Vyberte skládací (posuvný) kuchyňský stůl

Vybavení malé kuchyně není vůbec snadné.V malé místnosti je třeba nainstalovat veškeré vybavení, umístit spoustu jídel a také najít místo pro jídelní kout.Skládací stůl může úkol usnadnit - pro malou kuchyň je to spása.

Druhy transformačních stolů do kuchyně

Za prvé, skládací kuchyňské stoly by měly být rozděleny podle způsobu práce.Existují dělníci a hosté.Při projednávání projektu skříňového nábytku je objednán skládací pracovní stůl do kuchyně.To, že je vše připraveno, je problematické.Proto budeme i nadále hovořit o transformaci modelů jídelních stolů.

Skládací stoly jsou vhodné v každé kuchyni, zejména v malém

Podle způsobu zvětšení užitečné plochy může být skládací stůl pro malou kuchyň sklopný a posuvný.Skládání je zpravidla jednodušší, levnější.V zásadě je u těchto modelů část pracovní desky připevněna pomocí kloubů.Pokud je nutné zvětšit pracovní plochu, skrytá část se zvedá /rozkládá.Tato velmi „část“ může být malá nebo velmi pevná.U některých modelů(klasická stolní kniha) skládací část je několikrát větší než stacionární část, v jiných je to jen malá část pracovní desky

Existují dva typy posuvných kuchyňských stolů.V prvním případě dochází k nárůstu plochy v důsledku skutečnosti, že „expandéry“ nebo „rozšíření“ jsou instalovány ručně mezi rozšířené části pultu.Tyto modely stojí trochu.Existují také jejich mechanizovaní bratří, ve kterých celý proces probíhá působením mechanismů, vše, co je třeba udělat, je vytáhnout nebo tlačit na určité místo.Tyto modely jsou dražší.Někdy mnohem dražší.

Knižní stoly

Jedním z nejjednodušších a nejspolehlivějších typů skládacích kuchyňských nebo jídelních stolů je knižní stůl.Byly populární v dobách SSSR, ty jsou i dnes mírně upravené.Myšlenka je, že část pracovní desky visí na pántech.V případě potřeby se prodlouží další noha a „visící“ část se změní na „normální“.

Tabulky sovětských časů ve smontovaném stavu byly něco jako noční stolek.Pracovní deska byla úzká, skládací části po obou stranách visely téměř k podlaze.V této verzi stál nábytek před příjezdem hostů.Na něj bylo možné položit jen pár váz nebo ozdobných „věcí“.Dnes existují takové modely, ale existují i ​​jiné - s malými skládacími „křídly“, které lze namontovat na jedné nebo obou stranách, mohou být pravoúhlé nebo mít zaoblené hrany.

Skládací stolek pro malou kuchyň v několikavarianty

Obecně má tabulka u stolu dnes mnohem více možností.Vyberte si.Pokud potřebujete pouze stůl pro hostování velkého počtu hostů, je to pro vás klasická volba.Pokud potřebujete funkční jídelní skládací stůl pro malou kuchyň s možností zvětšení, podívejte se na další možnosti.Na obrázku je několik kusů.Ten uprostřed je dobrý, pokud jej položíte na zeď tak, aby na pravé a levé straně byl prostor.Ten úplně vpravo bude dobře v rohu, ale nejvíce vlevo je klasická verze s velkými „křídly“.

Podobný skládací stůl pro malou kuchyň je dar z nebes.Je-li složen, je funkční a vejde se do něj jedna nebo dvě osoby.Pokud je třeba oblast zvětšit, „křídla“ se zvednou několika pohyby.

Skládání s otočnou deskou stolu

Další zajímavý model, který umožňuje zdvojnásobit velikost stolu.Dva naprosto identické kusy pultu jsou spojeny pomocí speciálních smyček.Je-li třeba stůl rozšířit, otočí se pracovní deska o 90 ° v horizontální rovině.V této poloze spočívá na polovině rámu.Druhá část pracovní desky je položena na volné sedadlo.

Skládací kniha pro malou kuchyň s otočným mechanismem

Mechanismus je jednoduchý a spolehlivý, funguje roky.Ale musíte si pamatovat, jakým způsobem otočit, který úhel (můžete mírně zatáhnout, zkontrolovat) a sklopit část pomalu a opatrně.

