Zbavte se hmyzu v koupelně

Čas od času se v koupelně objeví nějaký hmyz.Většina z nich je pro člověka neškodná, ale jen málo lidí je s takovým sousedstvím spokojeno.Proto se jakýkoli hmyz v koupelně, na toaletě nebo v jiných místnostech snaží zničit.Co se mohou objevit „sousedé“ a jak se jich zbavit - čtěte dál.

Průsvitný hmyz - stříbrná rybka

Nejčastěji jsou v koupelně a WC vidět malé, téměř ploché malé chyby.Toto je obyčejná stříbrná rybka.Přicházejí v bílé, perlově šedé nebo nahnědlé barvě.Ihned po roztavení jsou téměř průhledné, později ztmavnou.Ve tvaru připomínají trojúhelník, protáhlý na délku.Na jedné straně malého těla (4-8 mm) vyčnívají dlouhé tenké antény.Antény jsou delší vpředu, kratší vzadu.Vplíží se do tmy, rychle se pohybují, mohou na chvíli zamrznout.Tento hmyz je neškodný, nekousá, nepředstavuje žádnou další hrozbu, ale vypadá nepříjemně.

Můžete se jich zbavit vytvořením nepřijatelných podmínek pro život a reprodukci.Cítí se dobře při teplotách od + 21 ° C do + 27 ° C a vysoké vlhkosti - nad 75%.Živí se látkami obsahujícími škrob a polysacharidy.Obvykle se dostanou do prostor s papírem, ubrousky a jiným papíremprodukty.Doma mohou jíst chléb, cukr, látky, mouku, lepidlo, fotografie atd.

Jedním z nejčastějších hmyzů v koupelně je stříbrná rybka

. Tento hmyz v koupelně zmizí, pouze pokud nemají co jíst, bude místnostsuché a lehké.Pro snížení vlhkosti se doporučuje odstranit všechny netěsnosti, vysušit všechna mokrá místa (můžete použít fén na budování budov), pečlivě utěsnit spár vany nebo sprchy se stěnou, spárovat všechny spáry mezi dlaždicemi, silikonem všechny spáry a praskliny, zajistit větránív případě potřeby nainstalujte ventilátor.Po provedení této práce důkladně otřete vodu po všech procedurách.

Udržováním nízké vlhkosti v lázni se těchto hmyzů nakonec zbaví.Léky proti hmyzu mohou tento proces urychlit.Normální Dichlorvos také pomáhá, pastelky od švábů, jakékoli jiné prostředky na hubení hmyzu v bytě, včetně kyseliny borité.Ale pokud nevymažete příčinu jejich vzhledu - stálou vysokou vlhkost - za měsíc se objeví znovu.

Woodlice

Woodlice se často objevují v koupelně a na toaletě.Mylně se nazývají hmyzem, přestože patří do třídy korýšů.Je to tak, že příbuzní raků se přizpůsobili životu na souši, i když hledají místa s vysokou vlhkostí.Je snadné je odlišit podle jejich vzhledu - mají oválné, konvexní horní tělo, rozdělené na segmenty a pokryté pevnými deskami.Tělo může být světlé, s mírně nažloutlým nádechem amožná tmavě hnědá nebo šedá.Dalším charakteristickým rysem je jejich chování: v případě nebezpečí jsou vši stočeny do koule.

Tento hmyz v koupelně je častým hostem.Woodlice se nazývají

Woodlice jedí hnijící organiku.Zkažená zelenina, ovoce, zelenina - to je ze stravy.Houby, které se vyvíjejí ve vlhkých místnostech, jsou pro ně také vhodné.Proto je lze kromě vany a toalety najít také v kuchyni a přivést - s rozmazlenými potravinami.Najdete je v pokojích, pokud mají obyvatelé bytu nebo domácí zvířata zvyk nechávat jídlo pod postelemi nebo pohovkami.

Dřevěné vši v koupelně a na toaletě se můžete zbavit pouze pečlivým vysušením místnosti a odstraněním všech možných zdrojů potravin.Kromě výše popsaných opatření (aby se zabránilo vniknutí vody do podlahy, stěn, zlepšení ventilace), je nutné důkladné čištění dezinfekcí.Pro tyto účely můžete použít řešení bělidla, Domestos a dalších podobných produktů.

Jak se zbavit malých much

Někdy v koupelně začínají malé (několik milimetrů dlouhé) černé nebo tmavě hnědé mušky.Ve srovnání s tělem mají velká křídla.Malé tělo a křídla jsou chlupatá, díky čemuž se moucha někdy jeví větší než její skutečná velikost.Název těchto mušek je čmeláků.Začínají v místnostech s vysokou vlhkostí, pronikají do domů a bytů okny, dveřmi, větracími kanály, kanalizacemi.

