Vyrábíme dveře pro posuvnou skříň samostatně

Posuvná skříň je výhodná, protože dveře v otevřeném stavu nezabírají mnoho místa.Obecně může být vyroben bez skořápky - ve výklenku, od zdi ke zdi.Vše, co je v tomto případě potřeba, je nainstalovat dveře do skříně a poté sbírat výplň (nebo naopak, není to tak důležité.

Dveře do skříně: doporučené velikosti

Pokud mluvíme o závažných omezeníchpodle velikosti dveří do šatníku to tak není.Lze provést jakoukoli délku a šířku, ale existují doporučené parametry stanovené na základě provozních zkušeností:

 • Minimální šířka je 50 cm. Nic vám nebrání v tom, aby plátno již bylo vyrobeno, ale když se pohybuje, bude se deformovatvýsledek může dokonce vyskočit z kolejnic.
 • Maximální šířka křídla je 110 cm. V tomto případě je nutné vyvinout značné úsilí k jeho posunutí.
 • Optimální šířka je 60 - 90 cm.
 • Profily pocházejí z továrny vysoké 5,5 m a v obchodech se obvykle stříhají na polovinu.Existuje tedy skutečná příležitost vyrobit dveře pro posuvnou skříň v požadované výšce.Ve vysokých výškách musíte věnovat pozornost pouze tuhosti profilu držadla.
 • Počet posuvných dveří se volí na základě optimální šířky.Vyberte je takhletakže neblokují přístup k plnění skříně.

  Neexistují téměř žádná omezení pro velikost

Konstrukce křídla

Dveře skříňových dveří se skládají z profilů:

 • nižší;

  Spodní profil má hlubší boční stěny

 • svršku;

  horní profil pro posuvné dveře

 • profily kliky;

  Rukojeť může stát na dvou stranách

 • mezi nimi.
 • Tyto profily jsou umístěny mezi částmi křídla dveří, ale bez nich se můžete obejít - pokud jsou dveře plné a ne složené

To vše společně má vzhled jako na fotografii.V tomto rámu, v drážkách, je vložen materiál dle vašeho výběru pro dveře.Může to být sklo, zrcadlo, dřevotříska a další materiály.

Provedení křídla bez výplně

Oddělovací profily jsou volitelné.Jsou potřebné, pokud montujete křídla z různých materiálů nebo se vám líbí právě v této podobě.Maximální tloušťka výplňového materiálu je 10 mm, minimum je 4 mm.Ředidlo - sklo, plast, zrcadlo - se vkládá těsněním.

Aby se křídlo mohlo pohybovat, jsou na něm namontovány válečky, nad a pod.Celá hmotnost dveří padá na spodní válečky a horní válce stabilizují vertikální polohu stojiny, což brání jejímu vychýlení.

Válečky pro skříně s posuvnými dveřmi

Válečky jsou připevněny k bočním profilům pomocí speciálních upevňovacích prvků.

Průvodcipro posuvné dveře

Jak víte, křídlo není vše.Jsou požadována vodítka, po kterých se tyto dveře budou pohybovat.Existují dva z nich - horní a dolní.Vzhled se výrazně liší.

Horní vedení pro skříňové dveře

Dolní vedení je vyrobeno z kovu

Při instalaci dveří nejprve pevněvést do horního vodítka, zvednout křídlo až na doraz a umístit spodní válečky do odpovídající drážky.Celá struktura je zobrazena na následující fotografii.

Schéma montáže

Výpočet rozměrů

Existují dvě možnosti pro vlastní sestavení dveří pro posuvnou skříň.Prvním z nich je změřit otevření, přemýšlet o tom, kolik dveří chcete mít, a použít tyto informace na společnost vyrábějící dveře.Jen se ujistěte, že prodávají příslušenství bez placení za montáž.Manažer pro vás spočítá všechny potřebné materiály, rozdá velikosti a oznámí částku.Všechno je jednoduché.Ale v této kanceláři musíte koupit všechno, tzn.vybrat z čeho je.

Druhým způsobem je vypočítat vše sami a hledat potřebné komponenty pro různé společnosti.Těžší a dražší, ale výběr je širší.Pro ty, kteří nemají rádi jednoduché způsoby, popisujeme výpočet komponent.

