Výrobci krbů: které jsou lepší?

Podle naší představivosti je krb teplo, pohodlí, vůně dříví, hra s plamenem.Ale aby to všechno bylo skutečné, musíte jej správně sestavit.Pokládání z cihel je příliš dlouhé, drahé a nikdo neposkytuje záruku.Proto se mnozí rozhodnou vyrobit krb z krbové vložky, obložili a obnovili.Samotný výběr podle parametrů není jednoduchý, ale výběr výrobce je ještě obtížnější.A i když nejlepší krbová vložka pro každého je její vlastní, existují určité značky, u nichž jsou recenze pozitivnější než negativní.

Které krbové vložky jsou lepší, jak si vybrat

Při výběru krbové vložky nejprveZohledňujeme provozní podmínky a dostupnost.Je to jedna věc, pokud krb je pro krásu a radost.Docela jiný - pokud jde o vytápění.Mimochodem, pro topení může krb fungovat v různých režimech.Někde neustále a jako hlavní zdroj, někde jen v nejchladnějších dnech, jako doplněk pro pohodlí.Nejlepší krbová vložkaKaždý případ bude úplně jiný.

Dokonalý obraz!

Nejlepší krbová vložka: na co se musíme podívat

Rozdíl v ceně krbových vložek je velmi, velmi působivý.Nejlevnější (ne-čínští, ti dokonce levnější) najdete za 100-300 €.Průměrná cena se pohybuje v rozmezí 500–1500 €.Cena drahých začíná od 3000-4000 €.Je jasné, že to není jen tak, a je tu rozdíl.Nejlepší krbová vložka v každé řadě je její vlastní.V každém případě však existuje určitá sada charakteristik:

 • Vysoce kvalitní kov, dostatečná tloušťka stěny.Je zřejmé, že drahý a levný kov nemůže být stejný, ale kvalita kovu, tloušťka stěny a kvalita spojení součástí by měly být sledovány.Tloušťka kovu na střeše pece je velmi důležitá - zde je největší teplotní zatížení.
 • Pohodlná nádoba na popel.U drahých modelů často neexistuje žádný popelník, ale je to jiný příběh.V tomto bodě je nejlepší krbovou vložkou ta, ve které lze popelník bez problémů vytáhnout, vyčistit a poté vložit zpět.Věřte mi, že mezi těmi levnými to není snadné najít.

  Okamžiky, které vám umožňují rozhodnout se, která krbová vložka je pro vás nejlepší

 • Utěsněné dveře.Existuje několik poloh a krbová vložka je lepší, ve které jsou splněny všechny podmínky:
  • Utěsnění mezery skla a rámu.Nejlepší volbou je žáruvzdorný kabel.Levnější tmel.Oba musí být na obvodu.
  • ​​
  • Stiskněte sklo k rámu.Ne několik držáků, ale rohpevné šrouby.
  • Obvodové dveře musí být položeny žáruvzdorným kabelem.Ne ze dvou nebo tří stran, ale podél obvodu.A šňůra by měla být objemná, vyčnívat za drážku.Poté se zavřenými dvířky nebude nasáván vzduch.
 • Normálně pracující tlumiče pro nastavení přívodu vzduchu.Musí být umístěny dostatečně dobře, aby při zavření nemohly vniknout vzduch.V levných požárních komorách je to vzácné, proto věnujte pozornost.
 • U litinových pecí by měly být okraje částí rovné.Spáry jsou pokládány žáruvzdorným kabelem (lepší) nebo potaženy silikonem.Pokud je silikonová vrstva tlustá - to znamená, že součásti jsou špatně namontovány a produkt byste si neměli koupit.

Chcete-li si vybrat, musíte hledat a cítit se pro sebe

Proč je těsnost důležitá?Protože je potřeba krbová vložka s dvířky, abyste mohli zvolit režim spalování.Pokud vzduch vstupuje pouze přes nastavitelné klapky, můžete uhasit plamen a uvést jednotku do režimu nepřetržitého spalování - když palivové dříví doutná, spíše než hoří.To pomáhá šetřit palivo a regulovat teplotu v místnosti.A nejlepší krbová vložka, která rozhodně umožňuje upravit přívod vzduchu.

