Vyberte si koupelnu v koupelně

Koupelna je složitá místnost, pokud jde o design.Musíte pečlivě vybrat instalatérské práce a povrchové úpravy a existuje několik důvodů.Prvním je vysoká vlhkost, častý kontakt s vodou.Vyžadují požadavky na kvalitu.Druhé - všechno by mělo být pohodlné a funkční - zařízení musíte používat každý den a několikrát, aby se nepohodlí rychle dostalo na okraj.A v neposlední řadě chci, aby všechno bylo také krásné.To vše platí pro všechny koupelnové komponenty, včetně kohoutků a faucetů.Budeme mluvit o tom, jak vybrat kohoutek pro koupelnu a ne litovat.

Dnes je výběr vanových baterií velmi široký - různé typy, typy, uspořádání a dokonce i vzhled ...

Druhy vanových baterií ]

PrvníUvidíme, jak se kohoutek liší od faucetů.A skutečnost, že směšovač vám umožní získat vodu o požadované teplotě.Dosáhneme toho smícháním proudů studené a horké vody, které se vyskytují uvnitř zařízení.Faucet vám umožní získat vodu při teplotě, která je obsažena v potrubí.To je rozdíl.

Dále o typech směšovačů.Jsou to:

 • Dva ventilátory.Tuto možnost lze nazvat klasickou - dvě nápravy jeřábu,průtok je řízen počtem otáček ventilů.Na jedné straně takové zařízení umožňuje přesnější nastavení teploty, na druhé straně málokdo rád otáčí ventily.

  Dvouventilová koupelnová míchačka - klasická instalace

 • Jedna páka (označena).Teplota vody se mění otáčením jediného knoflíku.V normálním stavu může být nasměrován rovnoběžně s hubicí.Otáčením doprava nebo doleva je voda chladnější nebo teplejší.Existují modely s pákami nahoru.V tomto případě se jim říká joystick.Páka se také pohybuje doprava nebo doleva.Pákové modely neumožní přizpůsobení teploty stupni, ale snadno se změní.

  Směšovač s jednou pákou (vlajkový) vypadá modernější

 • bezkontaktní.Moderní modely, u kterých jsou zabudovány pohybové senzory.Reagují na výskyt předmětů v jejich „zorném poli“ a otevírají vodu.Jeho příjem přestane, jakmile předmět zmizí z oblasti pokrytí senzorem.Teplota vody se také mění dotykem, aktuální hodnota může být zobrazena v číslech nebo možná v barvě.Úžasné a moderní zařízení, pouze mají vysokou cenu.

  Bezdotykové sprchové baterie

 • Termostatické baterie.Liší se tím, že udržují nastavenou teplotu bez ohledu na to, jaká voda je přiváděna na vstup.Mohou také udržovat daný tlak.Tyto parametry jsou regulovány dvěmaúchyty po stranách.Pravá teplota, levý tlak.Zařízení jsou komplexní, výrazně zvyšují úroveň komfortu, jsou však drahá.

  Termostatické vanové vodovodní baterie lze rozeznat podle jejich charakteristického tvaru - mají masivní protáhlé tělo

Trochu více podrobností o struktuře a typech nejoblíbenějších faucetů -ventil a jedna páka (jednoramenná).

Ventil

Navzdory skutečnosti, že je méně vhodné používat takový mixér než mixér s jednou pákou, stále se nakupují a často.Jde o to, že tento design je velmi spolehlivý.Většina problémů souvisí s netěsností a je způsobena opotřebením gumových těsnění.V 80% případů tedy oprava směšovače ventilů zahrnuje výměnu pryžových těsnění.

​​

Zařízení jeřábové skříně v směšovači ventilů

Těsnění přicházejí do poruchy nejen v důsledku provozu.Významnou roli hraje kvalita vody.Vysoký obsah soli vede ke skutečnosti, že guma ztrácí svoji pružnost, začnou úniky.Chcete-li vyměnit těsnění méně často, můžete vložit gumové, ale silikonové O-kroužky.Hlavní věcí je najít vhodný průměr a tloušťku.

Páčka

Pákové mísiče mají zcela odlišnou strukturu.Směs studené a horké vody se odehrává v malém válci zvaném kazeta.

Zařízení směšovače s patronou

Uvnitř patrony jsou dvě desky s otvory vyříznutými v nich.Spodní deska díkypřítomnost výčnělků, nehybně zabírá s pouzdrem kazety, horní část zůstává pohyblivá a pohybuje se po pohybu páky.Otáčením knoflíku doleva nebo doprava se mění poměr horké a studené vody a jeho pohyb nahoru nebo dolů mění tlak.

