Záclony v obývacím pokoji: vyberte si podle stylu

Jednou ze součástí vnitřní výzdoby každé místnosti jsou závěsy.Kromě toho, že nesou funkční zátěž - jsou zavřeni před sluncem a zvědavýma očima - jsou do velké míry zodpovědní za celkový dojem.Dokonce i ty nejnáročnější interiéry mohou být zničeny špatně vybranými závěsy.Proto volíme záclony do obývacího pokoje na základě několika kritérií.Za prvé, styl a za druhé, barevné schéma.

Jedním z nových produktů roku jsou trojité závěsy

Obecná pravidla

Nejprve je třeba určit barevné schéma a typ tkaniny.U záclon je nutné vybrat následující parametry:

  • určují hustotu tkaniny: vezměte velmi hustou těžkou látku nebo lehčí, tekoucí;
  • druh zbarvení - jednobarevný nebo se vzorkem;
  • Textura plátna je matný nebo lesklý povrch, případně střídavé pruhy obou textur.

Záclony jsou vybírány také podle podobného schématu.V jednu chvíli: pokud chcete krajkové závěsy - novinkou této sezóny - budou vhodnější závěsy jednobarevné nebo s prvky stejného vzoru, ale přítomné ve formě hranice nebo hranice.

Pokud se závěsy do obývacího pokoje skládají z krajkových záclon, jsou záclony lepšívybrat bez obrázku

Podle barvy záclony do obývacího pokoje jsou vybírány na základě obecné povahy návrhu.Pokud se celkový design obývacího pokoje ukázal být velmi klidný, můžete se zaměřit na okno: oživit záclony nebo záclony a do interiéru přidat pár malých věcí stejné barvy.To pomůže oživit celkový obraz a dát jiný zvuk.

Vzhledem k světlé látce byl důraz přesunut na okno

Pokud potřebujete vybrat, řekněme, relaxační oblast, navrhnete okno ve stejných barvách jako stěny, možná trochu hry s odstíny: tmavší, světlejší, v závislosti na situaci.

Pro klidný design jsou tkaniny měkké ve stejné paletě jako stěny

Záclony v obývacím pokoji různých stylů

Existuje mnoho typů záclon - klasické - s lambrequiny a bez nich, rakouské, francouzské, japonské, římské, válcované.Současně lze klasické zavěsit na háčky, očka (kroužky v látce), smyčky.Všechny mají své vlastní rozdíly a vzhled okna se výrazně mění, a proto jsou pro každý ze stylů designu vhodné pouze některé z uvedených.

Moderní styl je moderní

Současný rytmus života nám také diktuje styly designu - čím méně detailů, tím lepší: není snadné najít čas na čištění a je to příliš mnohoklasický vzhled pastorální.V městských bytech se v každém případě snaží dostat pryč od velkého množství ozdůbek a závěsu: prach se bude shromažďovat méně.

V obývacích pokojích moderního interiéru vypadají klasické záclony - záclony a závěsy.Jen pro jistotubez lambeken, podvazků a dalších způsobů závěsu.Linie jsou rovné a jasné, textilie jsou zcela bez lesku nebo s mírně viditelným, podobně jako lesk hedvábí a záblesku.

Klasický model záclon v obývacím pokoji v secesním stylu

Do takové atmosféry je možné zapadnout novinkou loňských záclon - záclon.Mohou jít "druhou vrstvou" k hlavní látce.

Shromážděné nebo volné vlákna kontrastní barvy na horní části hlavní tkaniny

Japonské záclony vypadají dobře.Jedná se o naprosto ploché plátno malé šířky.Jsou ideální pro malé prostory.Mohou být, stejně jako na první fotografii, dvoubarevné nebo mají větší počet odstínů nebo mohou být vybrány obrázky - květinové nebo grafické - podle situace.

Pevné japonské závěsy v obývacím pokoji v secesním stylu

Japonské závěsy s ornamenty v interiéru moderního stylu

) Pokud si přejete, můžete zavěsit na okno a válcované nebo římské modely - ve stylu je spousta nesrovnalostí.Pokud se vám tato kombinace líbí - prosím.Vypadá to opravdu moderní.

Rolety do obývacího pokoje - pro dynamický interiér

Minimalismus a špičkové technologie

Styly mají významné rozdílyale okna jsou vyráběna pomocí stejných modelů: rovná, rovná.Látky - hladké, bez vzorů nebo s čistou grafikou, můžete použít tisk fotografií.

3D závěsy v obývacím pokoji

Používají se především klasické závěsy na průchodkách.Vyrobeno z tkaniny více či méněvýrazný lesk, který zdůrazňuje geometrii záhybů: všechny jsou s takovým zavěšením rovnoměrné a identické.

Čiré vrásky - holé tkaniny

Zpravidla jsou lesklá barviva vyspělá, nejasnější - běžnější v minimalismu, ale neexistuje přísné pravidlo.

Zajímavé jsou kombinace obou typů záclon.Například japonština a klasika a v obou variantách.První fotografie ukazuje panoramatické okno v obývacím pokoji.Záclony - japonský typ, od světle průhledného závoje bílé barvy, záclony klasického designu z husté hnědé látky.

Kombinované záclony - japonské a klasické

Zpětná kombinace vypadá přísněji - obyčejné organzové záclony s malým počtem záhybů a absolutně dokonce japonské záclony ve světle zelené barvě..Stejný odstín je u textilu, trochu lehčí - na stropě.

Obývací pokoj ve stylu minimalismu: záclony klasického střihu, záclony - japonský styl

Válcované a římské záclony jsou kombinovány s minimalismem a hi-tech.Látky - hladké, s kovovým nádechem.

Záclony do obývacího pokoje v klasickém stylu

Již z názvu stylu je zřejmé, že se klasické modely určitě hodí.Ale které z nich - si vyberete.Koneckonců, klasika se také může lišit - ve stylu empíru nebo rokoka - svěží drahé tkaniny s jasným leskem a hojné závěsy, jak po stranách, tak i v horní části, půjdou.

Tvar záclon závisí na stylu

Anglická klasika - vyžaduje absolutnědalší design okna.Lze použít stejné modely, ale matné textilie ležící více přiléhají na průchodky.

Klidnější barvy, tkanina bez lesku je odlišný efekt a klasický styl

Francouzské záclony jsou vhodné také do obývacího pokoje v klasickém stylu.Mohou být příliš formální a ne zcela praktičtí, ale vypadají elegantně a dávají určitý romantismus.

Francouzské záclony v klasickém designu obývacího pokoje

Model na fotografii je vyroben z organzy se zlatým nádechem.Opakuje téměř přesně zlacení na nábytku.Takový model vyžaduje velká okna a slušný prostor s vysokými stropy: spousta závěsy vypadají stejně.

Další možností tohoto stylu je rakousko.Toto je také závěsy podobné francouzským, ale ne na celé ploše, ale pouze v částech - nad nebo pod

rakouské záclony - závěsy pod nebo nad

Vypadají skvěle v arkýři a budou vypadat dobře na panoramatickém okně.Záclony mohou být provedeny nahoře, nejen na záclonách, ale také na záclonách.

Fotografie krásných záclon do obývacího pokoje

)