Další možnosti, ale ne nadbytečné

Existuje několik dalších faktorů, které budou užitečné.Dvojité nebo zrcadlové sklo a jeho samočisticí systém.Dvojité (levnější varianta) nebo zrcadlové sklo vám umožní odrážet většinu teplapaprsky.Výhody jsou dvojí.Nejprve teplota v peci stoupne, což přispívá k efektivnějšímu spalování paliva.Druhý není tak horký přede dveřmi.

Samočisticí systém - přívod vzduchu ke sklu, které sazí dopravuje hluboko do pece.Z tohoto důvodu se sklo nekouří tak rychle (i když je kouřit), saze se spalují, což je také plus.Mimochodem, toto je přívod sekundárního vzduchu do pece.Vzduch je přiváděn přímo do hořícího palivového dříví, nikoliv zespodu, což také zlepšuje stupeň jejich spalování.Tyto klapky by však také měly být dobře namontovány.

Podšívka je potřebná k ochraně oceli nebo k získání hmoty - k získání inertního krbu

Přítomnost vrat (klapky) na výstupu z komína.Brána také umožňuje ovládat intenzitu spalování.To je výhodné - snížená trakce, zakryté žaluzie a palivové dřevo sotva hořet.Absence brány v krbové vložce však není kritická - lze ji umístit na potrubí.Musíte knoflík vytáhnout pro nastavení ven, ale všechno je možné a ne příliš nákladné.

Pohodlná a /nebo studená přilnavost.Důležité je otevřít /zavřít dveře hořícího krbu a nebát se spálit.Protože kov může být zahříván na velmi vysoké teploty, je nutné vyrobit nejen trysky, ale také vložky z materiálů, které nevedou dobře teplo.Pokud je pohodlné a snadné otevírání /zavírání i v rukavici, můžete se s horkou rukojetí dát.Nejlepší krbová vložka je tedy s pohodlnou a spolehlivou rukojetí.

Zajímavá varianta provedení

Možnost přívodu vzduchu pro spálení z ulice.Když správněpracovní ventilace, kyslík v místnosti stačí i s hodinami hoří.Horší je vlhkost.Pokud je otevřený plamen, stane se velmi nízkým.To je špatné pro pohodu, ale nejen to.Vlhkost je důležitá pro dřevěné domy.Mají minimální přijatelnou úroveň 50%.Jinak dřevo schne, praskne, točí se.Při dlouhodobém působení krbu může vlhkost klesnout na 20–35%, což je problém.Řeší se instalací zvlhčovačů, ale vlhkost se snáze udržuje, pokud se do krbu přivádí z ulice.

Určete cenovou kategorii: levný a nákladný, jaký je rozdíl

Jak již bylo uvedeno, rozdíl v ceně krbových vložek je obrovský.Je zřejmé, že se používá litina vyšší kvality (například černá místo šedé).Je zřejmé, že samotný odlitek je kvalitnější, díly se lépe hodí, dražší sklo atd.Opravdu existují rozdíly.Vynecháváme technické a technologické detaily a funkce a zvažujeme, jak se drahé a levné krbové vložky liší v provozu.

 • Doba spalování dřeva .V levném, musíte házet dříví každé 2-3 hodiny (spíše jednou za 2 hodiny).To znamená, že spotřeba palivového dřeva je velká a někdo musí neustále sledovat, zda je palivo nebo ne.V drahém - v normálním režimu - palivové dřevo je hozeno každé 4 hodiny, v doutnajícím režimu každých 6-8 hodin.
 • Možnosti nastavení plamene .V levném provedení je velmi zřídka možné dosáhnout reakce na uzavření /otevření tlumičů.Budete mít velké štěstí, pokud bude alespoň nějaký rozdíl.Vdrahé topeniště lze snadno přepnout do doutnajícího režimu, což omezuje přístup vzduchu.

