Vyberte vstupní kovové dveře do bytu, do domu

Pro zajištění bezpečnosti krytu musí být dveře spolehlivé, odolné proti rozbití.Měly by však být také pohodlné a krásné.Kovové dveře splňují všechny tyto požadavky.Výběr kovových dveří však není tak jednoduchý - existuje mnoho nuancí a funkcí, které potřebujete vědět.

Odolnost a spolehlivost proti vloupání

Hlavní funkce, která by mělaProveďte přední dveře - ochranu před vstupem do domu nebo bytu.Při výběru dveří je třeba tomuto faktoru věnovat pozornost především.Nejdůležitější věcí je spolehlivost, vše ostatní je sekundární.A je tvořena spolehlivostí všech konstrukčních prvků dveří.To je pravda.Koneckonců, co je použití tlustého kovu, pokud lze zámky otevřít během několika sekund, nebo je odstranit z pantů nebo vytlačit z rámu.Obecně platí, že při výběru správných kovových dveří věnujte pozornost:

 • Křídlo dveří.
 • Tloušťka kovu v rámu.
 • Počet, spolehlivost a typ zámků.
 • Smyčky spolehlivosti.

  Návrhkovové dveře

Ale to není vše.Způsob pro instalaci kovových dveří musí být správně zvolen - kolíky, které je spojují se stěnou, jsou obvykle zasunuty do rámu.Průměr těchto kolíků, jejich délka a množství - to je volba způsobu instalace.Dobré jsou super dobré dveře, pokud je lze srazit kopem.Obecně platí, že pouze integrovaný přístup vám dá důvěru v bezpečnost vašeho domova.Abychom správně vybrali kovové dveře, musíte porozumět složitosti.

Křídlo dveří železných dveří

Křídlo dveří kovových dveří není pouze plech.Jedná se o trojrozměrnou strukturu, která se skládá z ocelového plechu a výztuh, jakož i výztuží a překrytí v nejvíce zatížených (dveřní závěsy) nebo problémových oblastech (místa instalace zámku).Mohou být také přítomny odnímatelné špendlíky nebo labyrinty.

Kovové sekční dveře

To vše zajišťuje bezpečnost místnosti, ale ne pohodlí.Každý ví, že kov je vynikajícím dirigentem tepla, a navíc zvuk nezeslabuje dobře.Tyto nedostatky jsou kompenzovány instalací izolace a také gumovými těsněními.Jsou také odlišné a mají odlišný účinek.Než si vybereme kovové dveře, rozumíme nuancím.

Tloušťka kovu

Nejčastěji začínají volbou tloušťky kovu dveří.V prodeji jsou "ocelové" dveře, které lze otevřít téměř otvírákem na konzervy.Používají kov o tloušťce 0,3 - 0,6 mm.To zjevně nestačí.

Pro zajištění dostatečné úrovně spolehlivosti by měla být tloušťka oceli alespoň 1 mm.Takový list není snadno poškozen.Ale častěji mají sklon věřit, že optimální volba je 1,5 - 2 mm, ti, kteří si rádi zahrají bezpečí, si vyberou 3 mm.Takové kovové dveře nebudou příliš těžké, ale stanou se překážkou pro sušenky.

Existují samozřejmě listy o tloušťce 4 až 6 mm, ale jsou velmi těžké a drahé.Je možné, že jsou ospravedlnitelné jako vnější dveře v chatkách a soukromých domech, ale ve výškových budovách je sotva vhodné.Co je velmi důležité - plech by měl být pevný, bez svarů.Svařování výrazně snižuje spolehlivost dveří.

Můžete si vybrat kovové dveře se dvěma ocelovými plechy

Existují dveře se dvěma ocelovými plechy - vnější je tlustší, vnitřní je trochu tenčí.Kolem potřeby druhého plechu probíhají spory.Ať už to potřebuje nebo ne, každý se rozhodne sám za sebe.Druhý list na jedné straně zvyšuje jeho spolehlivost.Na druhé straně je struktura těžší a je dražší.Jde nejen o přídavný plech, ale také o závěsy a rám.Musí vydržet poměrně velkou hmotnost, musí být masivnější, a proto dražší.Je na vás, zda stojí za to vybrat si kovové dveře s jedním nebo dvěma plechy.

