Záclony v ložnici: výběr (24 fotografií)

Textil - povlečení a závěsy na oknech dodávají ložnici konečnou dekoraci.Současné trendy designu v těchto místnostech nezbývají tolik peněz na vytvoření interiéru: výběr tapet a textilu jsou hlavní body, které pomohou porazit postel a několik nábytku.Často je nezměníte.Ale takové dekorativní prvky, jako je přehozy a závěsy do ložnice, se snadno mění a nejsou příliš drahé.Kromě toho vám taková změna snadno umožní změnit nudný styl.

Design oken určuje tón pro celou místnost

Druhy záclon v interiéru ložnice

Pro usnadnění výběru byste měli okamžitě rozhodnout, co chcete.Myslím, který ze stylů chcete přeložit do ložnice.Jak je to možné?Věř mi, tato místnost je jednoduchá. Tapeta v ložnici je zpravidla neutrální, postele se rovněž neliší výrazným stylem.Co jiného by mohlo být vyrobeno z nábytku?Noční stolky, komoda, toaletní stolek a židle /pohovka, židle.To je celá sada.Pokud se podíváte pozorně, pochopíte, že hlavní tón je dán závěsy a přehozy.Jejich změnou, změňte styl.Možná budete muset odebrat /přidat nějaké příslušenství, ušít kryt na židli a místnost bude vypadat jinak.

Klasický interiér

Takže.Pokud chcete svěží luxus, musíte hledat látky s tlumeným leskem, připomínající lesk hedvábí, a ne jasnou záři syntetiky.Kombinace dvou odstínů stejného gamutu nebo žakárového tkaní vypadá skvěle (lesklé vzory stejné barvy jsou tkané na matném pozadí).Takové látky jsou obvykle husté, dobře ztmavují místnost, což vám umožní relaxovat.

Klasické záclony v odpovídajícím interiéru ložnice

Vyberte si modely s množstvím sestav, případně s jehňatami, i když postupně ztrácejí svůj význam.Ale v klasických interiérech dávají požadovanou krásu a eleganci.Na lehce lesklých tkaninách vypadá každá sestava velmi krásně.To je také zdůrazněno závěsy po stranách: těžké závěsy jsou svázány zkroucenými šňůry.

Vícevrstvé závěsy - umožňují vám podle potřeby změnit zatemnění

Takové modely záclon vypadají skvěle se závěsy, které se také shromažďují v mnoha záhybech.Může to být lehký monofonický závoj, který rozptyluje jasné světlo bez přetížení interiéru.Nedávno se staly relevantní záclony vyrobené z krajkové tkaniny.Jsou těžší, přehozené těžkými záhyby, které také vypadají nádherně, ale jinak, trochu pevněji.

Záclony z krajkového vzhledu vynikají na oknech

V posledních sezonách se otevírají dvojité záclony - jedná se o kombinaci látek blízkých nebo kontrastních barev.V klasickém interiéru mohou být také přítomny a dávat twist.

Dvojité závěsy dovnitřv ložnici - nové nápady v designu oken

Vezměte prosím na vědomí: na všech fotografiích jsou přehozy na postel, pokud nejsou ze stejné textilie, přesně sladěny ve stejném gamutu.To je tajemství harmonie interiéru.

Provensálský styl

Téměř stejné modely, ale z jiných textilií vypadají odlišně.V tomto stylu dominují přírodní textilie - bavlna nebo len.Obvaz může být tenký, může být hustý.Nevypadá tak elegantně, ale ne horší.Takové závěsy v ložnici vytvářejí útulnou atmosféru, která podporuje relaxaci.

Klasický bavlněný model s květinovým vzorem pro styl „Provence“

Jedním z charakteristických rysů Provence jsou květinové motivy a kombinace bílé s matně čistými odstíny veselých barev.: modrá, růžová, světle zelená.V souladu s tím jsou závěsy pro ložnici v tomto stylu často požadovány od tkaniny po květ.A protože styl je inspirován tradicemi francouzského zázemí, jsou textilie bavlna nebo len.Záclony z těchto tkanin vypadají velmi odlišně a vytvářejí jinou náladu.

Další možností jsou bavlněné závěsy na průchodkách

Pravděpodobně jste si všimli, že záclony v tomto stylu jsou stručnější, mírně shromážděné, hlavně z tenkého průsvitného.tkanina, ale ne krajka.Není to špatné, tento styl je kombinován s římskými závěsy, které jsou schopny chránit před jasným sluncem jihovýchodní Francie.

Toto je také „Provence“, ale v jiném zvuku

Jak vidíte, tendence ve výběru textilií je stejná: přehoz ze stejné tkaniny, vstejnou barvu nebo tón stěn.

Minimalismus a hi-tech

Styly jsou odlišné, záclony v nich používají stejné modely - žádné ozdůbky.Jsou to Japonci, válcovaní a někdy římští - rolety.Navíc v jednom interiéru mohou být například japonské a římské, můžete s nimi kombinovat bambusovou rolku.Je důležité, aby byly kombinovány barevně a mohly být vyrobeny i z různých materiálů, jako na fotografii níže - malované bambusové a japonské záclony.Tato sada je perfektní, pokud má ložnice okno s přístupem na balkon.Na okně můžete zavěsit římské závěsy, ve výjezdu na balkón - krátké japonské nebo rolety.

