Způsoby, jak se zbavit černé plísně v koupelně

Plísně a houby v koupelně nejen kazí vzhled, ale jsou také škodlivé pro zdraví.Proto je velmi důležité zbavit se plísní v koupelně nebo v jiných místnostech.

Zjištění a odstranění příčin

I když ve zbytku bytu není houba, je všude čistá a suchá, může se objevit v koupelně.V této místnosti jsou vytvořeny ideální podmínky pro její vzhled - vysoká teplota (nad 20 ° C) a vysoká vlhkost (až 70%).

Důvodem výskytu plísní a plísní v koupelně je špatná ventilace

Existuje pouze jedna cesta ven - zlepšit ventilaci nebo nějak rychle snížit vlhkost.Vlhkost je snížena:

 • pomocí rekuperátorů (zařízení, která shromažďují vlhkost ze vzduchu);
 • zlepšující ventilační výkon.

Zkontrolujte správnou funkci ventilačního potrubí

Pokud dříve nedošlo k problémům s plísní, je třeba ventilační potrubí zkontrolovat.Možná byl ucpaný, takže po osprchování nebo koupeli je z místnosti na dlouhou dobu odstraněna vysoká vlhkost.Kontrola ventilačního kanálu je snadná: vezměte kousek papíru (alespoň list poznámkového bloku nebo kus novin) někde vtrochu otevřete okno (pro větrání).V koupelně přiveďte plachtu na větrací mřížku.

Kontrola, jak dobře funguje větrání v koupelně, je snadná

Je-li plachta zatažena do roštu - vše je v pořádku, pokud ne - kanál je ucpaný.Je nutné zavolat příslušnou službu, aby ji vyčistily.

Přítomnost proudu vzduchu

Pokud existuje průvan, ale také houba, pokračujeme v testech.Stejnou operaci je nutné provést znovu - přinést kus papíru - je nutné se zavřenými dveřmi do koupelny.Pokud v tomto případě nedochází k žádnému tahu (plech není přitahován) a při otevřených dveřích „přilne“ k roštu, jsou dveře příliš pevně nainstalovány.Pro proudění vzduchu pod mezerou by měla být alespoň 3 cm Druhá možnost - ventilační mřížky pro přívod vzduchu.

Dveře musí být správné.

Srazí do spodní části dveří.Pokud nechcete měnit dveře, můžete si vybrat odpovídající plastové mříže a nainstalovat je sami.Dalšími způsoby, jak zlepšit ventilaci v koupelně, je vytvořit větrací otvor ve zdi naproti výstupu ventilačního potrubí (níže, těsně nad úrovní podlahy) nebo vytáhnout ventilační potrubí /potrubí na stejném místě.Obecně je v tomto případě úkolem zajistit proudění vzduchu do koupelny za účelem zlepšení výměny vzduchu.

Lidové metody

Většina lidových léčivých přípravků se může na chvíli zbavit vnějších projevů houby.Odstraníte jeho stopy z povrchu, ale jeho spory zůstanou v materiálu.A pokud ano, tak skrzznovu se objeví některá časová místa.Účinné větrání může pomoci pouze radikální řešení problému vlhkosti.V suché místnosti se houba /plíseň nemůže vyvinout.

Ti, kdo mají v koupelně houbu, jsou připraveni použít všechny možné prostředky, jak se toho zbavit

Používání prostředků neškodných pro člověka

Konvenční ocet a soda pomůže zbavit se plísní v koupelně.Existuje několik způsobů, jak je použít:

 • Otřete stěny alkoholickým octem, nechte několik hodin, zavřete dveře, opláchněte vodou a poté větrejte.
 • Metodou pro vodorovné povrchy je nalít sodu, naliet ocet, počkat na ukončení reakce a opláchnout vodou.
 • Stěny nejprve otřete sodou, poté octem, poté vodou.

Je obtížné říci, jak účinné budou tyto prostředky proti plísním, ale ocet ze solí tvrdosti pomáhá dokonale - bílý povlak se omyje beze stopy.