  Hlavní věcí je vyhodnotit rozdíly v provozu

 • Systém čištění skla .Každý prohlašuje dostupnost této možnosti.Většina má ve dveřích mezeru, ne-li vůbec.Někteří dokonce mají klapky.Sklo je stále kouřené jak drahé, tak levné.Ale v drahých to musí být čištěno po 10 nebo více požárních komorách a v levných, nejméně dvakrát častěji.Ale to není vše.U drahých se plak objevuje v doutnajícím režimu, když je teplota v peci nízká, což přispívá ke vzniku sazí.Je nutné ponořit se trochu na plnou kapacitu, je čištěno samo.Při levném nájezdu dochází neustále - v důsledku nízké teploty spaluje za jednotku času velké množství paliva.
 • Potřeba odstranit popel a uhlí .Ve většině komínových krbových komor je vzduch přiváděn do komory přes popelník a rošt.To znamená, zdola.Při spalování zůstávají na roštu větší uhlí, menší uhlíky a popel padají do popelníku.To vše narušuje přívod vzduchu.A to znamená - často je nutné vyčistit popelník a rošt od uhlí a popela.V nejlevnější - po 2-3 požárních komorách, ve více používaných - po 5-10 záložkách, v drahých - jednou za půl dne a dva týdny.Některý drahý popel bez vzduchu je přiváděn shora.Výsledkem je, že dřevo hoří úplně, zůstane malá hromada popela.

Jedním z polských výrobců ze středního cenového segmentu je společnost TRNAVA.V Rusku ještě není zastoupena, ale vypadá to skvěle

To je to, corozlišuje drahé krbové vložky od levných během provozu.Nikdo neříká, že levné nestojí za to kupovat.Vydávají také teplo, vytvářejí útulnost, zvláštní atmosféru a umožňují vám obdivovat plamen.Jsou tu velmi dobré za málo peněz.Ale mají nedostatky a obvykle všechny najednou.Jednoduše jsou vyjádřeny ve větší či menší míře.Je důležité, abyste pochopili, co lze očekávat, a rozhodli se, co konkrétně pro vás znamená nejlepší krbovou vložku.

Výrobci krbových vložek

Všechny krbové kovové vložky lze obvykle rozdělit do tří cenových kategorií: levné, střední segment a drahé.V nákladném segmentu jsou rozdíly mezi jednotkami minimální.Kvalita je obvykle vysoká.Volba je ovlivněna estetikou, dostupností technologických inovací.Obecně však není velký rozdíl.Ale pokud hledáte ve středním cenovém rozpětí nebo mezi levnými, za stejnou cenu (nebo srovnatelnou) najdete jednotky různé kvality.

Na co je zajímavější se podívat?

Německá, rakouská, dánská a švédská

Krbové vložky v severní Evropě jsou dnes lídrem na trhu.Ano, jejich výrobky nejsou přinejmenším levné.Nebo spíše, drahá.Tyto požární komory však slouží velmi dlouhou dobu a nezpůsobují žádné stížnosti.Mezi výrobci není velký rozdíl.Vyberte si podle vlastností a vzhledu.Skutečné ukazatele odpovídají deklarovaným.Jeden tip: Před nákupem si přečtěte provozní pokyny (v plném rozsahu).Obvykle jsou na internetu.Na funkcích mohou být položky.operace.Pokud vám vše vyhovuje, můžete si bezpečně koupit.

 • Brunner Bruner (Německo, Bavorsko).Existují ohniště z oceli, litiny.Existují široké - od metru nebo více, jsou úzké a vysoké - 569 cm široké a 1 530 cm vysoké. Obecně platí pro každý vkus.Cena - od 2500 € do 5500 €.
 • Schmid Schmidt (Německo).Litinové pece s různými druhy skla: přímé, hranaté, kulaté, prizmatické.Můžete si vybrat barvu dveří a možnost provedení: antracit, zlacení nebo chromování.Může být dokončen úzký rám kolem skleněného obvodu, celý rám dveří, celá viditelná část pece.

  Například seznam vlastností německé krbové vložky Schmid Pano 55 h

 • Spartherm Spartherm (Německo).Vyrábí nejen pece na dřevo.Existují možnosti pro uhelné brikety, plyn, s vodním okruhem.Existují možnosti s přívodem vzduchu z místnosti nebo z ulice.Nová řada - GET - má malou hloubku instalace.Ty jsou vzácné.V případě potřeby si můžete objednat výrobu vlastních parametrů.
 • Jotul Jotul (Norsko).Litinové vložky do krbů různých velikostí a výkonu.Důkladně promyšlené spalování, které umožňuje i při nízkém teplu spálit palivové dřevo úplně.
 • Lotys Lotus (Dánsko).Ocelové pece s oficiální zárukou 10 let.Vzhled je jednoduchý a elegantní.Krásné hořící, zaručené čisté sklo, snadné čištění.
 • Keddy je krb z litiny s masivními litinami.Bez švů a těsnění mezi částmi.Malý rozměr, s připevněním na zeď a do rohu.

