Zahradní aranžmá: design webu sami (60 fotografií)

Majitelé zahradních pozemků stále častěji přesouvají důraz z možností pěstování zeleniny a ovoce na zdobení své půdy a navrhování zahradního pozemku.Vydělávají peníze ve městě a přicházejí do země, aby si odpočinuli.Ovšem ovocné stromy a keře, zeleninové postele - to vše může být přítomno, ale také se řídí pravidly krajinného designu.Vypadá to, že svěřit projekt profesionálu je, zdá se, skvělé ... ale příliš uspořádané, studené krajiny se často dostanou z rukou profesionálů.Vlastní zahrady, byť nedokonalé, ale mnohem pohodlnější a v nich se cítí mnohem lépe.

Načrtněte takový plán, ale nezapomeňte, že by měl být na stupnici

Kde začít: rozvržení

Vše začínáze sporáku: musíte sladit své touhy s realitou.Chcete-li to provést, nejprve se posaďte a napište, co potřebujete, na webu.Jen seznam toho, co vy a vaši blízcí chcete.Pak si vezmete plán stránek s rozměry a začnete umisťovat něco, co prostě nemůžete odmítnout.Obvykle se jedná o dětské hřiště nebo auto, nějakou zahradu - alespoň pár lůžek, pokud existují děti - dětské hřiště.

Canopy forUmístěte auta blíže k bráně - méně místa se utratí na příjezdových cestách, dětské hřiště v přímé viditelnosti z oken, s největší pravděpodobností z oken v kuchyni: není vždy čas sedět s nimi, a tak jsou děti pod dohledem, a vy to děláte.S umístěním hřiště bude muset být rozumné: je nutné, aby nedošlo k průvanu a část z toho byla ve stínu, část - na slunci.Mít nejlepší podmínky.

Hrubě nakreslete plán

Zahrada může být vytvořena jako ozdobná, proto ji není nutné skrývat.Bude to stále dekorace vašeho webu a budete na něj hrdí.Zde pro něj potřebujete slunný kousek vašeho webu.

Nyní musíme najít místo pro technické a pomocné prostory.Určitě budete potřebovat stodolu a kompostovací jámu.Lze je připsat dvorům, ale lépe - blíže ke zahradě.Pokud je v domě plánováno vytápění, je zapotřebí místo pro skladování palivového dříví.Za tímto účelem dělníci z dříví vyrábějí a mohou být připevněni ke stodole nebo mohou stát samostatně a některé případy mohou být také ozdobným prvkem.Někde v odlehlém rohu bude nutné dát toaletu a sprchu.Tady s toaletou je také problém: je třeba vzít v úvahu vzdálenost do sousedních oblastí (nejméně 2 m) a převládající směr větru, aby pachy nerušily.

Dále přichází řada na to, co opravdu chcete.Obvykle se jedná o altán, rybník nebo fontánu.Rybník a fontána lze kombinovat, nedaleko altánu.Až do té míry, že s jedním z jeho okrajů může viset nad vodou.Na druhé straněmůžete dát lavičku na břeh tím, že umístíte oblouk blízko něj nebo postavíte pergolu (stejný oblouk, ale důkladnější).U altánu si můžete udělat malý baldachýn a dát si gril.Kovové nebo cihly - volitelné.Pod rybníkem je nejlepší odklonit nejnižší část nebo tam, kde je podloží nejblíže.Všechno ostatní bude připevněno na prázdné sedadlo.

Dobrou kombinací je rybník a altán

Zdá se, že se jedná o všechny hlavní objekty.Pokud se vám všechny podařilo do plánu lokality - výborně: můžete naplánovat zahradní cesty.Musíte spravovat a vytvořit minimální počet stop, ale musí být spojeny všemi hlavními budovami.Skladby mohou vést k pomocným zařízením.Takže ještě romantičtější.A na cestě hledejte místa pro květinové záhony, květinové záhony, skalky, dekorativní skluzavky.Můžete dokonce konkrétně ohnout cesty k plotu na místě pod květinovou zahradou.Mimochodem, toto je jedna z oblíbených technik profesionálů.Obvykle téměř nikdy nepoužívají přímky.Pouze v podlouhlých oblastech vizuálně aproximovat vzdálenější okraj.

