Výšková výška

Osvětlení hraje velmi důležitou roli při vytváření pohodlného prostředí.Chcete-li vytvořit měkké tlumené světlo, použijte nástěnná světla.Ale v jaké výšce by měl být svícen zavěšen, aby byl pohodlný, krásný a bezpečný?To bude dále diskutováno.

Nástěnná lampa v ložnici

V ložnici nad postelí jsou nejčastěji zavěšena nástěnná světla.Umožňují uspořádat měkké světlo, číst za normálního světla a vypnout ho, aniž by vstali z postele.Standardní výška pro umístění nástěnného svítidla nad čelní desku je 1,20 m - 1,6 m. Rozběh je z dobrého důvodu velký.

V jaké výšce visím nástěnná světla nad postelí?Že byli ve vzdálenosti 120 - 160 cm od podlahy

Abychom přesně pochopili, v jaké výšce by měly být nástěnné závěsy zavěšeny nad postel, je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

  • Výška čelní desky.Je vhodné zavěsit osvětlovací zařízení 20-30 cm nad záda, můžete to udělat méně nebo více - viz okolnosti a další kritéria.Existují však modely postelí s vysokými zády.Tak vysoké, že dokonce pokrývají maximální výšku od podlahy - 160 cm. V tomto případě jsou zde dva východy.Prvním z nich je zavěsit je nad okraj zády, ale s největší pravděpodobností budou vyžadovány modely s tkaničkami, abyste je mohli zapínat /vypínat bez zvedání.Za druhé- Namontujte nástavec na čelní desku.To je také možné a může být ještě pohodlnější.
  • Růst.Při volbě výšky nástěnného svítidla nad postelí se můžete řídit růstem osoby - musíte ji zavěsit, abyste při ležení v posteli snadno dosáhli spínače.
  • Typ žárovky.Pokud jsou stínidlo a proud světla směřovány nahoru, budete muset lampu nainstalovat trochu níže na zeď, pokud je světlo směřováno dolů, můžete ji nainstalovat výše.Ale zároveň nezapomeňte, že musíte dosáhnout spínače, aniž byste vstali.Úkol usnadňuje přítomnost visící šňůry nebo řetězu, který pohání spínač.

Pokud je v ložnici toaletní stolek, místní osvětlení to neublíží.V takovém případě zavěste nástěnné svítidlo na úroveň horní třetiny zrcadla.Potom bude normální a stálé osvětlení.Případně nainstalujte na každou stranu několik nástěnných svítidel s kulatými stínidly (na obrázku vlevo).

V blízkosti toaletního stolku můžete nainstalovat mnoho lamp nebo dvou nástěnných svítilen na úrovni horní třetiny zrcadla

A poslední věcí, kterou je třeba zvážit (není důležitá), je vzhledmístnosti a jak se všechny plánované zdroje světla hodí do prostředí.Správně zvolené osvětlení může ostatně zdůraznit výhody místnosti a skrýt nedostatky.

V jaké výšce by mělo být umístěno v mateřské školce

V mateřské školce jsou obvykle nad lůžkem zavěšeny také nástěnné svícny.V mnoha případech se jedná o noční světlo.Pokud je dítě malé, jsou kritéria pro stanovení výšky jiná.Nejprve se musíte postarataby dítě nemohlo dostat lampu.Z tohoto důvodu je nutné zavěsit nástěnku na postýlku ve výšce 15-20 cm vyšší než je výška vašeho dítěte, s přihlédnutím k natažené ruce a skutečnosti, že stál na nohou.

V jaké výšce zavěšení nástěnky v mateřské školce závisí na věku dítěte

Je-li dítě starší, je nutné najít polohu nástěnné svítilny, aby se lampa během her nedotkla.To je obvykle hlava postele.V jaké výšce by měl být v tomto případě zavěšen?Někde 60-80 cm nad úrovní matrace.Zde je žádoucí, aby to bylo tak, abyste si mohli položit ruku při ležení a zapnout /vypnout lampu.

Umístění v obývacím pokoji

V obývacích pokojích jsou zavěšeny nástěnné svítidla, aby bylo možné rozlišit rekreační oblast a vytvořit pro ni vlastní útulný koutek.Nejčastěji jsou nástěnná světla umístěna nad pohovkou a /nebo křeslem.