Princip činnosti zásobníku

Desky v zásobníku mohou být plastové, kovové a keramické.Nejlepší jsou keramika.Jsou nejodolnější, nejméně ovlivněné vodou, mají dokonale hladký povrch, který usnadňuje jejich vzájemné klouzání, což znamená, že pohyby páky zůstávají hladké a to i po několika letech provozu.

Mnozí považují kovovou výplň (nerezovou ocel) za nejlepší, protože ocel je odolnější.Ale kov s konstantním třením a ve vodě se opotřebuje rychleji, díky čemuž se páka pohybuje silou.

Nejlevnější možností jsou kazety s plastovými deskami.Zlyhají docela rychle - s normální kvalitou pracují několik let - ale stojí trochu.Takže s jejich nahrazením obvykle neexistují žádné problémy.

Je snadné vybrat si směšovač podle typu patrony: je možné ho vzít s keramickým mísicím prvkem, ne - plast je také dobrá volba, pokud jsou patrony vyměněny.

Zařízení pákové míchačky s kulovým mechanismem pro míchání vody

Existuje jiný typ pákové míchačky - s kulovým mechanismem pro míchání vody.V nich dochází k míchání v duté kouli se třemi otvory.Dva propřívod vody (studená a horká), třetí - pro výstup je již smíšený.K tyči je připevněna tyč, pomocí které je připevněna k páce.Změnou polohy páky změníme průřez otvoru, kterým protéká studená a horká voda.Konstrukce je jednoduchá, originální, spolehlivá.Objevil se tak nedávno, rychle trh dobývá - opravy jsou zřídka potřeba.

Externě nelze rozlišit mechanismus směšovače páky, protože všechny rozdíly jsou uvnitř.Před výběrem koupelnové baterie si prostudujte její technické vlastnosti.Popis obvykle popisuje typ směšovací jednotky a materiál, ze kterého je vyroben.Pokud popis není nic takového, pak je tam plastová kazeta a máte levnou kopii.

Jak si vybrat

Jak si vybrat kohoutek pro koupelnu se sprchou z této odrůdy?Opravdu jednoduché.Pokud je to možné, nastavte termostat.Potom ze sprchy nevylévá studená nebo horká voda, ale bude mít nastavenou teplotu.Pokud to není možné, vyberte mezi zbývajícími třemi.Ve většině případů je vybrána jediná páka, za ní následuje dvouventilový a uzavírací - bez kontaktu.

Termostatická koupelnová mísa

Bezkontaktní méně oblíbený na prvním místě, protože se objevily nedávno a za druhé kvůli složitosti instalace.Na povrchu je pouze deska se snímačem a /nebo malým displejem, na kterém je nastavena teplota.Zbytek „nádivky“ se skrývá ve zdi.Taková zařízení v našem táboře jsou stále vnovinka, na trhu jich je jen málo a téměř neexistují odborníci, kteří je instalují a opravují.

Z jakého materiálu

Před výběrem kohoutku pro koupelnu se zeptejte, z čeho je vyroben.Lepší životnost - mosaz.Nerezují, mají dlouhou životnost.Ale i kdyby vám bylo řečeno, že faucet je mosaz, musíte ji držet ve svých rukou: mixér vyrobený z normální slitiny bude těžký.Značkové výrobky se obvykle liší těžkou hmotností.A to je jedno z kritérií výběru.

Levné čínské koupelnové faucety jsou lehké, i když se také uvádí, že jsou vyrobeny z mosazi.Jen ke snížení nákladů na výrobky ve slitině přidat hodně olova.Poskytuje zvýšenou tekutost, díky níž mohou být stěny tenké, výrazně snižuje spotřebu materiálu a náklady.Současně bude kvalita odlitku vysoká - bez výmolů a jiných vad.Liší se pouze barva - levná mosaz má načervenalé, zatímco normální - oranžová, možná žlutá.Kromě tenkých stěn, které se rychle rozpadají během zatloukání vodou, může být z důvodu vysokého obsahu olova nebezpečná i levná mosaz.V koupelně samozřejmě nepijeme vodu, ale takové prvky nejsou dárkem pro pokožku.

Můžete vidět barvu mosazi při pohledu dovnitř kohoutku

Lze z ní vyrobit koupelnové faucety?Z hliníku a jeho slitin, ze siluminu - levná náhrada za hliník.Některé společnosti, aby se snížila cena, jsou části součástí vyrobeny z plastu.Celý produkt je potom potažen.niklovou vrstvu, takže navenek neuvidíte žádné rozdíly.Celkovým problémem je správné pokovování niklem, jinak po chvíli začne povlak padat z plastových částí - povrch je příliš hladký, na kterém film prostě nedrží.

Způsoby instalace

Vodovodní baterie lze instalovat na zeď nebo na boční stranu vany.Tradičně jsou u nás namontovány na zeď.Dříve byla pokládka potrubí otevřená, dnes jsou skryty ve stěnách.

