Zvedací (skládací) postel

Zařídit byt nebo dům tak, aby byl pohodlný a krásný, není snadné.Často musíte čelit nutnosti používat nestandardní řešení.Obvykle musí být člověk v malých místnostech „moudrý“.Nejobtížnější je vybavit plnohodnotným zadním sedadlem.Dobrý odpočinek je jednou ze složek krásy a zdraví.Stále existuje cesta ven.Toto je skládací postel.Tento nábytek se také nazývá zvedací, transformátorový, vestavěný, vestavěný atd.

Konstrukční prvky

Lůžka se zvedací matrací, která se čistí ve skříni, na zdi nebo vypadají jako police, mohou býtdva typy: vertikální a horizontální.Vodorovné jsou jednoduché nebo jeden a půl.Nezabírají celou výšku skříně a horní police lze použít pro skladování.Tyto modely jsou vhodné pro děti a dospívající, vhodné jako možnost pro hosty.

Rozdíl mezi horizontálními (pravými) a vertikálními (levými) skládacími lůžky

Vertikální skládací postele mohou mít libovolnou šířku - od 90 do 210 cm, ale vyžadujípřítomnost vysokých stropů.Přemýšlejte o sobě: pohodlná délka matrace je 200 - 220 cm,plus místo na rámu, na rámu skříně.Celkově by výška stropů pro matraci o 200 cm měla být jistě alespoň 220 cm a pro delší i více.

Také si všimněte, že skládací nebo zvedací postel je připevněna ke zdi.Současně by únosnost stěny měla být dostatečná, aby vydržela značné zatížení vznikající při snižování nebo stoupání matrace.Takové akce se budou muset opakovat často, takže zeď musí být spolehlivá ( sádrokartonové příčky nejsou vhodné, stejně jako stěny z pórobetonu).

Skládací postel může být jednoduchá, jedna a půl, dvojitá.Matrace může být pěna nebo pružina.Mechanismy se používají ve třech typech: pružiny, pneumatické výtahy, elektrické pohony s dálkovým ovládáním.

Výhody a nevýhody

Při rozhodování, zda koupit skládací postel, musíte zvážit klady a zápory.Na první pohled je tento nápad velmi atraktivní: plnohodnotná postel je vždy dobrá a pokud také šetří místo, jak se říká v reklamě, je to prostě skvělé.Je ale prostor skutečně zachráněn?Sledujeme, jak se na to dívat.

Stejně tak nemůžete pod postel položit cokoli

Na jedné straně byla struktura zvýšená, místo je volné.Zdá se tedy, že je zachráněn.Ale na druhé straně sem nic nedáváte.Je to nějaký mobilní nábytek, který bude vždy třeba přesunout na stranu.To není příjemné a dělají to pouze s akutním nedostatkem místa.V tom případěvolný prostor může být obsazen skládacím /skládacím stolem (může být zabudován do jiné skříňky), organizující pracoviště na dobu, kdy postel není potřeba.

Druhou možností je využití tohoto prostoru: v malém dětském pokoji.Postel byla zvednutá a můžete hrát ve volném prostoru.Skládací postele jsou také dobré, pokud by se obývací pokoj měl pro hosty změnit na ložnici.I když je to drahá možnost - skládací postele jsou mnohem levnější.Ale je to na vás.V ostatních případech se můžete jednoduše radovat, že postel nebrání procházce po místnosti.

Ve studentském pokoji může být skládací stolek s šatní skříní

Existuje ještě jedna věc.Pevné postele jsou dobré, protože na ně můžete vždy sedět nebo si lehnout.Zdvihací postel neposkytuje takovou příležitost.Pokud existuje pohovka nebo pohovka, v extrémních případech - židle.Pokud ne, chcete si sednout nebo si lehnout - vyložit.I když existují modely - rozkládací pohovka, skříň, které jsou zbaveny této nevýhody.Budeme o nich mluvit níže.