Výška nástěnné svítilny nad pohovkou nebo židlí se stanoví experimentálně natažením ruky

V jaké výšce zavěšení nástěnné svítilny v tomto případě závisí více na výšce sedadla.V praxi je snazší určit.Posaďte se v křesle nebo na pohovce, natáhněte ruku nahoru.Asi ve výšce, kde je umístěna dlaň, stojí za to zavěsit lampu.S tímto uspořádáním bude vhodné číst a používat, i když není tak důležité dosáhnout sezení, protože je docela možné vstát.

Zvažte jeden bod: pokud jsou židle a pohovka poblíž a nad nimi visí nástěnné svítilny, je vhodné je zavěsit ve stejné výšce.Vypadá to harmoničtěji.

​​

Svítidlo na chodbě a na schodech

Jak vysoko a na jakémvzdálenost od sebe k zavěšení nástěnného svícení v chodbě závisí na tom, jakou funkci vykonávají.Pokud se jedná o zrcadlové zvýraznění, měli byste je umístit těsně nad horní okraj.Pokud jsou lampy umístěny na stěnách, je optimální výška 180 - 190 cm, což je v případě, že v rodině nejsou lidé, kteří jsou 2 metry a více.V tomto případě je nutné zvýšit tak, aby plafondy byly alespoň na úrovni hlavy, ale nikoli na ramenou.

Na zdi v chodbách jsou nástěnné svícny obvykle zavěšeny ve vzdálenosti 180-190 cm od podlahy

Často jsou v chodbě nebo nástěnné svícny zavěšeny jako světla pro obrazy.V tomto případě se jedná o nástěnná světla, která osvětlují obrazy a visí nad rámy - o něco výše.V průměru se to dosahuje ve výšce 220 - 230 cm, ale do značné míry to závisí na výšce stropů.

Pokud má dům schodiště do druhého patra, je také často osvětleno nástěnnými lampami.Musí být umístěny tak, aby osvětlení bylo dostatečné, ale zároveň nezasahovaly do pohybu.Pokud to výška stropu umožňuje, měly by být nad úrovní hlavy, pokud ne, pak alespoň nad úrovní ramen.

Volba výšky nástěnného svítidla na schodech

Počet svítidel se volí tak, aby byly všechny schody dobře osvětlené.Aby v noci nebylo světlo příliš jasné, můžete při plánování zapojení připojit nástěnné svítidlo ke dvěma spínačům - jedním.Že bylo dost světla, ale nebylo to příliš jasné.

V kuchyni

Pokoušejí se rozdělit i ty nejmenší malé kuchyně na dvě zóny - jídelnu a varnou zónu.Toto vymezení můžete zdůraznit.osvětlení a jedním ze způsobů je pověsit pár nástěnných svítidel vedle jídelního stolu.Je známo, že vytvářejí soukromější atmosféru.

Výška nástěnných lamp v kuchyni nad jídelním stolem

Výška nástěnného svítidla je v tomto případě 70–80 cm nad pracovní deskou.To je optimální, ale znovu je třeba se podívat na okolnosti a interiér.

V koupelně

Na osvětlení zrcadla jsou instalovány nástěnná světla v koupelně.Existuje několik možností umístění - nad zrcadlem a ze stran.V prvním případě je instalační výška svítidla určena podle toho, jak je zrcadlo zavěšeno, ve druhém - podle počtu lamp.

V jaké výšce by měly být v koupelně zavěšeny nástěnné svítidla

Jsou-li k dispozici dvě svítilny, mohou být namontovány od středu zrcadla a výše.Závisí na úrovni, na které zrcadlo visí.Můžete se soustředit na růst - v tomto případě je lepší, když jsou lampy umístěny přibližně v úrovni očí, a tak, aby nezaslepovaly, dejte matné odstíny.

Existuje další možnost - několik malých odstínů - tři až pět kusů na každé straně.S tímto uspořádáním jsou umístěny rovnoměrně podél výšky zrcadla.

To je asi vše, mluvili jsme o všech možnostech instalace spotřebičů.Znovu opakujeme, že všechny tyto údaje jsou informativní a můžete je opravit v libovolném směru.Hlavní věc je zajistit bezpečnost a pohodlí, ale na design byste neměli zapomenout.