Křídla

Šířka křídel by měla být vypočtena tak, aby byla po zavření viditelná pouze jedna klika, ale neměla by pokrývat samotný křídlo dveří.U dvoudveřových posuvných dveří zvažte toto: změřte šířku otvoru, přidejte šířku profilu a rozděltena polovinu.To bude šířka křídla.

Například otvor je 1600 mm, šířka profilu kliky je 26 mm.Dostáváme 1600 mm + 23 mm /2 = 811,5 mm.Vezměte prosím na vědomí, že šířka profilu držadla je volena libovolně.Může se lišit tvarem a samozřejmě i šířkou.Při výpočtu nahraďte šířku svého návrhu.

Profily se mohou lišit, proto je nutné měřit jednotlivě od

Pro výpočet tricuspidu bude nutné přidat dvojnásobek šířky profilu a vydělit 3.

Příklad:otvor 2100 mm, šířka držadla je stejná - 26 mm.Uvažujeme: 2100 mm + 2 * 26 mm /3 = 717 mm.

S výškou je vše jednodušší.40 až 45 mm se odečte od výšky skříně a získá se požadovaná výška křídla, jakož i délka bočních profilů.S velikostí všech ventilů.

Výplň

Protože výplň je v rámci profilů, od celkové šířky listu odečteme dvojnásobnou šířku profilu.Totéž děláme s výškou - odečteme výšku spodního a horního profilu.

Měření šířky profilů

Šířka našeho křídla je 811,5 mm.Změřená šířka profilu držadla je 18 mm.Protože jsou pera umístěna na obou stranách, je toto číslo zdvojnásobeno.Dostáváme 36 mm.Celková šířka výplně 811,5 mm - 36 mm = 775,5 mm.

Zohledňujeme také výšku: počáteční velikost je 2350 mm, šířka horního profilu je 12 mm a dolní je 48 mm.Celková výška plnění 2350 mm - 12 mm - 48 mm = 2290 mm.To je, pokud je náplň pevná a jedná se o dřevotřískové desky, které nevyžadují silikonový tmel.Pokud je křídlo celé zrcadlo nebo sklo, musí být tloušťka těsnicí gumy odstraněna z nalezené výšky.Je to 1 mm, aleprotože se nosí po obvodu, obvykle trvá 2 mm shora a zdola.V tomto případě je výška náplně 2290 mm - 2 mm = 2288 mm.

Pokud výplň křídla sestává z úlomků, odečte se také tloušťka spojovacího profilu.Je také přibližně 1 mm.

Profily

Výška svislých profilů rámů se rovná celkové výšce křídla.Šířka všech vodorovných se počítá v závislosti na šířce kliky: odečtěte dvojnásobnou šířku kliky (dvě z nich) od šířky křídla.

Jak změřit šířku pera

Šířka pera musí být 26 mm.Dostáváme šířku svislých profilů: 811,5 mm - 26 mm * 2 = 759,2 mm.

Sestava foto sestavy

Nejprve jsou všechny profily vyříznuty přesně na vypočítané rozměry.Přesnost musí být dokonalá.Res - přesně kolmo, pod úhlem 90 °.V profilech držadla jsou vyvrtány otvory pro instalaci válečků a upevňovacích prvků.

Otvory se vyrábějí přes dva průměry.Přesná velikost závisí na rozměrech zakoupeného hardwaru, ale v zásadě na dvou velikostech: 4 mm a 6 mm, stejně jako 6 mm a 10 mm.

Jak vrtat otvory

Nahoře vytvořte jeden takový otvor, jehož střed je ve vzdálenosti 7 mm od okraje profilu, na spodní straně obou otvorů - první ve vzdálenosti 7 mm od okraje,druhý - krok zpět z části profilu 42 mm.

Otvory ve spodní části bočních profilů

Při montáži jsou nejprve sestaveny všechny části náplně.Nejprve, je-li sklo nebo zrcadlo, kolem obvodu se instaluje těsnicí guma.Je odtud jen kohoutekdát na konec části.Okraje těsnění jsou odříznuty, položeny na konec, ale bez překrývání další strany.

Těsnění na zrcátku

Na zrcátka na zadní straně je nalepena ochranná fólie.Můžete použít běžné samolepicí materiály.Tento film nedovolí fragmentům rozpadat se, pokud se zrcátko zlomí.

