Vybereme míchačku pro dům, chaty + recenze

Pro udržení pořádku, i v malém prostoru, je stále zapotřebí beton: nalít sloupy na plot, hnětit maltu na zdivo, naliet základ pod altán, přístřešek, baldachýn, nalít desky pro chodník ... ale existuje mnoho domácích prací.Zasahovat do žlabu je fyzicky dlouhé a těžké.Proto mnoho lidí přemýšlí o koupi míchačky betonu.A pokud je seriózní stavební projekt před námi a není na co myslet - tento nástroj je prostě nezbytný.Stačí říci, že roztok dobře připravený v míchačce betonu je o 50% silnější než ruční roztok (se stejným složením složek).Zbývá jedna věc: zvolte míchačku betonu.

Návrh míchačky betonu

Pro výběr míchačky betonu se musíte seznámit se základním designemiyami.Existují dva typy směšovačů: nucené hnětení a gravitace.Nucené sestávají z pevné nádrže, uvnitř níž se otáčejí lopatky směšovače.Díky konstrukčním prvkům pracují pouze s řešeními - bez velkého agregátu vyžadují také výkonnější motory,a v důsledku toho spotřebovávají více elektřiny.To vše vede k tomu, že je používají hlavně profesionálové.

Míchačka na beton typu

Míchačky betonu na gravitaci jsou vhodnější pro vývojáře a domácnosti.Jedná se o sudovitý kontejner, uvnitř kterého jsou svařované lišty.Tento kontejner se otáčí kolem své osy, může měnit polohu vzhledem k obzoru.U nakloněné nádrže dochází k nejintenzivnějšímu míchání.Tato konstrukce umožňuje vyrobit maltu (cement + písek) i beton (cement + písek + štěrk nebo jiné velké kamenivo).

Gravitační míchačka na beton (jedna z mnoha možností)

Existují dva typy pohonů - převodovka a korunka.Převodovky jsou spolehlivější, ale jejich oprava je velmi složitá a nákladná.Pokud se náhle takové míchadlo náhle zlomí, je snazší koupit si nové.Koronální struktura se lámá častěji, ale nahrazení koruny je věcí několika hodin a relativně malého množství peněz (1 000 - 2 000 rublů, v závislosti na materiálu koruny).To vše vedlo k popularitě míchaček gravitačního betonu.

Míchačka betonu s převodovkou má obvykle charakteristickou konstrukci - motor je pod dnem nádrže

Co je třeba hledat při výběru míchačky korunkového betonu

Výběr jakéhokoli nástroje není snadný úkol.A v míchačce na beton existují tři různé jednotky, které ovlivňují výkon a trvanlivost: lůžko, nádrž a motor.A musíte vědoměvyberte všechny tyto parametry a také vezměte v úvahu spoustu nuancí.Poté bude snadné vybrat míchačku na beton.

Nádrž na šarži (hruška)

První věcí, kterou se má rozhodnout, je objem nádrže na šarži.Rozsah je velmi velký: od 30-40 litrů do 200-300 litrů.Nejoblíbenější mezi vývojáři jsou míchačky na beton o objemu 130 - 160 litrů.Ale to zdaleka není dogma.Někdo dává přednost dvěma míchačkám na beton o objemu 80 litrů místo jednoho velkého.Obecně však pro domácí použití nebo rozdávání nakupují s takovými nádržemi hlavně míchačky betonu.Jsou optimální z hlediska produktivity, hmotnosti a umožňují jak objemnější práci - odlévací základy, tak i skromnější - betonování plotových sloupků nebo míchání malty pro zdění atd.

Konstrukce míchačky na betonové koruny

Při rozhodování o velikosti nádrže mějte na paměti, že ve skutečnosti obdržíte beton přibližně polovinu deklarovaného objemu.Jde o to, že za míchání musí být kontejner nakloněn.A čím hustší řešení potřebujete, tím větší je úhel náklonu - stojící míchačka na beton míchá téměř nic.Říká se tomu gravitační, protože řešení ulpívá na stěnách nakloněné hlavně, je zachyceno čepelí a poté, pod vlivem gravitace, padá.Tak dochází k míchání.Je zřejmé, že nakloněný kontejner nenabízíte úplně - polovina vypadne.Konkrétní velikost zátěže je stanovena později, při práci.A můžete se zaměřit na médiumúdaje: tlustý beton bude asi 50% z celkového objemu, více plastu asi 65%.Řešení je ještě menší (v důsledku přítomnosti drceného kamene se lépe mísí beton).

Když již zvolíte míchačku betonu „živou“, věnujte pozornost tloušťce stěn nádrže.Čistý obchod, což je lepší - silnější stěny.Ale tlustá zeď je zvýšená hmotnost.Musíte se tedy rozhodnout, což je důležitější - snadnější pohyb nebo spolehlivější tank.