Technologické nuance: výrobní metoda, výztuhy, jakost oceli

Křídlo dveří a rám ocelových dveří mohou být svařované nebo plné.Pro ohýbání oceli o tloušťce 2 mm nebo více je nezbytnéspeciální drahé vybavení.Proto jsou jednodílné kovové dveře vyráběny vážnými podniky.Svařování je jednodušší a dostupnější proces.Tuto metodu používají malé dílny i jednotliví mistři.Při dobré kvalitě svaru nebude spolehlivost konstrukce horší než ohýbání, ale jak to zkontrolovat?Takže raději kupují ohnuté struktury.V tomto bodě je obtížné říci, které je lepší zvolit kovové dveře - svařením nebo ohnutím.

Výztuhy jsou přivařeny k ocelové desce křídla dveří.Jsou nutné pro posílení struktury, jsou vertikální a horizontální.Celkový počet je od 2 do 10. Jsou vyrobeny z profilové trubky nebo ze speciálních profilů ve tvaru U ve tvaru křivky.Svislé výztuhy musí být pevné a musí směřovat shora dolů na plátno.

Výztuhy zvyšují tuhost

Důležitá je nejen tloušťka oceli, ale také její značka, přísady, které jí dodávají zvýšenou pevnost.Odolná je manganová ocel, ale je to drahé.V relativně levných modelech se používá pouze pro obložení v oblasti hradu.Přítomnost takových překryvů je známkou toho, že dveře mají dobrou odolnost proti vloupání.

Odnímatelné labyrinty a čepy

Aby se zabránilo odstranění dveřního křídla při řezání dveřních závěsů, jsou do konstrukce přidávány odnímatelné prvky.Může to být bludiště nebo špendlíky.Labyrint je určitým způsobem zakřivený okraj křídla dveří a zárubně.Po uzavření se vytvoříjednodílné připojení.

Odnímatelná zařízení: labyrint a čepy

Odnímatelné čepy jsou přivařeny k rámu ze strany závěsu.V rámu dveří jsou vytvořeny matné otvory.Když jsou dveře zavřené, kolíky vstupují do otvorů, což blokuje jejich odstranění.Provedení této možnosti je snazší (a levnější).

Rám dveří

Při výběru správných kovových dveří věnujte pozornost tomu, jak je rám vyroben.Existují dvě provedení: se svařovanými ocelovými "ušima" a otvory pro upevňovací prvky přímo v samotném rámu.První možnost se používá v domech, kde je tloušťka stěny umožňuje jejich instalaci.Druhý - s otvory v rámu, je také vhodný pro panelové domy s tenkými stěnami.

Konstrukce rámu pro kovové dveře

Kromě provedení se podívejte také na tloušťku kovu, ze kterého jsou vyrobeny.Tloušťka by neměla být menší než list dveřního křídla.Jinak to může být vyraženo nebo vytlačeno.

Aby byl váš dům teplý a tichý, věnujte pozornost těsnění a izolaci.Těsnění (gumové válce kolem obvodu) mohou stát pouze na dveřním křídle nebo pouze na rámu, ale je lepší, když jsou tam a tam.Aby byl také chráněn teplo a aby zvuky nespadaly do vašeho bytu nebo domu, musí být samotný rám izolován.Je dutý a v těchto dutinách je nainstalován ohřívač.To je velmi důležité z hlediska spolehlivosti, ale z hlediska pohodlí.

Závěsy

Závěsy dveří železných dveří musí být navrženy.těžká váha a dlouhodobé používání.Hmotnost bude muset odolat nejméně 100 kg, proto se obvykle používají kuličkové smyčky.Jízda dveří bude snazší, pokud jsou na ložiscích.