Rozkládací kuchyňský stůl

Posuvné modely se liší v tom, že pracovní deska je rozdělena na dvě části.Pokud je zatáhnete, budou podél vodítek posunuty do stran a do prázdného prostoru jsou nainstalovány další části pracovní desky.Jak již bylo uvedeno, „expandéry“ můžete nainstalovat ručně, ale existují i ​​speciální mechanismy.

Kolik si můžete sami zvýšit stůl

Takové modely byly známy také během sovětské éry, nelišily se však v rozmanitosti.Byla ještě jedna další deska, která zvětšila plochu stolu asi o 1/3.V moderním provedení existují modely, ve kterých můžete nainstalovat další dvě desky.Jeden „expandér“ nebo dva, které můžete dát - rozhodnete (na fotografii výše).Taková svévolnost je však možná pouze u jednoduchých modelů bez mechanismů.

Posuvný model jiného typu

Existuje skládací stůl pro malou kuchyň s odlišným transformačním mechanismem (na obrázku výše).V tomto provedení se střední část nepohybuje a dvě poloviny vystupují zpod ní.Pro ně je nutné zatáhnout do stran.Když vyjdou úplně, střední část se mírně sníží a vyrovná povrch.Montáž probíhá v opačném pořadí - zvedněte střední část, zatlačte boční stěny na místo, sklopte pracovní desku.Tato metoda se zdá být méně pohodlná: sama se vypořádat s úkolem.Existují také otázky týkající se vzhledu škrábanců při „posuvných“ částech pracovní desky tam a zpět.

Skleněný posuvný stůl pro malou kuchyň

K dispozici je skládací stůlpro malou skleněnou kuchyň s podobným pracovním principem.Ale je to uspořádáno jinak.Rám stolu je posuvný a „další prvky“ jsou skryty na okrajích pod hlavní deskou stolu.Nejprve se rám pohybuje od sebe a poté se odvíjí stolní deska.

Skládací stoly s mechanismy

Mechanismy pro skládání stolů jsou různé.Jsou vyrobeny z hliníku (dražší) nebo z pozinkované oceli.V průběhu času může galvanizace na některých místech rezavět, protože kapaliny se někdy dostanou na pracovní desku.Neexistuje však žádná taková rez, která by úplně zničila mechanismus v místnosti.

Skládací stůl s motýlovým mechanismem

Skládací kuchyňské stoly pro malé kuchyně s mechanismy jsou stejné plány jako skládací s jedním nebo dvěma dalšímiprvky vložené mezi poloviny napnuté do stran.Rozdíl je v tom, že samotný mechanismus provádí veškerou práci.Stačí jen trochu zatáhnout.Nevýhodou této možnosti je cena a také možnost poruchy mechanismu.

Výběr tvaru

Skládací stůl pro malou kuchyň může být libovolného tvaru: kulatý, oválný, čtvercový, obdélníkový.Všechny jsou malé velikosti, ne všechny by měly být umístěny na malé ploše.Je lepší nevkládat kulatý stůl do malé kuchyně.Nemůžete ho přesunout ke zdi, měl by stát na volné ploše, což je nerealistické na 5-7 čtvercích.Oválné stoly jsou z hlediska počtu sedadel o něco lepší.Ale to také není nejlepší volba - zaoblené hrany neumožňují dátnábytek na zeď.Také možnost vyžadující prostor.

Existuje však jedna možnost, ale stůl není kulatý, ale polokruhový.V takových skládacích stolech je pracovní deska rozdělena na dvě části a jedna ze stran je rovná.Zde je model, který můžete dát na zeď.K čemu je tato možnost dobrá?Zaoblená deska s sebou nese menší riziko zranění.

Existují skládací kulaté jídelní stoly pro malou kuchyň

Obecně tedy existuje jen malá volba - je lepší dát malou kuchyňku čtvercový nebo obdélníkový skládací kuchyňský kout.kuchyňský stůl.Mohou být instalovány proti zdi, mohou být umístěny v rohu, což umožňuje optimální využití dostupného prostoru.