Tradiční způsob, jak namontovat faucet v koupelně, je na zeď

Zřídkakdy vkládáme faucety na vanu.Prozatím je to velmi neobvyklé a nedali jste jej na ocelovou a litinovou koupel - nejsou k tomu žádné otvory, ale bez profesionálního vybavení je nelze vyříznout.Akrylátové vany jsou optimální pro instalaci tohoto typu zařízení: otvory na jejich stranách se bez problémů řežou.

Instalace směšovače na palubě vany je v naší zemi nový způsob instalace

Pro tento způsob instalace existují i ​​speciální směšovače, které se skládají z několika samostatných částí - úchytů ahubice instalovaná samostatně.

Délka hubice

Nemůžete si vybrat koupelnovou baterii bez rozhodnutí, jak dlouho bude hubice.Existují pouze dvě možnosti - krátká a dlouhá.Tradičně dát dlouhé výtoky.Tato možnost byla zvláště oblíbená v sovětských dobách v malých koupelnách.V tomto případě jeden „gander“ obsluhoval jak koupel, tak i umyvadlo umístěné poblíž.Dnes to dělají velmi zřídka, ale mnoho dlouhých únikůstále považován za pohodlnější.

Dlouhá hubice se tradičně volí v bateriích ve vaně

Skutečností je, že vany zde nejsou pouze místem, kde se provádějí vodní postupy.Ve většině případů je to také technická místnost, kde umývají, shromažďují vodu atd.A je vhodnější vtáhnout vodu do kbelíků a pánví dlouhým „ganderem“.A s tím se nemůžete hádat.

Míchačky s krátkou hubicí přicházejí ve velmi zajímavých tvarech

Existují příznivci krátkých hubic.Při instalaci takového směšovače voda obvykle teče podél strany a vytváří minimální hluk, ale vodu můžete do nádrže vtáhnout pouze při použití sprchové hlavice.A dalším argumentem ve prospěch krátké hubice je modernější vzhled a zajímavější modely.S tím také nemůžete argumentovat.

Pro ty, kteří dosud nepoužívali faucet ve vaně s krátkou hubicí, jsou dobré zprávy: existují „prodlužovací šňůry“, které jsou navíjeny na krátký kohoutek, pokud jste s tím velmi nepříjemní.Je tedy na každém, aby se rozhodl, který koupelnový faucet je nejlepší.

Nejspolehlivější vodovodní baterie pro koupelnu

Jako obvykle jsou dováženy ty nejlepší vodovodní baterie pro koupelny a mnoho se sbližuje pouze ve dvou firmách - GROHE a HANSGROHE (Groe a Hansgrohe).Jejich sestava se výrazně liší designem, pracuje v různých cenových relacích.Společným znakem je vysoká kvalita a velké množství padělků.

Padělky se prodávají za nižší ceny a je jich mnoho.Navenek je můžete rozlišit, ale je to docela obtížné -musíte přesně vědět, na co se dívat (kvalita rytiny jména, barva mosazi, přítomnost vytlačeného loga společnosti na krimpovacích kroužcích pružného očka, tloušťka kovu na páce a vodovodní kohoutku atd.).Jen pro případ, že je lepší koupit značkové faucety buď na oficiálních stránkách kapání, nebo ve velkém obchodě a rozhodně ne na trhu.

Vidima (Vidima) a Ideal Standart jsou bulharské firmy.Viditelné práce ve středním cenovém rozpětí.Rozsah je široký - existují páky, ventily, termostatické modely, vyráběné hlavně v klasickém stylu.Ideální produkty Standart jsou o něco dražší, sestava je ještě širší, vzhled je modernější.V zásadě patří obě značky ke stejné společnosti, vyrábějí se pouze v různých závodech.

Nejprve si musíte vybrat koupelnu podle typu, pak věnujte pozornost vzhledu, nezapomeňte na technické body

Čínské faucety jsou také dobré kvality.Pouze nejsou zjevně nejlevnější - průměrný rozsah.Dobré recenze mají firmy Frap (Frap), Duvu (Ledme), G-Lauf-Zegor.Jako obvykle mají širokou škálu, mnoho zajímavých modelů.Při výběru pečlivě přečtěte popis a vyhledejte materiál, ze kterého je tělo vyrobeno.Rozhodně nestojí za to vzít si křemičitý.

I když se vám podaří zvolit kohoutek pro koupelnu, pro jeho dlouhodobý provoz je nutná voda normální kvality.To znamená, že v něm by neměly být žádné mechanické nečistoty.Protože buď před mixérem, nebo (což je mnohem lepší), hned u vchodu dobyt /dům dát sítka.Je žádoucí umístit dva z nich - s velkou okovou buňkou vpředu as menší stopou za ní.V tomto případě můžeme doufat, že směšovač bude sloužit po dlouhou dobu a bez problémů.