Pokud mluvíme o tomtéto cenové kategorie pak všechny krbové vložky této třídy spálí palivové dříví na popel.To souvisí nejen s palivovou účinností, ale také s potřebou dodržovat environmentální normy.Všechny tyto země mají přísné kontroly emisí uhlíku.A jeho hladina bude nízká, pokud hoří v peci.

Polská a česká

Je-li váš nejlepší krbová vložka je ve střední cenové kategorii, dávejte pozor na české i polské rostliny.Vyrábí dobré topné zařízení s dobrými vlastnostmi.Mají modely, které vypadají jako drahé německé nebo švýcarské.Rozdíly jsou samozřejmě, ale ceny se více liší.Existuje mnoho výrobců a recenze jsou normální.Je důležité přesně reprezentovat funkce, které na vás čekají.Kromě následujících jsou to české ABX, Romotop, Supra, Liseo;Slovinský LK a další.

Česká společnost Romotop (Romotop) vyrábí dobré krbové vložky

Nordflam (Nordflam)

Polská společnost Ekkomvyrábí litinové a ocelové pece pro krby pod značkou Nordflam.Cenový segment je levný.Existují velmi jednoduché modely za 290-350 € (Capri, Corno - lze vytápět uhlí, Kaldo).Jedná se o krb s dveřmi bez ozdůbek.Nejdražší na Nordflam stojí 1000-1300 € (La Braise s téměř vypalováním krbu, Modesto).Mezi těmito póly je asi 20 modelů za cenu 500-750 €, lišící se velikostí, tvarem a silou.Co je pěkné - design je velmi odlišný - od klasiky se zakřivenými tvary (Arona), až po ultramoderní s bezrámovýmsklo (Elbrus).A ceny jsou docela přijatelné.

Předpona „eko“ znamená úplné spalování palivového dříví.V praxi to znamená úplné spalování palivového dřeva a jejich nízkou spotřebu

V sortimentu:

 • roh;
 • se dvěma a třemi bočními zasklívání;
 • skleněné rámy a bez;
 • možnost přívodu vzduchu z ulice (téměř ve všech modelech);
 • s vodním tepelným výměníkem;
 • Obložení litinovými odnímatelnými deskami nebo tepelně odolným materiálem (pro dražší modely).

Účinnost 60–75% v závislosti na modelu (60% pro nejlevnější).Vestavěné posuvné rukojeti standardních rozměrů, které lze pohodlně uchopit v palčácích.Těsnění skla a dveří kabelem.Celkově vzato má Nordflam v segmentu nízkých cen velmi dobré topeniště.Důkaz - 7letá záruka.

Kratki (kalhotky)

Jiný polský výrobce vyrábí krbové vložky Kratki (kalhotky).Někteří lidé si myslí, že nejlepší krbovou vložkou ve střední cenové kategorii je polský Kratki.Hlavní cenové rozpětí je 450 - 600 €.Při výrobě se používá dobrý kov (litina i normální ocel).Existují obvody dřeva, plynu a vody.Výkon - od 8 kW do 24 kW.Hlavní výhodou je nastavení stupně tlaku dveří, které je zřídka implementováno.Promyšlený tvar, dobrá trakce.Vzhled - docela skromný, ale ne špatný.

Krby s rohovým sklem jsou dnes populární

Při spalování skla kouří, takže ho musíte často umývat.Ale při použití suchého dřeva, správněinstalace (ne příliš velký a masivní portál), vše je mnohem lepší.Nejoblíbenějším modelem tohoto výrobce Kratki Nadia je malý krb, který se často kupuje pro letní domy.Jeho cena je asi 350 EUR, což z něj činí jedničky v tomto segmentu.Série Zuzia má stejně jako mnoho jiných modelů dobrý poměr cena /kvalita.