Nezapomeňte na stromy s keři.Mimochodem, mohou sloužit jako obrazovka pro nevzhledný plot.A budete to mít po obvodu.Částečně může být zdobena zavěšenými květinovými záhony, částečně pokrytými stromy a keři.Zatímco stromy porostou, můžete před plot postavit mříž, podél které se uvolní kudrnaté růže, plamének, jakákoli jiná podobná rostlina.

Neobvyklý altán: střecha sdíra osvětluje malý rybník.V případě potřeby můžete židle pohybovat ve stínu nebo na slunci

Návrh zahrady: vyberte styl

Ve většině případů je styl designu zahrady velmi obtížné určit.Nejčastěji jej lze označit za „moderní“.Používají se zajímavá řešení různých „národností“ a různých stylů a někdy jsou tyto kombinace velmi, velmi úspěšné a zajímavé.Proto je dobré mít nezávislý design, který intuitivně vytváří nádherné krajiny.Navrhování webu v určitém stylu je však v jistém smyslu jednodušší: určitě víte, zda tento nápad bude fungovat nebo ne.Pojďme se podívat na některé možnosti designu zahradního pozemku v určitém stylu.Nejjednodušší způsob práce s etnickými oblastmi.

Východní

Čínské a japonské kultury mají významné rozdíly, ale pro laika je obtížné navrhnout zahradní pozemek, je téměř nemožné rozlišovat mezi těmito dvěma směry.Pro snadné vnímání je zkombinujte do jednoho stylu: východní.

Design v japonském stylu - hojnost kamenů, zajímavé kombinace listnatých a jehličnatých druhů

V těchto kulturách je podstatné dosažení maximální harmonie.Dobrý design zahradního pozemku v japonském nebo čínském stylu spočívá v tom, že používají hodně štěrku a oblázků.Pokud je obtížné nebo drahé získat oblázky ve správném množství, pak je mnohem méně problémů s troskami.Možná máte štěstí a můžete se dokonce na barvě shodnout - pečlivěJaponci používají na zásypu oblázky stejné velikosti a stejné barvy nebo z nich vytvářejí odlišné tvary.

Skvělý nápad pro zdobení loděnice v blízkosti zahradního domu: drcený kámen a oblázky, desky jako cesta - do domu nesmějí vnikat nečistoty

Velké kameny, poblíž kterýchvysazené keřové keře, tradičně tvarovaná malá fontána.Velmi zajímavý nápad s hranicí barevného drceného kamene.Pouze pokud uděláte něco podobného, ​​ujistěte se, že voda, která odtéká ze bednění , má kam jít: pod oblázky a štěrkem by měla být hustá půda se sklonem k přistání nebo přístupu k drenážnímu systému - taktoorganizovaná kanalizace.

Malý plot je velmi jednoduchý.Bambus je také dobrý pro nehnijící

Chcete-li, aby byl design zahrady v japonském stylu skutečně tradiční, můžete použít bambus.Malý plot a brána jsou velmi jednoduché.Do země jsou vneseny dva sázky, k nim jsou připevněny bambusové příčky a k příčkám je připevněn tenký bambus.Ukázalo se, že takový bambusový plot.

Cesty jsou velmi charakteristické - zaoblené kameny v kroku od sebe, kamenné desky nebo dokonce betonové desky, ale nejsou čtvercové, jak jsme zvyklí, ale dlouhé.Vezměte prosím na vědomí, že mezery mezi kameny /deskami jsou zarostlé trávou, mechem nebo pokryté oblázky.

Japonské zahradní cesty

V japonských zahradách se často vyskytují fontány.Nejedná se však o pompézní konstrukce se sochami a sochamitrysky vzhůru a kombinace bambusu a kamene, po kterých protéká malé množství vody.Je snadné je vyrobit i na vlastní pěst, ale jak čístzde .

Krásné fontány

Několik fotografií japonského stylu zahrady se shromažďuje ve fotogalerii.Existují zajímavé nápady, které lze snadno implementovat vlastními rukama.Kromě toho jsou náklady minimální))

Aby byl návrh zahradního pozemku harmonický, je velmi dobré, že dům i pozemek jsouv jednom stylu
Správný výběr rostlin je poloviční úspěch
Japonský javor - jak se dostanete kolem
Trať je malátradiční fontána
Styl nemůžete zaměnit za nic))
Talíře, kameny, štěrk, rostliny - to vše na pozadí trávníku
Jak by to mohlo být beztradiční skalka

Rustikální styl (venkovský nebo venkovský)

Čím více se naše města stávají urbanizovanými, tím více chceme něco-něco jednoduchého, přirozeného, ​​bez jasných linií a hran, které už jsou ve městě nudné.To je důvod, proč mnozí začali stavět domy z polen: to z nich uklidňuje.Pokud je váš venkovský dům postaven ze srubu, přirozeným pokračováním této myšlenky bude design místa ve venkovském nebo rustikálním stylu.V tomto případě charakteristickéznačky - použití všech druhů starých náčiní a jejich prvků v výzdobě květinových záhonů a záhonů,plotový plot , jednoduché lavice, často záměrně hrubé, vyrobené z kulatiny.

