Vyrábíme svahy na dveře MDF, laminované dřevotřískové desky, laminát

Po instalaci dveří mají sousední stěny - svahy - žalostný vzhled.Snad nejrychlejší způsob, jak je uklidit, jsou laminované panely.Může to být MDF nebo laminovaná dřevotříska dřevotříska ).Není velký rozdíl.Hlavním úkolem je vybrat obrázek a stín, aby odpovídal tónu dveří nebo jiné dekorace v místnosti, a není obtížné vyrobit sklony dveří z MDF nebo dřevotřísky.Navíc existuje metoda, která vyžaduje minimum času.

Svahy z laminátu se vyrábějí rychle a vzhled je alespoň dobrý.Nejsou vyžadovány speciální dovednosti, musíte být schopni manipulovat s pilou nebo skládačkou - řezat fragmenty správné velikosti.Zbytek práce je jednoduchý a přímočarý: používá se lepidlo, montážní pěna, dřevěná prkna, šrouby.Nepotřebujete ani sádru, jako při přemýšlení svahů ze sádrokartonu.

Nejjednodušší cesta

Nejjednodušší způsob, jak uzavřít sklon dveří, je pomocí obložení ve tvaru písmene „G“, obvykle jsou vyrobeny z MDF.V tomto případě je pouze nutné oříznout požadovanou hloubku, správně a jasně provést řez při 45 °.Pak je třeba koncovou část namazat tekutými hřebíky, aplikovat na vnitřní stranuupevnění pěny a vše přitlačte ke zdi.

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit sklon, je použít panely ve tvaru „G“

A jako vždy, existují „ale“ a závažné.První - tyto platbands jsou drahé.Druhé - jsou pouze ve velkých městech a ve specializovaných maloobchodních prodejnách.Třetí - obvykle je k dispozici pouze několik barev, všechny ostatní jsou dodávány na objednávku.Proto často používají jiné metody čelních svahů dveří MDF.

Instalace svahu na tekuté nehty a montážní pěna

Pokud šířka svahu nepřesahuje 20–25 cm, lze laminovaný panel nainstalovat na tekuté nehty a montážní pěnu.Metoda vyžaduje minimum času a výsledek je dobrý.

Připravujeme prvky svahu

Svahy dveří laminátu se skládají ze tří částí: dvou stran a jedné horní části.Pokud jsou svahy provedeny pod úhlem, bude zkosena jedna hrana na bočních stěnách.

Takto vypadá „vzor“ pro sklon z MDF nebo laminované dřevotřískové desky

Změřte vzdálenost od zárubně k rohu na několika místech., odřízněte tyč požadované šířky a výšky.Vyříznuté boční stěny by měly být několik centimetrů nad požadovanou délkou - pro případ, že by náhle zmeškaly velikost.Můžete snížit, ale zvýšit - ne.

Zkuste po stranách, vložte špičku.Pokud hrana dopadla na stejnou úroveň s hlavní stěnou a praskliny v blízkosti rámu dveří jsou minimální - vše je provedeno správně.Pokud existují nedostatky, opravíme je.

Odříznutí částí,zkuste je na místě

Poté se ořízne vnější okraj dřevotřískové desky nebo MDF - ořezávací fólie se přilepí: desky na nehty nehrajete až k samému okraji, takže bude vidět určitá část.Proto je třeba ji vyzdobit.Můžete to udělat bez oříznutí, pokud oříznete okraj ozdobným rohem v tónu.Je však vyrobena z plastu a otázka, jak bude dobře vypadat, je otázkou.

Oříznutí filmu je snadné.Je to lepidlo.Pouze okraj by měl být rovný a čistý - bez prachu a nečistot.Rovnoměrně na něj přilepte lemování, poté vezměte suchou bavlněnou tkaninu, která nezmizí, a protlačte ji zadkem (při střední síle).Poté pevně přilepte, ale všechny hrboly jsou viditelné, takže se rovnoměrně odřízněte.

Pokud si můžete vybrat plastový roh tak, aby odpovídal, vypadá to dobře, ale méně práce: lepí na tekuté nehty nebo silikon

Pokud je v dokončovací fázi dokončování svahuteleskopický pás se používá, pod ním fréza, na laminovaném konci, je vytvořena drážka.Šířka - těsně pod trnem clypusu, hloubka - o něco více, než je potřeba, aby se „dobře posadila“.Pro běžné platinové pásmo z MDF není třeba nic.Jen se drží na tekutých nehtech.

Instalace svahů

Po dokončení všech příprav pokračujte v instalaci svahů z MDF (laminovaná dřevotříska).Pažba směřující ke dveřím je potřena tekutými hřebíky.Složení je lepší vzít průhledné - nebude viditelné.Rám, na který je MDF nalepen, je odmaštěn.Po stisku boční stěny se umístí na místo,kontrola svislosti a dodržení stejného odsazení.Pak je odlupují a čekají, až lepidlo trochu zaschne.Po 5-7 minutách se fragment umístí na místo a vyrovná polohu vzhledem ke stěnám.