Různé modely Kratki, různé ceny, různé vlastnosti a vzhled (Basia, Maja 12 Deco, Amalia Lux)

Pokud mluvíme o hlavních liniích -jsou dobré pro svou cenu.Promyšlené do nejmenších detailů a náběhu.Noví často potřebují zlepšení.Pokud si chcete koupit něco modernějšího designu, hledejte jiné výrobce.Ale pokud je pro vás nejlepší krbová vložka s klasickým designem, Kratky jsou opravdu hodnou volbou.

Kaw-Met (Cav Met)

Pokud potřebujete kvalitní krbovou vložku, podívejte se na produkty Kaw-Met (CavMet nebo Cav Met).Z rozpočtu možností - to je jeden z nejvýznamnějších.S nízkou cenovkou - 500–900 €, mají všechny známky dobrých krbů.Bohužel nedostanete dokonalé čisté sklo, ale dobrý krb za málo peněz - ano.

Jedna z rohových krbových vložek Kaw-Met s oboustranným sklem

Jejich výhody jsou:

 • větší tloušťka stěny nežanalogy stejné cenové kategorie;
 • dobré utěsnění (dveře, sklo);
 • vhodný blokovací mechanismus;
 • vestavěná brána (s nastavením na pouzdru vpředu);
 • hladká litina (lépe vidět, protoželiší se od obvyklých);
 • existují příležitosti k přivádění vzduchu z ulice.

Několik modelů krbových vložek Kaw-Met

Ale ne všechno je tak dobré.Vzduch je dodáván podél skla (ne u všech modelů), ale jsou to jen nastavitelné štěrbiny.To znamená, že sklo bude kouřeno.V průměru je třeba jej vyčistit po 4-6 požárních komorách, karta palivového dřeva hoří 2-3 hodiny.Takže pokud budete neustále zahřívat - oheň se podíváte na oheň.Tento problém bude částečně vyřešen použitím suchého palivového dříví.Na druhé straně je to u rozpočtových modelů vždycky takové.Nemohou se úplně spálit, teplota je nedostatečná, takže sklo je vždy kouřeno.Mnozí považují za nejlepší krbovou vložku levnou - to je KavMet.

Francouzština

Země střední a jižní Evropy již dlouho nebyly zahřívány kamny, ale krby a krby.Zimy nejsou tak těžké, takže bylo dost tepla.Není divu, že mají spoustu zkušeností s krbovými vložkami i se společnostmi, které je vyrábějí.Na našem trhu nejsou zastoupeni všichni, ale výběr je dostatečný.Ve střední části cenového rozpětí jsou francouzské a italské požární komory (v Itálii jsou méně běžné).Jejich vybavení má cenu 1,5 - 4 tisíce eur.Je to samozřejmě dražší a trochu levnější.Z hlediska kvality zaujímají také průměrnou pozici.Lepší než ty rozpočtové, ale nedosahují vynikající kvality (musím říci, že nedosahují).

Invicta (Invicta)

Francouzská továrna Invicta se specializuje na výrobu litinových kamen a krbových vložek.Litina je odlitá sama o sobě, což poskytuje určité záruky kvality.Průměrná cena se pohybuje v rozmezí 1000-1500 €.U levnějších modelů je vzduch dodáván přes žehličky, v dražších - shora.Jsou navrženy pro mnoho hodin provozu, protože Francouzi se v nich po podzim a zimu vyhřívají.Záruční doba je 5 let, ale kampaň tvrdí, že životnost je jedna generace.Ale to je ve Francii - nenaplňují krb ohnivým dřívím do očí.Invicta je často považována za nejlepší krbovou vložku ve své nabídce.

Některé modely zahrnují omezovač palivového dříví

Konstrukční rys - neexistuje žádná horní závěrka.Dveře jsou položeny v kruhu s tepelně odolným keramickým lankem.Zámková rukojeť je určena k dalšímu přitlačení dveří k pouzdru.Design všech modelů je promyšlený, díly jsou namontovány, spoje jsou utěsněny tmelem.V horní části pece je kouřový zub - pro zlepšení trakce a ochrana komína před ohněm.