Soda a ocet - můžete zkusit

Dalším lidovým lékem na hubení plísní v koupelně je peroxid.Otřela také stěny.Ale musíme si uvědomit, že peroxid ve velkém množství je toxický a je nutné pracovat v masce a rukavicích.Nezapomeňte také, že má bělící účinek.Pokud zpracujete spárovací hmotu ve spárách mezi dlaždicemi, stane se o několik tónů světlejší.

Dezinfikujte peroxidem vodíku

Nebezpečné látky

Zaprvé v četnosti použití - chlor avýrobky na bázi chlorupro mytí potrubí - bílá, domestos, káčátko atd.Jsou chováni s určitým množstvím vody, rozmazávají stěny, zvláště pečlivě zpracovávají švy mezi dlaždicemi.Vnější projevy (tmavé skvrny) odcházejí velmi rychle, doslova před našimi očima.Po nějaké době se forma neobjeví, ale dříve nebo později (obvykle v podzimní nebo jarní sezóně) se znovu objeví.

Práce s bělicím prostředkem a přípravky z něj s rukavicemi, respirátory a ochranným oděvem.Po zpracování je vhodné vypnout větrání (pokud je nuceno), zavřít dveře pevně, koupelnu delší dobu nepoužívat.Chlor není ve volném stavu dlouho, ale v současné době je velmi aktivní, včetně jeho par.Taková „plynová“ komora umožní dezinfikovat rohy, kterých nelze dosáhnout štětcem.

Jeden by měl být opatrný s bělením a síranem měďnatým

Dalším nejoblíbenějším způsobem, jak se zbavit plísní v koupelně, je ošetření roztokem síranu měďnatého.Bylo odebráno 100 gramů prášku, rozpuštěných v 10 litrech vody a tímto roztokem byly ošetřeny stěny a strop.Opatření jsou stejná jako při použití bělidla.Výsledky se v zásadě také příliš neliší - dočasné odstranění černých značek.

Obchody

V každém železářství je mnoho různých antimykotik.Liší se spektrem účinku a způsobem aplikace.Existují výrobky, které jsou distribuovány štětcem nebo válečkem, jsou v aerosolových nádobách nebo s rozprašovačem s pákou.Některé přípravky vyžadují použití ochranných prostředků (rukavice a respirátory), jiné jsou pro člověka neškodné.V každém případě si před zahájením práce přečtěte pokyny.

Při zpracování nezapomeňte na komunikace a těžko přístupná místa, jinak nebude možné zbavit se plísní v koupelně - spory se odtrhnou

Při výběru prostředků pro ničení černé plísně vv koupelně, věnujte pozornost tomu, jaké materiály zvládnou.Existují výrobky speciálně pro dřevo, existují - pro beton a cihly jsou mnohé také univerzální, vhodné pro všechny stavební materiály.

Seznam opravných prostředků

Zde je několik opravných prostředků, které doporučují ti, kteří je již použili:

 • Prostředek proti plísním a houbám Savo.Produkce - Česká republika Unilever, 500 ml ve spreji.Zabíjí !!houby vegetativní druhy plísní, mikrořasy téměř okamžitě, barva povrchu se nemění.Nastříkejte na povrch ze vzdálenosti 15–20 cm, nechte působit 20 minut.Můžete opláchnout, můžete odejít.Není třeba předběžně čistit formu - sama zmizí beze stopy.Účinek, a to i po jediném ošetření, přetrvává po dlouhou dobu (podle těch, kteří jej používali, uplynuly 2 roky, neexistuje plísní).Vhodné pro omítnuté, obílené, natřené povrchy, pro cihly, obklady a dlažby.Účinně v místnostech s vysokou vlhkostí - koupelny, sklepy, sklepy.Má štiplavý zápach, je lepší pracovat v masce.Spotřeba 50 ml /m2.
 • Odstraňovač plísní ASTONISH.Anglickyprodukt - 750 ml v lahvi se sprejem.Při pravidelném používání můžete být poraženi houbou navždy.Naneste, vyčkejte 5 minut, opláchněte vodou.