Výkon motoru

Jakmile se rozhodnete pro hlasitost, musíte se rozhodnout, jaký výkon vám bude motor vyhovovat.Ve skutečnosti závisí výkon motoru také na tom, kolik betonu získáte najednou.Čím silnější motor, tím těžší je nádrž, kterou dokáže roztočit.V průměru to lze považovat za následující:

 • na 170 litrů, optimálně 750 W;
 • na 130 litrů - 500 V.

  Údaje o objemu a objemu nádrže

Na tato čísla se můžete zaměřit přibližně.V každém případě, pro dlouhodobý provoz motoru, je nutné spustit míchač betonu prázdný, nebo téměř prázdný - s velmi malou hmotností.A nahrajte komponenty do již fungujícího.Mnoho z nich uvolní dávku bez zastavení práce.To je také správné a přispívá to k delšímu provozu.

Materiál ozubených kol a korunek

Zařízení by mělo být jednoznačně vyrobeno z kovu, možná z litiny, ale ocel je lepší.Dbejte také na hřídel, ke které je připojeno hnací kolo.Měl by být dostatečně silný (některé levné čínské modely mají velmi tenkou šachtu) a také velmi malévůle.Čím je menší, tím lepší.

Existuje debata o tom, který materiál je z koruny lepší.Koruna jsou zuby po obvodu hnětací nádrže, pro kterou pás přiléhá.Jsou vyrobeny z oceli, odolného plastu (polymery) a litiny.Nejběžnější jsou litina nebo polymer.Pokud věříte svým pocitům, litina by měla být silnější.Ale ve skutečnosti polymer není přinejmenším spolehlivý a odolný.Svědčí o tom téměř všichni majitelé míchaček na beton s plastovou korunkou.Ve prospěch polymerů existuje několik dalších důvodů:

 • Plastová korunka stojí méně než 1000 rublů a mění se po několik desítek minut.Litina je třikrát až čtyřikrát dražší.
 • Míchačky betonu s plastovým korunovým pracovním tišičem občas než s litinovými nebo ocelovými zuby.

  Návrh míchačky na betonové korunky

Ale stále si musíte vybrat.A pokud vaše polymery nevyvolávají důvěru, nakupujte s litinovými nebo ocelovými zuby.

Několik provozních doporučení, která prodlužují životnost koruny z jakéhokoli materiálu:

 • Koruny jsou pletené kvůli písku, cementu a prachu, který na ně dopadá.Chcete-li je chránit, můžete si vyrobit hledí (například z gumy), které tyto zuby zakrývá.
 • Pravidelně čistěte hroty suchým, čistým kartáčem.
 • Nestříkejte je ničím.Mazivo namazané pískem je vynikající brusivo a je zaručeno, že odstraní jakýkoli materiál.

Rotační zařízení

Jak již bylo uvedeno, při práci s míchačkou betonu je často nutné vyměnitpoloha nádrže.Je vhodnější, když je otočný mechanismus vytvořen ve formě kola, spíše než páky.Také věnujte pozornost počtu pozic v nádrži.Čím více z nich, tím snazší bude vybrat režim.

Je vhodnější použít, pokud je otočný mechanismus vyroben spíše ve formě kola než páky

Konstrukční detaily

konečně vybrat míchačka na beton, obrátíme se na podrobnosti návrhu:

 • Betonová nádrž je instalována na loži.Postel musí být pevná a stabilní.
 • Míchačka na beton se často musí pohybovat po místě.Většina modelů má kola.Je zřejmé, že čím větší jsou, tím snazší bude přetáhnout ji z místa na místo.
 • Tvar lopatek uvnitř nádrže.Jen svařované i desky nejsou dobrou volbou, lépe - zakřivené.
 • Materiál krytu motoru.Je vyroben z plastu nebo lakovaného kovu.Kov je samozřejmě spolehlivější, ale není to běžné.

Jak si vyrobit míchačku na vlastní ruce, přečtěte si zde.

