Zahradní hraniční páska na postele, trávníky, květinové záhony

K uzavření postelí, květinových záhonů a cest musí být použit nějaký materiál.V oblastech, kde je dřevo levné, se často používají desky, zatímco v jiných můžete vidět cokoli: břidlice, kov, ondulin atd.Vše, co zbývá z konstrukce nebo opravy.Ale břidlice je křehká - přišli - se zlomili, dřevo se rychle zhroutilo a ztratilo svůj vzhled, kov je silný a odolný, ale traumatický.Obecně platí, že všechny tyto materiály nejsou dokonalé.Existuje ještě jeden druh plotu - ohraničující páska pro postele z plastu.Může být také použit pro květinové záhony, květinové záhony, pro oplocení trávníku, cesty.

Výhody a nevýhody hraniční pásky

Upozornění!Hraniční páska je odolná a snadno se používá.Prodává se v rolích.Šířka pásky je od 10 cm do 60 cm a délka role je od 9 do 10 metrů do 30 metrů.Barva může být černá nebo zelená, někdy tmavě šedá, červená, žlutá.Může být použit k oplocení lůžek, trávníků, záhonů, k vytvoření jasné hranice mezi různými výsadbami, cestami atd.

Chcete mít dobře upravenou oblast - pokuste se jasnější rozlišení

Nezaměňujte jej s plastovým rámečkem v podobě plotů atd.Mluvíme konkrétně o plastové kazetě.Hotové hranice vypadajídobře, ale jsou křehké - zasáhli nohou, zlomili se.Snadno se rozpadnou, pokud se jich dotknete zastřihovačem nebo je zasáhnete sekačkou na trávu.S páskou jinak.Přistoupili na to - ohnul se a pak se vrátil na své místo.Hit - odpružený.Ale to je, pokud je ohraničující páska hustá.

Lůžka můžete ozdobit a posílit plastovou obrubní páskou pro zahradu

Na této hranici není tolik nedostatků - musíte ji koupit a poté ji kopat.Jednoduše namontujte na kolíky - nedá to požadovaný efekt.Takže pokud se rozhodnete vyzkoušet tento typ plotu pro postele, budete muset provést výkopové práce.Budete potřebovat lopatu a pár hodin času.

Oblast použití

Hraniční pásku pro postele lze použít kdekoli v zahradě, sadu, oblasti, kde chcete rostliny oddělit, uzavřít, rozdělit půdu atd.Zde je několik příkladů:

 • plot pro záhon nebo postel;
 • v květinovém záhonu rozdělte výsadbové zóny různých rostlin;
 • ve skalách pro oplocení kamenů různých velikostí nebo barev;
 • pro oddělování kolejí;
 • omezit kořenový kruh stromů pro lepší zalévání a hnojení.

Použití ohraničující pásky pro postele a postele přispívá k úhlednějšímu a dobře udržovanému místu.Tento plastový plot plní nejen dekorativní, ale i praktickou roli.Například hnojivo nezmizí z oploceného lože, mulč v něm dobře drží a nikde se nerozpadne.Jednodušší a zalévání: voda zůstává uvnitř,neostří okraje, neteče na stopy.

Můžete získat jasnou linii mezi trávníkem a štěrkovou cestou pomocí plastové obrubníkové pásky pro zahradu /trávník /zahradu
Omezení kořenové zóny
]
Odlučovač v skalách
Místo vypadá mnohem hezčí
Nevěděli, jak zasadit květiny do květinového záhonu, aby vytvořili vzor - pomocí omezovače plastickou páskou
)
Pro ovocné stromy rostoucí v mokřadechto je možné
Pro volné půdy existují stužky s kudrnatým okrajem
Obrubník pro štěrkové cesty
udělat stupňovitý záhon nebo postel?Z plastové zahradní pásky vyrábíme prsteny různých průměrů a přidáváme je do druhé tak, že je naplníme půdou

Další plus použití plastové hraniční pásky k ochraně lůžek a záhonů - pomáhá omezit množení rostlin, které se množíkořenové procesy.Z pěstovaných rostlin je to malina, máta.Pokud mluvíme o plevelech, pak pohřbených o hloubce 15 cm, pomáhá to bojovat proti pšenici.Jeho kořeny jsou většinou umístěny v hloubce 10 cm. Pokud kopáte plastový pásek 15 cm, není to uvnitř posteleproniká - kořeny nepropadnou plastem.A to je další plus tohoto plotu.

Který z nich si vybrat na šířku

Pro výběr hraniční pásky pro postele je nutné podle hustoty.Musí být silný, hustý a zároveň pružný.Zkuste vzorek rozdrtit, ohnout a protáhnout.S kvalitním plastovým potrubím se nic nestane.

Volba je široká, ale okamžitě opomeneme levné možnosti

Stojí za to poznamenat si levné možnosti hned.Jsou obvykle tenké, nedrží dobře zemi, mohou se zlomit a rozpadat se.Prostě by neměli utrácet peníze - po prvním zimování z nich nic nezůstane.Pouze fragmenty z plastu, které nic nedrží a jen kazí vzhled.

