Žaluzie: dřevěné, plastové, kovové

Klasické dveře nejsou dobré pro všechny případy.Slouží jako spolehlivá ochrana, ale prakticky neumožňují průchod vzduchu, díky čemuž musíte buď vyvinout speciální otvory, nebo uspořádat složitý a nákladný ventilační systém.Louvred dveře mohou vyřešit problém přístupu vzduchu.To jsou obyčejné dveře, vyplněné ve formě samostatných lamel instalovaných pod úhlem.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Vlastnosti žaluziových dveří jsou určeny jejich zařízením - přítomností příčných lamel.Mají tyto výhody:

 • Dobré větrání.Louvredové dveře téměř nezasahují do pohybu vzduchu, takže zde nejsou žádné problémy s vysokou vlhkostí nebo zatuchlým vzduchem.I v uzavřených, zřídka používaných místnostech.
 • Lepší distribuce tepla.Je obtížné zajistit normální klimatizaci v nevykurovaných místnostech s konvenčními dveřmi.Přítomnost žaluzií tento problém řeší.Ve skladovacích místnostech a technických místnostech oddělených dveřmi mřížovými mřížkami se teplota automaticky vyrovná.

  Louvredové dveře téměř nevytvářejí překážky pro pohyb vzduchu

 • Lehčí „vizuální“ dveře se žaluziemi vypadají zajímavě, méněnačíst interiér.
 • Zajímavý vzhled.Tento design je samozřejmě amatér, ale v některých stylech to vypadá velmi dobře.

Dveře s velkým počtem prken a mezerami mezi nimi jsou technologicky sofistikovanější.Jejich výroba vyžaduje pozornost, přesnost a správnost.Pouze za takových podmínek bude výsledek dobrý - bude příjemné používat a sledovat.Protože žaluziové dveře jsou mnohem dražší než obyčejné.A to i přesto, že pouze rám je vyroben z masivního dřeva.Lamely jsou vyrobeny z lepeného dřeva.Důvodem je skutečnost, že tenká dřevěná prkna se při změně vlhkosti „krouží“.Přítomnost několika vrstev s vícesměrnými vlákny, střídavě s vrstvami lepidla, umožňuje tento problém vyřešit.

Z ostatních nedostatků:

 • Nedostatek zvukové izolace.Přítomnost velkého počtu mezer mezi lamelami ruší všechny zvukově izolační vlastnosti.V tomto ohledu jsou tyto dveře, že neexistují - stejně.
 • Volný pohyb prachu.Jednou z oblastí použití žaluziových dveří jsou skříně na oblečení.Oblečení v nich však není nijak chráněno před prachem, což je v našich domovech víc než dost.

  Při používání žaluzií ve dveřích skříně prach volně proniká

Nevýhody dveří s mřížkovou mřížkou jsou poměrně závažné.Před instalací byste měli vážně přemýšlet a rozhodnout se, co je pro vás důležitější: jejich výhody nebo nevýhody.

Oblast působnosti

Rozsah použití žaluziíurčeno jejich vlastnostmi.Jsou nezbytné v místnostech vyžadujících stálé větrání.Zároveň by pro tyto místnosti neměl být důležitý stupeň zvukové izolace.V našich domech a bytech je několik takových prostor:

 • Technické prostory - komory, prádelny, skříně.V případě šaten stojí za zvážení proveditelnosti takové možnosti.Je žádoucí chránit oděv před prachem.Je možný kompromis: vytvořit horní mřížku mřížky, kde je méně prachu a hromadí se nejteplejší vzduch.
 • Koupelna.V koupelně je vhodné rychle odstranit přebytečnou vlhkost a žaluzie v tom pomohou.Tato možnost je však dobrá, pouze pokud je koupelna oddělená, protože kombinovaná koupelna se stane zdrojem nepříjemných zvuků a pachů.

  Louvrední dveře do technických místností - vynikající možnost dosáhnout větrání bez uspořádání zvláštního potrubí

 • Prostory pro kotelny směřující do ulice.Ve dveřích ulice pro takový pokoj může být mřížka mřížky.Pouze by měla být nastavitelná - aby se v zimě příliš neochladilo.Jeden bod: Před instalací takových dveří se obraťte na místní hasičský sbor.Jen pro jistotu.