Návrh rustikální zahrady lze snadno rozeznat podle přítomnosti kol z vozíků, košů, keramických talířů, starých sudů, paluby a kvetoucích pařezů

Na vesnickém pozemkuv žádném případě nemůže být vše příliš hladké a uspořádané.Cesty - zarostlé trávou, s kameny položenými pro pohodlí, opuštěné dřevěnými chodníky.A tak, aby „desky“ vždy vypadaly jako nové, můžete použít terasu - jedná se o materiál ze dřeva, který vypadá a je velmi podobný dřevu, ale nehnije, neztmavne a v průběhu let si zachovává svůj původní vzhled.

Ploty uvnitř pozemku mohou být vyrobeny z mrtvého dřeva nasekaného v lese.Ploty z břízy nebo otkhi s jeho světle zelenou kůrou vypadají velmi dekorativní.

Plot z březových větví

Proutěné ploty jsou pro tento styl tradiční.Mohou být vyrobeny pro postele, květinové záhony, oplocené oblasti uvnitř areálu a dokonce jako hlavní plot, který obklopuje zahradu od sousedů a z ulice.

Wattle plot jako plot pro květinový záhon

Ve stejném duchu můžete uspořádat rybník - malý mlýn nebo most nebude zasahovat do dlouhého rybníka.A pokud je zde výškový rozdíl, můžete si udělat kaskádu kbelíků na zalévání plechovek - velmi originální nápad.

Vodopád na schodech, pouze v neobvyklém provedení: fontána konev a kbelíků

I toaletu lze vyrobit stejným způsobem.Samozřejmě je nepravděpodobné, že by někdo přivedl do popředí dokonce i ve stylovém designu, ale není třeba se příliš starat, aby budova nebyla viditelná.

Takovou toaletu je chata, kterou nelze zvláště skrýt.

Design zahrady v rustikálním stylu není náročný na geometrii nebo výběr rostlin.Je důležité, abyste se cítili pohodlně a pohodlně, aby se rostliny cítily dobře.Pak i ta nejjednodušší kompozice potěší oko a srdce.Několik nápadů pro navrhování různých zón najdete ve fotogalerii.

Zahradní jezírko ve venkovském stylu
Nezvyklý květinový záhon - tekoucí potok
Záhon vkvětinová zahrada
Vozíky a dřevěná kola jsou tradičními prvky zahrady ve venkovském stylu
Vrstvené záhony v rustikálním zahradním provedení
Lůžka s aromatickými bylinkami ve formě malé vesnice
Stezky a hranice ze dřeva
Altán pokrytý rákosím a sochami z keramických květináčů jsou zajímavými nálezy v zahradním designu
​​
Vůbec ne strašně vycpané zvíře))
Wattle je dobrý plot a styl podporuje návrh studny

Zahradní pozemek v moderním stylu nebo secese

Návrh zahradního pozemku v secesním stylu je mezinárodní.Hodí se k prvkům různých kultur.Základním pravidlem je harmonická kombinace tvarů a barev.Nejčastěji se kombinují přímé čáry a zaoblené tvary.

Roh odpočinku v zahradě ve stylu secese

Je těžké vytvořit takový roh ve vaší vlastní zahradě.Dlaždice mohou být nahrazeny betonovými nebo kamennými deskami nebo dřevěnými podlahami, hlavní věcí je zachování geometrie.Záhony neobvyklého tvaru - hladké hrany jak na úrovni terénu, tak na vysoké úrovni.Sedadla jsou umístěna mezi dvěma vysokými květinovými záhony, a aby bylo opravdu pohodlné a pohodlné, můžete zvýšit obrubník výš a přibít desku - zpět.Celý tento kubismus je přerušen kulatou keramickou nádobou s rostlinou.Místo hrnce si můžete udělat malou fontánu v podobě kamenné koule, po které teče voda.