Je třeba zvolit hraniční pásku alespoň z průměrného cenového rozpětí.Stává se o různých šířkách - od 10 do 60 cm. Šířka se volí podle oblasti použití:

 • 15-20 cm široká je vhodná pro oplocení a květinové záhony, je pohřbena 10-15 cm hluboká, 5 cmodcházející na vrcholu.Tím se zabrání rozlití půdy /kompostu, při zavlažování se udrží voda.
 • Pokud chcete chránit kořenovou zónu stromů, je lepší vzít ještě širší - 30–35 cm nebo více, v závislosti na rozmanitosti a velikosti stromu, půdy, hladině podzemní vody atd.
 • K označení cest postačuje šířka 15 cm. Doporučuje se také pochovat ji, ale ne v tak velké hloubce.

To není zdaleka závazná doporučení.Údaje se shromažďují podle výsledků použití, podle recenzí těch, kteří již používají hraniční plastovou pásku.Můžeteexperimentujte sami nebo vyjádřete své zkušenosti v komentářích.

Šířka se může lišit.Vybíráme ji v závislosti na zamýšleném použití

Pokud plánujete používat sekačku na trávu pro seřizování řádků, použijte nejhustší pásku, kterou najdete.Jaro při kolizi se jí nestane.Hustotu lze určit dotykem, ale co když budete nakupovat online?Jak zjistit, jak silná je páska?Prvním indikátorem je tloušťka.Někteří výrobci to naznačují.Druhým je hmotnost.Čím více role váží stejnou šířku a délku, tím větší je hustota plastu.No, a samozřejmě si můžete přečíst recenze.Obvykle jsou popsány negativní aspekty a bude možné pochopit, jak je tento typ vhodný pro vaše účely.

Ovlivňuje vzhled vlastnosti pásky

Je to zvláštní, ale vzhled plastové hraniční pásky ovlivňuje její kvalitu.Existují tři typy hraniční pásky pro postele:

 • ploché s povrchem oka;
 • hladký s hladkým povrchem;
 • zvlněný (často nazývaný vlna).

Zahradníci a zahrádkáři dávají přednost rovnoměrné stuze s povrchem ok.

Z těchto tří možností je „nejvýznamnější“ vlna.Udržuje svůj tvar horší, ohyby, zhroutí se rychleji.Ještě lepší s povrchem oka.Tato varianta je odolnější, lépe drží zátěž, přežívá zimu bez následků.Samozřejmě, vše záleží na kvalitě plastu, jeho hustotě, aleprůměrné “recenze jsou jen to.

Existuje také plastová páska pro hranice s různými „zvonky a píšťalky“.Například existuje možnost s krajkovou hranou.Samozřejmě se musíte podívat na kvalitu plastu a hustotu, ale tento typ lze použít k uzavření „slavnostních“ záhonů.To je v případě, že jiné dekorace na webu jsou přibližně ve stejném stylu.

Hraniční pás pro postele obvykle vypadá jednodušší.To jsou dražší možnosti - prolamovaná lemovací páska a strana zahrady

Z praktičtějších možností - páska se zesílenou hranou.Může to být už užitečnější - bude těžší udržovat se ve formě.Je důležité pouze to, aby při zatížení (například při chůzi nohou) silná hrana nepraskla.Tato varianta se stranou je ideální pro získání jasné linie mezi trávníkem a štěrkem, cestou.

Jak instalovat obrubní pásku

Jak již bylo zmíněno, je lepší ploty postele, květinové záhonyŠiroká obrubní páska se hodí.Pro tyto účely je optimální velikost 20 cm.Po obvodu vykopávají záhony nebo záhony zákop o hloubce asi 15 cm. Jedna strana zákopu by měla být rovná - na ni je přitlačena ohraničující páska.

Je vhodnější je pohřbít společně.Hrana je nějakým způsobem fixována (pro zajištění kolíku, připevnění okraje pásky k ní pomocí konzol), pak jeden zatáhne, druhý usne v zákopu a udeří nohou do země.Výsledkem je rovnoměrný obrubník.

Obrubní páska je instalována v dříve vykopaném příkopu

Pokudpracovat sám, to je nemožné dobře vytáhnout, tam budou některé ohyby.Nejedná se pouze o estetickou vadu - půda, voda, mulč se mohou rozlit /vylit.Pokud neexistují pomocníci, existuje jiný způsob.Musíte pásku zašít do kruhu (vyvrtat díry vrtákem, utáhnout drátem), najít kovové nebo dřevěné kolíčky.Přeložte pásku kolem navrhované zahradní postele, kladivo ve dvou kolíčcích na konci zahrady na jedné straně, vezměte další dva kolíky, vytáhněte stuhu a kladivo je.Zde je trik v tom, že můžete střídavě vytáhnout kolíky, lépe vytáhnout pásku.Když je na úrovni, můžete kopat příkop, posunout plast dolů kolíky a pochovat.Zaručené rovnoměrné obrubníky.Kolíky lze poté vytáhnout, aby nedošlo k neúmyslnému zranění.

Jasné hranice jsou přesně to, co dělá trávník dobře udržovaným

Aby vytvořili ploty kolem již rostoucích stromů, kopají je a vytvářejí v kruhu příkop v požadované hloubce.Vložili jsme do zákopu pásku.Je lepší udělat dvě zatáčky, upevnit se podél horní hrany sešívačkou a sponkami.V této podobě je plot dostatečně silný, ale můžete ho navíc naplnit zemí.Jak vidíte, všechny akce jsou stejného typu, jednoduché.Nejobtížnější je potřeba přemístit půdu.Stejná páska, stejné techniky, pomáhají s designem místa před domem, trávníku.Při nízkých nákladech je výsledek potěšující.Obzvláště když si uvědomíte, že životnost hraniční pásky je několik let.