  Nejúčinnější prostředky pro houby a plísně

 • Plísně Olympus Stop.Ruský produkt vyrobený společností CJSC DECART.Lék na hnilobu, plísně, houby lze zpracovat s minerálními (beton, cihla, sádrokarton, sádra, keramická dlažba) a dřevěnými povrchy.Před zpracováním povrch očistěte, osušte a poté naneste produkt.Nemění barvu ošetřeného povrchu, nevytváří film, je absorbován hluboko do pórů.Tam je balení se stříkací pistolí, a tam jsou banky.Lze jej nanášet stříkáním, válečkem nebo štětcem.Nemůžete opláchnout - po vysušení je neškodný.
 • Antifungální ABEDIS 06. Koncentrovaný produkt, vyžaduje ředění vodou (poměr 1: 2).Vhodný na beton, omítky, zdivo, terakotové a keramické dlaždice, kámen.Naneste na čistý a suchý povrch válečkem nebo štětcem.Nechejte působit 24 hodin a poté opláchněte.V případě potřeby opakujte.

Pomocí těchto výrobků se můžete v koupelně zbavit plísní na dlouhou dobu.

Jak se zbavit navždy

Pokud se chcete navždy zbavit plísní v koupelně, musíte zahájit úplnou opravu.Je nutné odstranit celý povrch omítkou.Holé stěny - beton nebo cihla - povrchová úprava základním nátěrem s antibakteriálními vlastnostmi (existují), při použití omítky použijte směs ss antimykotickými přísadami nebo je můžete přidat do standardní cementové malty sami.Po zaschnutí omítky je půda naplněna základním nátěrem a poté jsou dlaždice dokončeny lepidlem s antimykotickými přísadami.Rovnoměrné spárování by mělo být s odpovídajícími vlastnostmi.

Houba není jen na povrchu.Jeho spory uvnitř zdi

S tímto stavem a správně fungujícím větráním již nebudete mít problémy s plísní a houbami.Všechny ostatní metody vám umožní zbavit se plísní v koupelně pouze po určitou dobu.

Níže je uveden popis některých produktů, které lze použít při boji proti plísním a plísním při opravách v koupelně.Stejné prostředky lze použít ke zpracování již hotových povrchů, ale jsou účinnější přesně ve fázi dokončovacích prací.

 • Fongifluidní alpaka (Alpa).Má namodralý zelenkavý nádech, ale barva ošetřených povrchů se nemění.Vhodné pro zpracování betonu, cihel, sádry, sádrokartonových desek, dřeva a jeho derivátů.Uvolněné a porézní povrchy musí být vyčištěny, hustě ošetřeny bez přípravy.Povrchy se promyjí vodou, vysuší se a potom se nanese produkt.Doporučená spotřeba - 1 litr na 4-5 metrů čtverečních.m. Nechejte působit 4-5 dní.Tento lék je ve fázi opravy dobrý - zlepšuje přilnavost.Pokud byly povrchové úpravy zpracovány, otřete povrch vlhkým hadříkem.
 • Homeenpoisto od Tikkurill.Finský produkt ze dřeva, ale lze jej také použít na betonové a omítnuté povrchy dřívedokončit dokončit.

  Některá nápravná opatření, která mohou být použita při opravách k odstranění houb

 • BIOZID SANIERLOESUNG (Biocide).Vhodné pro zpracování většiny stavebních materiálů.Nanášejte pouze štětcem nebo válečkem (nestříkejte).Povrch je předem vyčištěn (plísně a plísně lze mechanicky odstranit).Biocid se nanáší na suchý povrch ve dvou vrstvách.Přerušení mezi ošetřeními je 30 minut.Nechte druhou vrstvu 24 hodin.Po zpracování míst postižených černou plísní barva nezmizí, přestože je houba zničena.Skvrny by měly být zbarveny dalším ošetřením směsí obsahující chlor.

Nyní víte, jak se zbavit plísní v koupelně na dlouhou dobu a dokonce i natrvalo.