Kde objednat a co věnovat pozornost

Stejně jako většina jiného nábytku lze vestavěnou skládací postel objednat u soukromého obchodníka nebo v továrně, v nábytkářské dílně.V tomto případě je nejlepší objednat, kde výroba takového nábytku není jednoduchá, ale je uvedena do provozu.Faktem je, že pro každou objednávku musíte vybrat svůj vlastní mechanismus.Pokud není vybrána správně, postel bude obtížné zvednout, nebo se může spontánně zvednout.Obě možnosti přinášejí malou radost, ale druhámnohem horší, protože to může vést ke zranění.

Přítomnost polic není nutná, ale umožňuje vám plněji využívat prostor

Při výběru výrobce nebo nákupu hotové verze se zajímejte o záruku na nábytek.Je běžné, že na samotný nábytek je poskytována záruční doba nejméně 1,5 roku a na mechanismus - nejméně 5 let.Zkontrolujte také uzamykací systém v uzavřené poloze a vyzkoušejte, jak snadno mechanismus funguje.

Pokud zvolíte zavěšenou postel zabudovanou do skříně, věnujte pozornost vzhledu nábytku, když je zavřený.Opravdu, během dne bude v této formě a měla by vypadat dobře.Také se podívejte, že rám postele není o moc větší než matrace.Postel s rámem vyčnívajícím přes matraci o 10 cm je velmi nepříjemná a hrozí neustálým modřinami.

Skládací postel: typy a vlastnosti

Touha spát na dobré posteli je pochopitelná a logická - pouze pohodlný spánek umožňuje rychle obnovit sílu.Ale není vždy možné dát obyčejnou postel.Nejen to, že naše apartmány se neliší ve velké ploše, pokoje v nich často nestačí.Musíte tedy udělat z pokojů multifunkční kombinovat obývací pokoj nebo studovat s ložnicí) nebo osídlit dvě nebo více dětí v jedné místnosti.Musíte tedy hledat řešení.Jedním z nich je skládací postel nebo rozkládací postel.Existují různé typy, takže řešení lze vybrat pro každou příležitost.

Vestavěná skříň pro postele

Velikost postele proZvedací lůžko, které je zabudováno do skříně, může být cokoli od jednolůžkové až po plnohodnotnou dvojitou (Euro).Mohou existovat dvě oddělené postele.Hlavní věc je, že existuje místo, kde lze skříňový nábytek instalovat a zabezpečit (nezapomeňte na potřebu pevného a spolehlivého upevnění).

Dvě samostatná lůžka

Existuje několik způsobů, jak tomuto nábytku dodávat atraktivní vzhled.Koneckonců, postel zabudovaná do skříně by měla vypadat atraktivně nejen při rozložení, ale také po složení.První způsob: postel je skryta ve skříni, za dveřmi.Podle typu provedení mohou být dveře obyčejné kloubové nebo kupé.Obě možnosti nejsou dokonalé.

Postel zabudovaná do skříně s otočnými dveřmi ve sníženém stavu je téměř napůl zablokována.Ne každému se to líbí a není to příliš pohodlné.

Čelní panel je blokován otevřenými dveřmi .... nepříjemné

Druhou možností je postel zabudovaná do skříně.Zde je situace lepší - čelo postele je ve skříni jen 30-40 cm, což prakticky nezasahuje.Ale je tu ještě jedna nevýhoda: sousední části skříně jsou blokovány tlačenými dveřmi.To znamená, že zatímco je postel nakloněná, nemůžete použít skříňku.

Tento nedostatek je zbaven pouze skříní s trojitými dveřmi.Tři dveře, válící ​​se na třech kolejích.Všechny z nich lze „vnést“ do jedné z částí.Ostatní dva jsou otevřeni.V případě vestavěné skládací postele je to možné pouze u úzkých modelů.Šířka sousedních sekcí by měla být o něco širší.To znamená, že samotná skříň by měla být o něco delší než trojnásobná šířka postele.Při šířce postele 120 cm je to 380 cm a neméně.Takový šatník nemůžete nainstalovat všude, ale pokud je postel ještě širší ...