Existují odnímatelné litinové obkládací desky, stěny mají výztuhy, které rovněž zvyšují přenos tepla.Podklad je nakloněn k roštu, takže uhlí se valí dolů, což zlepšuje přívod vzduchu, dřevo hoří na popel.Přívod vzduchu se dávkuje, spalování je regulováno.Tato možnost je opravdu hodná.

Příkladem jednoho pravítka v různých vzorech je úzký a vysoký, klasický tvar a široký

Pokud mluvíme o vzhledu, je design klasičtější.Je zajímavé, že v každé řadě jsou modely s téměř čtvercovým sklem (700 a 200 mm)800), vysoký (600) a široký (1000) modely.Zde mohou s vhodným designem vypadat velmi moderně.Existují dvě možnosti otevírání dveří - klasické závěsy pro otevírání vpravo nebo vlevo a zvedání dveří nahoru (gilotinové krby).Zvedací mechanismus je vyroben na základě řetězu.

Seguin

Francouzské krbové vložky Seguin (Seguin) patří do průměrného cenového rozpětí s cenami v rozmezí od 1 000 do 4 000 EUR.Široký rozsah výkonu (od 7 kW), různý design, dobré vlastnosti, stabilní kvalita.To odlišuje tuto značku.Společnost má vlastní slévárnu, která vám umožňuje kontrolovat kvalitu výrobků v průběhu celého procesu.

Litinové krbové vložky Seguin jsou určeny pro nepřetržitý provoz.Provoz nepřetržitě není problém.Stěny požární komory - od 9 do 18 mm - v závislosti na modelu.Účinnost - 70-85% (obvykle 70-75%).Těsnění - keramický kabel, nastavitelný (opravdu nastavitelný) přívod vzduchu, je tam přídavný spalovač, ale ne u všech modelů.

Nejlepší krbová vložka: podívejte se na topeniště Seguen

Mezi výhody patří moderní a rozmanitý design.Existují modely s trojstranným a dokonce kruhovým zasklením, s vertikálním dveřním výtahem.

​​

Další výhody:

 • těsnost (přesně těsná);
 • samočisticí systém pracovního skla (ne u všech modelů);
 • blokování dveří (pro ochranu před dětmi a pro neschopnost dostat produkty spalování do místnosti);
 • šamotpodšívka;
 • široká žebra na vnější straně pouzdra - pro zlepšení přenosu tepla.

Společnost se pyšní patentovaným systémem zavírání dveří.Ale to je ta nejnepohodlnější věc v těchto krbových vložkách.Otevřete dveře zatažením za velmi malou rukojeť.Musí být zahnutý, což zdaleka není tak pohodlné, jak se říká.

Ruština

Nejlepší krbová vložka není vždy vyráběna v zahraničí.Existují docela dobré domácí možnosti pro skromné ​​peníze.Nejdelší na trhu Meta.Některé pracují 5-7 let a bez stížností.Neočekávejte však zázraky.Rozhodně není ideální.Nezapomeňte sledovat "live".Pokud je celkový dojem pozitivní, můžete si ho vzít.

 • Meta.Normální pece s pracovním dohořením a seřízení intenzity hoření.Při zahřívání suchým tvrdým dřevem se sklo nekouří.Decht a syr těžce kouřili.Existují různé otevírací systémy - vertikální a konvenční.Společnost také sbírá ohniště z dílů vyrobených ve Francii.Název modelu obsahuje slovo Ardenfire - podle názvu společnosti, která je vyrábí.
 • Ecocamine.Rozpočet protipožární schránky, spolehlivé, bez ozdůbek, ale fungují dobře.
 • ASTOV - ASTOV.Některé modely nejsou zcela rozpočtu, ale existuje až 100 tisíc rublů.Společnost vstoupila na trh v poslední době, takže neexistují žádné zkušenosti s dlouhodobým provozem jejích produktů.Ti, kteří používají, jsou spokojeni.Normálně svítí, nastavitelné.Existují modely s gilotinovými dveřmi, výběrem typu obložení (tmavá a světlá keramika nebo šamot).
 • Thermophore.Velká ruská společnost vyrábějící kamna do koupele.Mají několik krbových vložek.Normální kvalita, rozumná cena od 400 €.

Mnoho výrobců saunových kamen má krbové vložky.Je obtížné říci, kolik bylo dokončeno - od majitelů je příliš málo informací.