nebo je zvýší.

Čtěte zde o palandách (dvě lůžka).

Photo Ideas

Celá sada nábytku s podkrovím

Věnujte pozornost žebříku: zásuvky jsou neobvykle vyrobeny - ne v rovině schodů, ale v jejich boku

Dřevěná postel-Loft s pracovním prostorem níže v klasickém stylu

Varianta vyrobená z kovu je vhodná pro styl minimalismu, moderního nebo high-tech

Racionální využití prostoru - rohová police + boční skříňka

Zajímavá možnostplocha))

​​

Postele pro dívky

Funkční verze

Další možnost s výsuvným pracovištěm