Druhá boční stěna se instaluje stejným způsobem a poté horní část.Horní část navíc praskne: rozpěrky jsou instalovány nad místem, kde je spojena s bočními stěnami.To nedovolí, aby se povrch ohnul a dodatečně „sevřel“ boční stěny.

Po instalaci všech částí svahu z MDF položte klíny nahoru

Fixace

Po vložení klínů,Zkontrolujte, jak je vše správné a sudé.Pokud je vše v pořádku, vezměte pěnu a vložte mezi panel a stěnu „latki“ - naneste malé množství pěny s ostrovy.Měly by být v plné hloubce, ale ne široké.Celý objem nemusí být vyplněn: je potřeba hodně pěny a může se ohýbat.Proto udělejte přesně ostrůvky.

Po polymeraci nanesené pěny se úlomky svazku drží pevně.Nyní můžete začít vyplňovat prázdné místo.Rovněž je vhodnější napravit ji pěnou, ale ne do celé hloubky, ale pouze vpředu.

Postup pro stanovení sklonu z laminované dřevovláknité desky

Poté, co pěna ztvrdne, je její přebytek odříznut nožem.Můžete začít dokončovat.

Instalace talířů

Tato oblast práce je standardní: nejprve změřte jednu boční lištu a poté ji ořízněte, poté horní a pak druhou boční stěnu.Vyzkoušeli jsme vše ve složené formě a zkontrolovalipřesnost spojení, platbands sedí na pěnové nebo tekuté nehty - v závislosti na situaci.

Zde je popsáno, jak sádrovat svahy.

Sklon dveří MDF na roštech

Je-li šířka svahu velká (více než 25 cm), je pro tuhost vyžadována další podpora: pěna nemusí být dostatečně hustá.V tomto případě upevněte popruhy.Může to být řezivo nebo kovové profily.Proužky můžete připojit svisle nebo vodorovně.Schéma instalace svahu panelů MDF se svislými lamelami je znázorněno na obrázku níže.

Jak připojit široké svahy z MDF

Prkna se připevňují na hmoždinky (používají se častěji) nebo šrouby - v závislosti na materiálu stěny.Poté, co jsou podpěry pevné, jsou svahy oříznuty na velikost, postup je podobný.Nejprve konce a místa, kde svah sousedí s lamelami, potřísněné tekutými hřebíky, se panely několik minut rozepnou.Dále jsou všechny akce naprosto stejné.

Je-li, jako na obrázku, spoj panelu a stěny dokonalý, můžete to udělat bez zpěnění trhlin a instalace platinových pásů.V tomto případě je málo práce.

Sklony dveří MDF lze instalovat na vodorovné latě.Jsou vyrovnány tak, že jsou všechny ve stejné rovině.Po stranách postačují čtyři podpěry, tři nahoře (10-15 cm od okrajů a uprostřed).Kromě toho je celá technologie stejná.

Jak vyrobit svahy na plastových oknech z PVC.

Svahy z laminátu

Často po opravě existuje několikpočet stavebních materiálů.Proč se nehodí?Při výrobě svahů na dveřích z MDF musíte koupit materiál.Pokud po laminátové podlaze zbývá určitý počet prken, lze z nich také udělat svahy.Bude více práce než použití jednoho kusu, ale materiál je zdarma.

Sbírejte boční stěny z laminátových desek.Musí být spojeny posunem, klouby kloubů zevnitř by měly být připevněny popruhy - je to možné z hliníkového profilu - má menší váhu.Pokud je to nutné, lze okraje oříznout.Jak udělat svahy na dveřích z laminátu, viz foto níže.

Prefabrikované svahy pro dveře mohou být vyrobeny z laminátových pásů

Lze je instalovat na montážní pěnu.Pro větší tuhost použijte had na záda a dobře ji přitlačte ke zdi: v tomto případě byste neměli zanechávat velké mezery: materiál se ohne.

Ve videu níže jsou svahy dveří laminátu vyrobeny v panelovém domě.Šířka svahu je malá - 7-8 cm, sled prací je jasně popsán.Užitečné video tutoriál.

Obecně je lepší nevkládat domácí svahy z laminátu na přední dveře: často se sem dostávají velké předměty a laminát lze snadno poškodit i těžkým pytlem.Tento typ jednotky se nejlépe používá pro vnitřní dveře.Zatížení je mnohem menší.U vchodu je lepší vyrobit svahy dveří z MDF nebo laminované dřevotřísky, svahy ze sádrokartonu se ukázaly dobře, ale nejspolehlivější jsou omítnuté.