Římské a japonské záclony v jednom interiéru v high-tech stylu

V high-tech můžete použít klasický model: sadu zatemňovacích záclon atenké závěsy.Hlavní volbou je tkanina - měla by vytvářet plynulé záhyby s mírným metalizovaným leskem.

Klasické záclony v interiéru high-tech ložnice

Oba tyto styly jsou pro tento rok nové: vláknité nebo lanové záclony.Jsou vyrobeny ze závitů nebo lan upevněných nahoře z různých materiálů.Pro popsané styly jsou vhodné plynulé, kluzké nitě, které vytvářejí kymácející se opona.

Vodopád vláken vytváří průsvitný závěs

Minimalismus není tak chladný, ale design oken je velmi podobný.Výběr barev a tkanin je jiný.Lesklé tkaniny.To platí pro záclony i záclony.

Klasika oken je použitelná také v ložnicích stylu „minimalismu“

Neobvyklé japonské záclony - nestandardní přístup pro milovníky originálních designových řešení

Výběr textilu pro ložnici se opět provádí podle stejného principu: pro přehoz na postel se vybírá neutrální barva - bílá, buď ze stejné nebo velmi podobné textilie.

Země

Prostor pro ty, kteří mají rádi květinové motivy nebo živé vzory v oblékání oken, je venkovský styl.Design záclon v tomto stylu může být opravdu jakýkoli.V případě potřeby můžete dokonce šít volánky a volánky.V tomto stylu, světlí, veselí lidé dávají přednost výzdobě ložnic, které klidné odstíny nudí.A navzdory doporučením psychologů se cítí skvěle: světlo procházející pestrobarevnými tkaninami vytváří sváteční náladu.

Živé barvy se vzorem na okenních závěsech jsou znakem venkovského stylu

I když je zbytek interiéru vyzdoben v uklidňujících barvách, textilie rozhoduje o všem a mění náladu.Na obrázku níže vidíte, jak záclony a přehozy mění styl ložnice.

Květinové motivy na závěsech do ložnice

Moderní styl

Pokud jasně určíte totožnost toho či onohointeriér nefunguje, nazývá se moderní.Koneckonců, často se stává, že v jednom stylu přitahuje jeden, v jiném - jiný.Pokud se vám podaří vše dovedně kombinovat, získáte něco nového a dynamického - moderního.Tento styl je „všežravý“: používají jakýkoli model záclon, což je nejdůležitější, aby byly kombinovány se zbytkem životního prostředí.

Moderní styl - zajímavá řešení v jednom interiéru

Můžete také použít závěsy, ale jasně definované.Jsou vytvářeny pomocí záclon na průchodkách.Potom jsou v otevřené podobě závěsy tkané přísnými záhyby, jejichž velikost je dána oky, které nejsou rovnoměrně rozloženy.

Záclony na očních víčkách vytvářejí jasné záhyby

Používají se také římské, japonské a rolety.Můžete dokonce vyzkoušet žaluzie - pokud ložnice směřuje na jih, pomůže vám chránit se před pronikajícím světlem.

Kombinace žaluzií a japonských záclon z jemného materiálu - tlumící okna a zajímavý vizuální efekt

Jak zastínit ložnici

Pro dobrý odpočinek potřebujete vhodné prostředí a jasné sluneční světlo není zahrnuto do seznamu požadavků na jeho vytvoření.V ložnicích s okny orientovanými na jih nebo východ musíte přemýšlet o tom, jak zatemnit okna.

První věc, která přijde na mysl, je hustá tkáň.Opravdu částečně přerušili světlo.Můžete vyrobit klasické modely z husté tkaniny.Pro větší účinek jsou na podšívce našity dvojité závěsy.Ukázalo se, že jsou těžké, a to zpřísňuje požadavky na bagetu a její upevnění, ale stmívání je tak účinnější.

Zatemňovací závěsy jsou způsob, jak chránit ložnici před slunečním zářením.

Dvojité závěsy jsou v tomto ohledu dobré.Ne ve smyslu „lemované“, ale ve smyslu dvou samostatných pláten, z nichž každá má svého vlastního průvodce na bagetě.VV této možnosti můžete dokonce použít tkaniny různých hustot, čímž vytvoříte stínování stupně, který je v tuto chvíli potřebný.Tyto závěsy do ložnice jsou relativně novým vynálezem, který je stále populárnější: vypadají krásně a dokonce poskytují různé možnosti pro stmívání.

Dvojité nebo dokonce trojité závěsy umožňují ložnici vytvořit osvětlení, které je aktuálně potřeba

Je vhodnější použít kombinaci římských nebo rolet s klasickými žaluziemi.

Záclony do ložnice: kombinace římské a klasické

Můžete například pověsit husté římské a světlé záclony.Je-li třeba zatemnění, jsou Romy sníženy a závěsy jsou použity tak, aby okno nevypadalo svléknuté.Také zmírňují závažnost tohoto typu záclon.