Samice kladou vajíčka do vody, za dva až tři týdny se z nich objeví larvy, které stálepo chvíli se promění v okřídlený hmyz.Tento hmyz v koupelně zmizí, pokud není možné snášet vejce ve vlhkém prostředí.Proto pečlivě uzavíráme všechny spáry a trhliny, otřete vodu a přijměte opatření ke snížení vlhkosti.Kromě toho pomáhají následující metody:

 • Důkladně ošetřte podlahu a všechna stanoviště mouchy mýdlem a dehtem nebo mýdlem na praní, nechte přes noc a ráno se umyjte vodou.
 • Omyjte podlahu roztokem bělidla, ošetřete odtoky z vany, umyvadla.Otřete všechny povrchy zředěným octem.

  Můra a její larvy (značně zvětšené)

Pomáhá vyděsit hmyz rozloženého tresky pelyněk, citrusových slupek.Je však nutné zajistit, aby nehnilo, jinak se populace bude jen zvyšovat a mohou se objevit i noví obyvatelé, vši.Nejjednodušší způsob, jak se jich zbavit, je mechanické zničení.Jsou malé, ale obvykle jich v bytě není mnoho a není těžké zabít několik jedinců.Pokud ale nezpracováte všechna mokrá místa, objeví se po chvíli znovu.

Mohou se objevit také v květináčích.V tomto případě je použití chemikálií nepřijatelné.Poté může pomoci následující lék: přidejte 15–20 kapek oleje z čajovníku do 500 ml vody.Nalijte tento produkt do stříkací láhve, stříkacích rostlin, květináčů, půdy, na všechna sousední území.mouchy rychle zmizí.

Millipedes

Tento hmyz se nazývá stonožky, mušky a scolopendras.Užploché tělo a velké množství (až 40) dlouhých tenkých nohou.Díky plochému tělu pronikají i do nejmenších mezer, rychle se pohybují.Optimální životní prostředí pro ně jsou místa s vysokou vlhkostí, takže se často objevují také v koupelnách a na toaletách, ale nacházejí se v kuchyni a v obývacích pokojích.

​​

Tento hmyz loví v koupelně

Tento hmyz jedí mouchy, šváby, stříbrné rybky a další drobné hmyzy a v noci loví.Kromě hmyzu mohou muškoti jíst i polo shnilé zbytky rostlin.Takže okolí stonožek pomáhá zbavit se jiného hmyzu v bytě a to je jedna z metod, jak se zbavit hmyzu v koupelně.Ale ne každý je schopen se s takovými „sousedy“ vyrovnat - jejich pohled není zdaleka nejatraktivnější.Millipedes sousto, ale jejich jed je smrtící pouze pro hmyz, nemá to na člověka žádný vliv, i když jsou kousnutí nepříjemné.

Millipedes zřídka jedují, obvykle přicházejí do očí sami a jsou jednoduše zasaženi.Chcete-li se jich zbavit a ujistit se, že nejsou v bytě nebo domě, je nutné normalizovat vlhkost (v soukromém domě nejde jen o koupelnu a toaletu, ale také o suterén a půdu), odstranit zdroje potravin.Pak sami opustí váš domov.

Přípravy na hubení hmyzu v koupelně

Hmyz v koupelně nebo na toaletě je málo, prosím.Chci se jich hned zbavit.I když jsou neškodné.Proto mnozí dávají přednost chemickému ošetření.Některé jsou v obchodechvýše finančních prostředků, které s tímto mohou pomoci:

 • Aerosol z létajícího a plazícího se hmyzu - Raid.Voní vůní levandule, podle výrobců je pro člověka neškodná, takže je možné provádět zpracování bez opuštění areálu.Ničí dospělé, nepůsobí na larvy ani vejce.
 • Medilis Ziper.Vhodné pro ovládání většiny hmyzu, který se může objevit v domě nebo bytě.Jedná se o koncentrát pro ředění vodou (poměr je uveden na obalu).Roztok se nalije do stříkací láhve, produkt se stříká dovnitř.Má silný zápach, proto je vhodné během léčby nosit respirátor a po opuštění místnosti po dobu několika hodin, poté je dobré větrat.

  Některé prostředky na hubení hmyzu v domě, bytě

 • Aerosol Henkel Combat.Má dlouhý tenký aplikátor, díky kterému je možné aplikovat produkt bodově na zóny „lézí“ - za trubkami, základovými deskami, ventilačními kanály atd.Má poměrně nepříjemný zápach, ale nevyžaduje použití ochranných prostředků.
 • Nápravný prostředek pro štěnice štěnice a další hmyz Lambda Zone.Je to koncentrát pro ředění ve vodě.Roztok se stříká na povrch pomocí stříkací pistole.Při aplikaci je vhodné používat ochranný oděv a respirátor, výsledný film je po zaschnutí bezpečný pro lidi i domácí zvířata.
 • Původní gel Globol je určen pro šváby, ale také pro dřeváky a stříbřité.Jedná se o malou tubu s pastovitým obsahem.Aplikuje se bodově v místech hromadění hmyzu, působí rychle.Hmyz ho nosí na nohou a infikuje celou populaci.Tento nástroj je bezpečný pro lidi i domácí zvířata, ale hmyz umírá rychle.