Výběr tapety v obývacím pokoji

Chcete-li vytvořit kompletní krásný interiér, musíte správně navrhnout stěny.Jak si vybrat tapetu do obývacího pokoje, jaké barvy a pro které pokoje, jak je kombinovat, to vše se spoustou fotografií - přečtěte si o tom vše.

Jak vybrat barvu

Tapety do obývacího pokoje jsou vybírány na základě několika kritérií najednou.Především jde o styl interiéru, stávající nebo plánovaný nábytek a barvu čalounění.Pokud je nábytek saturovaný a podlaha je tmavá, stěny by měly být světlé.V tomto případě je interiér světlejší.Protože tmavá podlaha vizuálně snižuje výšku místnosti, můžete si vybrat tapetu se svisle uspořádaným ornamentem nebo pruhy.

Pokud je podlaha tmavá, je lepší použít světlé tapety

V obývacích pokojích se světlou podlahou neexistují žádná taková omezení.Stěny mohou být tmavé nebo světlé, se vzorem nebo rovinou.

Je lepší nalepit tmavou tapetu na jednu ze stěn

V tomto případě je třeba vzít v úvahu velikost prostoru a jeho osvětlení.Pokud je místnost malá a dokonce směřuje na sever, jsou tmavé barvy kontraindikovány.Vyberte si světlý odstín teplého tónu vhodný pro gamut - barvy mléka, smetany, trochu s růžovým nádechem, zlaté odstíny.

Teplé odstíny jsou vhodné do obývacích pokojů s výhledem na okna.na sever nebo na západ

Tapeta, která má mírně lesklý povrch, činí místnost mnohem světlejší.Pro tento účel se jim říká sítotisk nebo satén - lesk hedvábí.Obrazy s efektem stříbření nebo zlacení dávají jasnější odraz.Pokud váš obývací pokoj nemá „královskou“ velikost, pak by taková lesklá zeď měla být jedna, jinak se objeví „rakevský efekt“ - velmi stísněný upchatý pokoj.

Světlý lesk usnadňuje osvětlení místnosti

Trochu odlišná barva - pro malý obývací pokoj s výhledem je vhodný teplý stín.západ nebo sever

Studená šedá - další pocity

Pokud mluvíme o obecných trendech, tapety do obývacího pokoje častějiVyberte si neutrální barvy.Tato možnost je univerzální - pod ní můžete vyzvednout jakékoli doplňky, textilie.Pokud stěny slouží pouze jako pozadí, je snadné změnit nudný design.Vyměňte textilie, osvětlení, použijte nové příslušenství, získejte nový vzhled.Pokud jsou stěny jasné, jednoduše se nedostanete.Musí se lepit.

Zde si přečtěte, jak správně přilepit tapety.

Neobvyklé možnosti

Neobvyklé pohledy na tapetu v obývacím pokoji z bambusu nebo korku.Eko-styl se navíc stává stále populárnějším.Jsou ideální pro interiér v orientálním stylu, ale pro moderní se mohou stát vrcholem.

​​

Bambusové obklady dobře zakrývají nepravidelnosti stěn

Z natřeného bambusu může být jedna zeď

Materiáldiktuje styl

V mnoha módních interiérech jsou oblíbené cihlové nebo kamenné zdi.Není nutné pokládat dlaždice ani omítat omítku.Můžete použít texturou tapetu vyrobenou z pěnového nebo těžkého vinylu.

Tapety na zdivo v obývacím pokoji

Velmi dobře napodobují cihly a zdiva různých typů.Vizuální rozlišení od skutečné zdi je obtížné.

Cihla nebo zdivo - nejnovější móda v designu obývacího pokoje

Tapeta s obrázkem v interiéru obývacího pokoje

Stěnyv barvách charakteristických pro módní styl Provence.Pokud vidíte svůj obývací pokoj takhle, hledejte možnosti pro květinový ornament.V ideálním případě je žádoucí najít textilie, které opakují vzor na stěnách, nebo vyzvednout látku v jedné z barev dostupných na tapetách.Můžete se tak vyhnout různorodosti a dosáhnout harmonického zvuku interiéru.

Nábytek a textil jsou vybírány tak, aby odpovídaly barvám a /nebo pozadí

Klasické květiny na béžovém pozadí

Květiny na tapetách mohou být v interiéru moderního stylu.Pouze v tomto případě jsou grafičtější a stylizovanější.Sledováno na neutrálním pozadí s jasnými tahy.

Styl je jiný, princip výběru tapet je stejný: barvy by se měly opakovat v čalounění, doplňcích nebo v textilu

Světle žluté květy v obýváku v secesním stylu

Přečtěte si o populárních stylech při dekoraci místností, které jsou vlastní jejich barevnému schématu.

Kombinovaná tapeta do obývacího pokoje

Nejnovějším trendem při navrhování stěn v místnosti je používání různých typů tapet.Nazývají se také společníci a příjem je kombinace.Už jste viděli mnoho příkladů.Protože tento směr je relevantní, je velmi často používán.

Existuje několik různých přístupů ke kombinaci tapet.Nejběžnější je kombinace hladkých stěn (texturovaných nebo ne) s velkým ornamentem.Vyberou tedy jednu stěnu, která je v interiéru centrální.Tuto techniku ​​lze použít, pokud potřebujete odvrátit pozornost od něčeho.

Klasickým trikem je vylepšení zdi

Možnosti změny hlavní barvy vypadají dobře.Například bílá lilie na tmavě šedém pozadí a opak je šedý na bílém pozadí.Klidnější se používají na větším povrchu, ty světlé se používají na menším.

Doprovodné tapety v kontrastní verzi - černé a bílé

Dalším způsobem kombinování je několik svislých pruhů různých šířek rozložených po dvou nebo třech stěnách.

Svislé pruhy rozmístěné po stěnách

Existují také kombinace tří tapet.V tomto případě je nejčastěji soubor následující: prostý + pás + květinové motivy.V tomto případě existuje spousta možností.

Kombinace tří druhů tapet v obývacím pokoji

Kombinování různých grafických tapet v obývacím pokoji

Další informace o metodách kombinování tapet ao účincích, které tato metoda dává, si přečtěte zde.

Foto tapety

Kdysi dávno se takové módní téma znovu vrací: fototapety se opět staly populární.Pouze úroveň tisku je již jiná.Moderní technologie umožňují přenášet jakoukoli fotografii na papír a velkoformátový tisk - tisknout vše na jeden list.Takže žádné klouby a fotografická čistota nevytvářejí 3D efekt.

Městské krajiny se častěji používají v novovzniklých interiérech.Noční metropole vypadá nejpůsobivěji, ale černobílé možnosti nejsou o nic horší.

Městské téma je pro

Černobílé nástěnné malby na stěnách obývacího pokoje nesmí být menší nežvelkolepé

Druhým často se setkávaným tématem je příroda, krajina.Velmi často můžete vidět les v různých ročních obdobích, různých druzích a zemích.

Úplný pocit přítomnosti

Podzimní les pomáhá relaxovat

Cesta v bambusovém lese ...

Dalším populárním motivem jsou květiny.Ve fotografickém nebo grafickém provedení pro různé styly.

Krásné květiny vytvářejí romantickou atmosféru

Pro rychlé interiéry, grafické tapety

Fotografické nápady
)