Takovou fontánu lze snadno vyrobit.Hlavní věcí je najít vhodný kámen a vyvrtat do něj díru

Jak vidíte, fontána je ve stylu japonského stylu.Mírně upravený, perfektně se hodí do moderního designu zahrady.A to není jediný stylizovaný prvek.Často se používá například proutěný nábytek.Má však jiný tvar - buď kubický nebo se zakřivenými povrchy, ale pouze v jedné rovině.Při pohledu na níže uvedenou fotografii pochopítenež řeč.

Jedná se o proutěný nábytek, ale jeho tvar je zcela odlišný

Proutěný zahradní nábytek pro výzdobu v moderním stylu

A znovu věnujte pozornost tomu, aby byly tvrdé rovné čáry zaoblené: na spodní fotografii jsou pyramidální arborvitae, nahoře - kulatý květinový záhon (mimochodem mimořádné řešení) a zakřivené linie křesel.

Tady je svoboda pro milovníky vysokých postelí, takže je to při navrhování tímto způsobem: přímé čáry se pohodlněji nastavují pomocí vysokých krabic.Jsou vyrobeny ze dřeva, kamene, betonu.Materiál by měl být kombinován s hlavní úpravou nebo doplňkem.

Secesní květinová zahrada

Přibližně ve stejné tradici se tvoří obytné území a pozemek poblíž nádrže.Chcete-li udělat podlahu z prken, prken nebo palub, dát charakteristický nábytek - část zahrady je orámována.

Terasa v blízkosti domu vyřeší problém mokré půdy

Mimochodem, můžete vytvořit altán netradičním způsobem.

Původní altán.Díky tomu nebude návrh zahradního pozemku nudný

Existuje spousta nápadů a všechny jsou zajímavé svým vlastním způsobem.Podívejte se na některé fotografie v galerii níže.Možná se něco hodí pro vaši zahradu.

Mechové kameny jsou jedním z nejnovějších trendů v zahradnictví
Vysoké postele v návrhu secesní zahrady
Nástěnná dekorace
Neobvyklý altán: střechu s otvorem osvětluje malý rybník.V případě potřeby můžete židle pohybovat ve stínu nebo na slunci
Praktický design rybníka - můžete dokonce opalovat na podlaze
Hladké cesty jsou znakem stylu, ale výkon je neobvyklý

Nápady na zdobení plotu a stěn

Vždycky existuje plot.A ne vždy je ozdobou zahrady.Častěji je to pravý opak: toto je bolest hlavy majitele: jak ji maskovat nebo dát přijatelnější vzhled.Ve skutečnosti existuje poměrně málo řešení a pro různé chutě.

Pokud můžete kreslit a plot je alespoň relativně plochý, namalujte ho nějakým druhem scény.Je zřejmé, že výběr vhodného pozemku není snadný, ale můžete se spolehnout na obecný styl webu.

Vyvrtávací plot a styl designu pozemku lze snadno uhodnout))

Plot můžete použít jako čas pro svislé květinové záhony nebo zahradu.Je to krásné a užitečné.Tato myšlenka potěší zejména majitele malých pozemků.Zde je pouze plot z profilovaného listu, takže jej můžete použít pouze tehdy, když je léto ve vaší oblasti v pohodě.Ve všech ostatních případech na něm rostliny hoří.

Plot lze otočit do svislého lože

Přibližně stejná myšlenka je užitečná pro zdobení zdi domu.Pouze zde jsou květiny vysazovány častěji, a většinou bohatší, ale nic vás nezastavívložte do takových košů nebo krabic, řekněme aromatických bylin nebo jen krásných květin ve spodní vrstvě, a nechte tam být převislé ampule řas nahoře.

Možnost dekorace na zeď - kovové koše lemované jutovým vláknem, uvnitř - půda

Velmi často jednoduché dekorace nebo některé neobvyklé prvky odvádějí pozornost od nepříliš atraktivníchpovrch, který plot představuje.Mohou to být domácí květiny vyrobené z barevného plastu nebo celá kaskáda různých krabic, do kterých můžete buď zasadit květiny, nebo je vložit do květináčů.

Nekomplikované šperky, ale plní svůj úkol - odvádějí pozornost od nevzhledného povrchu

Nápady ve fotografickém formátu

)