Optimální počet smyček jsou dvě.S větším počtem je obtížné je vystředit, což ovlivní životnost.Stačí dvě smyčky normální „nosnosti“.Pokud to stojí více, s největší pravděpodobností, továrna neměla normální smyčky a dala ty, které jsou.

Skryté (vpravo) a vnější zpěv

Zámky dveří mohou být podle návrhu otevřené a skryté.Skryté jsou považovány za spolehlivější, protože jsou zvenku neviditelné a nelze je řezat.Mají však několik nevýhod:

 • Jsou dražší.
 • Omezený úhel dveřního otvoru je asi 90 °, zatímco u vnějších pantů to může být 180 °, proto mohou existovat problémy se smykem objemných předmětů.
 • Po otevření dveří se vytvoří rameno se značnou silou.Pokus o širší otevření dveří může vést ke zkosenému závěsu.
 • Při montáži takových kloubů je rám dveří řezán, což snižuje jeho pevnost.
 • Je obtížné lokalizovat izolaci normálně v místě skryté smyčky.

Obecně se jedná o poněkud smíšený výběr.S omezeným rozpočtem je lepší zvolit externí smyčky, ale s povinnou přítomností odnímatelných prvků (labyrint nebo kolíky).

Zámky a blokovací zařízení

Samotné zámky, jejich konstrukci a spolehlivost lze studovat po dlouhou dobu.Ale to stojí za zapamatování, že v designudveře v oblasti instalace zámků by měly být vyztužovací desky.Tloušťka oceli by měla být nejméně dvakrát větší než na jiných místech.Pokud je přídavný kryt vyroben z velmi silné oceli (mangan) - je to další plus k výběru těchto konkrétních kovových dveří.

Nejen zámek je důležitý, ale také přítomnost výztuže

Které zámky je třeba dát

Ti, kteří nechtějízejména hluboko do studia typů zámků, stačí vědět, že pro dostatečnou úroveň spolehlivosti je žádoucí mít dvě zamykací zařízení různých systémů.Nejčastěji dali válec a úroveň.Neměli by stát na dveřích, ale v určité vzdálenosti od sebe.Čím větší je tato vzdálenost, tím lepší - snižuje se možnost lisování dveří, protože zámky jsou od sebe značně vzdáleny.Je stále žádoucí mít západku.Jeho design je na vás.Je to tak, že pokud je někdo doma, není možné otevřít dveře venku.Více zácpy přináší majitelům více problémů než nepohodlí pro sušenky.

Výběr zámků pro kovové dveře je vážná věc.

Jeden z tradičních zámků lze nahradit elektronickým zámkem.Nemá klíčovou dírku, neotevírá se obyčejnými klíči, ale dálkovým ovládáním, jako na zařízení proti krádeži pro automobily.Dobrá volba, ale stojí to hodně.Instalace zámku dva v jednom se dvěma systémy není zcela správná.Koneckonců jsou zapotřebí dva zámky přesně tak, aby příčky byly rozloženy co nejdále.

Při výběru zámku kovových dveří jsou často preferovány evropské nebo americké značky.Ano, jsou dražší, ale spolehlivější.Italské firmy Cisa, Mottura, turecká Kale, rakouská EVVA, německá Saturn a Diamant se osvědčily.Pokud je rozpočet omezený, existují dobré ruské: Petersburg Kerberos (s mezními pákami) a Barrier.

Další zajišťovací zařízení

Některé dveře jsou vybaveny přídavnými zařízeními na ochranu proti mechanickému vloupání.Jedná se o čepy a příčku, které se při otáčení zámku vytlačují z dveřního křídla a vstupují do otvorů pod nimi v rámu dveří.Existuje několik typů těchto zařízení: trakce, deviatory a kraby.