Kromě role dveří mezi místnostmi lze žaluzie použít i v nábytku.Jsou dobré:

 • V kuchyňských skříních, jak v podlaze, tak na zdi.V sušičce a skříňce s obilovinami zajišťují rychlou ventilaci, ve zbytku- spíš dekorativní.
 • Ve skříních, které uzavírají dýmky na záchodě jako zeďMůžete je zavěsit na závěsy nebo je můžete umístit na magnety.

  V koupelnách, toaletách, kuchyňských skříních lze použít jako dveře do skříněk

 • Jako žaluzie na oknech.Problém rozptylu světla je velmi dobře vyřešen.Neodřízne se úplně a vytváří soumrakové osvětlení.
 • Pro skříňky, komody a jiný nábytek umístěný v obývacích pokojích.Výhody v tomto případě převažují nad nevýhodami a vzhled je zajímavý.

Další oblastí použití jsou stínicí struktury s velkou plochou zasklení.Na terasách, zimních zahradách, velkých balkonech a lodžiích s plným zasklením.Jak jsou žaluziové dveře lepší než klasické žaluzie?Skutečnost, že „stacionární dveře lze otevřít a žaluzie zavřít.K dispozici bude bezplatný přístup k vzduchu a nebude příliš jasné světlo.

Žaluzie lze použít jako stínování

Jako přepážka vymezující místnost.Například dělící plocha na spaní v garsoniéra.Tato možnost je ideální, pokud v uzavřené oblasti není žádné okno.Taková přepážka a přístup k vzduchu zajistí a dostatečné množství světla propustí a vytvoří soukromí.

Příčka vyrobená ze žaluzií k oddělení kotviště

V zásadě lze žaluzie použít i pro jiné účely - jako nástěnka, plátno, kterépak zavíráme nebooddělování.

Louvred dveře: typy, materiály

Začněme materiály, ze kterých jsou žaluzie vyráběny.Převážná část je vyrobena ze dřeva.Rozpočtová varianta je z borovice a smrku, dražší - z tvrdších (a dražších) druhů.Tam jsou také plast a kov.Plast je nejlevnější varianta, která je však velmi praktická.

Plastové žaluziové dveře nevedou „vlhkost“, nemusí být natřeny, pouze umývány.Takže pro kabinet v koupelně nebo v koupelně je to ideální volba.Takové dveře jsou také vhodné pro skříňku na balkoně. Obecně v čele, kde je vysoká vlhkost nebo časté čištění.

Kovové zavírací dveře jsou součástí domácího bezpečnostního systému

Kovové zavírací dveře jsou velmi vzácnou událostí, některé však existují.Vstupní dveře se žaluziemi jsou instalovány velmi zřídka, kromě kotelen s přístupem do ulice.Rozsah jejich aplikace je tedy velmi omezený.

Vzhledem jsou žaluzie stejné jako běžné žaluzie:

 • sklopné;
 • posuvné;
 • skládání (harmonika nebo kniha).

  U všech stejných typů - sklopná, posuvná harmonika /kniha

Mohou se skládat z jednoho, dvou, čtyř nebo více listů.Všechno je jako u běžných modelů, pouze s rozdílem v plnění.

Existují také žaluzie s nastavitelnými dveřmi.V tomto případě jsou lamelové desky pohyblivě upevněny.Všechny jsou spojeny o jednu úroveň.Když držíte lištu, můžete změnit polohu propojek - zcela otevřeno, zavřeno nebo odejítmalé mezery.

Rozměry

V supermarketech, jako jsou OBI a Leroy Marlene, jsou obvykle k dispozici žaluziové dveře.Obvykle jsou zastoupeny jedním nebo dvěma vládci v různých velikostech.Nejčastěji jsou tyto parametry následující:

 • šířka - 294 mm, 394 mm, 494 mm, 594 mm;
 • výška - 606 mm, 720 mm, 993 mm, 1100 mm, 1700 mm, 2013 mm, 2422 mm.

  Existuje určitá sada standardních velikostí

Tyto standardní velikosti lze mírně upravit - ořezat několik centimetrů na výšku a šířku.Pokud potřebujete zcela nestandardní variantu, existují společnosti nebo soukromí vlastníci, kteří budou vyrábět dveře na zakázku - podle vaší velikosti.