Dveře jsou tlačeny dozadu a blokují přístup do šatníku


Třetí možností je nejběžnější.Zadní strana postele je vyzdobena tak, že připomíná další skříňky.Problém je v nohou.Těžko se skrývají.Někdy trčí jako knír u včel, což vypadá neatraktivní.

Nohy vyčnívají ....

Některé firmy dělají takové nohy ve formě vrcholů, které vyčnívají z kabinetu.Někdo je připraven se s takovou vadou vyrovnat, někdo to kategoricky nehodí.

Masivní noha vypadá přitažlivěji, ale ne dokonale

Existuje i jiná možnost s poličkami na nohy.To je mnohem hezčí, ale také dražší, protože se jedná o další mechanismy a zastavení.

Noha ve formě police nebo dekorace

Pohovka s pohovkou

Byl vyřešen problém s denním odpočinkem,pokud skládací postel ve „denním“ stavu u nohy má pohovku.Tato možnost je opravdu výhodná.A během dne je místo k odpočinku a v noci máte plnou postel.

Pohovka s pohovkou - tyto modely jsou výhodnější

Nevýhodou této možnosti je vysoká cena.Skříň na postele stojí od 500 $ a s pohovkou v dolní části ceny začíná na zhruba 700 USD.Ale stojí za to říci, že v této podobě jsou vyráběny pouze dvojí modely a nejsou levné a stejně jako skládací postel.

Horizontální modely(postel-obrubník)

Skládací postel s jedním nebo půl lůžkem může být vyrobena ve tvaru obrubníku.Nazývají se také modely pro vodorovný výtah, protože matrace je připevněna k nábytkovému rámu pro dlouhou stranu, vzhledem ke zdi je umístěna podél obzoru.Proto se „horizontální“ stoupá.

Skládací postel skládací - horizontální zvedací mechanismus

Takové modely jsou o něco levnější, protože tento mechanismus vyžaduje méně zdvihu.A to nejen kvůli menší velikosti lůžka, ale také kvůli menšímu pákovému efektu.

Do skříně lze zabudovat také horizontální zvedací lůžka

Horizontální skládací lůžko lze zabudovat také do skříně, nebo může mít podobu samostatného stojanu.Při instalaci takového nábytku musí být také bezpečně upevněn, ale existují dva způsoby: ke zdi nebo k podlaze.Díky nižšímu zatížení je také možné připevnění k podlaze.V tomto případě můžete položit stolek na stranu postele ke zdi a použít jej jako oddělovač místnosti.

Palanda ve skříni

Existují také horizontální palandy.Jsou dobré pro dětské pokoje se dvěma nebo více dětmi.Horní vrstvu nelze použít jiným způsobem a spodní vrstvu lze také složit do stolu.

Zajímavá řešení (foto)

Potřebujete skládací postel nebo ne, pouze se rozhodnete.V zásadě si musíte vybrat mezi skládacími pohovkami a zvedacími postelemi.Po prostudování recenzí můžeme říci, želidé ze starých škol dávají přednost známým pohovkám.Koneckonců, můžete na ně sedět a ležet a některé modely jsou dnes docela pohodlné, mohou být vyrobeny z ortopedických matrací (pokud je to důležité) a starší lidé se s nimi mohou snáze a lépe seznámit.

Mladí lidé se pravděpodobně opírají o postele.Jsou progresivnější, dávají více svobody při vytváření interiérů.Níže jsou fotografie, které vám mohou pomoci pochopit, jaký druh skládací postele chcete.

Postel můžete integrovat do stěny nábytku pomocí rohové skříně

Loftové dekorace

Mini stěna s dětským lůžkem /stolem

Tato možnostVypadá to jako skříňka

Varianta pro zeď v moderním stylu

Stručný výkon a pevný stůl není v malé místnosti nadbytečný

Boční pohled samozřejmě není působivý ... ale to, co nebudete dělat pro dobropostele

(139

Myšlenka na osvětlení a police je dobrá.Je však nutné předem

Postel může sloužit jako rozdělení místnosti do zón