Neobvyklé skládací stoly pro malou kuchyň

Výše ​​jsme hovořili o kuchyňských stolech tradiční podoby: nohy, rám, stolní deska.Ale v malých místnostech - o rozloze 4 metry nebo o něco více - není vždy takový nábytek.Ani malý čtvercový stůl nemusí vždy fungovat.V takových případech existují zvláštní řešení.Například existují skládací stoly, které po sestavení nezabírají téměř žádný prostor.

Skládací stůl pro malou kuchyň - miniaturní možnosti

Ve ​​skutečnosti se jedná o pracovní desku, která je připevněna závěsy k vodorovnému nebo svislému povrchu.Pro jeho udržení v otevřeném stavu se provádí skládací rameno nebo boční zarážky.Jak vidíte, lze pracovní desku připevnit dlouhou nebo krátkou částí, může mít jinou oblast.Výběr metodyupevnění a velikost závisí na rozvržení, uspořádání nábytku, počtu osob, které musí být vybaveny sedadly.

Způsob, jak zvýšit počet „sedadel“

Toto řešení je převážně individuální, je vyrobeno samostatně nebo na objednávku, takže je určeno podle velikosti na místě.Ale nezapomeňte na uličky a na skutečnost, že stále musíte dát židle nebo alespoň stoličky.

Židle mohou být také skládací)))

Další variace na toto téma: skládací stůl pro malou kuchyň připojený ke knihovně.V tomto provedení dokonce ani místo pod stacionární částí pultu "chodí", ale slouží k ukládání nádobí nebo výrobků.

Skládací stůl pro malou kuchyň připojený ke skříni

A pro předkrmy - varianta původního skládacího stolu pro kuchyň ve stylu art deco.Na zadní stranu pracovní desky je vložen /malovaný obrázek, fotografie atd.Nohy jsou vyrobeny ve formě rámu.Skládací /rozkládací mechanismus je stále stejný, pouze výkon je jiný, ale je to opravdu neobvyklé.Mimochodem, jako možnost, místo obrázku může být zrcadlo.

Původní skládací stůl

Ještě jeden tip: pokud je to možné, je lepší udělat desku stolu se zaoblenými rohy.A čím více rohů, tím lepší.V malém prostoru vždy existuje riziko, že se dotknete rohu, a pokud je kulatý, důsledky nebudou tak bolestivé.

Jaké materiály jsou vyrobeny z

Skládací stůl pro malou kuchyň může být:

  • Dřevěné.Takový nábytek je vyroben z masivního dřeva nebo z nábytkových panelů.Nejdražší modely - z masivního dřeva, lepené z prken - jsou průměrné ceny.Dřevěné skládací kuchyňské stoly však vyžadují zvýšenou pozornost: bojí se dlouhodobého kontaktu s tekutinami, reagují na vysokou vlhkost.Obecně je dřevo krásné a prestižní, ale problematické.
  • Z laminovaných dřevotřískových desek nebo MDF jsou to některé z nejdostupnějších modelů.Nejlevnější jsou vyrobeny z dřevotřísky, o něco více bude muset platit za laminované MDF.Zvláštností je však to, že při aktivním použití je film setřen nebo se začíná odlupovat.

    Okamžitě dřevěné nebo dýhované a nelze je identifikovat

  • Z dřevotřísky nebo MDF lepené dýhou.Tyto modely jsou průměrné ceny (dýhovaný MDF je dražší), ale je obtížné je odlišit od přírodního dřeva.Nevýhodou je, že horké lepidlo se může roztavit, což povede k odlupování dýhy.
  • Sklo.Skleněné stoly jsou odolné, elegantní, stylové a krásné.Jejich hlavní výhodou je, že „nezatěžují“ prostor, který je pro malé kuchyně velmi důležitý.Ale „zvoní“, když na ně dáte nádobí a cítíte se „zima“, což je v zimě nepříjemné.Další mínus je, že je nutná neustálá péče, protože jsou vidět otisky prstů a prach.Ale můžete dát studenou, horkou, vylévat vodu ...

Jak vidíte, není ideální.Všude jsou klady a zápory.Zbývá si vybrat, které z nich vás více přitahují nebo které se „hodí“ do vašeho interiéru lépe.