Co hledat při výběru

Při výběru žaluzií v obchodě musíte nejprve věnovat pozornost kvalitě dřeva.Neměly by tam být žádné uzly nebo by jich mělo být jen málo.Měly by být husté, hnědé (ne černé a bez trhlin).

Druhým bodem je geometrie.Všechny dveřní křídlo by mělo být ve stejné rovině.Toto je první - žádné podélné ohyby nebo „kroucení“ prvků a celých dveří jako celku.Dále je třeba zkontrolovat délku /šířku /tloušťku.Musí odpovídat přesnosti milimetru.

Rolety musí být vybírány pečlivě

A poslední - kvalita zpracování dřeva.Dřevěné žaluziové dveře se prodávají bez lakování.Malování bude nezávislé.Ale dřevo by mělo být zpracováno dobře.Je žádoucí, aby neexistovaly žádné drsnosti, drsnosti a další vady, které budou muset být poté opravenyudělej to sám.

Možné způsoby povrchové úpravy

Dřevěné žaluziové dveře lze navrhnout téměř tuctem různých způsobů.Tam jsou tradiční a ne tak.Postupujte takto:

 • Zakryjte skvrnou.Účinek a vzhled je dobře znám všem.
 • Namočte olej do dřeva.Obvykle se prodává s barevným schématem, ale zachovává se také přirozená barva dřevěných výrobků.Tyto sloučeniny mají antiseptické vlastnosti, z nichž některé lze použít v lázních a bazénech.V důsledku tohoto ošetření je vzor dřeva výraznější, voda se do něj neabsorbuje.Mohou tam být dokonce i louže.Navíc na povrchu není žádný film, je svým vzhledem a na dotek naprosto „přirozený“.

  Nejoblíbenější povrchovou úpravou je lakování, lakování, olej na dřevo.

 • Lakování.To lze provést po ošetření skvrnou nebo bez ní.Laky se nejlépe používají na bázi vody.Jsou lesklé, pololesklé, pololesklé a matné.Rozdíl je ve stupni lesku ošetřeného povrchu.
 • Malovat.Barvy na dřevo jsou velmi odlišné a mají různé efekty.Existují lidé, kteří vytvářejí trvanlivý film, jsou průsvitné filmy, které na texturu nenatírají.
 • Oddělení.Technika pro kreativní interiér.
 • Inlay.Sofistikovaný povrch, který dává produktům jedinečný vzhled.

Toto jsou všechny způsoby dokončování dřevěných příhradových dveří.V každém případě je třeba si uvědomit, že před dokončením je nutné vyplnit tmel na dřevovšechny rány, nechte je uschnout.Po - vyhlaďte všechny hrboly brusným papírem.A ty, které zůstaly po tmelu, a ty, které byly povoleny ve výrobním procesu.Poté přikryjeme všechna prkna a rám základním nátěrem na dřevo.Typ základu je vybrán pro povrchovou úpravu.Po zaschnutí můžete provést dokončovací práce - lak, lak atd.

Jak malovat

Hlavní obtíž spočívá ve velkém počtu prken.Při malování se získává mnoho kapek a postříkání.Aby se tomuto problému vyhlo, existuje zvláštní postup:

 • Pomocí krycí pásky přilepte rám na obě strany dveří.Pokrýváme podlahu a přilehlé části stěn, nábytek atd. Papírem.
 • Pomocí širokého plochého štětce (7-8 cm) naneste na prkna základní vrstvu.Štětcem dobře otíráme na okrajích plechovky, aby měl malé složení.Nejprve zpracováváme oříznutí na jedné straně.

  Naneste skvrnu - vytvořte požadovanou barvu a efekt

 • Pomocí suchého plochého štětce menší velikosti (šířka 5 cm) odstraníme všechny skvrny a skvrny a rovnoměrně setřeme kompozici.
 • Přecházíme na druhou stranu.
 • Poté můžete snímek zpracovat odstraněním maskovací pásky z tohoto snímku.

V tomto pořadí práce bude kvalita obrazu alespoň normální.Před vysušením je důležité odstranit pruhy včas.Je lepší pracovat se sloučeninami, které příliš rychle nevysychají.

Pokud existuje stříkací pistole, bude práce snazší a rychlejší.

Pro ty, kteří chtějí vyrobit žaluziové dveře vlastními rukama, je to užitečnédalší video.