Ceny a kvalita

Obecně se jedná o všechny hlavní body, které vám pomohou vybrat si míchačku přesně podle vašich potřeb a požadavků.Stále existuje otázka ceny.Stejně jako u jiných produktů existují tři kategorie:

 1. Levné čínské míchačky betonu.Pokud budete věnovat pozornost všem výše popsaným detailům (zejména tloušťce vůle hřídele a převodovky, jakož i tloušťce kovu nádrže), je docela možné, že budete mít štěstí a bude fungovat bez poruch.V extrémních případech bude nutné brousitopotřebované díly.Hlavní věc je, že by měla být opravena.Nejlepší možností je, pokud najdete model s výměnou za záruční dobu.To se také stává.Obvykle všechny "ostění" vyšplhají v prvním roce, takže volba je opravdu dobrá.
 2. Ruské značky za střední ceny.Obvykle docela spolehlivý, možná trochu nemotorně vytvořený.Docela populární skupina mezi těmi, kteří se snaží získat spolehlivé vybavení za rozumné peníze.
 3. Evropské značky.Všichni jsou v pořádku, s výjimkou ceny a skutečnosti, že problém s náhradními díly není vždy snadno vyřešen - musíte čekat několik týdnů, než bude doručen ten správný.Ale musím říci, že jsou nejspolehlivější.

Recenze

Výběr míchačky betonu podle parametrů není vše.Stále je nutné určit značku, a to lze provést hlavně prostřednictvím recenzí.To je jediný způsob, jak získat představu o tom, jak spolehlivé či nikoli jsou jednotky konkrétního výrobce.Existuje příliš mnoho značek míchačů betonu a je jednoduše nereálné podávat recenze pro každou značku.Shromáždili jsme nejoblíbenější kvůli optimální kvalitě a ceně.

SBR Lebedyansky Zavod

Rozhodl jsem se ušetřit peníze, když jsem je koupil, a koupil jsem míchač na beton BSM (nepamatuji si, která čísla).Při velké chybě.Vybral jsem si malý objem - něco o 50 litrech.Musel jsem hnětat často.Nefunguje, ale kontinuální mouka.A stále se mi ten design nelíbil: bylo těžké otočit i malou nádrž plnou malty.Pak také buben spadl.Svařováno třikrát a poté zakoupenonový - závod SBR Lebedyansky.Objem již vzal 130 litrů, ale mohl být i více.Funguje to 5 let.Zatímco nedošlo k žádné opravě.

Dvě, jak se zdá, téměř identické struktury, ale BSM je obtížné převrátit

Ne každý mluví o míchačích betonu SBR.Existuje negativní zkušenost.

Koupil jsem SBR-170 (350 $).Po 10 dávkách malty (nikoli konkrétní, ale malty) bylo sedadlo na plastové kladce lapováno.Koupil jsem novou kladku (asi 8 $), postavil ji, dost na dalších 10 hnětení.Sundal hřídel a převody, dal je otočným strojům, aby broušili ocelovou hřídel a vložili převody na klíče.Během práce Tokai koupil český mixér - o 70 dolarů dražší než SBR.Kladka je také plastová, ale s větším průměrem.Doposud problémy - řemínek se našrouboval.Oba mají litinovou korunku, je nutné sledovat její čistotu.Mimochodem, SBR byl znovu oživen také tím, že nahradil kladku provizorní kladkou a lepšími podvozky.Mám tedy k tomuto míchačce negativní postoj.

Existují také kladné recenze na stejný RBU v závodě Lebedyansky:

7 let jsem oral míchačku betonu v závodě Lebedyansky.Nepamatuji si značku a objem, ale něco víc než 100 litrů.S tím nejsou žádné problémy.Jakmile byl základ nalit od 7 do 23 hodin.Pluh téměř bez přestávky a nic, vydržel.Během této doby byl malý motor na motoru zbořen, ale zatím to funguje.

Jak vidíte, situace je nejednoznačná.Existují dvě možnosti.Prvním je nestabilní kvalita tovární výroby, druhým je nesprávná činnost míchačky betonu (počínaje naloženou nádrží, nikolizásilka v předení).

ProRab (Foreman)

Ne vždy „levné“ - to znamená nutně špatné.Například předák hovořil velmi pozitivně o velmi levné řadě míchaček na beton.To neznamená, že tento nástroj nemá žádné nedostatky.Existují, ale nejsou kritické a jednoduše na ně zavírají oči, protože cena je velmi nízká.

Koupil jsem si levný čínský míchač Foreman (PRORAB) ECM 125. Sezóna fungovala.V zásadě jsem měl štěstí.Pluhy normálně.Prostě nedám plnou zátěž, hodím o něco více než polovinu a někdy musím tlačit rukou.První strach.Skoro se neotočila, ale ukázalo se, že napětí bylo 120 - 140 V. Dal jsem stabilizátor, šlo to dobře.Celá nadace již zaplavila, a to je pod 55 tun, takže pracovala se svými penězi (asi 180 $).Na začátku byly nějaké potíže: Musel jsem si napnout pás, protože to skoro viselo.Ale protože je vše přišroubováno, uvolňuje se upevnění motoru a plošiny, ke které je připojeno, je vše nastaveno tak, aby napětí bylo dokonalé.Utáhl šrouby, dobře je utáhl a to je vše.