Pokud je list složený, sestavíme jej pomocí spojovacích profilů.Části výplně se jednoduše vloží do profilu silou.Někdy může být zapotřebí značné úsilí.Můžete klepnout na konec zadní stranou ruky nebo použít gumovou paličku.

Jednoduše vložte části výplně do drážek profilu a poklepejte na konec

Po sestavení křídla se odpovídající profily instalují na horní a dolní část podle stejného principu.

Je nainstalován horní profil.

Nastal čas na instalaci profilů bočních držadel.Všechno je stejné: nasaďte výplň do drážky, ujistěte se, že jde po celé délce bez zkreslení.Když je rám smontován, je nutné ho pomocí upevňovacích prvků stáhnout.Začínáme shora.Vezměte upevňovací prvky a vložte do dříve vyvrtaného otvoru.Pokud byla vzdálenost přesně změřena, šroub vstupuje do drážky horního příčného nosníku.

Při správném vrtání

Utáhněte spojení šestihranným klíčem.Aniž bychom to mírně točili, vsunuli jsme horní válečky mezi hlavu šroubu a profilový můstek a potom jsme šroub natáhli.

Vložte horní válečky

Opakujte stejnou operaci s jinoustrana.Pak jděte dolů.Zde je přípravek nainstalován v horním otvoru.Prostě to utáhněte úplně.Podobně opakujte na druhé straně.

Nainstalujte hardware ze spodní části

Poté nainstalujte spodní válečky.Do drážky vložíme přítlačnou desku, stiskneme.

Instalace spodního válce - zapněte desku v profilu

Pružinu stlačíme vytažením těla válce dovnitř.Do otvoru zasuneme šroub, snažíme se dostat do objímky a dotáhnout šestihranem.Může vyžadovat jinou velikost - o něco menší než ostatní - protože tento šroub je obvykle tenčí a delší.

Utáhněte váleček, zašroubujte šroub

Není nutné ho dotahovat úplně.Takže to šlo do talíře asi půl centimetru.Poté při instalaci dveří a seřízení zdvihu tento šroub upraví polohu křídla - úhel stoupá nebo klesá.

Dotáhneme šroub upevňující váleček

Stisknete-li válečkové kolo, půjde do pouzdra a v důsledku pružnosti se vrací.Tento jednoduchý mechanismus zajišťuje hladký chod dveří skříně.

Poté, co jsme shromáždili všechny listy, přistoupíme k instalaci průvodců.Měly by být umístěny přísně pod sebou, a to i bez odchylek v milimetru.Použijte olovnici nebo laserovou hladinu ( , jak používat laserovou hladinu přečtenou zde ).

Nejprve zašroubujte horní vodítko.Připevňuje se ke stropu nebo k horní části skříně.Vzdálenost od polic je nejméně 100 mm, jinak se dveře dotknoupolice, věci, věšák na šaty.

Upevňujeme horní vedení

Do spodního vedení z boku vkládáme pružné nárazníky ze stran do drážek.Omezí dveře.Počet pružin se rovná počtu křídel, jsou instalovány na obou koncích.

Zarážka dveří

Vložte pružiny zastavení pojezdu

Pokud je hladina laseruNe, abyste na začátku netrpěli olovem, můžete jednoduše položit spodní vodítko, aniž byste jej opravili.Poté nainstalujte jedno plátno, jehož horní válečky jsou nahoře a dno vložte do požadované drážky.Dveře tak spojí horní a dolní vodítka.

S křídlem otevřeným svisle, automaticky nastavte spodní vodítko

Nastavením plátna svisle automaticky také nastavíte spodní vodítko.Zůstává pouze upevnění.Jen dejte pozor, aby se dveře nepohybovaly.

Poslední věcí, kterou zbývá udělat, je přilepit schlegel po stranách.Jedná se o vlnitý samolepicí pás, který změkčuje dopad křídla na stěny skříně (nebo jednoduše na stěny, je-li skříň otevřená).

Posledním dotykem je štítek Schlegel

Dveře pro posuvnou skříň jsou nainstalovány a připraveny k provozu.Znovu si můžete prohlédnout tento proces ve videu.