Vypouštěcí ventil vzduchu

Někdy nastává situace, kdy zápach ze stoky proniká do koupelny nebo toalety.V normálním stavu ji vodní uzávěry přerušily.Jedná se o určité množství vody, které zůstává v ohybu sifonu a blokuje přístup do bytu z odpadních plynů.Někdy se tyto brány za současného provozu několika instalačních armatur roztrhají - dochází k prudké změně tlaku, který tlačí vodu, do místnosti vnikají kanalizační plyny.Aby tomu zabránili, umístili do kanalizace vzduchový ventil.Neutralizuje většinu všech poklesů tlaku vzduchu v systému.

Nejběžnější typy vzduchového ventilu pro odpadní vody

Princip činnosti

Pro vyrovnávání vzácného (záporného) tlaku je v systému zapotřebí odvzdušňovací ventil..Vyskytuje se při prudkém vypouštění vody ve velkých množstvích (proplachování toalety, nalití kbelíku s vodou atd.), Které nese velké množství vzduchu.V normálním stavu je vzduch nasáván přes stoupačku ventilátoru, tlak se stabilizuje, nejsou pozorovány žádné nepříjemné pachy.

Existují však situace, kdy množství vzduchu vstupujícího přes stoupačku ventilátoru nestačí k tomu, aby voda volně odcházela.A pak se objeví vůně.S nedostatkem vzduchuvýsledný podtlak narušuje nejslabší vodní těsnění.To znamená, že voda, která je na koleni sifonu (umyvadlo, dřez, žebřík pod vanou), je částečně nasávána do kanalizace, což otevírá přístup k kanalizačním plynům.Dokud toto zařízení nepoužíváte, vstupuje vzduch z kanalizace do koupelny /WC. To je nejen nepříjemné, ale také nebezpečné.Kanalizační atmosféra obsahuje nejen metan, který sám o sobě není darem.Mohou existovat bakterie, spory různých hub, mikroorganismy.

Princip činnosti

Aby se předešlo poruchám hydraulického zámku a umístěte vzduchový ventil do kanalizace.Má několik dalších jmen - vakuový ventil, ventilační kanalizační ventil a provzdušňovač.V zásadě je to „provzdušňovač“, který lépe odráží účel tohoto zařízení, ale tento termín se používá zřídka.

Princip činnosti vzduchového ventilu pro odpadní vody je jednoduchý.Existuje membrána, která při normálním nebo přetlakovém tlaku v systému přiléhá k tělu ventilu.V této poloze je systém těsný, vzduch z kanalizace je blokován.Pokud v potrubí vznikne podtlak (když je voda vypuštěna), membrána stoupne, vzduch je nasáván z místnosti do kanalizace (ne naopak), což rychle neutralizuje výslednou kapku.Všechno se děje rychlostí blesku, uzávěry vody na sanitárních zařízeních zůstávají na svém místě a nadále blokují přístup k kanalizačním plynům v místnosti.

Existují také kanalizační zpětné ventily.On jeřeší problém zpětných proudů s ucpávanými stoupačkami.Jak se zbavit ucpávání trubek, přečtěte si zde.

Kam instalovat

Při instalaci musí být vzduchový ventil pro odpadní vodu umístěn 20-30 cm nad osou hlavního kanalizačního potrubí.Ve dvou a třípodlažních soukromých domech umístěte zařízení v nejvyšším patře.

Musí být instalován na místě, kde se na membránu nedostane sprej nebo nečistoty.Kvalita zařízení závisí na tom, jak čistá je membrána.Na něm se objeví sůl, zrnka písku, odpadkové koše atd., Nebude pevně tlačit na tělo, zápach unikne do místnosti.Mimochodem, pokud to pozorujete - při čištění nebo výměně membrány.

Je nutné najít místo, aby vzduch mohl volně proudit do membrány.Toto je základní podmínka pro normální provoz.Když 1 litr vody spadne do kanalizace, může strhnout 25 litrů vzduchu.Proto by měl být letecký přístup volný.

Pokud se rozhodnete umístit ventilační ventil na kanalizaci, musíte vědět, že někdy během provozu může vydávat „chrochtající“ zvuky - membrána nasává vzduch, když se v potrubí objeví malé vakuum.Ne všechny modely se chovají tímto způsobem, ale existují takové stížnosti.Je tedy lepší najít místo, do kterého tyto zvuky (pokud vůbec) nebudou zasahovat.

Zde je popsána instalace sprchy pro kutily.

V bytech

Pokud mluvíme o bytě ve vícepodlažní budově, můžete na kteroukoli svislou část potrubí umístit vzduchový ventil.Za tímto účelemV systému můžete postavit odpaliště, nainstalovat do něj potrubí svisle a nasadit na něj odvzdušňovací kanalizační ventil.Tím se nevyřeší problém globálního větrání pro celý stoupač, ale konkrétně váš web bude fungovat bez problémů.

S výhodou umístěné nad hlavním kanalizačním potrubím

V soukromém domě

Pokud mluvíme o soukromém domě, paknejčastěji chtějí umístit vzduchový ventil pro odpadní vodu, aby neodstraní potrubí ventilátoru přes střechu.Správný průchod trubky přes střechu je obtížná věc, není snadné dosáhnout její těsnosti.To je často důvod, proč lidé nechtějí perforovat střechu.Mnohem více se nelíbí potrubí vyčnívající nad domem.V zásadě můžete přivádět ventilační trubku do podkroví, položenou na horní část ventilačního kanalizačního ventilu.V tomto případě bude stoupačka nevyvázaná.Ale to zdaleka není nejlepší řešení.V každém případě to říkají instalatéři.Tvrdí, že pro normální provoz potřebuje septik větrání - aby bakteriím poskytl kyslík.

​​

Pokud je vaše odpadní voda čištěna v septiku, nemůžete se obejít bez stoupačky ventilátoru, budete ji muset vytáhnout přes střechu.Dojde-li k přerušení hydraulických zámků, bude možné umístit vzduchový ventil pro odpadní vodu jako další prvek systému - v nejvyšším patře (nemůžete jej vzít do podkroví).

Pokud máte autonomní kanalizační systém založený na autonomních čistírnách odpadních vod, můžete to zkusitneventilovaný - dejte potrubí do podkroví a na něj vložte vakuový ventil.Současně musí být podkroví nefunkční, velkého objemu a s dobrým větráním.Vůně bude přítomna a bude muset být nějak vyvedena na ulici.Pokud je půda studená, musí být potrubí izolované (nikoli však ventil).

Kam umístit vzduchový ventil pro odpadní vody v soukromém domě

A přesto instalatéři a návrháři trvají na tom, aby v soukromých domech měl být vzduchový ventil pro odpadní vodyumístěn pouze jako doplněk k stoupačce ventilátoru.

Instalace

Plastové stoky jsou z velké části instalovány v soukromých domech a bytech.Vzduchové ventily jsou také vybrány ze stejného materiálu - PVC nebo polypropylen.Stejně jako všechny produkty pro odpadní vodu mají na konci zvonek s těsnící gumou.Celá instalace je položit zařízení na připravenou trubku.To je vše.

Pro spolehlivost můžete spoj předběžně natřít sanitárním tmelem, ale i bez tohoto opatření je spojení těsné (o normální kvalitě potrubí a zařízení).