Pokud se po otočení klíče objeví kolíky nad a pod křídlem dveří, jedná se o tyče.Pokud se další kolíky rozprostírají vodorovně (obvykle v horní a dolní části ze strany hradu, ale mohou být také z kloubové strany), jedná se o deviatory.Forma deviatorů může být libovolná - ve formě kulatých kolíků nebo rotačních háčků.Pokud se kolíky objeví jak ze spodní /horní strany, tak ze strany závěsu - tento systém se nazývá „krab“.

Schémata přídavných příčných lišt pro zvýšení odolnosti proti vloupání dveří proti vloupání

Všechny z nich jsou dobré jako dodatečná opatření proti mechanickému rozbití: pokud se pokusí vytlačit křídlo dveří z dveřního rámu, výrazně zkomplikují úkol.Pokud jej však otevřou hlavním klíčem nebo jinou „intelektuální“ metodou, nepomůže to.Dále si uvědomte, že všechny příčníky fungujíz hradu.Takže pokud se rozhodnete pro výběr kovových dveří s příčníky, musí mít zámek východy pro jejich spojení.Pokud tomu tak není, veškerá další zácpa je zbytečná.

Izolace a zvuková izolace

Bez izolace uvnitř dveřního křídla v domě nebo bytě bude chladno a hlučně.Konec konců, ocel vede teplo dobře a zpoždění zní špatně.Jako izolace se používá jakýkoli vhodný materiál: minerální vlna, polystyrenová pěna, polystyrenová pěna.Otázka je, které je lepší použít.Je lepší vycházet z charakteristik izolace:

 • Minerální vlna.Může to být čedič nebo sklolaminát, může mít různou hustotu.
  • Čedičová minerální vlna je dobrá pro každého, ale obává se, že se namočí (kondenzuje, když je teplotní rozdíl uvnitř a vně).Když zamrzne ve vlhkém stavu po zamrznutí, promění se v prach.Pokud si chcete vybrat vstupní kovové dveře do domu, je lepší je nainstalovat s jinou izolací.

   Izolace je položena nejen ve dveřním křídle, ale také v zárubni

  • Minerální vlna ze skleněných vláken se nebojí namočit, ale je s ní nepříjemné pracovat - pichá.
 • Polyfoam.Dobrý tepelně izolační materiál, který se nebojí vlhkosti, ale má špatnou zvukovou izolaci.Atraktivní pouze za cenu.
 • Extrudovaná polystyrenová pěna.Tento typ izolace na tepelně izolačních vlastnostech výrazně převyšuje ostatní materiály.Z tohoto hlediska je dokonalý.Alezvuková izolace také není příliš dobrá a náklady jsou vysoké.

Závěry z výše uvedeného lze vyvodit takto: výběr izolace dveří závisí na zamýšleném místě instalace.Pokud si vyberete kovové dveře do bytu, můžete si vzít minerální vlnu.U vchodu je stále relativně teplá a čedičová vlna by neměla mrznout.Dalším bodem: je lepší, když nedají porézní vatu, ale tvrdou, která se obvykle prodává v rohožích.Má nejlepší tepelně izolační vlastnosti, díky své pružnosti vyplňuje dutiny lépe.

Při výběru ocelových dveří do domu nebo chaty je lepší zdržet se čedičové minerální vlny.Nebude vykonávat své úkoly.V tomto případě je nejlepší možností extrudovaná polystyrenová pěna.Je také žádoucí, aby existovaly dvě nezávislé izolační obrysy: jedna na vnější části dveří, druhá na vnitřní straně a mezi nimi vzduchová mezera.Tato konstrukce zvyšuje tloušťku křídla dveří, ale ochrana proti chladu a zvukům je mnohem lepší.

Těsnicí prostředky pro udržování tepla v domě a bytě

Pro zachování tepla je také důležité mít na dveřích těsnění.Obvykle jsou vyrobeny z gumy ve tvaru písmene D. Jsou připevněny kolem obvodu zárubně a plátna.To je dost pro kovové dveře do bytu.U dveří do domu je žádoucí mít dva okruhy - spolehlivější bude ochrana proti průniku chladu.