Ruler Foreman

Mám ProRab 160. Pracuje již více než rok.Během této doby nalil základ pro stodolu, vyhříval podlahy v domě a neustále vyráběl maltu pro zdivo.Získá se celkem 30 kostek.Teprve nedávno se u zubů začalo něco štěkat, ale ještě se nezastavilo.Obecně jsem ve službě viděl téměř nové, dokonce i s nelepivým nátěrem - jejich motory jsou v plamenech.Takže někdo má štěstí.

Zřídka si beru levný nástroj, ale na základě recenzí jsem koupil míchačku na beton v LeroyForeman.Navzdory laskavosti to funguje dobře.Zastavit lze pouze při plném zatížení.Přizpůsobil jsem se a nenaložil jsem ho úplně, a když se domnívám, že motor sotva tahá, při vykládání mě trochu tlačí rukou.Toto je již na stroji a nevznikají žádné problémy.Hluk je samozřejmě skvělý, ale také se to opravdu neobtěžuje a je také vhodné, aby si dala čas na vychladnutí - asi 10-15 minut.Protože pracuji „v jedné ruce“, pak je pro mě takový režim přirozený.

Obecně jsou recenze pozitivní.Existují určité nevýhody, ale jsou odstranitelné.Skvělá levná volba pro dům nebo chalupu.

Profmash

Souhrnně lze říci, že míchačky betonu v závodě Profmash jsou spolehlivé, ale těžké a ne vždy vhodné je provozovat.Některé modely mají přezdívky: Maxim, Boomer, Hippo.Existují modely převodového a korunkového typu.Věnce z litiny nebo polyamidu.

Míchačky betonu Profmash - dobré recenze

Mám míchačku betonu Profmash B130R-MAXIM.Dobrý stroj.Nádrž je tlustá, namontovaná na kuželu, výkon motoru 850 W.Pro takový malý objem (130 l) je více než dost.Snažil jsem se zastavit tank během hnětení rukou - to nefunguje.Bylo získáno nárokované množství roztoku (80 l).Ale používám to nejen pro beton.Více krmiva do sítě.Funguje to skvěle.Co se mi nelíbí: malované bez tmelu, barva se již místy odloupla, tlačítko start /stop je nepříjemné.Musíme se ohnout a podívat se pod motor.

Dělám stavební práce a pracuji pro mětým stavitelů.Koupím si pro ně nástroj sám.Koupil jsem si B-165 a nelituji.Drží nejdéle, navzdory náročnému režimu provozu.A zachází s nimi - ne nejlepším způsobem: řešení je nalepeno - odraženo kladivem nebo kladivem.A nic.Je špatné, že těžké kolo a kola jsou malé a rozměry jsou velké - do vozu se vlévá s velkými obtížemi.Spolehlivost však potlačuje nedostatky.

Před zahájením výstavby jsem si koupil B180 Profmash.V zásadě je to normální, ale je příliš obtížné ho přenášet po webu samotném.Trvalá noha nějakého neúspěšného designu, stále se na ní držím, kola jsou malá.Stručně řečeno, doprava není činností slabých.Je stále těžké převrátit nádrž sám.S nastavením je něco špatně.Myslel jsem, že se naložím na jednu stranu a vyliju na druhou.Funguje to - nádrž nepřevracejte.Přesto se uvádí, že lze připravit 115 l šarže.Nikdy jsem neuspěl, ukázalo se, že to není více než 80 litrů.Obecně je skóre 4.

Whirlwind

Tato značka nemá nejlepší hodnocení.Co je divné, „vředy“ jsou různé.

Koupil jsem si VORTEX BM-125.Problémy začaly hned: důl pracoval 30 minut a důl se vypnul na 20. Opět to trvá 30 minut.A to zdaleka není plné zatížení.Dal jsem to na opravu, čekám na zázrak.

Toto je můj první míchač betonu BM-125 Whirlwind.Co říctFunguje to a je to dobré.Problémy však začaly během montáže.Ten, kdo to dokončil, vypadal opilý: polovina spojovacích prostředků chyběla.Musel jsem jít nakupovat, vyzvednout.Nejen to, že v těsnícím rezniku, který je umístěn mezi dvěma polovinami nádrže, jsou další otvory, ale nenutné.Musel jsem dělat nové, a voda protéká přebytkem, dokud není vše smíšené.A přesto je vytváření betonu mnohem snazší než ručně.Protože - nelituji.

Míchačka na beton Whirlwind

Mám BM 160. Po dvou měsících periodického používání se nádrž začala otáčet po nápravě.Vypadá to, že ložisko je volné.Nyní bolest hlavy - kam ji opravit.

Jak vidíte, toto není nejlepší volba.